Івана Купала (Іванов день і Купальська ніч): обряди, прикмети, традиції і ворожіння

  1. Повір'я на Івана Купала
  2. Традиції на Івана Купала
  3. Обряди, прикмети і ворожіння на Івана Купала

Свято Івана Купала (Іванов день і Купальська ніч) почали відзначати з давніх часів у народів стародавніх слов'ян

Свято Івана Купала (Іванов день і Купальська ніч) почали відзначати з давніх часів у народів стародавніх слов'ян. Це свято присвячувався древньому язичницькому богу - Купали, і проводився в ніч з 23 на 24 червня за старим календарем або з 6 на 7 липня в наші дні. Також ще його називають Святом літнього сонцестояння, який приурочений до християнського свята Різдва Іоанна Хрестителя. пише mamainfo.com.ua

Обряди, пов'язані зі святом, дивували небаченою красою і різноманітністю. Різні ворожіння, збір цілющих трав, плетіння вінків, обряди, давні традиції, - це лише мала частина того, що робили в цей день.

Івана Купала - це красивий і незвичайний свято, хотілося б, щоб саме такі народні звичаї і традиції зберігалися, а також щорічно відзначалися їх святкування з прекрасними обрядами і національними костюмами.

Повір'я на Івана Купала

Свято Івана Купала носив завжди містичний забарвлення, вважалося, що в ніч напередодні Івана Купали вся бісовщина виходить на шабаш, а після, за допомогою папороті, можна було відшукати скарб, закопаний нечистою силою. Багато повір'я і перекази складалися в легенди і описувалися в літературі. Наприклад, в оповіданні Миколи Васильовича Гоголя «Ніч напередодні Івана Купали».

У ніч на Івана Купала не можна було лягати спати, люди думали що, заснувши, їх може забрати нечиста сила, тому часто веселощі, танці та пісні тривали до самого ранку.

Традиції на Івана Купала

За традицією, на Івана Купала, хлопці і дівчата проводять різноманітні обряди, які пов'язані з водою, вогнем і природою. На жаль, в сучасному місті неможливо відчути дух справжнього свята Івана Купали, тому якщо у вас є мала можливість, то обов'язково відвідайте село в це свято!

Вважалося, що багаття, які розпалюються в ніч на Івана Купала, очищають тіло від скверни, а дух від злих помислів, тому треба було стрибати через такі багаття, і спалювати в них одяг хворих людей, щоб разом з нею пішла і хвороба.

Обряди, прикмети і ворожіння на Івана Купала

- Опівночі дівчата, не дивлячись, збирають квіти і трави і кладуть їх під подушку. Якщо вранці нарахувати дванадцять різних трав, то дівчина обов'язково вийде в цьому році заміж.

- Якщо на Іванов день перелізти через дванадцять зборів, то збудеться бажання.

- Якщо в цю ніч заховати квітки івана-да-марьи в чотирьох кутах будинку, то злодії будуть обходити його стороною.

- У Іванову ніч відьми володіють найбільшою силою, тому, щоб захистити себе, кладуть на порозі і на підвіконнях кропиву і папороть.

- Кажуть, що якщо написати на папірці те, що було поганого в цьому році, а потім в ніч Івана Купали спалити її на вогнищі, тоді ці нещастя більше не повторяться.

- Трави, зібрані в цю ніч вважаються особливо дієвими.

- Перед сном незаміжні дівчата кладуть під голову подорожник, примовляючи:

«Попутник-тріпутнік, ти живеш при дорозі, бачиш як старого так малого, покажи мені мого судженого! ».

- Так як в купальську ніч вилазить на світ всяка нечиста сила, то намагаються всю ніч не спати і палять багаття. Традиція стрибати через багаття відходить ще до наших давнім язичницьким предкам, які таким чином очищалися від злого.

- У ніч на Івана Купала дівчата в'ють вінки, ставлять в них запалені свічки і пускають в річку. Якщо вінок відразу тоне, значить, суджений не любить. У якої дівчини вінок найдалі запливе, та буде щасливішим всіх, у який же найдовше горить свічка, та проживе найдовше життя.

Поділитися статтею


Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация