Історія виникнення негативних чисел

Історія виникнення негативних чисел   Історія виникнення негативних чисел дуже давня і довга

Історія виникнення негативних чисел

Історія виникнення негативних чисел дуже давня і довга. Так як негативні числа є чимось ефемерним, несправжнім, люди довгий час не визнавали їх існування.

Все почалося в Китаї, приблизно в II столітті до н.е. Можливо, в Китаї їх знали і раніше, але перша згадка відноситься саме до того часу. Там стали застосовувати негативні числа і вважали їх «боргами», при цьому позитивні називали «майном». Тієї записи, яка існує зараз, тоді не було, і негативні числа записували чорним кольором, а позитивні червоним.

Негативні числа

Перша згадка негативних чисел ми знаходимо в книзі «Математика в дев'яти розділах» китайського вченого Чжан Цань.

Далі, в V-VI століттях від'ємні числа стали використовуватися досить широко в Китаї і Індії. Правда, в Китаї до них, все-таки ставилися обережно, намагалися їх застосування звести до мінімуму, а в Індії, навпаки, вони використовувалися дуже широко. Там з ними проводилися обчислення і негативні числа здавалися чимось незрозумілим.

Відомі індійські вчені Брахмагупта Бхаськара (VII-VIII століття), які в своїх навчаннях залишили докладні пояснення роботі з негативними числами.

А в Древности, наприклад, у Вавилоні і в Стародавньому Єгипті, негативні числа не використали зовсім. А якщо при обчисленні виходило негативне число, вважалося, що рішення немає.

Так і в Європі негативні числа не визнавали дуже довго. Їх вважали «уявними» і «абсурдними». Ніяких дій з ними не робили, а просто відкидали, якщо відповідь виходив негативним. Вважали, що, якщо з 0 відняти будь-яке число, то відповіддю буде 0, так як ніщо не може бути менше нуля - порожнечі.

Вперше в Європі свою увагу на негативні числа звернув Леонардо Пізанський (Фібоначчі). І описав їх у своєму творі «Книга Абака» в 1202 році.

Леонардо Фібоначчі

Пізніше, в 1544 році Михайло Штіфель в книзі «Повна арифметика» вперше ввів поняття негативних чисел і докладно описав дії з ними. «Нуль знаходиться між абсурдними і істинними числами».

А в XVII столітті математик Рене Декарт запропонував відкладати негативні числа на цифровий осі зліва від нуля.

Рене Декарт

З цього часу негативні числа стали повсюдно використовувати і визнавати, хоча ще довгий час багато вчених заперечували їх.

У 1831 році Гаус називав негативні числа абсолютно рівнозначними з позитивними. А то, що не всі дії з ними можна здійснювати не вважав ніж -то страшним, з дробом, наприклад, теж не всі дії можна робити.

А в XIX столітті Уільман Гамільтон і Герман Грассман створили повну закінчену теорію негативних чисел. З цього часу негативні числа здобули свої права і зараз вже ніхто не сумнівається в їх реальності.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация