Італійська влада закликають Азербайджан звільнити всіх політичних в'язнів

У четвер італійська влада закликали своїх азербайджанських колег зняти з журналістки-розслідувача, партнера OCCRP Хадиджи Ісмаїлової заборона на виїзд за кордон.

Голова Ради міністрів Італії Маттео Ренці проводить екскурсію для президента Ільхама Алієва (ліворуч) під час їх зустрічі в липні 2014 року Голова Ради міністрів Італії Маттео Ренці проводить екскурсію для президента Ільхама Алієва (ліворуч) під час їх зустрічі в липні 2014 року.

Заступник міністра закордонних справ Вінченцо Амендола назвав звільнення Ісмаїлової з в'язниці 25 травня «позитивним зрушенням» і висловив надію на те, що «[з неї] буде знято заборону на виїзд і будуть звільнені інші особи, чиї переміщення обмежені через політичні причини».


Ісмаїлова опинилася у в'язниці в грудні 2014 року після пред'явлення їй цілого ряду різних звинувачень - від доведення колеги до спроби самогубства до ухилення від сплати податків. У вересні 2015 року вона була засуджена і засуджена до семи з половиною років тюремного ув'язнення, однак, провівши за гратами півтора року, вона була відпущена на свободу.


З самого початку вона стверджувала, що звинувачення були сфабриковані, а арешт пов'язаний з її репортажами про масштабну корупцію та інсайдерські операції за участю високопоставлених азербайджанських чиновників, в тому числі членів сім'ї президента Ільхама Алієва.


Офіційна заява італійської влади було випущено у відповідь на запит, який рік тому подали депутати від правлячої Демократичної партії. «Арешт Ісмаїлової викликав стурбованість світової спільноти, тому ми підтримали [її] прохання про публічних закликах до її звільнення», - сказала в інтерв'ю OCCRP депутат від демократів Сандра Цампа.


Цампа і 17 інших парламентаріїв висловили стурбованість ситуацією з політичними ув'язненими в Азербайджані, описаної Amnesty International , jumpstart.ge і Meydan TV , Які на березень 2014 року нарахували в азербайджанських в'язницях 98 політв'язнів.


Крім того, вони визнали важливість відносин між Італією і Азербайджаном, оскільки «нинішній президент Ільхам Алієв позиціонує свою країну як привілейованого торговельного партнера і надійного постачальника нафти і газу в Європу».


Незважаючи на те що за останні роки поставки нафти з Азербайджану скоротилися, відповідно до даними по світовій торгівлі , Італія залишається головним імпортеромазербайджанской сировинної нафти, при цьому в 2014 році в Італію вирушила майже чверть загального обсягу експорту азербайджанської нафти.


Очікується, що в найближчі кілька років зв'язку між двома державами тільки зміцняться, коли новий, поки ще будується Трансадріатичний газопроводзаработает на повну потужність і Італія щорічно отримуватиме до 20 мільярдів кубічних метрів природного газу . Італійський енергетичний гігант ENEL, частково належить державі, взяв на себе зобов'язання закуповувати газ у Азербайджану протягом як мінімум 25 років.


Депутати від Демократичної партії також звернулися до уряду з проханням «перевірити, чи дійсно були порушені права журналістки Хадиджи Ісмаїлової, і відслідковувати процеси забезпечення прав людини і основних свобод, зокрема свободи вираження, в Азербайджані, а також сприяти їх зміцненню».


В своєму заяві заступник міністра Амендола написав, що Італія підтримує всі зусилля європейських і міжнародних правозахисних і політичних організацій, які привели до звільнення Ісмаїлової. Незважаючи на те що він ні разу не назвав її політв'язнем, він зазначив, що Італія продовжить закликати до дотримання прав людини в Азербайджані.


Пізніше Цампа розповіла в інтерв'ю OCCRP, що в своєму офіційній відповіді вона підкреслила: «Хадіджа необхідно розглядати як політв'язнів ... Мивсегда можемо зробити більше, але нинішні дипломатичні зусилля ведуть в правильному напрямку».


«Уряд дійсно відгукнулося на цей запит», - погодився Мікеле Ніколетті, інший представник демократів, який, обіймаючи посаду голови італійської парламентської делегації в Раді Європи, активно закликав до звільнення Ісмаїлової. За його словами, він сподівається, що Італія продовжить сприяти дотриманню прав людини в рамках двосторонніх відносин з Азербайджаном.


Представники посольства Азербайджану в Італії відмовилися коментувати опубліковані в четвер заяви. У минулому році, коли Цампа вперше подала парламентський запит, посольство звинуватило її у захисті інтересів Вірменії, стверджуючи, що вона займає пост голови парламентської асоціації «Друзі Вірменії», який вона залишила за кілька років до цього.


Цей репортаж був написаний за участю Федеріко Піньяльбері.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация