Iveco LMV

  1. Критика закупівлі для збройних сил РФ [ правити | правити код ]

Iveco LMV Iveco LMV   Бельгійський Iveco LMV під час параду в 2016 році
Бельгійський Iveco LMV під час параду в 2016 році. Тип броньовані машини Країна Італія Виробник Fiat Маса, кг 6,5 тонн ( STANAG 4569 Level 3) [1] Бронювання, мм STANAG 4569 Level 1-4 [1] кліренс , Мм 473 мм Тип і модель двигуна IVECO F1D Common Rail EURO 3 Швидкість, км / год > 130 (по шосе) Потужність двигуна, л.с. 136 kW (185 к.с.) Запас ходу, км 500 км Підвіска Незалежна, Двохважеля Довжина, мм 5504 мм (4704 mm) Ширина, мм 2050 мм Висота, мм 1950 мм Екіпаж (розрахунок), чол.

1 + 4 [1]
1 + 3 (Panther)

1 + 6 (Stretched Variant) 1 + 6 (Stretched Variant)   Медіафайли на Вікісховища Медіафайли на Вікісховища

Iveco LMV (Light Multirole Vehicle) - армійський багатоцільовий броньований автомобіль італійського виробництва.

Розроблено колективом конструкторів компанії «Iveco Defence Vehicles» (дочірньої компанії італійської корпорації « IVECO »), Перший з десяти прототипів був виготовлений в 2001 році .

Автомашина була спроектована з урахуванням досвіду експлуатації машин аналогічного призначення в ході конфлікту на Балканах в 1990-і роки. На етапі ескізного проектування машини було прийнято рішення забезпечити високий рівень протимінної стійкості машини.

Для зниження вартості машини і наступних експлуатаційних і ремонтних витрат в конструкції використані багато вузлів і агрегати від раніше випускалися моделей комерційних автомашин (зокрема, двигун і трансмісія від легкового автомобіля підвищеної прохідності «Івеко-2500» [2] ).

За твердженням розробника, LMV є першою в світі машиною цього класу, у якій система протимінної захисту вбудована і є складовим елементом ходової частини. Конструкція машини спроектована також з урахуванням можливості встановлення модулів пасивної броні, за деякими даними, марки AMAP німецької компанії IBD . Каркас машини трубчастий з високоміцних сталевих труб збільшеного діаметру. Все що випускаються машини Iveco LMV оснащуються вузлами для установки навісних бронемодулей (бронепанелі), проте самі бронемодулі не входять до комплекту поставки.

Iveco LMV забезпечує захист від вогню стрілецької зброї калібрів 5,56 і 7,62 мм, імпровізованих вибухових пристроїв і інженерних хв, а додатково встановлені навісні модулі пасивної броні здатні забезпечити захист від вогню великокаліберних кулеметів.

за вимогами STANAG 4569 Рівень 2 , Необхідний рівень протимінної стійкості повинен забезпечувати захист при наїзді колесом на протитанкову міну фугасної дії з масою заряду 6 кг. Для зниження впливу ударної хвилі при підриві міни максимально збільшений кліренс (0,473 м), нижня частина днища в районі кабіни екіпажу виконана V-подібної форми з використанням шаруватого матеріалу типу «сендвіч», що в сукупності служить відхилення в бічних напрямках і поглинання, за рахунок власної деформації шаруватої структури матеріалу днища, фугасної дії вибуху. Життєво важливі агрегати (трансмісія, паливний бак) зміщені в задню частину машини.

  • максимальна маса буксируваного вантажу 4 200 кг
  • коробка передач автоматична шестиступінчаста
  • Долаємо перешкоди: брід глибиною 0,85 м (з попередньою підготовкою - 1,5 м), стінка висотою 0,5 м

На автомобілі може бути встановлено різне кулеметне озброєння, в тому числі дистанційно керований на модулі типу Protector RWS .

У 2010 році вартість виробництва на італійському заводі в Больцано одного неброньованого Iveco LMV M65 становила 170 тис. Євро, з встановленими модулями навісний броні IBD - від 256 тис. Євро, з встановленим модулем озброєння (кулемет, радіостанція, гранатомет) від 461 тис. Євро [3] .

Перша поява бронемашин Iveco LMV в Росії відноситься до 2009 року, коли ВАТ «КамАЗ» за сприяння ВАТ «Ростехнології» за свій рахунок набуло і ввезла в країну для випробувань два бронеавтомобілі цього типу. В цей же час з'явилися перші повідомлення про плани прийняття Iveco LMV на озброєння російської армії. У 2010 році були куплені ще дві LMV, а в кінці 2010 року - вже на кошти Міністерства оборони РФ - ще 10 машинокомплектів, зібраних на КамАЗі і отримали офіційну назву «Рись» [4] . Згідно митної декларації, кожен машинокомплект обійшовся автозаводу в 12 млн рублів [5] .

При цьому, в березні 2010 року офіційний представник Міноборони РФ полковник Олексій Кузнєцов спростував інформацію про намір відомства закупити велику партію італійських бронемашин Iveco і заявив, що Міноборони не розглядає питання про придбання іноземної бронетехніки [6] .

Проте, бронемашина була прийнята на постачання російської армії наказом міністра оборони № 650 від 16 червня 2010 року [7] .

У грудні 2010 року стало відомо, що Міністерство оборони РФ прийняло Iveco LMV на постачання російської армії і виділив близько 30 млрд рублів на придбання одна тисяча сімсот сімдесят п'ять машин протягом 2010-2016 рр. При цьому, збірка машин (під маркою «Рись») повинна була проходити на території Росії [8] . За словами першого заступника міністра оборони РФ Володимира Поповкіна, по суті це буде «викрутки збірка» [9] .

Вартість одиниці ввезеної техніки в 2011 році склала «від 500 тисяч доларів» [10] .

У грудні 2011 року Росія і Італія підписали контракт про виробництво бронемашин «Рись» на ТОВ «МВПС» - спільному підприємстві ВАТ «Оборонсервіс» і концерну Iveco, розташованому в Воронежі. 14 березня 2012 року прес-секретар міністра оборони РФ Ірина Ковальчук повідомила, що в 2012 році в збройні сили «надійдуть перші 57 автомобілів, вироблені в Воронежі». За її словами, локалізація виробництва «рисей» на воронезькому підприємстві в даний час складає 10%, а до 2014 року досягне 50% [11] .

В початку квітня 2012 міністерство оборони оголосило про продаж двох раніше перебували на озброєнні бронемашин як мають 80% знос [5] . Станом на кінець липня 2012 року собівартість складання однієї машини «Рись» для міністерства оборони РФ становила 20 млн рублів [12] .

21 вересня 2012 року міністр оборони РФ Анатолій Сердюков заявив, що російська армія потребує більш ніж в 3 тисячах бронемашин «Рись» розробки італійської компанії «Івеко» [13] .

26 грудня 2012 року заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов повідомив про рішення змінити технологічного партнера для Iveco в виробництві бронемашин «Рись» - з 2013 року їх збірка буде проходити в Набережних Челнах, на підприємстві «КамАЗ». Борисов також повідомив, що «на сьогоднішній день у Росії є контракт на збірку 358 бронеавтомобілів Iveco, і 57 з них вже зібрані на потужностях підприємства в Воронежі ... Що стосується контракту на ці 358 машин - я не бачу підстав для його перегляду» [14] .

Критика закупівлі для збройних сил РФ [ правити | правити код ]

Закупівля і прийняття на озброєння іноземній бронемашини Iveco LMV при наявності на озброєнні бронемашини « Тигр »Вітчизняного виробництва викликали критичні зауваження [15] .

Зокрема, було відзначено, по комплексу характеристик «Рись» істотно поступається «Тигру» - у «Рисі» при вазі 7,2 тонни двигун потужністю 190 л. с., і сама машина не володіє ніяким модернізаційних потенціалом. У майже Восьмитонний «Тигра» останніх модифікацій 6-го класу захисту потужність вітчизняного дизеля близько 400 л. с. і машина має дуже хороший модернізаційний потенціал [16] . Але, як заявив начальник ГАБТУ генерал-майор Олександр Шевченко з приводу випробувань бронеавтомобіля «Тигр» з шостим класом захисту - «Тигрів» з таким рівнем бронювання на випробування представлено не було [17] .

Були відзначені проблеми з противопульной захистом - ряд місць, де вона не просто була ослаблена, а повністю була відсутня. Так, бронепанелі кузова розділені товстим ущільнювачем з гуми, а отвори в передніх дверях, через які проходять важелі регулювання дзеркал, ніяк не захищені [7] .

Дістати пораненого водія можливо тільки зовні, стрільба з особистої зброї екіпажу неможлива. Боєкомплект для озброєння, встановленого на машину, і для табельної зброї солдат знаходиться на даху і в незахищеному кормовому відсіку, тобто перезарядити зброю в умовах бою практично неможливо. Невдало розташовані місця для особового складу - на задньому ряду тісно, ​​важко висидіти там кілька годин при повній екіпіровці [18] .

Також було відзначено, що ключові вузли LMV M65 Iveco - не італійського походження. композитна броня з керамікою - німецька, в її основі голландські матеріали (органіти), двигун американський, коробка передач - німецька. Ліцензії на виробництво цих вузлів можна отримати у Італії. Таким чином, в Росії можлива тільки збірка бронемашин з машинокомплектів, виготовлених в Італії [19] .

Відзначено, що збірка обходиться втричі дорожче придбання вітчизняних «Тигрів» [20] .

Автори відзначали порушення при проведенні військових випробувань машини:

  • так, випробування на полігоні в Бронниця проходили в гарну літню погоду, а не в сніг і мороз або осіннє бездоріжжя [21]
  • в іншому випадку, восени 2011 року під час демонстрації на виставці в Нижньому Тагілі «Рись» просто об'їжджала великі перешкоди [22] , В той час як «Тигр» подолав їх все [7] .

Представники Міноборони стверджують, що технології Iveco , Втілені в бронеавтомобілі LMV M65, допоможуть російським фахівцям у створенні перспективного бронетранспортера «Бумеранг», який прийде на зміну БТР-80 і БТР-82. За заявою автора статті, «... це повна нісенітниця. Бронетранспортери і бронеавтомобілі - машини абсолютно різних класів і різного призначення » [20] .

У січні 2013 року Міноборони Росії, закупивши півтори тисячі бронемашин Iveco, призупинило подальшу закупівлю цих машин і не планує закуповувати їх в подальшому, повідомив головком Сухопутних військ РФ Володимир Чиркін журналістам в Іжевську [23] [24] .

  • VTLM «Lince» - модифікація, прийнята на озброєння армією Італії та Іспанії.
  • CLV «Panther» - модифікація для армії Великобританії
  • Автомобіль захищений «Рись» - модифікація IVECO 65E19WM для російської армії, відповідно до вимог Міністерства оборони РФ в конструкції автомашини повинні використовуватися деталі російського виробництва.
  • в 2011 році на збройовій виставці «IDEB-2011» Чехія представила Iveco LMV, оснащений дистанційно керованим бойовим модулем Kongsberg Protector M151A2 з 12,7-мм кулеметом M2 QCB .
  • в травні 2012 року на збройовій виставці «IDEB-2012» в Братиславі Чехія представила Iveco LMV, оснащений дистанційно керованим бойовим модулем EVPU ZSRD 07 виробництва Словаччини з 7,62-мм бельгійським кулеметом FN MAG .

Бронеавтомобіль Iveco LMV «Рись» на міжнародному форумі « Технології в машинобудуванні »- 2012:

  1. 1 2 3 Multi-Role Light Vehicle (MLV / FCLV) Читальний зал 29 квітня 2011 року.
  2. Геннадій Нечаєв. «Рись» напала на «Тигра» // «Погляд» від 9 березня 2010
  3. Федір Лапшин. татарський хижак // «Вантажівки та автобуси», № 5 2010
  4. Чи потрібні Iveco в Росії? // «Новини ВПК» від 17 жовтня 2012
  5. 1 2 Тимур Латипов. Міноборони виставило на аукціон розбиті КАМАЗом броньовики // «Бізнес-Online» 3 квітня 2012
  6. Міноборони РФ не планує купувати італійські бронемашини Iveco // інформагентство РІА «Новини» від 10 березня 2010
  7. 1 2 3 Федір Лапшин. березнева Рись // «Вантажівки та автобуси», № 4, 2012
  8. 30 млрд рублів на італійські бронемашини архівна копія від 31 грудня 2010 року на Wayback Machine // інформагентство «Зброя Росії» від 10 грудня 2010
  9. Виробництво в РФ бронемашин за ліцензією IVECO почнеться в 2011 році // РІА «Новости» від 26 жовтня 2010
  10. СКР зацікавився угодою на поставку броньовиків для Міноборони // LENTA.RU від 14 березня 2013
  11. Бронеавтомобілі «Рись» ВС Росії отримають вже в 2012 році // інформагентство РІА «Новини» 14 березня 2012
  12. котячий апетит // «Коммерсант» (Воронеж), № 137 (4919) від 27.07.2012
  13. Російська армія потребує більш ніж в трьох тисячах бронемашин «Рись» // «Новини ВПК» від 24 вересня 2012
  14. Збірку броньовиків Iveco вирішено перенести на завод КамАЗ // «Погляд. RU »від 26 грудня 2012
  15. Василь Семенов. Iveco проти «Тигра» // «Зброя», № 1, 2011. стор. 46-59
  16. Сергій Птічкін. Міноборони закупить італійські броньовики «Рись» // «Російська газета» від 19 січня 2012
  17. Проблеми російської автопромисловості, орієнтованої на міністерство оборони Читальний зал 22 листопада 2012 року. // Військовий Інформатор, 18.11.2012
  18. «Тайфун» - майбутнє російської військової автотехніки , army-news.ru
  19. Василь Семенов. Iveco проти «Тигра» // «Зброя», № 1, 2011. стр.46-59
  20. 1 2 Мозковий А. Ф. На російський ОПК обрушився «дружній вогонь» // Независимое военное обозрение : Щотижневе додаток до Независимой газете . - М.: ЗАТ «Редакція" Независимой газети "», 9 грудня 2011. - № 47 (691). - С. 8-9. - ISSN 1810-1674 .
  21. Віктор Мясников. Стрімкий зліт «Стриж» // Независимое военное обозрение : Щотижневе додаток до Независимой газете . - М.: ЗАТ «Редакція" Независимой газети "», 22 червня 2012 року - ISSN 1810-1674 .
  22. IVECO vs TIGER
  23. 1 2 Росія відмовилася від покупки бронемашин «Рись» // LENTA.RU від 24 січня 2013
  24. Шойгу відмовився від планів Сердюкова із закупівлі броньовиків Iveco архівна копія від 26 січня 2013 на Wayback Machine // MAIL.RU від 24 січня 2013
  25. Комерсант-Газета - Військовим не підходить італійське
  26. Міноборони не планує нові контракти на закупівлю бронемашин в Італії | РІА Новини (неопр.). Дата звернення 26 січня 2013. Читальний зал 2 лютого 2013 року.
  27. Почалося формування першої бригади військової поліції
  28. Під Пальміру перекинули "Рисі" і "Тайфуни" для саперів (відео) | Defence.Ru (неопр.) (Недоступна посилання). Дата обігу 13 березня 2017. Читальний зал 14 березня 2017 року.
  29. Розвідники Іванівського з'єднання ВДВ в новому навчальному періоді будуть застосовувати ротний комплект транспортних засобів «Рись»: Міністерство оборони Російської Федерації

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация