IT Expert: «Аська» в справі будівництва сім'ї

  1. Олександра Криницька

IT Expert світ технологій Це цікаво Олександра Криницька

| 06.12.2016

Якось непомітно виросло покоління людей, для яких першим в житті месенджером стали Skype, WhatsApp або чат «ВКонтакте». Але той, хто застав епоху dial-up-модемів і ЕПТ-моніторів, не може не пам'ятати сигнали легендарної «аськи», ще якихось десять років тому звучали в кожному офісі.

сьогодні сервіс вже не настільки популярний - свій 20-річний ювілей він зустрічає аудиторією в 11 млн. Це приблизно в десять разів менше, ніж на рубежі 2000-х, однак і про забутті говорити зарано: «аська» розвивається і продовжує обростати функціями.

Від зльоту до падіння

Датою народження ICQ вважається 15 листопада 1996 року, коли четверо старшокласників з Ізраїлю заснували фірму Mirabilis і запустили свій інтернет-пейджер (саме так його спочатку називали - по аналогії з пейджингового зв'язком). Зручний і безкоштовний, він стрімко набирав аудиторію. Слово «стартап» тоді ще не увійшло в побут, але у проекту швидко з'явилися інвестори: через два роки його купив американський інтернет-гігант AOL (сума угоди на ті часи величезна - $ 407 млн).

Слово «стартап» тоді ще не увійшло в побут, але у проекту швидко з'явилися інвестори: через два роки його купив американський інтернет-гігант AOL (сума угоди на ті часи величезна - $ 407 млн)

До 2000 року ICQ отримав звичний нам вигляд: з'явилися історія листувань, шифрування даних, розширений пошук по базі користувачів, режими видимості і т. Д. Почали розвиватися і альтернативні клієнти, які дозволяли застосовувати ICQ-протокол. Згадаймо ті ж Miranda і QiP - їх головною перевагою була можливість використовувати функціональність ICQ без реклами. AOL намагався боротися з нахлебничества, періодично міняючи протоколи, а й розробники додатків не спали, оперативно відповідаючи на ці дії.

Головний удар по позиціях ICQ завдали соціальні мережі: Facebook, «ВКонтакте» і «Однокласники» запропонували не тільки обмін повідомленнями, але і безліч інших можливостей. Згодом в гру вступили і Skype, Telegram, Viber, WhatsApp і інші сервіси. Примітно, що багато хто з них спочатку задумувалися як месенджери для смартфонів, тоді як ICQ змушений був адаптуватися під мобільний тренд.

Під натиском конкурентів до 2010 року «аська» втратила значну частину клієнтів і була перекуплена Mail.ru Group за $ 187 млн, тобто істотно дешевше ...

Ех, ностальгія ...

Чи варто говорити, що для багатьох користувачів ICQ цей месенджер асоціюється з певним життєвим етапом, викликає ностальгію. Ще б пак, адже за «асьці» вирішувалися ділові питання, узгоджувалися проекти, призначалися зустрічі і навіть зав'язувалися стосунки. «Десять років тому я познайомився зі своєю майбутньою дружиною через цей месенджер. Виховуємо двох дітей ... »- читаємо коментар до новини про ювілей. І подібних історій чимало.

А який був ажіотаж навколо красивих номерів ICQ - пам'ятається, їх перепродували один одному по оголошеннях і на онлайн-біржах. Причому особливо цінувалися короткі, п'ятизначні, нерідко вони ставали не тільки гордістю власника - крадіжка номерів ICQ була вельми поширеним явищем.

Ну а якщо номер вашої «аськи» був самим звичайним і ви до сих пір його пам'ятаєте, то, швидше за все, зможете без зусиль відновити доступ до аккаунту і навіть побачити список тодішніх контактів. Правда, вже в абсолютно новому інтерфейсі. Так, на свій подив, я виявила кількох колишніх колег в статусі «Доступний до спілкування». Такий собі привіт з далекого 2007-го. Втім, не секрет, що найбільш віддані користувачі досі зберігають вірність цьому месенджер ...

Втім, не секрет, що найбільш віддані користувачі досі зберігають вірність цьому месенджер

Зараз «аська» виглядає так

друге народження

Потрібно визнати, що до моменту переходу під крило Mail.ru Group «аська» була не в кращій формі. Обмежена функціональність, часті збої в роботі серверів, активність різних спамерських пошукових роботів, нав'язлива реклама - все це підштовхувало користувачів шукати альтернативи. Згодом ICQ повністю переробили: з'явилися голосові дзвінки, відкриті live-чати з можливістю одночасного спілкування безлічі користувачів, функції розпізнавання мови і багато іншого. Але життя йде вперед, і сьогодні дітищу Mirabilis навряд чи вдасться повернути позиції, а ось стати сильним нішевим гравцем або органічно інтегруватися в інший сервіс Mail.ru йому цілком під силу.


Ключові слова: програмне забезпечення комп'ютера , мобільні додатки

Журнал IT-Expert № 12/2016 [ PDF ] [ Підписка на журнал ]

про авторів

Олександра Криницька

Оглядач і позаштатний автор журналу "IT-Expert". Стежить за технічними новинками, вивчає предметну фотографію, осягає секрети створення класних відеоогляди. «Розвиток ІТ-ринку яскравіше інших сфер демонструє зростаючі запити людей щодо комфортності буття. Ніяка інша індустрія, за винятком медицини, так не змінює наше життя. Мені це подобається, я зацікавлений спостерігач ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация