Їздові ведмеді Омеляна: чим загрожує заборона транспортного сполучення Росія-Україна

Приводом до нових обмежень став морський конфлікт між Росією і Україною. Після того як Київ почав захоплювати російські судна, фактично займаючись піратством, Москва стала з пристрастю оглядати всі українські кораблі в Азовському морі, яке вважає внутрішніми водами обох держав. Омелян вважає, що законні дії російських прикордонників завдали серйозної шкоди українській морській торгівлі. Зокрема, в першому півріччі 2018 року вантажопереробка Маріупольського порту скоротився на 10%, а Бердянського - на 16%. У тому числі зменшилися поставки чавуну і зерна. У відповідь міністр вирішив ... заборонити українцям їздити в Росію .

Яким чином ситуацію зможе виправити позбавлення українців прямого сполучення з Росією, міністр не пояснив. Зате він упевнений, що залізничні компанії та автомобільні перевізники тільки виграють від нових санкцій. Як приклад Омелян привів авіацію. За його словами, як тільки Київ перекрив авіасполучення з Росією, кількість літаючих в «цивілізовані країни» зросла в два рази. Разом з тим міністр підкреслив, що санкції не будуть поширюватися на вантажоперевезення, так як в цьому випадку Україна порушить правила СОТ.

Українці сприйняли заяву чиновника з ентузіазмом. Вже через кілька годин після оприлюднення указу в Інтернеті стала поширюватися інформація про те, що дружина Омеляна продає в Росії сукні, які коштують близько 16 тисяч рублів. І чомусь заборона на «спілкування з агресором» на сімейний бізнес не поширюється ... А от іншим українцям тепер доведеться поламати голову, яким чином потрапити на заробітки до Росії. Адже на даний момент в РФ працює до 3 млн громадян цієї країни, яким періодично потрібно повертатися на батьківщину ...

За даними «Укрзалізниці», зараз між Україною і Росією курсують 13 пар поїздів. З них тільки 1 належить РЖД, і той заїжджає на Україну лише по дорозі з Москви до Кишинева. При цьому один тільки поїзд Київ-Москва в 2017 році приніс «Українським залізницям» майже 6 мільйонів доларів. А що говорити про автобусному сполученні ... Тільки з Харкова до Бєлгорода автобуси йдуть з інтервалом в 10-30 хвилин. З Києва до Москви ходить 15 автобусів в день, з Дніпра - 9, а з Одеси - 4. При цьому пасажиропотік з України в Росію зростає. Наприклад, в першому півріччі 2017 роки до нас приїхали 2,67 млн ​​українців, що на 56% більше, ніж за той же період в 2016 році. Очікувалося, що в 2018 році в Росію в цілому приїдуть близько 6 млн жителів України. Тепер завдяки Омеляну ці люди будуть змушені шукати обхідні шляхи, автобусні компанії збанкрутують. Зате напевно виграють маршрутники і таксисти. У зв'язку з чим українська громадськість вже запропонувала перевірити міністра транспорту: чи немає у нього частки в будь-якої приватної компанії-перевізника?

Однак не слід думати, що сполучення між Росією і Україною ось-ось повністю припиниться. По-перше, роль буферної зони як і раніше виконує Білорусія, через яку можна літати до Києва на літаку. По-друге, для реалізації задуманого Омеляну потрібно не тільки підписати власний документ, але і домогтися згоди інших членів уряду.

Український політолог Олексій Якубін розповів «МК», що стоїть за пропозицією міністра і чи погодяться з ним президент і уряд:

- Хмари над Омеляном згущуються. Не секрет, що, коли його тільки зробили міністром, багатьма він сприймався як потенційна заміна прем'єр-міністру Володимиру Гройсману. У тому числі про це заявляли в оточенні президента Петра Порошенка. Однак дуже швидко Омелян продемонстрував свою нездатність керувати відомством і загруз в скандалах, пов'язаних з російським бізнесом дружини і дітьми, які народилися в США. Крім того, кожен раз, як на Україні відбувається яке-небудь страшне ДТП, на міністра обрушується критика за жахливий стан доріг. Омелян робить на цьому тлі дивні заяви про розвиток в країні гіперлупов, що ще більше дратує людей.

Мабуть, Омелян розуміє, що скоро відправиться у відставку, тому вирішив розіграти антиросійську карту, щоб в майбутньому йому було чим відтінити свої провали і спробувати продовжити політичну кар'єру. Але така стратегія могла б спрацювати в 2015 році, а не в наші дні. Сьогодні всі верстви суспільства, в тому числі радикальні націоналісти, вкрай розчаровані чинною владою. Гучні заяви більше не виробляють на них належного ефекту.

Читайте матеріал: "Український міністр знайшов плюси у скасуванні повідомлення з Росією"

У зв'язку з чим українська громадськість вже запропонувала перевірити міністра транспорту: чи немає у нього частки в будь-якої приватної компанії-перевізника?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация