Італійський костюм в епоху Відродження .. Обговорення на LiveInternet

Італійські міста почали багатіти ще в період хрестових походів, особливо такі міста, як Венеція і Генуя - міста-порти, що перевозили на своїх кораблях хрестоносців, і Флоренція - центр шовкової промисловості. Будучи посередницею в торгівлі між Заходом і Сходом, Італія в XV столітті стала найбагатшою країною Європи. В італійських містах споруджуються чудові споруди - палаци (палаццо), собори і т, д.

Особливу роль у розвитку італійської ренесансної культури зіграло античну спадщину. На території Італії були знайдені в ці роки чудові зразки мистецтва давніх часів: мармурові статуї, вази, дорогоцінна начиння. У врятованих при падінні Візантії рукописах, у виритих з руїн Рима античних статуях перед здивованим Заходом постав новий світ - грецька стародавність; перед її світлими образами зникли привиди середньовіччя; в Італії настав небачений розквіт мистецтва, який з'явився як би відблиском класичної стародавності і якого ніколи вже більше не вдавалося досягти.
Уже в XV столітті в Італії поширюється вплив античної традиції в формі і крої одягу і в манері її носити. Так, наприклад, члени магістратів і сановники здебільшого носили довгу верхній одяг зі складками і дуже широкими рукавами, нерідко зустрічався також солідний просторий плащ.
Новий характер життя, нове уявлення про людську красу викликали до життя і нові форми костюма.
Особливу роль у розвитку італійської ренесансної культури зіграло античну спадщину
Політична роздробленість Італії призвела до певних відмінностей в костюмах жителів різних областей, так що іноді важко говорити про загальну італійській моді. У той час як північні області Італії перебували під впливом Франції, південні тимчасово зберігали самостійність, а Венеція відчувала вплив Сходу. У XVI столітті італійська мода потрапляє під вплив Іспанії, яка висувається в число провідних європейських держав.







Костюми епохи Раннього Відродження.
Головною законодавицею італійської моди в XV столітті була Флоренція, а в XVI - Венеція. В кінці XIV століття на моду Італії впливали почасти французькі готичні моди. Однак в Італії вони ніколи не мали тих крайніх, екстравагантних форм, які були характерні для «бургундських мод». Італійці, навіть щиглі, носили завжди помірну по ширині і довжині одяг, уникаючи особливої утрировки її форм.

Кінець XV і початок XVI століть в Італії виробляє новий ідеал краси, який проявляється в сприйнятті людського тіла і в манері одягатися і рухатися. В естетиці гуманістів виникло поняття про «гармонійний людину». Виступаючи проти аскетизму і середньовічної моралі, естетика Відродження не протиставляла тіло духу, а висувала ідею їх єдності. Краса стала вважатися таким же благом, як здоров'я і сила.
Краса ренесансної одягу полягала вже не в графічній вишуканості силуету мод пізнього середньовіччя, а в мальовничості соковитих, яскравих кольорових поєднань тканин. Навіть в деталях костюма зникла середньовічна дробность.
На виготовлення модних одягу йшли дорогі матерії - шовк, парча, оксамит, покриті вишивками і прикрашені орнаментом з квітів, ваз, гондол. Весь костюм Ренесансу, особливо жіночий, будувався на поєднанні пишних драпіровок важких тканин. З квітів особливо модними були зелений, червоно-винний, Смарагдовий.


У силуеті одягу горизонтальні лінії стали переважати над вертикальними, готичними. Головні убори тепер вже не подовжували фігуру. Низькі зачіски чудово гармоніювали із загальним характером ренесансної одягу. Провідною була мода, що диктується вищими класами. У народному ж костюмі збереглися надовго традиції минулих років.
Однак костюм епохи Відродження щодо демократичний, - в ньому не було суворої класової обумовленості середньовіччя. Мода висловлювала майновий стан людини, а не станову. З одягу зникли всі деталі, що підкреслюють зневага до праці, ніж ряснів середньовічний феодальний костюм: затягнута талія, занадто довгі шлейфи, що звисають рукави і т. Д. Тепер, під впливом античності, одяг придбала «людські» пропорції.
У силуеті одягу горизонтальні лінії стали переважати над вертикальними, готичними
Уже з кінця XV століття італійський костюм починає впливати на європейську, зокрема на французьку моду.
Епоха Відродження в Італії в мистецтві костюма починається з середини XIV століття, в той час як в інших країнах вона падає тільки на період XVI століття. Жіночі вбрання в Італії як в XIV, так і в XV століттях відрізнялися простотою форми, чистотою ліній і силуету. М'яка жіночність визначилася простими лініями сукні.

До середини XV століття роздроблена Італія, роздирається внутрішніми протиріччями, вже але могла протистояти сильним європейським державам і стала ареною боротьби між ними. За італійській землі проходять французькі та іспанські солдати. Втративши своє політична й економічна могутність, Італія втрачає положення гегемона і в модах. Правда, в північних областях Італії, особливо у Венеції, моди зберегли ще деякий час свою самостійність. Однак до XVI століття і Венеція потрапляє під вплив чужоземних мод, причому чільну роль грають в цей час іспанські моди.
Іспанія на початку XVI століття стає однією з найсильніших європейських держав, яка диктує свої смаки і моди. Модні костюми іспанських солдатів (справжня військова форма з'явилася тільки в XVII столітті) служили зразками для наслідування.
Зміни в італійських модах цього часу відбуваються перш за все в чоловічому костюмі. Одяг стає більш суворої за формою і більш стриманою але кольором, хоча залишається надзвичайно ошатною.

Серія повідомлень " Відродження ":

Частина 1 - Сутність моди в епоху Ренесансу.
Частина 2 - Ідеал краси в епоху Відродження.
Частина 3 - Італійський костюм в епоху Відродження.
Частина 4 - Як змінювалася італійська мода в епоху Відродження.
Частина 5 - Чоловічий костюм в Італії в епоху Відродження.
...
Частина 20 - Жіночий костюм в Німеччині 16 століття.
Частина 21 - Епоха Відродження. Німецький костюм 16-го століття.
Частина 22 - Англійська костюм епохи Відродження.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация