Ізраїльський слід: Коли Тимошенко стане мученицею Манафорта

В Ізраїлі розгорівся скандал, пов'язаний з Україною і Юлією Тимошенко. У п'ятницю, 14 вересня, екс-політтехнолог Януковича і "Партії регіонів" Пол Манафорт визнав провину в змові проти США, звинувачення в перешкоджанні правосуддю і в спробах чинити тиск на свідків. Також він погодився співпрацювати зі слідством в обмін на те, що уряд відмовиться від інших звинувачень проти нього.

Поки все це не стосується виборів 2016 в США і перемоги Трампа, главою передвиборного штабу якого був Манафорт в 2015-му. Але в документах, які надійшли до суду, йдеться, що в 2012-му році політтехнолог в інтересах президента Віктора Януковича мав зіпсувати репутацію екс-прем'єру Юлії Тимошенко, яка тоді опинилася за гратами у справі газових угод з Росією 2009-го року. І допомагав йому в цьому ізраїльський чиновник, ім'я якого залишили в таємниці.

У той час дії Януковича по відношенню до Тимошенко викликали серйозний опір в ЄС і адміністрації Обами. Завданням Манафорта було лобіювання інтересів Януковича і зміна настроїв щодо Тимошенко в ЄС і США, а також просування української євроінтеграції, в тому числі шляхом позитивних коментарів відомих міжнародних спікерів в ЗМІ. Простіше кажучи, Манафорт мав очорнити Тимошенко, зіпсувавши її репутацію не тільки на всеукраїнському, а й міжнародному рівні.

Ряд ізраїльських ЗМІ, The Times of Israel, Haaretz, розкручують скандал, що в справі Манафорта засвітився ізраїльський чиновник, який використовуючи власне становище і зв'язку, допомагав команді Януковича домовитися з адміністрацією США і російською стороною. З його допомогою Юлії Володимирівні повинні були створити імідж антисемітка. І це при тому, що в 2008-му році в деяких ЗМІ активно обговорювалася тема її єврейського коріння. Зараз в Ізраїлі про це також згадують, як і називають соратником Тимошенко олігарха Ігоря Коломойського.

Але цікаво не це. В Ізраїлі вже встигли звинуватити в співробітництві з Манафортом міністра оборони Авігдора Лібермана. Той все спростував і навіть звернувся до міністра юстиції Айеле Шакед, щоб він направив офіційний лист до Білого дому з проханням оприлюднити прізвище ізраїльського чиновника, який за документами слідства допомагав Манафорту проти Тимошенко. У Лібермана відзначають, що Манафорта він не знає і ніколи з ним не зустрічався. Хоча в Ізраїлі згадують, що Ліберман в той час очолював МЗС і виступав з офіційною заявою проти опонентів Януковича, звинувачуючи їх в підтримці антисемітизму в Україні. Мова про тодішньому співробітництво "Батьківщини" і партії "Свобода".

Ліберман взагалі цікавий персонаж. У 2011-му році прем'єр Азаров разом з ним заявляв про приєднання до проекту "Відкрите небо", який був покликаний ліквідувати монополію на ринку авіаперевезень. І це безпосередньо був виклик Ігорю Коломойському.

Манафорт і Тимошенко

У США досить часто звинувачували Україну в гальмуванні розслідування справи Манафорта на місцевому рівні. Мовляв, у нас все обмежилося опублікуванням амбарний книги "ПР". Слова американців відразу підхоплювали наші антикорупціонери - Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук. І навіть начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. Хоча в ГПУ все спростовували.

Меседж звинувачень простий: владі невигідно розслідування справи, бо є чимало скелетів у шафі і Манафорт буде пов'язаний з діючою політичною елітою. Розкриють офшорні контакти і гонорари політтехнолога з незадекларованих грошей. Замішані в справі можуть бути діючі чиновники - вже ходили чутки про Порошенко, але в АП все спростували. А Манафорт сьогодні дуже токсичний не лише тому, що його "закрили" в США і співпрацею з Януковичем, а й зв'язками з російським олігархом Дерипаскою. Уже відомо, що політтехнолог співпрацював з Ахметовим, Фірташем, Льовочкіним ... В теорії, компромату вистачить, щоб при бажанні потопити, як мінімум, вихідців з "ПР".

На YES, проведення якого співпало з новинами з-за океану, про Манафорт вирішили не згадувати. Хоча на форумі піарилися чи не всі представники політичної тусовки - від президента до головної опозиціонерки з кандидатом-полковником. Коли у Тимошенко запитали про газові угоди 2009-го року - частини технології Манафорта проти неї, вона відповіла: "Очевидно, Росія хотіла мене замазати" . Це стало своєрідним меседжем, що технологія Манафорта про "газові угоди", яка була придумана саме їм разом з Януковичем, є російською. За логікою, саме Тимошенко має бути вигідно звинувачувати українську владу в "бездіяльності" щодо справи Манафорта. І поки вона і без того отримує безкоштовний піар на цій справі.

Світові ЗМІ писали про операцію Манафорта проти неї ще навесні і продовжують говорити про це зараз. Тимошенко автоматично отримує роль "мучениці режиму", в якій завжди себе дуже комфортно почувала. А брудну роботу в вигляді нападок на владу, генпрокурора Луценко щодо гальмування справи за неї поки що виконують антикорупціонери.

Поки ж справа Манафорта дає Тимошенко відразу кілька козирів і загроз.

По-перше, Манафорт працював на Януковича, який був кандидатом від Росії проти неї. А це дає можливість Юлії Володимирівні зупиняти всі нападки опонентів щодо її проросійськості. Мовляв, яка ж вона проросійська, якщо Росія хотіла її знищити силами Януковича? До того ж, "газові угоди" автоматично стають лише проросійської (або російської) технологією проти неї. Правда, тут це не зовсім спрацювало, враховуючи перемогу "Нафтогазу" в суперечці з "Газпромом". І все ж, від іміджу подружки "Газпрому", а також Росії вона спробує втекти.

Цікаво, що навесні цього року Тимошенко відвідала Ізраїль. У ЗМІ писали, що там вона зустрічалася з Коломойським. Але сама Тимошенко "тільки молилася". Про це вона говорила в інтерв'ю, які роздавала ізраїльським російськомовним ЗМІ, телеканалу ILand. У місцевих він відомий тим, що існує на російські гроші. Тимошенко говорила проросійським журналістам про власні успіхи і досягнення. Досить дивний збіг.

По-друге, подальший компромат зі зв'язків з Манафортом, який точно повинен з'явитися перед виборами в цій справі, в тому числі на українських політиків, також може зіграти їй на руку. Втім, дуже дивує її позиція "відмовчування" в цій справі. З одного боку - вона може просто чекати вдалого моменту, щоб потім вистрілити в кого треба. А, можливо, Тимошенко теж є що приховувати. Мова не тільки про можливу співпрацю з політтехнологом когось в її оточенні, а про секрети, які про неї можуть знати ті ж американці. Варто згадати, що Білий дім також робить власні ставки на українських виборах. І зараз все йде до того, що вони ставлять далеко не на Тимошенко. Перше, що можна згадати - це гроші Каддафі, які вона нібито могла брати на передвиборну кампанію-2010. У іноземної розвідки в теорії може бути компромат.

Очевидно, що ізраїльський скандал - це лише відгомін того, що може розгорітися в Україні, якщо хтось все-таки вирішить злити інформацію з документів справи.

Мовляв, яка ж вона проросійська, якщо Росія хотіла її знищити силами Януковича?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация