Історія про стареньку з народу Ісраїлов

  1. текст хадиса
  2. джерела хадісу
  3. тлумачення хадісу
  4. Історія про винесення останків Юсуфа в Біблії
  5. Користь і уроки, витягнуті з хадиса

Опубліковано 9 Жов, 2010 о 23:49 | Переглядів 9 943 | 6 коментарів

Ця історія розповість нам про одну літню жінку з народу Ісраїлов, якій була дарована рідкісна можливість Ця історія розповість нам про одну літню жінку з народу Ісраїлов, якій була дарована рідкісна можливість. Така можливість дається далеко не кожному, і вона використовувала її не для того щоб отримати якусь вигоду в цьому світі, а для того, щоб домогтися найвищих щаблів у благодатних садах Раю. Коли народ Ісраїлов залишав єгипетські землі, пророк Муса попросив цю стареньку вказати на могилу пророка Юсуфа, щоб взяти з собою його тіло. Старенька відмовилась виконати його прохання, поки він не виконає її бажання, а бажала вона, ні багато ні мало-в Наступною Життя бути в Раю разом з Мусою. Аллах дав їй те, що вона хотіла.

Ось такими повинні бути високі прагнення, такими бувають серця тих, хто прагне до досягнення істинних висот світобудови. Деякі із сподвижників нашого пророка (мир йому і благословення Аллаха) змогли досягти подібного рівня, такі як Укаша ібн Міхсан, який попросив пророка (мир йому і благословення Аллаха) щоб Аллах помістив його серед кращих людей Рая, серед тих сімдесяти тисяч, які увійдуть в рай [1], особи яких будуть світитися подібно повному місяці, вони не будуть справляти свою нужду і потіти. Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) повідав, що Укаша стане одним з них. Також пророк (мир йому і благословення Аллаха) обрадував і Абу Бакра тим, що ангели будуть кликати його в Рай зі всіх його дверей. Такий же честі удостоївся і ще один сподвижник, який просив стати супутником пророка (мир йому і благословення Аллаха) в Раю, на що пророк сказав йому: «Тоді допоможи мені виконати твоє прохання, здійснюючи більше земних поклонів».

текст хадиса

Аль-Хакім в книзі «аль-Мустадрак» передав зі слів Абу Муси аль-Ашари, що одного разу посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) зупинився у одного бедуїна, і той надав пророку гостинність. Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав йому: «Бедуїн, проси те, в чому ти потребуєш». Бедуїн сказав: «Посланник Аллаха, я б хотів верблюдицю зі спорядженням до неї і овець, яких доїли б мої домашні», він повторив свої слова два рази.

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав йому: «Ти не зміг вчинити так само, як надійшла старенька з народу Ісраїлов». Сподвижники запитали: «Посланник Аллаха, хто це старенька з народу Ісраїлов?»

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав: «Муса вирішив піти в дорогу з синами Ісраїлов, але в дорозі збився зі шляху. Тоді вчені мужі з синів Ісраїлов сказали йому: «Ми повідомляємо тобі, що Юсуф ім'ям Аллаха взяв з нас клятвені обіцянки, що ми не вийдемо з Єгипту, поки не візьмемо його кістки з собою». Муса сказав: «Хто ж з вас знає, де знаходиться могила Юсуфа?». Вони сказали: «Ніхто не знає місцезнаходження могили Юсуфа, крім однієї старої ісраілітянкі».

Муса відправив за нею, потім сказав їй: «Ти мене про на могилу Юсуфа». Старенька сказала: «Н Муса відправив за нею, потім сказав їй: «Ти мене про на могилу Юсуфа» ет, клянусь Аллахом, я цього не зроблю, поки не буду з тобою в Раю ». Посланнику Аллаха не сподобалися її слова, але Аллах велів йому: «Дай їй те що вона просить», і він дав їй те що вона попросила.

Вона прийшла до озера і сказала, щоб вони вичерпали всю воду, а коли вони вичерпали, вона сказала: «Ройте тут». Коли вони рили, то натрапили на кістки Юсуфа, а коли витягли їх із землі, то (вночі) вся їхня дорога стала висвітлюватися світлом як днем ».

джерела хадісу

Цей хадис привів Аль-Хакім в своїй збірці «аль-Мустадрак аля ас-сахіхайн» (2/624), номер хадісу: 4088. Аль-Хакім також сказав: «Цей хадис має достовірний иснад, але аль-Бухарі і Муслім не привели його »[2].

тлумачення хадісу

Причиною, через яку посланник (мир йому і благословення Аллаха) вирішив розповісти історію про стару ісраілітянке, став випадок, коли посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) будучи мандрівником, зупинився у одного бедуїна. Араб-кочівник надав йому гостинність і проявив щедрість, тоді пророк (мир йому і благословення Аллаха) попросив його прийти до нього, щоб він зміг винагородити його добром за добро. Коли бедуїн прийшов, посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) запитав про його нужді. Бедуїн попросив у нього трохи мирських благ, він хотів мати верблюдицю з відповідним спорядженням, щоб їздити на ній і овець для того, щоб його сім'я могла харчуватися їх молоком.

Коли посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) почув це, то вважав його прохання дріб'язкової і розповів про бабусю з народу Ісраїлов, яка звернулася до Мусі (мир йому) з великої проханням, коли їй випала така можливість.

Перш ніж відповісти Мусі на його питання, вона поставила умову, що вона буде разом з ним в Раю.

Вона не просила у свого пророка ні золота, ні срібла, ні краси, ні овець, ні корів. Якби той бедуїн попросив у посланника (мир йому і благословення Аллаха) то ж, що попросила бабуся, то домігся б великого успіху, адже молитва посланника (мир йому і благословення Аллаха) приймається. Якби він попросив пророка (мир йому і благословення Аллаха) помолитися за нього, щоб Аллах дарував йому благополуччя в Світі Грядущому, то придбав би ні з чим незрівнянне благо.

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллаха) повідомив нам причину, яка дозволила бабусі поставити Мусі умова, що вона буде з ним в Раю. Вона знала те, чого не знав ніхто крім синів Ісраіля- стара ісраілітянка відала про місце, де знаходилася могила пророка Юсуфа (мир йому).

Юсуф свого часу взяв з синів Ісраїлов обіцянку, що коли вони будуть залишати єгипетську землю і попрямують до святої землі, то вони повинні будуть взяти його кістки з собою.

Коли Аллах дозволив Мусі вийти зі своїм народом з Єгипту, вони заблукали в дорозі, чому Муса був чимало здивований і зрозумів, що ця подія містить в собі якусь таємницю. Він запитав своїх супутників, що вони думають з приводу того, що вони заблукали. Вчені ісраілітяне розповіли йому, про існування важливого обіцянки, яке Юсуф взяв з їх батьків. Потім Муса почав розпитувати про могилу Юсуфа, щоб виконати його прохання, але не знайшлося жодної людини, хто знав би про місцезнаходження могили, крім однієї старої жінки. Пророк попросив її вказати, де знаходиться могила Юсуфа, але вона відмовилася говорити, поки Муса не може обіцяти, що він виконає її прохання. Коли Муса запитав про її прохання, старенька висловила йому значну вимога: вона хотіла бути разом з ним в Раю!

Мусі не сподобалася її прохання, або тому що він вважав, що вона не досягла такого високого ступеня, або тому що послуга, яка від неї була потрібна, не настільки велика, що б заслужити таку нагороду, або просто тому що це не в його владі і він не може їй дати те що не володіє сам. Аллах же дав Мусі одкровення: «Дай їй її ціну», адже хто просить у Всевишнього Аллаха, тому Він дає, навіть якщо людина і не досяг рівня тих, хто гідний таких висот. Якщо людина чесно і з щирістю просить для себе у Аллаха кончину мученика, то Аллах підійме його на ступінь мучеників полеглих в боротьбі за віру, навіть якщо він помре в своєму ліжку. Той, хто просить у Аллаха підняти його на ступінь витрачають або вчених, того Він підійме до їх рівня, навіть якщо він не зміг зробити те, що зробили вони.

Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) розповів, що після того як Муса погодився на умову бабусі, вона повела їх до місця скупчення води. Старенька веліла їм вичерпати воду, після чого ісраілітяне витягли звідти тіло Юсуфа. Коли вони підняли тіло і рушили в дорогу, воно почало світитися вказуючи їм шлях так, немов вони йшли при світлі дня.

Історія про винесення останків Юсуфа в Біблії

В Біблії не згадується історія про старого ісраілітянке, але в книзі «Буття» говориться, що Юсуф взяв з синів Ісраїлов обіцянку, що вони винесуть його останки, коли будуть виходити з землі єгипетської.

«І закляв Йосиф синів Ізраїлевих, говорячи: Бог відвідає вас, а ви винесете звідси кості мої». (Буття 50: 24-25)

А в біблійній книзі Вихід повідомляється, що Муса взяв кістки Юсуфа з собою, коли залишав Єгипет. У Біблії написано:

«І взяв Мойсей забрав із собою кості Йосипа, бо [Йосип] клятвою закляв синів Ізраїлевих, сказавши: відвідає вас Бог, і ви винесете з собою кості мої звідси». (Вихід 13: 19)

У Біблії також побічно згадується, що сини Ісраїлов заблукали, коли виходили з Єгипту, тому що Бог не повів їх по легшою і близькою палестинської дорозі. Однак ця подія в Біблія не прив'язується до того факту, що ісраілітяне не взяли з собою кістки, як про це йдеться в хадисі. Біблія говорить, що причиною відомості євреїв зі шляху була небезпека того, що на звичайній палестинської дорозі ісраілітяне могли бути нагнати і атаковані військами фараона, що призведе до повернення побіжного народу назад до Єгипту. У Біблії написано:

«Коли ж фараон відпустив народ, Бог не повів [його] по дорозі землі филистимської, хоч була близька вона Бо Бог сказав: Щоб не пожалкував той народ, коли він побачить війну, і не вернувся до Єгипту ». (Вихід 13: 17)

З Біблії можна зрозуміти, що освітлення шляху для синів Ісраїлов сталося ще до того, як вони понесли з собою останки Юсуфа. Насправді шлях став висвітлюватися відразу після вилучення останків з могили і вони змогли бачити дорогу і йти в правильному напрямку, коли відійдемо, як про це йдеться в даному хадисі.

Користь і уроки, витягнуті з хадиса

1. Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) спонукав свою умму прагнути до високих цілей, подібно до того як зробила ця бабуся, коли поставила Мусі своє умова. Також достовірно відомо, що посланник (мир йому і благословення Аллаха) наказав своїм сподвижникам просити в Аллаха сади Фірдауса, які є самою центральною і самої високою частиною Рая, дахом якого є трон Милостивого Аллаха.

2. Посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) повідав нам історії, які відбулися з людьми колишніх поколінь і про які ні чого не відомо шанувальникам Біблії. Однією з таких історій є і історія про старого ісраілітянке.

3. Даний хадис виправляє деякі біблійні помилки і неточності, зроблені при описі окремих подій.

4. Цей хадис повідомляє нам про наявність дуже благородних і цілеспрямованих жінок в народі Ісраїлов.

5. З хадиса ми дізнаємося про обіцянку, яку Юсуф взяв з синів Ісраїлов, що вони візьмуть його кістки і перенесуть їх у Святу Землю. Вони виконали обіцянку і перенесли його останки, однак ми не знаємо, де знаходиться місце їх поховання.

6. Пророкам і посланцям дозволено брати обіцянки зі своїх послідовників і родичів, які будуть зобов'язувати їх до якоїсь дії, що йде їм на користь.

7. Якщо заповіт був узятий з перших поколінь якогось народу, то він є обов'язковим до виконання і для тих, хто народився на світ пізніше. Обіцянка, яке Юсуф взяв зі своїх близьких, стало обов'язковим і для їхніх нащадків. Також і заповіт, який був укладений Аллахом з синами Ісраїлов був обов'язковим для всіх наступних поколінь цього народу. Також заповіт, який був укладений з посланником Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) і його сподвижниками обов'язковий до виконання для всіх людей, що живуть в наш час.

8. Люди можуть бути позбавлені сприяння і допомоги від Аллаха через упущень в Шаріаті і невиконання будь-яких наказів свого Господа. Сини Ісраїлов заблукали в дорозі через те, що не виконали своєї обіцянки і не взяли з собою останки Юсуфа, коли виходили з Єгипту.

9. Цей хадис який суперечить достовірного хадису, в якому посланник Аллаха (мир йому і благословення Аллаха) сказав, що Аллах заборонив землі поїдати тіла пророків. В арабській мові такі слова, як: кістки, прах, тлін, останки, - застосовні до будь-якого тіла померлої людини, навіть якщо воно не розклалося. Тому в хадисі не мається на увазі, що тіло Юсуфа згнило, і від нього залишилися лише кістки.

10. Перші покоління синів Ісраїлов не звеличують могили пророків. На це вказує їх байдужість до місцезнаходження могили Юсуфа, в той час як сам Муса (мир йому) був серед них і також не надавав жодного значення місцю даного поховання.

З книги «Достовірні пророчі розповіді»
Умар ібн Сулейман ібн Абдулла Аль-Ашкар
Підготовлено редакцією сайту " чому Іслам ? "

  • [1] Тут йде мова про семідясеті тисячах, які увійдуть в Рай без розрахунку і покарання, за те, що вони не надавали Аллаху співтоваришів, що не були забобонними, сподівалися на Аллаха, не просили зробити їм змову і не лікувалися припіканням. Однак крім цих семідесеті тисяч є багато інших людей, які увійдуть в Рай без розрахунку. Також будуть і такі, які увійдуть в Рай, але тільки після того, як будуть покарані за свої гріхи.
  • [2] Спочатку цей хадис призводить Абу Я`аля в своїй книзі «аль-Муснад» (7254). Існад цього хадиса хороший (хасан).

    Завантажити:

    Завантажити:

Сподвижники запитали: «Посланник Аллаха, хто це старенька з народу Ісраїлов?
Муса сказав: «Хто ж з вас знає, де знаходиться могила Юсуфа?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация