Кадировці проти ямадаєвців - розв'язка близька

Ніякої неофеодалізм - російський, африканський, чеченський, марсіанський - немислимий без боротьби кланів. Дуже яскрава боротьба, гідна пера Вальтера Скотта, наближається до розв'язки в Чечні. Клан Ямадаєвих не хоче схилитися перед кланом Кадирових, навіть якщо кадировцев підтримує Володимир Путін. За Ямадаєвими є свої прихильники на федеральному рівні, так і в Гудермесі вони поки мають плацдарм. Проте розв'язку наблизила війна в Грузії. По ТБ широко показали натиск ямадаєвців на Цхінвалі і Горі. На своїй бронетехніці вони накреслили - «Чечня», «Батальйон« Схід »», «Ми - ямадаєвці». Воювали хвацько. Рамзан Кадиров дуже занепокоївся. По ТБ показали, як 12 серпня, в розпал бойових дій і тонких дипломатичних маневрів, Володимир Путін прийняв у Кремлі Рамзана Кадирова. Той на телекамери сказав про свою віру в підтримку «національного лідера». В офіційному комюніке то кажуть - «В ході зустрічі обговорювалися питання соціально-економічного розвитку Чеченської Республіки. Володимира Путіна цікавили відновлення зруйнованого та нового будівництва. Президент ЧР інформував його, що "на сьогоднішній день у керівництва Чеченської Республіки немає претензій або побажань до керівництва РФ". "Все, що Ви обіцяли для нашої республіки, зроблено" - додав Р. Кадиров. На питання прем'єра уряду РФ, що стосується безпеки громадян, Рамзан Кадиров повідомив: "У республіці спокійна суспільно-політична обстановка. Питання безпеки відійшли на другий план. Зараз зусилля керівництва республіки зосереджені на вирішенні таких нагальних завдань, як безробіття і соціальні питання". В кінці зустрічі Володимир Путін обіцяв Рамзана Кадирова, що Федеральний центр і надалі буде підтримувати відроджується республіку. У зв'язку з цим президент ЧР зазначив: "У республіці все як ми і домовлялися. Ви ставите завдання, ми її виконуємо. І пам'ятаємо, що Ви в будь-яку хвилину готові прийти на допомогу".

Незабаром по ТБ показали, як ямадаевскій батальйон «Схід» поспішно вивели із зони бойових дій, а довгобородий заступник командира батальйону сказав чергові проникливі слова, бійці станцювали лезгинку і зікр, командир батальйону в кадрі не з'явився. А передісторія конфлікту викладена в замітці Федора Безсонова «" Схід "- справа гучне: Рамзан Кадиров шукає Суліма Ямадаєва» :
«Галас в російських ЗМІ, піднятий навколо командира чеченського батальйону" Схід "(приставка" екс "під питанням) Сулима Ямадаєва, оголошеного у федеральний розшук слідчими Гудермеса, в будь який інший час потягнула б на сенсацію. Насправді ніякої сенсації немає і в помині: кримінальне судочинство в Чечні перетворилося в досить ефективний спосіб тиску на опонентів, а протистояння Кадирова з батальйоном "Схід" триває вже кілька місяців.
Слідчий комітет при прокуратурі РФ у четвер, 7 серпня, підтвердив, що командир спецбатальйону "Схід" Сулім Ямадаєв оголошений у федеральний розшук. "За даними слідства, будучи бригадним генералом збройних сил Ічкерії, в 1998 році Ямадаєв організував викрадення і вбивство одного з чеченських підприємців", - розповів РІА Новини представник відомства Володимир Маркін.
Примітно, що напередодні герой Росії Рамзан Кадиров публічно називав героя Росії Суліма Ямадаєва "злочинцем". Зрозуміло, наївно вимагати від Кадирова, ветерана двох чеченських кампаній, знання тексту Конституції, по якій тільки суд може визнати громадянина злочинцем.
"Він злочинець, і злочинець повинен понести покарання за скоєне. Неважливо, яка посада або прізвище у людини, які його заслуги і скільки у нього медалей. Суть в тому, що він порушив закон і причетний до тяжких злочинів, про що свідчать незаперечні докази" , - заявив Кадиров в середу, 6 серпня, коментуючи доповідь республіканського міністра внутрішніх справ про те, що проти командира "Сходу" Суліма Ямадаєва чеченський СКП порушив кримінальну справу.
Подробиці розслідування стали відомі "Комерсанту". За інформацією видання, Гудермеський міжрайонним слідчим відділом ще в травні 2008 року було порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 105 "Вбивство" КК РФ щодо Сулима Ямадаєва і групи невстановлених слідством осіб. Вони підозрюються у викраденні і вбивстві в лютому 1998 року 32-річного жителя села Джалка Гудермесського району Усмана Бацаева.
Брати Усмана Бацаева - Алі і Умар - розповіли "Комерсанту" про події десятирічної давності. Вони стверджують, що з самого початку знали, хто викрав і вбив їх родича, проте в правоохоронні органи вони звернулися тільки навесні цього року після того, як стало відомо про конфлікт між президентом Чечні Рамзаном Кадировим і Бадруді Ямадаєвим, молодшим з братів Ямадаєвих.
Нагадаємо, 14 квітня 2008 року відбулася НП за участю кортежу президента Чечні Кадирова. Інцидент стався в Гудермесі (традиційно контрольованому кланом Ямадаєвих), коли рух автоколони Кадирова було блоковано військовослужбовцями батальйону "Схід", в результаті чого сталася перестрілка.
Обійшлося без жертв, але пішла на наступний день силова операція чеченського спецназу по "блокування" батальйону "Схід" отримала надзвичайно широкий резонанс. Пізніше Бадруді Ямадаєв був оголошений у федеральний розшук, а в інтернеті з'явилося скандальне інтерв'ю Ямадаєва-старшого, в якому він заявив, що 75 відсотків амністованих бойовиків, які служать в МВС Чечні - "шайтани" і займаються беззаконням.
Пізніше, в середині червня, в Гудермесі пройшов мітинг, на якому зібралися люди, які протестували проти дій військовослужбовців батальйону "Схід". ЗМІ повідомляли, що розгорнувши транспаранти з написами "Ямадаєви, поверніть наших синів!", Учасники мітингу звинувачували у викраденнях своїх родичів братів Ямадаєвих.
В кінці червня по чеченському телебаченню транслювався документальний фільм про командира батальйону спецназу ГРУ "Схід" Ямадаєва. "Сулім Ямадаєв - герой чи зрадник чеченського народу?" - спантеличував телеглядачів голос за кадром.
Таким чином, агітаційна війна двох кланів - кадировського і ямадаевского - йде по наростаючій. Оголошення командира "Сходу" Суліма Ямадаєва у федеральний розшук, який, за словами його брата Руслана Ямадаєва, знаходиться в Москві і ні від кого не ховається, виглядає як фарс. Малоймовірно, що Сулиму Ямадаєву буде пред'явлено звинувачення по вбивству, яка мала місце в 1998 році в Чечні, якщо кримінальне розслідування "пітерської гастролі" Ямадаєва у вересні 2006 року було припинено в 2007-му.
Нагадаємо, тоді командир "Сходу" брав участь у спробі рейдерського захоплення м'ясного комбінату "Самсон". Ось що писало про "подвиги" Суліма Ямадаєва петербурзьке інтернет-видання Фонтанка.ру:
"Не дивлячись на паралізовану зв'язок, хтось із підлеглих в кінці робочого дня все ж викликав міліцію, повідомивши, що генеральний директор знаходиться в заручниках. Що приїхав наряд з працею продерся через виставлені" блок-пости "до кабінету керівника підприємства. Там співробітники Московського РУВС застали старшого, який, за нашою інформацією, представився їм командиром батальйону "Схід" Сулимом Ямадаєвим. Решта також засвідчили своє безпосереднє відношення до МВС. також міліціонерам було пояснено, що дійсно сущ обхідних невеликі розбіжності з одноплемінниками, які вони легко владнають без допомоги держави, а безлад у кабінеті ліквідують. Міліція пішла ".
Брат чеченського командира Руслан Ямадаєв в лютому 2007 року в ефірі "Ехо Москви" так прокоментував появу Сулима в Петербурзі: "Я вам можу сказати. По-перше, брат Сулим Ямадаєв, командир батальйону" Схід ", їздив в гості до сестри. І там чеченці з 1992 року володіють м'ясокомбінатом ... Між собою мають суперечку. І просто як шановану людину запросили, переговорили. І абсолютно нічого такого серйозного там не було ".
Суперечка між Рамзаном Кадировим і Сулимом Ямадаєвим може закінчиться за таким же сценарієм. Зустрінуться, поговорять, помиряться. Абсолютно виключено, що Сулима спіткає доля Мовладі Байсарова, теж оголошеного у федеральний розшук і застреленого чеченської міліцією в Москві на Ленінському проспекті при затриманні в 2006 році. Незважаючи на величезний кредит довіри до нинішнього чеченському президентові, навряд чи Кремль дозволить влаштувати в Москві розбірки в стилі 90-х.
До речі, до цих пір залишається загадкою одна деталь: чи є Сулім Ямадаєв командиром "Сходу" або Міноборони вже відсторонив його від посади? Раніше, в червні, генерал Володимир Шаманов, який відповідає в Міноборони за бойову підготовку військ, заявляв, що про відставку Ямадаєва мови навіть не йде. Поки лише відомо, що батальйон "Схід" пройде переатестацію і буде скорочений на третину ».
Незважаючи на цю гучну внутрічеченского розбирання, при початку військових дій на південь від Кавказького хребта, коли з усієї Росії підтягували боєздатні з'єднання, не можна було обійтися без ямадаєвців. Не дивно, що серед сил, переданих миротворчому контингенту в Південній Осетії, - дві роти дислокованих в Чечні батальйонів "Схід" і "Захід". Цю інформацію поширило Міноборони РФ, повідомляє РІА Новини. Раніше заступник начальника Генштабу Анатолій Ноговіцин заперечував факт перекидання чеченського спецназу в зону грузино-осетинського конфлікту. Відзначимо, що в перші дні конфлікту в Південну Осетію було перебазовано дивізії ВДВ із Пскова та Іваново.
Батальйони ГРУ "Схід" і "Захід" складаються з етнічних чеченців, однак вони непідконтрольні президенту республіки Рамзана Кадирова і отримують накази від російської влади. Після того, як в квітні 2008 року стався конфлікт між кортежем президента і похоронною процесією бійців "Сходу", на батальйон завели справу за статтею "Застосування насильства відносно представника влади" і був оголошений в розшук один з братів командира "Сходу", Бадрудді Ямадаєв . Потім оголосили у федеральний розшук Сулима Ямадаєва в зв'язку з підозрами в колись скоєне вбивство. "Докази звинувачення проти мого брата сфабриковані. Зараз ми не можемо зайнятися вирішенням цієї справи через війну", - коментує ситуацію Іса Ямадаєв. 12 серпня 2008 року співробітниця видання "Газета" (GZT.RU) Мадіна Шавлохова стверджує, що зустріла Ямадаєва в Знаурському районі невизнаної республіки Південна Осетія. Інформацію про знаходження колишнього командира "Сходу" в прифронтовій зоні підтвердив його брат, командир 5-ї роти "Сходу" Іса Ямадаєв. Він стверджує, що під командуванням його брата в Південній Осетії виконують миротворчу діяльність 215 бійців "Сходу".
"Я поки в Гудермесі готував бійців для відправки в Цхінвалі. Разом зі мною наказу відправитися миротворцями в зону конфлікту чекають близько 100 осіб", - додав Іса Ямадаєв.
У слідчому комітеті при прокуратурі Росії заявили, що вперше чують про знаходження оголошеного у федеральний розшук Сулима Ямадаєва в Південній Осетії. Інший брат Суліма, колишній депутат Держдуми Руслан Ямадаєв, заявив: "Всі мої брати зараз вдома в Чечні". Раніше Руслан стверджував, що Сулім знаходиться в Москві.
Нарешті, сьогодні з посиланням на джерело в штабі оперативного угруповання військ на Північному Кавказі прийшло повідомлення «Командир батальйону" Схід "звільнений в запас». Відповідний наказ 21 серпня підписав міністр оборони Анатолій Сердюков. Батальйон "Схід" входить в 291-й механізований полк 42-ї гвардійської мотострілецької дивізії. Підполковник Сулім Ямадаєв, який має звання героя Росії, очолював його з 2003 року. Під час першої чеченської війни він воював на боці сепаратистів. В ході другої чеченської війни здав Гудермес і перейшов на сторону федеральних сил.
Воювали ямадаєвці за Росію, тепер з ними воюють за владу в Чечні. Сулима Ямадаєва начебто здали за наполяганням Рамзана Кадирова, але поки залишили на волі. Що з ним далі зроблять - почитаю Вальтера Скотта, особливо роман «Абат».

Quot;Сулім Ямадаєв - герой чи зрадник чеченського народу?
До речі, до цих пір залишається загадкою одна деталь: чи є Сулім Ямадаєв командиром "Сходу" або Міноборони вже відсторонив його від посади?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация