Історія виникнення свята 8 Березня. Обряди. Прикмети. Щоденний гороскоп. EGoroskop.com

Історія виникнення свята 8 Марта Історія виникнення свята 8 Марта   Міжнародний жіночий день (або Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир ООН) відзначається 8 березня Міжнародний жіночий день (або Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир ООН) відзначається 8 березня.
Ініціатором святкування Міжнародного жіночого дня була Клара Цеткін. Найперша історична подія, що припала на цей день і пов'язана із спробою жінок заявити про свої права, - марш протесту нью-йоркських текстильниць 8 березня 1857 року. Привід, на жаль, досить банальний: низькі заробітки і погані умови праці.
Вдруге, через півстоліття, про цю дату пригадали активістки нью-йоркської соціал-демократичної організації, що зібрали 8 березня 1908 року мітинг на захист прав жінок.
У 1909 році Соціалістична партія Америки проголосила Національним жіночим днем ​​останню неділю лютого.
У 1910 році на Другій міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені Клара Цеткін виступила з ініціативою щорічного проведення Міжнародного жіночого дня, конкретна дата не пропонувалася і не обговорювалася.
Вперше «міжнародний» жіночий день відзначався в 1911 році в чотирьох країнах - Австрії, Німеччині, Данії та Швейцарії - в різні дні. У 1912 році жіночий день відзначався все тим же «вузьким колом» країн і знову в різні дні.
У Росії вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. У проханні на ім'я градоначальника було заявлено про організацію «... наукового ранку по жіночому питанню». Влада дала дозвіл, і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралося півтори тисячі людей.
Порядок денний наукових читань включав питання: право голосу для жінок; державне забезпечення материнства; про дорожнечу життя. У наступному році в багатьох державах Європи 8 березня або приблизно в цей день жінки організували марші на знак протесту проти війни.
У 1917 році жінки Росії вийшли на вулиці в останню неділю лютого з лозунгами «Хліба і миру». Через 4 дні імператор Микола II зрікся престолу, тимчасовий уряд гарантував жінкам виборче право. Цей історичний день випав на 23 лютого за юліанським календарем, який в той час використовувався в Росії, і на 8 березня за григоріанським календарем.
Міжнародний жіночий день 8 березня з перших років Радянської влади став державним святом. З 1965 року цей день став не робочим. Існував і його святковий ритуал. В цей день на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики по відношенню до жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні втрачав своє політичне забарвлення.
Після розпаду Радянського Союзу день 8 березня залишився в переліку державних свят Російської Федерації. Відзначається Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: в Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдавії, Таджикистані, Туркменії, Україні, Білорусії як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані як День матері; в Вірменії його відзначають 7 квітня як День материнства і краси.




Це цікаво

Загальновизнаною є думка, хіроманти розрізняють сім типів руки:
1. Елементарний.
2. Лопатоподібний або активний.
3. Конічний або темпераментний.
4. Квадратний або утилітарний.
5. Вузлуватий або філософський.
6. Загострений або ідеалістичний.
7. Змішаний.

далі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация