Його слухає президент. Як політтехнолог Гринів готує перемогу Порошенко на виборах

Непублічний депутат Ігор Гринів стає головною фігурою в оточенні Петра Порошенка Непублічний депутат Ігор Гринів стає головною фігурою в оточенні Петра Порошенка.

про пише журнал Новий час . Саме він - ключовий політтехнолог глави держави, який за півроку повинен здолати Юлію Тимошенко і привести власника Roshen до другого президентського терміну.

У цієї людини фантастичний за українськими мірками стаж політтехнолога - 30 років, а у вітчизняному парламенті він вперше опинився ще в травні 1990 року. Проте ім'я Ігоря Гриніва мало що говорить більшості українців. Хоча з плодами його роботи знаком чи не кожен житель країни.

Гринів був однією з топових фігур у виборчому штабі Порошенко в 2014-му: керував кампанією, придумав гасло Жити по-новому і привів свого патрона на Банкову. Саме він створив і нинішню рекламну кампанію Порошенко - ті самі численні білборди з гаслами «Армія! Мова! Віра! Ми йдемо своїм шляхом! Ми - Україна ".

Але тепер перед політтехнологом Порошенко стоїть куди більш складне завдання, ніж чотири роки тому. Якщо після євромайдан власник корпорації Roshen ходив у фаворитах, то нині кожна нова хвиля соцопитувань демонструє погіршення підтримки чинного президента.

За даними серпневого опитування фонду Демократичні ініціативи та Центру Разумкова, за Порошенка готові проголосувати лише 7,9% виборців. Президент пропустив вперед лідера Батьківщини Юлію Тимошенко (17,8%) і Анатолія Гриценка (8,4%).

Але з точки зору Гриніва, все виглядає не так вже й трагічно, адже лише 37% виборців остаточно визначилися з вибором. Тобто майже дві третини потенційних голосуючих ще думають над тим, кому довірити країну. Саме на переконанні таких «роздумують» і спеціалізується головний політтехнолог президента, говорить політик Роман Безсмертний, який керував виборчим штабом Віктора Ющенка в 2004-му.

Від хімії до політики

Львів'янин Гринів - хімік за освітою, проте вже з кінця 1980-х зайнявся політикою і став одним із засновників Народного руху України. У 1990-му він став депутатом в українському парламенті I скликання, однак уже в середині 1990-х пішов у бізнес.

Пізніше Гринів заснував юрфірму, яка лобіювала інтереси клієнтів в органах влади. У політичне життя львів'янин повернувся разом з новою партією Реформи і порядок (ПРП) Віктора Пинзеника в 1997-1998 роках - в ній він займався оргроботи.

У 2000-му Гринів провів свою першу виборчу кампанію «під ключ». Справа була у Львові, а об'єктом роботи став Тарас Чорновіл, який в підсумку вперше отримав мандат Верховної ради.

Успішна кампанія вивела Гриніва на національний рівень. Уже в 2002 році ПРП увійшла до складу блоку Наша Україна (НУ).

- Соболєв звернувся до НАБУ щодо дивного збагачення Гриніва

загрузка ...

Гринів називає себе архітектором цієї структури, вибудуваної навколо Ющенка. НУ стала серйозною політичною силою і в кінці кінців привела свого лідера на Банкову.

А трохи раніше - в 2002-му, на парламентських виборах, - Гринів познайомився зі своїм нинішнім патроном: Порошенко тоді очолював виборчий штаб блоку.

проект Петро

Через десять років, в 2012-му, в голові Гриніва з'явилася стратегія Порошенко-президент. Нібито політтехнолог вже тоді зрозумів, що власник Roshen рано чи пізно очолить країну.

«Спочатку потрібно було зробити Порошенко досить сильним і впливовим, - розповідає про той період свого професійного життя Гринів. - А потім уже вирішувати: йти йому на вибори мера Києва або відразу в президенти ". Але почався євромайдан, і у Порошенка з'явилися чудові шанси на варіант «відразу».

«Це був період, про який мріє кожен політтехнолог: коли ти заміряли рейтинг [свого підопічного], а він кожен місяць зростає на 5-10%», - згадує Гринів.

Після перемоги Порошенко на виборах в 2014 році його політтехнолог виявився на посаді заступника глави президентської адміністрації, а в підсумку став радником глави держави і депутатом БПП.

З 2016-му йому навіть довелося очолити на деякий час фракцію. Але, як розповідає політолог Володимир Фесенко, було помітно, що публічна політична діяльність не приносить Гриніву ніякої радості. І той із задоволенням знову пішов у тінь.

Нещодавно президентського радника знову довелося вийти «в люди»: він спростував інформацію ряду ЗМІ про те, що в 2014-му команда Порошенко співпрацювала з Манафортом.

тяжкий пацієнт

У тому, що на виборах президента в 2019 році багато чого буде залежати саме від Гриніва, не сумнівається Юрій Стець, міністр інформполітики, який раніше відповідав за інформаційні технології в оточенні Порошенка. Мовляв, президент дотримується стратегії, згенерованої Гринівим.

«Порошенко все чує, слід графіком, сценарієм, тактичним діям і стратегічного плану», - пояснює Стець

Але в ситуації, коли рейтинг глави держави неухильно прагне вниз, Гриніву буде складно. У цьому впевнений його колега по політтехнологічний цеху Сергій Гайдай.

«Якщо ти не у владі і обіцяєш жити по-новому, це ще працює, - каже Гайдай. - А коли ти при владі вже п'ять років, а життя по-новому так і не відбулася - це виглядає як знущання ".

І все ж Гринів здатний знайти якісь фішки, які дозволять Порошенко залишитися серед фаворитів, прогнозує Фесенко.

- Саакашвілі: автор «шатун» - глава фракції БПП Гринів

«Які б претензії не висловлювали до Петра Олексійовича [Порошенко] (і багато - заслужені), але претензії - претензіями, а країна - країною», - в кінці розмови з НВ загадково посміхається сам Гринів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация