Історії великої любові: Володимир Висоцький і Марина Владі

Історія знайомства: Висоцький

Одного разу Володимир Висоцький, як і всі в СРСР, подивився французький фільм "Чаклунка" за повістю Купріна "Олеся". Як і багатьох чоловіків всього світу, його підкорила виконавиця головної ролі - 17-річна Марина Владі. У 1965 році Висоцький дізнався, що Владі приїхала в Москву. Він намагається зустрітися з нею, але безуспішно.
Потрібно відзначити, що якби не популярність театру на Таганці, то можливість зустрічі Висоцького і Владі зводилася б до нуля. Висоцький, який ніколи не мав ніяких офіційних акторських регалій, що не удостоювався честі бути запрошеним на протокольні зустрічі заїжджих в СРСР іноземних знаменитостей. Зате в театр на Таганці зірок водили як на одне з найбільш екзотичних проявів російської культури. І коли Владі знову приїхала в Москву на кінофестиваль, її приятель Макс Ліон, московський кореспондент "Юманіте", запросив актрису в Любимовський театр на спектакль "Пугачов" за Єсеніна.

І коли Владі знову приїхала в Москву на кінофестиваль, її приятель Макс Ліон, московський кореспондент Юманіте, запросив актрису в Любимовський театр на спектакль Пугачов за Єсеніна

Власне, Владі пояснили, що справа навіть не в режисурі Любимова, а в виконавця ролі Хлопуши - молодого актора Висоцького. Вражена рветься в ланцюгах атлетом-велетнем з громовим, гарчить голосом, французька актриса аплодує Висоцькому стоячи і приймає запрошення повечеряти в ресторані з учасниками вистави. Висоцький прийде в ресторан не відразу. А вона, оточена захопленими шанувальниками, розповідає про свою артистичній кар'єрі російською мовою, на якому не говорила з шести років, і чекає, коли ж з'явиться той дивовижний актор. Власне, Владі пояснили, що справа навіть не в режисурі Любимова, а в виконавця ролі Хлопуши - молодого актора Висоцького

Історія знайомства: Владі

Закутий в ланцюги, він притягував до себе увагу всього залу, рвався, кричав голосом, схожим на гуркіт грому, він - Висоцький, геніальний актор і підпільний поет, грав одне зі своїх найбільш гучних втілень в театрі на Таганці, роль Хлопуши в спектаклі "Пугачов ". У партері, серед глядачів, сиділа знаменита французька актриса російського походження, Марина Владі. Про приголомшливому російською актора і барда Висоцького вона була багато чула і, приїхавши до Росії в 1967 році, спеціально прийшла на спектакль з його участю. Міць його гри потрясла її. Вона згадала про двох своїх колишніх чоловіків, харизматичних чоловіків, але їй завжди в них чогось не вистачало.

Вона згадала про двох своїх колишніх чоловіків, харизматичних чоловіків, але їй завжди в них чогось не вистачало

У Росії Марина бувала рідко, виключно по роботі. Дочка російських емігрантів, з шести років вона не говорила рідною мовою. Яке ж було її здивування, коли вона виявила себе сидячи за заставленим стравами столом в ресторані після спектаклю, в оточенні захопленої публіки, яка ловить кожне її російське слово.

У підійшла до столика непоказному людині вона не відразу визнала ту яскраву особистість, що блищала на сцені в оковах. У звичайному житті Володимир виявився нижчим на зріст, скромно і якось неохайно одягнений, на втомленому обличчі блищали лише очі, що видавали його потужний потенціал. Весь вечір він не зводив з актриси погляду, сказав, що "Чаклунка" потрясла його, як і багатьох інших чоловіків. А потім взяв Марину за руку і зізнався в любові ...

***

У грудні 1970 Марина і Володимир офіційно оформили стосунки, але справжньою сімейною життя у них так і не вийшло. "Залізна завіса" не пускав Висоцького за кордон, Марині доводилося знаходити самі звивисті стежки, щоб отримати можливість приїхати до чоловіка. Вона приїжджала в Росію як туристка, гість на запрошення, тимчасово проживає, дружина з незакріпленим місцем проживання, потім - із закріпленим ...

Вищі інстанції на подив прихильно прийняли союз Висоцького і Владі, хоча і не поспішали випускати актора з країни. У весільну подорож пара вирушила на теплоході, капітан, шанувальник Володимира, відвів молодятам кращу каюту, відомої пари подавали краще грузинське вино і морські делікатеси. Медовий місяць залишиться в їх пам'яті самими солодкими і щасливими днями за весь 12-річний роман, хоча через шість років їх чекає подорож по всьому світу.

Медовий місяць залишиться в їх пам'яті самими солодкими і щасливими днями за весь 12-річний роман, хоча через шість років їх чекає подорож по всьому світу

Пристрасть Володимира до алкоголю Марина помітила ще в перші дні знайомства. Він запивав свою невпевненість, свій невизнаний статус поета, вірші якого так і не були офіційно опубліковані за його життя. Він не міг вважатися композитором, що не закінчивши консерваторію. Не міг називатися поетом, не маючи диплома літературного інституту.

Він пив, щоб жити, при цьому вмираючи, кожен раз згорав на сцені і сам же страждав від шаленого ритму свого життя. Марина спочатку прийняла на себе роль рятівника, вона привозила його з квартир, де він з так званими друзями напивався до непробудного стану, змушувала лікарів боротися за кожен його подих, коли вони відмовлялися від безперспективного хворого. Пізніше вона усвідомила, що результат цієї боротьби вирішений - Висоцький сам зводив себе в могилу.

11 липня 1980 року їхав до Москви, вона залишалася в Парижі. Він бере рекламну листівку і пише між рядків вірші для неї, обіцяючи пізніше вислати їх телеграмою.

Він бере рекламну листівку і пише між рядків вірші для неї, обіцяючи пізніше вислати їх телеграмою

25 липня, 4 ранку. Марина Владі прокидається в холодному поту. Пізніше вона напише у своїй книзі, що зрозуміла, відчула, що трапилося в далекій Росії. Дзвонить телефон і чужий голос трубці каже: "Володя помер".
Після похорону вона, розбираючи його архів, так і не знайшла ту останню листівку. На щастя, збереглася обіцяна тоді телеграма:
... Мені менше півстоліття - сорок з гаком -
Я живий, тобою і Господом зберігаємо.
Мені є, що заспівати, поставши перед Всевишнім,
Мені є чим виправдатися перед ним.

Підписуйся на наш telegram і будь в курсі всіх самих цікавих та актуальних новин!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация