Івановаси, родства не пам'ятають: Чи мають право Латвія і Естонія пред'являти претензії Росії



11:30

Івановаси, родства не пам'ятають: Чи мають право Латвія і Естонія пред'являти претензії Росії

Як відомо, напередодні влада Естонії та Латвії заявили про намір добиватися від Росії відшкодування збитку за «радянську окупацію». Але треба подивитися, хто кому насправді повинен
Давайте підійдемо з гумором до вимоги міністрів юстиції Латвії та Естонії до Росії виплатити компенсацію за шкоду, яку наша батьківщина нібито завдало цим двом країнам в радянський період. Тут тільки гумор. Хоча деякі колеги ставляться настільки серйозно, що розраховують варіанти поділу Латвії та Естонії і освіти там мало не підпілля.
Давайте на пальцях покажемо, а чи гідна естонська Естонія і латвійська Латвія (не ображайтеся країни, тому що там живе мільйон російських) будь-яких компенсацій за що-небудь. Коли ви прочитаєте цей матеріал, то боюся, навпаки, виникне стійке бажання вимагати компенсацій від Латвії та Естонії за те культурне, архітектурне, історичне і промислове спадщина, яку залишили їм «окупанти» - російські. А також шведи, німці, данці і навіть поляки.
Латвія, 10 століть без держави
Отже, почнемо з Латвії. Компенсацію від Росії вимагає республіка, що проголосила основним і державотворчим латиський етнос. Росіяни становлять близько 40 відсотків населення країни і не вважаються корінними. А разом з тим наші предки нарівні з багатьма європейськими народами заселяли територію нинішньої Латвії з IX-XI століть. З тих же часів балтські племена освоювали ці землі. Різниця в тому, що нібито прийшлі племена заснували і будували тут все аж до XX століття, а нащадки латів, латиші, були гостями в державних утвореннях «окупантів». Не вірите? Давайте дивитися.
Нинішня Латвія протягом останніх 10 століть була провінцією або декількома провінціями інших держав, включаючи багатовікове перебування в складі Російської Імперії і СРСР.
Нинішнє «латишскооріентірованное» уряд заявляє про втрату незалежності в 30-і роки. Однак претензії пред'являються країною, яка, отримавши незалежність від ленінського уряду, немов гаманець з дороги, майже відразу влаштувалася під крильце Німеччини, організувала етнічні та релігійні чистки, позбавила росіян і поляків права говорити на своїй мові і застосувала інші методи національної сегрегації. Недовго пробувши «незалежної», Латвія була повернута на територію колишньої Російської імперії, де вона перебувала постійно три останніх століття, потім її забрала Німеччина, а потім, в 1945 році, Союз повернув своє назад.
Це про незалежність і окупації.
Росії пред'являє серйозний рахунок в мільярди, сотні мільярдів євро країна, чий ключовий етнос не брав участі в її будівництві.
Столиця - Рига - була частиною декількох орденів Ганзейського союзу, була данською, німецькою, шведською, тамплиерской, російської. І тільки в XX столітті - латиської.
Лієпая - місто і порт за заході республіки. Заснований німцями як Ліба, пізніше російськими названий Лібаво. Росіяни заснували тут царську військово-морську базу, потім це місце було базою радянських кораблів. Німці спорудили, а російські продовжили будівництво Лібавского порту, військового і торгового. Промислової домінантою міста був завод «Лієпая Металург», чия особлива міць припала на радянський період. Зараз завод майже спорожнів.
Вентспілс. Заснований в XIII столітті Тевтонським орденом як віндало, потім російський Виндава. Німці побудували, а російські поглибили і зміцнили торговий порт Виндава. Царський уряд завело сюди першу залізницю до порту. У радянські роки порт Вентспілса був найбільшим в регіоні. Лафа тривала до кінця XX століття, коли антиросійська політика латиських влади привела до переорієнтації вантажного потоку Росії в порт Луга в Ленінградській області. З тих пір обороти порту впали до катастрофічних показників. У Вентспілсі на початку 90-х жили 45 тисяч чоловік, зараз менше 25 тисяч. З чого б раптом жителі так жваво побігли з країн ЄС?
Єлгава. Заснований як німецький Міттал, з 1795 року місто Мітава в складі Російської імперії. Прокляті радянські орки спорудили в радянській Єлгаві автомобільний завод РАФ, на чиїх мікроавтобусах їздили десятки мільйонів людей. Зараз замість заводу немає нічого. Латишам не потрібні автомобілі свого виробництва. Навіщо, якщо є сусіди, дорогі німецькі партнери?
В самому серці сільської, хутірської Латвії варто містечко Кулдига. Столицю землі Курземе заснував 1242 року ландмейстер Тевтонського ордена Дітріх фон Грюнінг. Справжнє ім'я міста - Голдінг.
Юрмала. До того, як в ці місця міцно увійшла Російська імперія, на місці єдиної нині Юрмали стояли три німецьких поселення: Шлокк (нині Слока), Дуббельне і Кеммерн (нині Кемері). У 1883 році російські розпорядилися заснувати на юрмальському узбережжі державний курорт, оскільки виявили тут не тільки місце для риболовлі, а й мінеральні джерела, а також цілющі грязі. Підкреслю, російські заснували курорт Юрмала! А радянська влада розширили і облагородили курорт, де господарями готелів, ресторанів, лікарень стали латиські директора і персонал.
У 1883 році російські розпорядилися заснувати на юрмальському узбережжі державний курорт.
Валмієра. Заснований російськими князями в XII столітті як ... Володимир (Володимер, Володимирець, Володимерець, Володимирець Лівонський). У момент володіння німцями і шведами містечко носив ім'я Вольмар.
Звичайно, Даугавпілс, заснований як Двінська, російський Двінська на російській річці Двіна!
Екабпілс. При підставі німці і росіяни ділили слободу надвоє. На одній стороні німецький замок Кройсбург, на інший - російське старообрядницьке селище Гельмгольфская слобода. Місто носило назву Якобштадт, і в цей час в 1683 році там вийшла на світло Марті Скавронской - майбутня російська імператриця Катерина I. До революції більше 200 років був російським містом в складі Ліфляндії Російської імперії.
Резекне, він же Розіттен. Належав німцям, литовцям, полякам. Недовго шведам. З 1772 року - російський Режице. А де тут латиші-то?
Огре, місто, чия назва було похідним від російського слова «вугри». Свого розквіту глухе селище досяг після відкриття лінії залізниці, побудованої в 1861 році проклятими російськими окупантами!
Місто Зилупе заснований в 1900 році як залізнична станція Розеновская на лінії Москва - Виндава. Ким? Здогадайтеся! Алуксне, при підставі російське місто Волисть (Алисть), далі німецький Марієнбург, потім білоруські велон. Варякляни, німецький Варкланд, з 1772 року в складі Російської імперії. Цесіс, до хрестових походів - російське селище Кесь, потім замок Венден Лівонського ордену, нескінченне місце протистояння росіян, німців, шведів, данців, поляків і литовців, де 1275 року дружина латгалов, нинішніх латишів, вперше продемонструвала нинішній червоно-білий прапор Латвії.
Страшне історичне місце - Саласпілс. Дитячий концтабір в роки війни. Німцями він і заснований, а саме - першим єпископом Риги Мейнхард в 1186 році. У роки СРСР, в 1950-1960-х роках, місто стало лідером по виробництву електроенергії і наукових досліджень, постачав нею половину Прибалтики.
Є дещо, не заснований німцями, шведами і російськими князями. Айзкрауле! Заснований в 1960 році в зв'язку з будівництвом Плявіньская ГЕС і отримав ім'я селище ім. Петра Стучки. Які нелюдські окупанти - валили ліс, щоб поставити свої ГЕС! А ось як вам такий страхітливий приклад радянської експлуатації - БрОЦ? У роки СРСР тут створили, власне, місто, а в ньому цементно-шиферний комбінат, спирто-крохмальний завод, видобуток вапняку! У 1968 році тут проживали п'ять тисяч людей. В країні ЄС зараз тут живуть менше трьох тисяч. Роботи в основному у них немає, радянська спадщина здохло.

А що у естонців?
Таллінн. Заснований як німецький Реваль, довгий час був датським містом, за що корінні ести, яких аж до XIX століття не пускали на територію старого міста, дали назву Таллінн - Данська місто. З 1719 року - російський Ревель, з того ж часу увійшов до складу Ревельській губернії. Був у складі Російської імперії до революції 1917 року.
Тарту заснований в XI столітті Ярославом Мудрим як Юр'єв. Після розпаду Київської Русі належав Новгородської Республіці, Лівонському ордену. В результаті нескінченних війн переходив до німців, шведам, Речі Посполитої та Росії. Носив ім'я Дорпат, Дерпт, знову Юр'єв, знову Дерпт. Шведи заснували тут Дерптський університет. А розширили його і виростили чудову професуру в Російській імперії. Тут в 26 років став професором хірургії знаменитий військовий лікар, засновник школи анестезії Микола Пирогов. У 1920 роки поради уклали з естонцями ганебний мирний договір, віддавши нової Естонії величезні території історичної Псковської і Новгородських областей. А місто було перейменовано в Тарту.
Нарва заснована датчанами, їй володів Лівонський орден, а в 1558 році на 23 року місто було відвойовано Іваном Грозним і став центром православ'я. Потім відвойований Річчю Посполитою, шведами - ким завгодно, але тільки не естонцями, про яких немає навіть серйозного згадки. Поки в 1704 році Нарва не ввійшла до складу РІ, а з 1721-го - до складу Санкт-Петербурзької губернії. У радянські роки великий промисловий центр ЕССР. До речі, а навіщо Союз передав частину Петербурзьких околиць Естонії?
У передмісті Таллінна Маарду радянська влада звела великий хімічний комбінат «Естонофосфоріт». У естонське час комбінат закрили і звинуватили Союз в екологічну катастрофу. У Маарду СРСР побудував найбільший в Естонії морської міжнародний торговий порт.
Пярну, милий морський курорт Пярну! Німецька, шведська та польсько-литовський Перон і Пернау, після того як перейшов до складу Росії в 1710 році, тут же став державним російським курортом Пернов. Саме російські побудували перші корпусу пансіонатів тут в 1838 році. Тут довго жив Абрам Ганнібал, прадід Пушкіна і соратник Петра Першого, але це все лірика. А ось цікавий факт: через порт Пернова вивозилося вантажів і товарів більше, ніж через порт Ревеля (Талліна). І це ще один внесок росіян у майбутню Естонію.
Через порт Пернова вивозилося вантажів і товарів більше, ніж через порт Таллінна. Фото: Feliks Gurevich / Shutterstock.com
Вільянді, він же Феллін. Виник в XII столітті завдяки Ордену мечоносців. За Феллін століттями боролися шведи, росіяни, німці та данці. Після того, як спільними всіх разом узятих зусиллями все в цьому місці було знесено і зруйновано, в 1783 році російська цариця Катерина відновила статус міста і відновила його. В околицях Вільянді-Фелліні в 1218 році загинув останній герой естонського опору мечоносців Лембіту, який бився з ворогом в союзі з новгородцями. У Битві при Фелліні військо естів було остаточно розбито, а голову Лембіту відрізав латиш Веко, зброєносець одного з лицарів Ордена. У Вільянді народився і всім нам відомий співак Йяк Йола.
Раквере - німецький Візенберг і російський Раковор, з 1721-го - в складі РІ.
Сілламяе, німецьке місто з XVI століття, з XVIII століття належав російським і став при них курортним містечком, де особливо любив відпочивати Петро Чайковський. У радянські роки тут був побудований великий металургійний комбінат, який живив продукцією естонські і латвійські порти.
Виру - німецький селище аж до 1785 року, коли російська цариця Єлизавета Петрівна розпорядилася заснувати місто зі строгим архітектурним планом під назвою Верро. У радянські роки - промислово-туристичний центр ЕССР.
Йихві. З 1214 датський Йевве, після Ништадского договору - в складі РІ, з кінця XIX століття за царським указом стає російським чиновницьким центром, тут заснований Пюхтіцкій православний монастир.
Палдіськи, хто не чув про курорт Палдіськи? А чи знаєте ви, що це змінене російська назва Балтійський (Балтійський порт)?
Родина естонського прапора, місто Отепя, був заснований німцями як Оденпе в XII столітті, а після переходу до складу Росії в XVIII столітті, при російських, в 1884 році тут швед Андріан Віргініус і Напівкровний Якоб Гурт, що навчався в російській Дерптському (Юр'ївському) університеті, вперше продемонстрували нинішній прапор Естонії. У ті ж роки вони взяли участь в складанні підручника і алфавіту естонської мови. У той час, наприклад, алфавіт чукчів і ненців існував уже понад 25 років.
Спадщина естонців і латишів, якого майже немає
В общем-то, не має сенсу продовжувати далі, тим більше що основні міста Естонії ми вказали. Але сенс ви, напевно, зрозуміли?
Латиші, як і естонці, які не заснували і не побудували НІ одного міста. На їхньому рахунку немає зведених національними силами фортець, торгових шляхів, портів і захисних укріплень. Естонці і латиші впродовж століть обслуговували правлячі класи держав, куди вони входили волею чи неволею. Це ставить під сумнів ключовий фактор, на якому будуються історія і право управління землею і територіями - чи мають вони право призначати себе державотворчої нацією, якщо територіями, де вони споконвіку проживали, вони не керували. Німці, росіяни, данці, шведи, литовці, поляки - всі вони повинні мати рівне право на управління цими державами хоча б тому, що всі культурну та архітектурну спадщину Естонії і Латвії сформували вони - всі ці красиві замки, фортеці, будинки, порти, залізні дороги, курорти, університети.
А що корінні і горді? Чи не побудували жодної фортеці, жодного укріпрайону, який би зберігся до наших днів. Такого сумного результату не зустрінеш і в найвідсталіших країнах Європи, Азії, обох Америк. Хіба що Африка, та й то далеко не вся, може похвалитися таким же прекрасним державним будівництвом.
І ці люди мають нахабство щось вимагати з колишньої метрополії, оголошувати комічні позови і претензії до країни, зусиллями якої при Російської імперії і Союзі була створена вся інфраструктура розвитку, підняті демографія, рівень життя, загальна грамотність, створені транспортна і нафтогазова логістика?
Згідно з представленими даними, які неважко знайти в Інтернеті, це не Росія повинна Естонії з Латвією репарації і компенсації за невідомо що. Це Латвія і Естонія цілком можуть розщедритися за побудоване на її території розвиненими державами, які потім якимось чином стали раптом належати Латвії та Естонії. І адже якщо задатися таким питанням і проявити історичне терпіння, то чому б і не звернути позови, щоб незалежні і горді заповнили витрати країн на формуванні тут абсолютно все?




Оцініть матеріал:


Щиро вітаємо з ДРУЗЬЯМИ:


Матеріали публікуються на "НАШОЇ ПЛАНЕТУ" це інтернет огляд російських і зарубіжних засобів масової інформації по темі сайту. Всі статті та відео представлені для ознайомлення, аналізу та обговорення. Думка адміністрації сайту і Ваша думка, може частково або повністю не збігатися з думками авторів публікацій. Адміністрація не несе відповідальності за достовірність та зміст матеріалів, які додаються користувачами в стрічку новин.

Категорія: Божевільний світ | джерело: https://tsargrad.tv/articles/ivanovasy-rodstva-ne-pomnjashhie-imejut-li-latvija-i-jestonija-pravo-trebovat-u-rossii_154117 | Переглядів: 379 | додав: ЧеLOVEк | | Теги: | Рейтинг: 3.3 / 15

По цій темі дивіться:

Завантаження ...



Не вірите?
З чого б раптом жителі так жваво побігли з країн ЄС?
Навіщо, якщо є сусіди, дорогі німецькі партнери?
А де тут латиші-то?
Ким?
А ось як вам такий страхітливий приклад радянської експлуатації - БрОЦ?
А що у естонців?
До речі, а навіщо Союз передав частину Петербурзьких околиць Естонії?
Палдіськи, хто не чув про курорт Палдіськи?
А чи знаєте ви, що це змінене російська назва Балтійський (Балтійський порт)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация