Історія створення сонцезахисних окулярів

  1. Поява очок в древніх цивілізаціях
  2. Спроби затемнення лінз
  3. Виникнення сучасних очок
  4. Цікаві факти з історії сонцезахисних окулярів

Сонцезахисні окуляри не завжди виглядали такими, як ми звикли бачити їх зараз

Сонцезахисні окуляри не завжди виглядали такими, як ми звикли бачити їх зараз. Історія їх виникнення - цікава, довга і трохи заплутана. Ми розібралися, з чого створювали перші очки для сонця і як виглядали сонцезахисні аксесуари раніше.

Поява очок в древніх цивілізаціях

Люди намагалися захищати очі від сонячних променів ще за багато століть до нашої ери. Але замість звичайних лінз вони використовували незвичні матеріали: кору і листя дерев, каміння, метали. Перші такі окуляри знайдені археологами в гробницях Стародавнього Єгипту. Вони були зроблені зі смарагду, в бронзовому обрамленні. Вважається, що їх носили тільки фараони і наближені до них особи. У Римській імперії лінзи також виготовляли зі смарагду. Історики стверджують, що імператори Риму дивилися крізь ці камені на гладіаторські бої. У Стародавньому Китаї очі захищали за допомогою пов'язок з тканини або дерева, в яких робили спеціальний проріз. У них дуже звужувалося поле зору, але вони дозволяли селянам працювати навіть при жаркому полуденному сонце. Схожі пов'язки також носили ескімоси, щоб захистити очі від відблисків снігових поверхонь.

Спроби затемнення лінз

У 1752 році англійський вчений Джеймс Еск'ю винайшов лінзу синього кольору. Це був перший спосіб створення сонячних аксесуарів, подібних на нинішні. Але, на жаль, в суспільстві такі окуляри не оцінили, і люди їх не купували. Трохи пізніше, французький імператор Наполеон наказав виготовити партію пристосувань для захисту очей воїнів. Лінзи таких окулярів були затемнені за допомогою сажі і лаку, що погіршувало видимість. Але все ж, сонячні промені вони не пропускали. В ті часи вчені з різних країн Європи приступили до винаходу таких окулярів, які б захищали від сонця, і в той же час не спотворювали сприйняття. Таким чином, в ХІХ столітті з'явилися поліпшені сині та зелені лінзи. Вважалося, що оксид кобальту, за допомогою якого їх фарбували, пом'якшує інтенсивність світлового потоку. Такі окуляри за якістю сильно відрізнялися від сучасних, але візуально вже були схожі на них.

Виникнення сучасних очок

Масовий продаж сонцезахисних окулярів почалася в 1929 році. Їх виробництвом займалася американська компанія Foster Grant. В цьому ж році компанія Polaroid представила перші очки з поляризаційними лінзами. Вони захищали від УФ-випромінювання і гарантували повну безпеку очей. Величезною популярністю користувалися каплевидні окуляри Авіатори. Вони з'явилися ще під час Першої світової війни і були призначені для захисту очей пілотів. У 1937 році каплевидні окуляри надійшли в широкий продаж завдяки бренду Ray-Ban і з тих пір є класикою, не виходить з моди.

У ХХ столітті сонцезахисні окуляри стали масовим явищем. Їх носили не тільки військові або знаменитості, але і всі, хто хотів виглядати стильно і захистити очі від сонця. Дизайнери розробляли нові оправи, експериментували над зовнішнім виглядом аксесуарів. Якщо ви хочете дізнатися, які моделі носили в минулому столітті, радимо прочитати нашу статтю про ретро-окуляри .

Цікаві факти з історії сонцезахисних окулярів

  • У Стародавньому Китаї темні окуляри носили судді, але не для того, щоб уберегтися від сонця, а щоб приховати свої емоції під час судового процесу.
  • У минулому столітті в Сполучених Штатах були розроблені спеціальні сонцезахисні окуляри для поліцейських, які зараз є частиною їх екіпіровки.
  • Окуляри з затемненими лінзами користувалися особливою популярністю серед кінозірок "золотого століття Голлівуду". Такий аксесуар захищав не тільки від сонця, але і від настирливих фанатів.

Такий аксесуар захищав не тільки від сонця, але і від настирливих фанатів

Сонцезахисні окуляри - аксесуар з багатовіковою історією. Тепер ви знаєте більше про його походження, сподіваємося, що ця інформація була для вас цікавою та пізнавальною 🙂

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация