Іудеї, православні, католики, вірмени провели в Дніпропетровську круглий стіл «Тоталітаризм, Голокост і сучасна війна»

27 січня, з нагоди 70-річчя визволення концтабору Освенцим, в Дніпропетровську відбувся круглий стіл «Тоталітаризм, Голокост і сучасна війна» за участю представників різних конфесій міста і області, повідомляє   Релігія в Україні   з посиланням на   сайт   Дніпропетровської єврейської громади 27 січня, з нагоди 70-річчя визволення концтабору Освенцим, в Дніпропетровську відбувся круглий стіл «Тоталітаризм, Голокост і сучасна війна» за участю представників різних конфесій міста і області, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Дніпропетровської єврейської громади.


Організатором заходу став Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» (Дніпропетровськ). Учасниками і слухачами дискусії за круглим столом були представники широкої громадськості.

Зокрема, в роботі круглого столу взяли участь правлячий архієрей Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон (Зінкевич); голова Дніпропетровської мусульманської громади Рамзан Курбанов і канцлер Донецького екзархату Української Греко-Католицької Церкви Василь Пантилюк, настоятель Римо-католицької парафії в Дніпропетровську Збігнев Савчук. Вірменську Церкву представляв на зустрічі Грач Задікян, один з молодих лідерів та керівників національного культурного центру, а крім того, в роботі круглого столу брали участь Генеральний консул ФРН Детлеф Вольтер і віце-консул Генерального консульства Республіки Польща Ян Здановський.
Модератор зустрічі директор УІІХ «Ткума» та музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» доктор Ігор Щупак запропонував зайняти місце за круглим столом Василю Костицькому, відомому в Україні своєю діяльністю в якості голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, екс-судді Конституційного суду України.

В ході виступів кожен з учасників підкреслював внесок своєї конфесії в формування сучасного українського суспільства і наголошував на важливості співпраці, взаємної поваги і зміцнення етноконфесійних світу в країні. Особлива увага приділялась питанням формування історичної пам'яті по відношенню до трагічних сторінок минулого і тому, як ця пам'ять повинна об'єднувати, а не роз'єднувати різні групи в суспільстві, особливо в нинішній період військових дій на сході України. Присутні наголосили на важливості об'єднання українських громадян усіх етнічних і релігійних груп не тільки в боротьбі зі спільним ворогом, але і для побудови гармонійного, процвітаючого, сучасного, європейського суспільства, повідомляє сайт єврейської громади.

На круглому столі були артикульовані моменти, за якими у учасників дискусії були різні точки зору - це відношення до радянської спадщини, питання про допустимість державної цензури, відмінності в оцінці певних історичних подій. Однак все підкреслювали, що головним є те, що об'єднує, ті цінності свободи, взаємної поваги і духовного розвитку особистості, які є базовими для всіх.

Один із слухачів ветеран Великої вітчизняної війни Соломон Флакс поставив два питання: чи відомо яку позицію зайняла делегація України в ООН по питання обговорення антисемітизму і чому про це мовчать ЗМІ, і що конкретно пропонують учасники круглого столу зробити для того, щоб правда про Україну стала відома на територіях підконтрольних терористам і загарбникам (Крим, Донбас), як саме конфесії мають намір брати участь в донесенні правди не про загальні питання, а про конкретну життя сучасного українського суспільства.

Обидва ці питання, в тому числі і про відповідальність релігійних структур за формування уявлень про світ і те, що відбувається в ньому у значної частини суспільства, не отримали повноцінних відповідей. Разом з тим доктор Ігор Щупак зауважив, що непряма відповідь на питання Соломона Флакса буде дано на наступний день, в ході прем'єри фільму «Холодний Яр».

Підвів підсумок круглого столу представник Європейського християнського конгресу Володимир Авер'янов, який подякував Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» за те, що він не замикається на темі історії однієї національної групи, а є майданчиком для активного діалогу і пошуку шляхів взаєморозуміння між різними національними і релігійними групами . Він підкреслив велику роль «Ткуми» у звільненні історичної свідомості від багаторічних фальсифікацій і спотворень, що, на його думку, є одним з найголовніших пріоритетів сучасного суспільства. "Наша історія має бути правдивою", - уклав він.

Дискусії тривали по закінченню круглого столу в неофіційному порядку, що послкжіло ще одним елементом для встановлення гармонійних і поважних відносин між представниками різних громад Дніпропетровщини.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация