Кадетські корпуси та військові училища Росії після 9 класу: список

  1. Як вибрати кадетську школу
  2. За якими критеріями відбирають кандидатів
  3. Які випробування необхідно витримати
  4. Документи для вступу: що підготувати
  5. Список найкращих кадетських шкіл країни
  6. Список училищ і кадетських шкіл Росії, що приймають вихованців після 9 класу
  7. Суворовське училище в Москві

У кадетські корпуси батьки прагнуть віддати своїх дітей, перш за все, через жорсткої дисципліни, яка панує в стінах таких установ У кадетські корпуси батьки прагнуть віддати своїх дітей, перш за все, через жорсткої дисципліни, яка панує в стінах таких установ. Як правило, туди приймають дітей після початкової школи, але зараз розпорядок прийому вихованців змінився.

Існують школи кадетів, де приймають дітей з першого класу, а також є заклади, в яких навчаються підлітки. Розберемося, в яких випадках в кадетські корпуси можна бути зарахованим після 9 класу.

Читайте також: Де після 11 класу дівчині отримати військову освіту

Як вибрати кадетську школу

Перед тим як ми наведемо списки закладів, необхідно розповісти, як правильно підібрати для дитини військове училище або школу. Існує ряд критеріїв, за якими оцінюють освітні установи:

  1. Місце, де розташовується заклад. Найчастіше батьки шукають школу, яка знаходиться якомога ближче до дому. Це правильно, тому що учневі необхідно буде проводити вихідні вдома, а на інший кінець країни він просто не встигне доїхати. Крім того, деякі училища приймають вихованців тільки з того міста чи області, де вони розташовуються.
  2. Вік, з якого можна почати навчання. Якщо юнакові чи дівчині вже виповнилося 16 (або вони завершили навчання в 9 класі), то не всі кадетські корпуси готові відкрити перед ними двері.
  3. Вимоги до абітурієнтів. Важливо заздалегідь дізнатися, у кого більше шансів вступити в обрану освітню заклад, щоб «підтягти» до потрібного рівня оцінки з основних предметів або фізичну підготовку.
  4. Терміни подачі документів, як правило, прийом абітурієнтів починається раніше, ніж в звичайних школах або училищах.

За допомогою цих даних, ви зможете швидко знайти найбільш підходящі кадетські корпуси для своєї дитини.

За якими критеріями відбирають кандидатів

В першу чергу, у абітурієнтів після 9 класу перевіряють атестат. Він не повинен мати трійок, пам'ятайте, що в кадетські корпуси майже завжди дуже великий конкурс. Туди беруть обмежена кількість курсантів, тому вибирають лише найкращих. Крім того, хороші знання потрібні для успішного навчання за програмою, яка зазвичай більш складна, ніж в простій загальноосвітній школі.

Ще одним важливим критерієм є здоров'я. Найчастіше кадетські корпуси виставляють вимогу відповідати одній з груп:

  1. Першою - стійкість до простудних захворювань, стресів і перевантажень нервової системи. Також при ній мають бути відсутні фізичні вади.
  2. Друга ж група має на увазі під собою помірну захворюваність (не частіше чотирьох разів на рік), схильність до хронічних недуг, незначні патології серцево-судинної системи. Допустимий невеликий надлишок ваги або його недолік.

Для вступу необхідно пройти комплексне обстеження, за допомогою якого визначається група здоров'я.

Є у претендента на вступ є пільги, то йому потрібно підготувати документи, які їх підтвердять. В іншому випадку краще всього за час навчання в 9 класі завоювати якомога більше грамот за участь в конкурсах і олімпіадах. Особливі заслуги в спорті, навчанні або творчості стануть чималим перевагою перед іншими претендентами.

Які випробування необхідно витримати

Зарахування вихованців відбувається на конкурсній основі. Їм необхідно витримати кілька традиційних іспитів. Точний їх перелік може змінюватися в кожній школі, але частіше за все абітурієнтам пропонується пройти:

  1. Співбесіда, що одночасно є усним іспитом, в ході якого перевіряються загальні знання.
  2. Письмові іспити з основних предметів - російської мови та математики.
  3. Знання іноземної мови, найчастіше англійської. Необхідно проходити це випробування в училищах ВВС або ВМФ.
  4. Після 9 класу обов'язкова здача нормативів з фізичної підготовки: біг на 100 і 1000 метрів, підтягування.

Порядок складання іспитів в училищах або школах відрізняється від прийнятого в інших закладах. Оцінки виставляють за десятибальною шкалою. Після проходження трьох випробувань необхідно отримати 20 балів.

Документи для вступу: що підготувати

Якщо дитина мріє почати навчання після 9 класу, йому потрібно буде підготувати наступний пакет документів:

  • заяву від абітурієнта і його батьків на ім'я начальника кадетської школи або училища;
  • свідоцтво про народження і паспорт, а також копії цих документів, нотаріально заведені;
  • автобіографія і портфоліо;
  • виписка з шкільного реєстру про показники по основним фізичним нормативам;
  • характеристика від психолога загальноосвітньої школи;
  • довідка з психоневрологічного диспансеру;
  • прищеплювальна карта;
  • страховий поліс і СНІЛС, їх копії (завірені);
  • довідка від нарколога;
  • виписка з будинкової книги;
  • довідка про місце роботи батьків і завірені копії їх основних сторінок паспорта;
  • документи на надання пільг під час вступу;
  • кілька фотографій формату 3 на 4 (від чотирьох до шести).

Правильно підготовлені документи дають велику перевагу при вступі, так як саме з ними найчастіше виникають проблеми.

Пільгами при вступі найчастіше користуються діти військовослужбовців, а також ті, хто добре вчаться в загальноосвітній школі, тобто закінчили 9 клас без трійок. У кожному навчальному закладі формується свій список пільгових категорій абітурієнтів.

Список найкращих кадетських шкіл країни

Якщо ви хочете віддати дитину в кадетську школу, про це варто задуматися раніше, ніж він закінчить 9 клас. В цьому випадку є шанс вступити в один з кращих кадетських корпусів країни:

  • Кронштадтський морський, розташований в Санкт-Петербурзі;
  • Омський;
  • Залізничних військ, що знаходиться в Петербурзі;
  • Козачий Аксайського імені Єфремова, що розташовується в Ростовській області;
  • Московський музичний (важливо мати початкову освіту за цим профілем і талант);
  • Кримський козачий, що приймає учнів у Сімферополі;
  • Московський козачий.

Зі стін цих установ вийшла найбільша кількість успішних військових, а рівень підготовки курсантів дозволяє їм з легкістю вступати до вищих навчальних закладів. Однак, варто зазначити, що конкурс в ці кадетські корпуси також великий, як і їх рейтинг.

Список училищ і кадетських шкіл Росії, що приймають вихованців після 9 класу

Не так давно кількість навчальних закладів для випускників 9 класу поповнилося кількома новими назвами. Кадетські корпуси сьогодні відкриті у вигляді факультетів довузівської підготовки при декількох вищих навчальних закладах. Таку систему затвердив діючий Міністр оборони Сергій Шойгу. Отже, після 9 класу можна претендувати на вступ в один з навчальних закладів:

  1. Кадетська спортивна школа. Вона відкрилася в Санкт-Петербурзі. У неї можуть надійти колишні школярі, які закінчили 9 клас і мають спортивний розряд по одній з 18 дисциплін, серед яких є плавання, легка атлетика, стрільба і боротьба. Їм належить скласти іспит з російської мови, біології та математики.
  2. Також в Санкт-Петербурзі розташовується IT-школа для кадетів при Академії зв'язку. У ній також навчаються курсанти з загальною освітою, але тільки ті, хто досяг успіху в галузі точних наук: фізики, математики, інформатики.
  3. Інженерна школа при Військово-повітряної академії, що розташовується в Воронежі. Для надходження в цей заклад необхідно мати хороше здоров'я і атестат без незадовільних оцінок після закінчення 9 класів.

Наступні кадетські корпуси не є довузівської факультетами, але вони також дають хорошу середню освіту:

  1. Одна з таких шкіл, імені Неклюева, розташовується в Оренбурзі. Туди беруть тільки юнаків старше 15 років (після 9 класу), що не мають шкідливих звичок. Для надходження вам потрібно буде підготувати перелік документів, що включає в себе характеристику зі школи з гербовою печаткою, а також здати загальний іспит ДПА з російської мови та математики.
  2. Нижегородський корпус імені Гурова, з десантним профілем. Якщо абітурієнт не пройде конкурсний відбір в цей заклад, у нього є можливість залишитися в освітній школі і займатися в патріотичному клубі «Десантник». Розглядаються кандидати з першою групою здоров'я, так як під час навчання вони будуть відчувати серйозні фізичні навантаження.
  3. Різнопланове освіту можуть отримати вихованці в Смоленськом корпусі імені фельдмаршала Кутузова. Одне з головних переваг цієї школи - відсутність платних послуг. Корпус отримав високі оцінки від батьків і учнів.

У ці заклади абітурієнти точно зможуть подати документи після 9 класу. Якщо ваша дитина отримує повне шкільну освіту в цьому році, то варто заздалегідь потурбуватися підготовкою.

Суворовське училище в Москві

Жителі Москви і області, мають можливість вступити в училище імені Суворова, яке славиться на всю країну якістю освіти. Вона готує учнів по одному з декількох напрямків:

  • лінгвістичного;
  • спортивному;
  • природно-науковому;
  • технічному;
  • художньо-естетичному.

Читайте також: Відгуки студентів про МІРЕА

Все суворовці отримують додаткову освіту, відвідуючи гуртки та секції. Сильний викладацький склад робить це училище бажаним для багатьох юнаків, які вирішили пов'язати своє життя з армією.

Як і в багато кадетські корпуси, потрапити в суворовське училище після 9 класу досить складно. Претендента візьмуть тільки при наявності пільг, атестата з високим середнім балом і особистих досягнень.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация