Ізраїльські "Вітровки" проти російських "Корнетов"

6 грудня о Палестині був вперше успішно застосований проти ізраїльської бронетехніки російський протитанковий комплекс (ПТРК) "Корнет". Ізраїльтяни визнали той факт, що танк "Меркава-3" був підбитий.

Фото: AP

Про це повідомив начальник ізраїльського Генерального штабу Габі Ашкеназі. Примітно, що ця заява прозвучала під час засідання парламентської комісії із закордонних справ і оборони. Високопоставлений ізраїльський військовий зазначив, що "мова йде про важку ракету, однією з найнебезпечніших в нашому регіоні".

За словами Ашкеназі, ракеті "Корнета" вдалося пробити броню "Меркава", патрулювали електронне загородження вздовж кордону з Сектором Газа. Екіпаж танка врятувало тільки те, що з невідомих причин ракета "Корнета" не вибухнула. Проте, як свідчать ізраїльські джерела, танк був підбитий.

Нагадаємо, що "Корнет" (на Заході має умовне позначення AT-14) - представник нового покоління ПТРК, призначеного для ефективного ураження найсучаснішою бронетанкової техніки, в тому числі оснащеної динамічним захистом. Крім того, ці комплекси з високою часткою ймовірності можуть знищувати живу силу противника, в тому числі займає складні фортифікаційні споруди. Крім того, він також здатний вражати надводні цілі і навіть малоскоростной літальні апарати в будь-який час доби і при самих складних метеоумовах. "Корнет", за загальним визнанням військових експертів, стійкий як до пасивних, так і до активних оптичним перешкод.

Він також володіє масою інших плюсів - зручний при транспортуванні, причому робота оператора помітно спрощується за рахунок застосування порівняно нових технологій. Всі разом робить його досить ефективною зброєю. Що і було доведено на практиці.

Вважається, що вперше ПТРК "Корнет" був застосований в бойових умовах в ході Другої Ліванської війни 2006 року. Саме "Корнети" в числі інших протитанкових засобів російського виробництва, що були у "Хізбалли", заподіяли тоді основні втрати ізраїльської армії.

Ізраїль визнав поразку в цьому конфлікті 46 танків, три з яких були знищені. За даними ж "Хізбалли", їй вдалося підбити 164 танка. Скільки з них були вражені "Корнет", до сих пір не відомо. Однак серед підбитих машин були і новітні "Меркава-4", що вважалися невразливими. Варто зауважити, що ізраїльські військові виправдовували настільки великі втрати тим, що у "Хізбалли" виявилися саме ПТРК "Корнет".

Їх поява у ліванських бойовиків стало вкрай неприємним сюрпризом для Ізраїлю. Вважається, що до "Хізбалли" "Корнети" потрапили з Сирії. Хоча їх ми поставляли не тільки в цю країну, але і в Алжир, Лівію, Марокко, Перу, Туреччини, Еритрею.

Фото: AP

Як би там не було, але військово-технічне співробітництво (ВТС) між Москвою і Дамаском завжди викликало вкрай несхвальну реакцію в Тель-Авіві. І захоплення ізраїльськими спецназівцями влітку 2006 року кількох "Корнетов", які були виставлені серед інших трофеїв в будівлі Генерального штабу Єврейської держави, викликав у керівництва Ізраїлю лють.

І не останню роль в тому, чому Тель-Авів активно постачав зброю Тбілісі (безпілотні літаки, артилерійські системи і ін.), Як заявляють ізраїльські політики, стало подальший розвиток ВТС між Росією і Сирією.

Як поява "Корнетов" відіб'ється на російсько-ізраїльських відносинах? Свої думки в інтерв'ю "Правде.Ру" висловив ізраїльський політолог Авігдор Ескін:

"Не думаю, що це призведе до загострення. Адже поява" Корнетов "у палестинців явно була не зі схвалення російського керівництва, занадто б зухвало це виглядало. Адже ізраїльська зброя могло б з'явитися у відповідь також у недружніх Москві сил. І взагалі, перш ніж чогось стверджувати, треба це довести. Адже в даному випадку звинувачення досить жорстке. Як бути, наприклад, з тим, що американське і навіть ізраїльське зброя потрапляла в руки ворогів Ізраїлю?

Читайте також: Російські "яхонти" в Сирії, або Про що "забули" Ізраїль і США

Звідки "Корнети" потрапили до палестинців? Я не впевнений, що з Сирії. З огляду на нинішній дуже серйозне загострення ізраїльсько-турецьких відносин, можна припустити, що їх могла поставити ХАМАСу Туреччина ".

Після цього ізраїльські військові стали розробляти плани ведення операцій проти палестинських терористів з урахуванням можливості появи у них "корнетів". Так, напередодні проведення операції "Литий Свинець" командування ЦАХАЛу не виключало того, що в Секторі Газа може повторитися Ліван 2006 року, і не рекомендувало своїм підлеглим "лізти напролом".

Правда тоді подібні побоювання виявилися зайвими: жодного випадку їх застосування не було зафіксовано. Але ось тепер палестинці показали, що і у них є ця зброя, яка завдала ізраїльтянам стільки клопоту в Лівані.

Чим же дадуть відповідь ізраїльтяни на цей виклик? Уже в січні 2011 року на кордон Сектора Газа вирушить 9-й танковий батальйон 401-ї бригади. Це перше бронетанкове підрозділ, машини якого оснащені системою активної протиракетного захисту "меіл Руах" ( "Вітрівка"), створеної концерном Рафаель.

Розробники "Вітровки" заявляють про те, що вона дозволить з високим ступенем ймовірності мінімізувати загрозу, що виходить від російських ПТРК. Після пуску протитанкової ракети її знищує ракета-перехоплювач. Причому творці "танкової ПРО" настільки були впевнені в ефективності "Вітровки", що пропонували при її випробуванні по "Меркава-3" стріляти бойової ракетою. Однак під тиском громадськості ізраїльські військові відмовилися від такого небезпечного експерименту.

Наскільки ефективною виявиться ізраїльська "Вітрівка" в боротьбі проти російського "Корнета"? Можна скільки завгодно говорити про їх достоїнства і недоліки. Їх реально покаже бойова обстановка. Але в будь-якому випадку, як відомо, щит завжди слабкіше меча.

Читайте найцікавіше в рубриці "Світ"

Як поява "Корнетов" відіб'ється на російсько-ізраїльських відносинах?
Як бути, наприклад, з тим, що американське і навіть ізраїльське зброя потрапляла в руки ворогів Ізраїлю?
Чим же дадуть відповідь ізраїльтяни на цей виклик?
Наскільки ефективною виявиться ізраїльська "Вітрівка" в боротьбі проти російського "Корнета"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация