Історик заявив про виявлення заповіту Олександра Македонського / Моя Планета

Легендарне заповіт Олександра Великого, за словами лондонського історика, лежало на видному місці, але протягом століть його ніхто не помічав

Легендарне заповіт Олександра Великого, за словами лондонського історика, лежало на видному місці, але протягом століть його ніхто не помічав.

Фахівці здогадалися про значення документа тільки через 2000 років після смерті Олександра Македонського. Тим часом остання воля царя стосувалася майбутнього Греко-перської імперії, якої він правил. Крім того, в заповіті він вказував своїх спадкоємців, передає The Daily Mail .

Докази існування «останньої волі» зустрічаються в рукопису «Історія Олександра Великого», в якій зберігаються оповіді про подвиги царя. Псевдоісторичний грецький роман про Олександра Македонського, створений, імовірно, протягом століть після смерті його головного героя, містить безцінні оповіді про кампанію Олександра в Перської імперії.

Довгі роки історики сприймали останню главу роману, в якій описувалася передсмертна воля царя, як політичний памфлет. Однак експерт Девід Грант, який запустив проект з вивчення історії правління Олександра Великого, переконався, що це припущення невірно. Всебічне дослідження показало, що глава-заповіт була заснована на оригіналі документа, що хоча йому і надали деякий вигаданий політичний ефект.

Грант виклав своє відкриття в книзі «У пошуках втраченого заповіту Олександра Великого» (In Search of the Lost Testament of Alexander the Great). На думку історика, оригінальне заповіт царя було приховано впливовими полководцями, які контролювали регіони імперії, оскільки Олександр заповідав спадок ще не народженої синові-метисів Олександру IV і старшому синові Гераклу, народженому від коханки. Впливові македонці не прийняли синів-напівкровок, а царство загрузло в міжусобицях.

Протягом десятиліть після смерті Олександра оригінал заповіту таємно листувався і поширювався у вигляді листівок, якими конкуруючі між собою воєначальники намагалися довести свою легітимність.

Якщо Грант правильно інтерпретував документ, то пошуки 2000-річного заповіту можна буде вважати завершеними. Історик наголошує, що неодноразові зміни, внесені в заповіт і додали йому пропагандистський політичний стиль, викликають серйозні сумніви в достовірності документа і перетворюють його в псевдоисторическое свідоцтво.

«Дослідження привело мене до висновку, що зміст документа засноване на оригінальному заповіті Олександра Великого і воно було одним з найвпливовіших військових і політичних мандатів в Стародавньому світі», - зазначив Грант. Крім того, документ містить натяки на змову воєначальників проти Олександра Великого.

Олександр Македонський створив світову державу, яка розпалася після його смерті. Ще в Античності за Олександром закріпилася слава одного з найвидатніших полководців в історії.

Засновані Олександром міста, які і в наш час є найбільшими в декількох країнах, і колонізація греками нових територій в Азії сприяли поширенню грецької культури на Сході. Майже досягнувши віку 33 років, Олександр помер у Вавилоні від важкої хвороби. Негайно його імперія була розділена його полководцями (діадохами) між собою, і на кілька десятиліть запанувала низка воєн діадохів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация