Історія появи мережевого маркетингу (багаторівневого маркетингу

Так, дійсно цвяхи і притому іржаві зіграли свою роль в народженні бізнесу людських відносин - мережевого маркетингу Так, дійсно цвяхи і притому іржаві зіграли свою роль в народженні "бізнесу людських відносин" - мережевого маркетингу. Ось як все це відбувалося.

Китай, середина двадцятих років минулого століття. Революційні війська під керівництвом генерала Чан Кайши жорстоко розправлялися з "акулами імперіалізму" .Сотні в'язниць по всій країні були заповнені громадянами капіталістичних країн. Найвідоміша - табір для інтернованих в Шанхаї. Тут і містився 35-річний доктор хімії, майбутній творець мережевого маркетингу, американець Карл Ренборг.

Карл приїхав в Китай в 1915 році у віці 27 років. Уклавши контракт з однією з американських нефтянних компаній, оселився в місті Тяньцзінь. Працював спочатку бухгалтером, потім контролером в суднобудівній і співробітником в американській молочної компаніях. І, нарешті, став представником компанії "Colgate Products Company" в Шанхаї.

А навколо злидні ... Про здорову їжу ніхто і не згадує, - рисова коржик і тарілка каламутній рідини, яку з великою натяжкою можна було назвати супом, вважалися великим щастям! Ось тоді Ренборг і задумався про додавання в цю убогу їжу корисних для організму речовин. Навіть потрапивши до в'язниці, він жартував: "Вимушена тюремна дієта - унікальна можливість поекспериментувати над своїм організмом". Хімік упросив охоронців приносити йому пагони бамбука, коріння женьшеню і свіже листя папороті. Потихеньку посміявся над вченим, вони все ж приносили йому пучки китайської флори. І ось тут в нагоді ці самі, іржаві цвяхи. Годинами, сидячи в камері, не звертаючи уваги на подив і глузування оточуючих, Карл, наточеного залізякою стругав їх, а потім додавав металеву тирсу в тюремну їжу. "Організму необхідно залізо" - говорив він, пропонуючи ці добавки своїм сусідам по камері. Хтось вірив, хтось відвертав ніс. Але факт є факт - через рік з ув'язнення вийшли тільки ті, хто користувався дієтою Ренборга. Решта не дожили до звільнення.

Приїхавши в 1927 році в Америку, Карл продовжував вивчення корисних для організму речовин. Через кілька років, в 1931 році, він виявив рослина, в якому містяться майже всі мінерали і вітаміни, велика кількість білка і інші корисні складові. Це була Люцерна. Додавши до неї петрушку і водяний крес, в 1933 році Ренборг створює харчову добавку, яку починає перевіряти на друзях і знайомих. Але безкоштовні роздачі вітамінів користі не принесли. Дісталося даром добро не цінується, і, взявши добавки, хтось побоювався їх приймати, а хтось про них просто забув. В результаті, на питання про те, яку дію справив продукт, люди тільки знизували плечима.

Оцінивши ситуацію, Карл Ренборг став продавати вітамінізовані добавки. Так вже створена людина, - якщо за продукт заплачено гроші, значить, його варто приймати. Перші ж продажу дали приголомшливі результати: покупці стали свежеть на очах. Популярність продукту росла, люди розшукували різними шляхами цього хіміка - благодійника, щоб дізнатися більше про харчові добавки. Ось тоді і виникла ідея створення принципово нового типу бізнесу - мережевого маркетингу. Ренборг просив своїх знайомих давати людям інформацію про продукт, а тому, хто знаходив покупця, платив комісійні. Він також платив всім тим, хто, так або інакше, допомагав просуванню товару.

Завдяки системі продажів, коли покупець також ставав розповсюджувачем і отримував за це винагороду, мережевий маркетинг стрімко збільшував свою популярність, обходячись без всякої реклами . У 1934 році була створена фірма "California Vitamins", швидко досягла семимільйонного обороту за рахунок продажу своєї продукції. Замість того, щоб платити величезні гроші за рекламу вітамінів, як це робиться в традиційному бізнесі, Ренборг платив їх дистриб'юторам (розповсюджувачам). Засоби виплачувалися не тільки за продані особисто ними товари, а й за залучення нових людей, які бажають займатися цим бізнесом.

Торговий представник компанії, який запросив в свою справу новачка, брав на себе відповідальність за його навчання і успіхи - від успіхів учня залежав розмір винагороди наставника. Причому від групових продажів воно було більше, ніж від особистих. У 1939 році ця компанія була перейменована в "Nutrilite Products" - за назвою продукту, який вона випускала. Співробітниками цього підприємства були Річ де Вос і Джей Ван Андел, які створили згодом найбільшу в світі мережеву компанію "Amway" з річним оборотом понад 8 млрд. Доларів.

Ось так і був створений multi level marketing (багаторівневий маркетинг), або бізнес МЛМ. А все починалося з жебраків китайців і іржавих цвяхів ...

© Автор: ipon16 спеціально для бізнес журнал

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация