Календар подій: День збройних сил України, історія Чикаго, хто поставив світ на ролики, і звідки взялися мікрохвильовка і комп'ютерна миша

6 грудня святкують День Збройних сил України / фото УНІАН

3 грудня

Тиждень починається з Міжнародного дня інвалідів, заснованого в 1992 році Генасамблеєю ООН. Пізніше, в грудні 2006 року, Генасамблея прийняла Конвенцію про права інвалідів, яка є одночасно договором про права людини і інструментом розвитку. Документ вступив чинності 3 травня 2008 року. За даними ООН, у світі проживає приблизно один мільярд інвалідів - 15% населення Землі, всі вони стикаються з фізичними, соціально-економічними та поведінковими бар'єрами, що виключають їх з рівноправної участі в житті суспільства. Причому інваліди складають непропорційно велику частку найбіднішої частини населення, у них відсутній рівний доступ до основних ресурсів, таким як освіта, зайнятість, охорона здоров'я і система соціальної і правової підтримки. В Україні - понад 3 мільйони осіб мають статус інваліда. На жаль, їх кількість щороку зростає. Причому 80% інвалідів в Україні - люди працездатного віку.

У третій день грудня - Всесвітній день комп'ютерної графіки. Ідея його проведення, висунута в 1998 році, належить американській компанії Alias. Дата вибрана не випадково - вона єдина в році починається зі знакового поєднання символів: 3D - 3 December. До святкування приєдналися такі міжнародні гіганти, як Adobe, nVidia, Wacom і багато інших. Зараз традицію святкування цього дня в США і Європі активно продовжує компанія Autodesk, кілька років тому поглинула Alias. Взяти участь у святкуванні можна навіть з дому, через інтернет.

3 грудня - Міжнародний день боротьби з пестицидами. Він був організований і запущений Мережею по боротьбі з пестицидами (PAN International) в 1998 році в пам'ять про екологічну катастрофу, яка сталася 3 грудня 1984 на пестицидному заводі в індійському Бхопалі. Девіз Дня - «Пестициди - безвихідь цивілізації». Наслідки хімічного впливу пестицидів на біосферу Землі плачевні. Вони ведуть до різних мутацій і захворювань у людей і тварин, до порушення роботи репродуктивної та гормональної систем, імунного статусу, до онкологічних захворювань і вроджених дефектів. За даними ВООЗ, щорічно в світі реєструється близько 2 млн отруєнь пестицидами, в основному, при роботі з ними. Зараз на противагу «пестицидних» сільському господарству вчені висувають концепцію «органічного» землеробства. Правда, питання, коли ця концепція знайде масштабне практичне застосування, залишається поки відкритим.

3 грудня 1967 була вперше проведена операція з пересадки серця / фото УНІАН

3 грудня 1967 року було вперше в світі проведена операція з пересадки серця. Її провів в Кейптаунська госпіталі Гроті Схур хірург Крістіан Барнард. Він пересадив 54-річного Луіса Вашканскій серце молодої жінки, що потрапила в автомобільну катастрофу. Через 18 днів після операції Вашканскій помер від пневмонії. Але наступний пацієнт, Філіп Блайберг, прожив з пересадженим серцем більше 19 місяців. До кінця 1968 року в світі було зроблено вже близько 100 пересадок серця. У 1970-ті роки подібних операцій проводилося не так багато, оскільки виявилося, що пересаджене серце відторгається імунною системою організму. Але на початку 1980-х років, з відкриттям імунодепресантів, число таких операцій різко зросла. У сучасній трансплантології пересадка серця стала рутинною операцією, після якої пацієнти живуть більше 10 років. У 1999 році Крістіан Барнард створив Фонд для проведення благодійних акцій по всьому світу. Фінансував його сам, випускаючи екологічно чисті продукти і видаючи свої книги. Другий його фонд - «Серце світу» - допомагає дітям і матерям з країн з низьким рівнем життя.

3 грудня 1992 року відбулася подія, яка стала важливою віхою в історії розвитку технологій комунікації. У цей день відбулася перша в світі передача СМС-повідомлення. Ідея створення такого сервісу виникла в середині 1980-х років, коли велися роботи по створенню стандарту GSM. Група європейських інженерів зробила вдалу спробу розробки та впровадження служби коротких повідомлень. Звідти ж з'явилася і абревіатура SMS (Short Message Service) - «Служба Коротких Повідомлень». Перша СМС була відправлена ​​з комп'ютера на мобільний телефон інженером Нейлом Папуорт - «Merry Christmas!».

Неофіційне свято, яким світ зобов'язаний різним співтовариствам, в тому числі в соцмережах, - День позитивних відповідей.

Іменини у Анатолія, Анни, Теклі, Григорія, Йосипа, Олексія, Тетяни, Івана, Миколи, Володимира і Олександра.

Американське місто Чикаго / REUTERS

4 грудня

У вівторок немає міжнародних свят, але існують значні пам'ятні дати. Так, в цей день в 1674 році Жак Маркетт заснував у озера Мічиган місіонерський пост, що згодом став містом Чикаго. Початком історії послужило те, що 38-річний єзуїт Жак Маркетт відправився в 1666 році під французькі північноамериканські володіння звертати до християнського Бога індіанців і заодно досліджувати невідомі простору на південь від Великих озер. Тепер місіонерський пост являє собою третій за кількістю жителів і другий по фінансово-економічним значенням місто США, який вважається економічній, промисловій, транспортній та культурною столицею Середнього Заходу. Неофіційно його іноді називають «Місто вітрів». Назва Chicago - змінене французами слово з мови місцевих індіанців майами-іллінойс «shikaakwa», яке означає «дикий лук». Статус міста він отримав в 1837 році. У 1674-1675 роках Маркетт і скупник хутра Луї Жолье з загоном з п'яти помічників вирушили в грандіозну експедицію, пройшовши на каное близько 4 тисячі кілометрів по річках Середнього Заходу і зробивши масу відкриттів. Першими з європейців вони дісталися до північній частині басейну Міссісіпі. Вони ж і закріпили за річкою ця назва, яке на одному з індіанських діалектів означає «Велика ріка». Крім того, французам першим вдалося встановити, що річки, що беруть початок на захід від Великих озер, несуть свої води не до Тихого океану, а до Мексиканської затоки Атлантики.

4 грудня 1930 року професор Цюріхського вищого технічного училища Вольфганг Паулі (1900-1958), один з творців сучасної квантової фізики, направив на Міжнародну конференцію з питань радіоактивності, що проходила в Тюбінгіне, лист, в якому виклав гіпотезу про існування нейтрино. Цю частіцу- «привид» він назвав нейтроном. Сам же нейтрон був експериментально відкритий в 1932 році.

В цей день в тисяча дев'ятсот сімдесят дев'ять році була відкрита станція Київського метрополітену «Піонерська», нині - «Лісова» .

В 1987 році Рада Міністрів СРСР прийняла постанову про обмеження прописки кримських татар у ряді населених пунктів Криму і Краснодарського краю.

Неофіційні свята - Міжнародний день обіймів, День запашних шкарпеток і День частування птахів і білок.

Іменини у Олександра і Марії.

5 грудня

У середу - Міжнародний день волонтерів. Його в 1985 році заснувала Генеральна Асамблея ООН «в ім'я економічного і соціального розвитку». Щорічно понад 6500 добровольців ООН працюють у взаємодії з підрозділами ООН в найскладніших умовах по всьому світу. 12 тисяч добровольців ООН, діючи дистанційно, виконують більше 20 тисяч завдань по лінії UNV Online. В цілому, на сьогоднішній день важко уявити своє життя без волонтерів - вони рятують у важку хвилину, допомагають вижити, не дивлячись ні на що, борються з негараздами, як ніхто інший.

5 грудня - Міжнародний день волонтерів / фото УНІАН

5 грудня - Всесвітній день грунтів. Історія цього дня бере початок у 2002 році, коли Міжнародним союзом ґрунтових наук була прийнята відповідна резолюція. Вчені тоді звернули увагу на необхідність усвідомлення важливості ґрунтових ресурсів планети на міжнародному рівні. Резолюція Міжнародного союзу ґрунтових наук була підтримана Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН. У грудні 2013 року День був заснований.

Ще 5 грудня - День працівників статистики України. Він був встановлений указом президента в 2002 році на підтримку ініціативи Державного комітету статистики і «враховуючи значний внесок працівників цієї галузі в розвиток економіки держави». Дата пов'язана з проведенням у 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення - масштабної статистичної роботи.

В цей день в тисяча триста сорок дев'ять році в Нюрнберзі пройшли масові єврейські погроми в зв'язку з тим, що євреїв звинуватили в розповсюдженні чуми .

В 1456 році 5 грудня землетрусом було зруйновано Неаполь , Загинули 35 тисяч людей.

В 1484 році в цей день Папа римський Інокентій VIII видав буллу, яка поклала початок полювання на відьом, що захлеснула Європу в XVI-XVII століттях.

В 1 766 році 5 грудня в Лондоні антикваром Джеймсом Крісті був заснований аукціонний дім «Christie's». На сьогодні сумарна виручка за рік становить близько 8 мільярдів доларів. Спільно з аукціонним домом «Sotheby's» він займає 90% світового ринку аукціонних продажів антикваріату і предметів мистецтва.

В 1848 році в цей день президент США Джеймс Полк офіційно заявив про факт відкриття золотих копалень в Каліфорнії, спровокувавши тим самим «золоту лихоманку» 1849 року.

В 1933 році 5 грудня конгрес США прийняв Двадцять першу поправку до Конституції - про скасування «сухого» закону.

У 1994 році 5 грудня був укладений Будапештський меморандум - міждержавний документ, який гарантує дотримання положень Заключного пакту НБСЄ, Статуту ООН і Договору про нерозповсюдження ядерної зброї відносно України (підписувача Договору), яка відмовилася від статусу країни, що володіє ядерною зброєю, в обмін на гарантії безпеки. Держави, які підписали меморандум, зобов'язувалися «утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України і що ніякі зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН». Документ був підписаний лідерами України , США , Росії і Великобританії . Він прямо визначає початок його дії: «справжній Меморандум буде застосовним з моменту підписання». В порушення Меморандуму Росія анексувала український Крим і спровокувала військовий конфлікт на Донбасі.

Неофіційні свята - Самий нестерпний день в році і День співаючих зірок.

Іменини у Филимона, Михайла, Валеріана, Максима, Петра, Прокопія, Бориса, Ярополка, Івана і Павла.

6 грудня

У четвер - День Збройних сил України. Свято в 1993 році своєю постановою заснувала Верховна Рада. Дата приурочена до дня прийняття закону «Про Збройні сили України» - 6 грудня 1991 року. Після розпаду СРСР, ядерний потенціал України посідав третє місце в світі, а військові сили були одними з найпотужніших в Європі. Однак, в Декларації про державний суверенітет, прийнятої в 1990 році Верховною Радою, був затверджений принцип без'ядерності. Отримавши гарантії національної безпеки, фінансову компенсацію і можливість контролю за процесом разукомлектаціі, Україна пройшла шлях ядерного роззброєння і до 1996 року повністю відмовилася від даного типу зброї. Всі типи ракет і ядерні боєголовки, що знаходилися на озброєнні ЗСУ, були разукомлектовани і вивезені в РФ. Сучасна армія України пройшла тривалий шлях розвитку, що включає етапи оптимізації, скорочення військового складу і розформування. Події 2014 року - анексія Росією Криму - показали гостру необхідність зміцнення обороноздатності нашої країни та проведення реформ, цей рік став переломним в історії української армії. На сьогодні ВСУ відновили свою боєздатність. Україна відмовилася від позаблокового статусу і оголосила про свої наміри вступити в НАТО.

6 Декар 1946 року з'явилася перша мікрохвильова піч / фото УНІАН

6 грудня - День народження мікрохвильової печі. Сконструював її в 1946 році, причому, абсолютно випадково, американський інженер в компанії Raytheon Лебарон Спенсер. Він займався розробкою і виготовленням радарів і їх складових. В один, як потім з'ясувалося, прекрасний для людства день, під час випробувань чергового магнетрона (генератора мікрохвиль) він зауважив, як сильно нагрівся сендвіч, який лежав на який працював приладі. За іншою версією, в кишені у який перебував при приладу Спенсера розплавилася плитка шоколаду, і він отримав опік, що, по суті, і стало початком інтересу до побутового використання мікрохвиль. У 1947 році Raytheon представила першу мікрохвильову піч - Radarange. Вона важила понад 300 кг, висота - 180 см, потужність - 3000 Вт (майже в три рази більше, ніж у сучасних моделей), піч була з водяним охолодженням і коштувала захмарну на той час суму - 5 тисяч доларів. Новинку відразу закупило Міністерство оборони США для швидкого розморожування продуктів в солдатських їдальнях і на кухнях військових госпіталів. Зацікавилися винаходом власники готелів і ресторанів. Але масової вона не стала. Все змінилося, коли свої руки доклали до печі японці. У 1962 році компанія Sharp почала серійне виробництво «Sharp R-10». У 1966 році Sharp розробила звичний зараз поворотний стіл. У 1979 році ця компанія презентувала першу СВЧ-піч з мікропроцесорним управлінням, а в 1999 - з виходом в мережу Інтернет. На сьогодні важко уявити свій побут без мікрохвильової печі, ця помічниця поза конкуренцією.

В цей день в 1492 році перша експедиція Колумба відкрила острів Гаїті .

В 1912 році під час розкопок у єгипетській Амарні був виявлений бюст Нефертіті .

Неофіційні свята - День народження Санта-Клауса і День рудих думок.

Іменини у Олександра, Олексія, Григорія, Феодора, Митрофана і Макарія.

7 грудня

У п'ятницю - Міжнародний день цивільної авіації. Офіційно він був заснований Генасамблеї ООН в 1996 році. Ініціювала День асамблея Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) в 1992 році, а відзначатися він почав з 1994 року в зв'язку з 50-ми роковинами підписання Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, відповідно до якої і була створена ICAO. Асамблея Міжнародної організації цивільної авіації, перш за все, встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток. Згідно з правилами ICAO, міжнародний повітряний простір розділене на райони польотної інформації. ICAO також привласнює аеропортам світу чотирибуквені індивідуальний номер - ідентифікатори, що використовуються для передачі аеронавігаційної і метеорологічної інформації, планів польотів та інше. В даний час в ICAO входить 192 держави, в тому числі Україна.

Ілюстрація REUTERS

7 грудня - День місцевого самоврядування України. Саме в цей день в 1990 році Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування». На честь цієї події і був заснований професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних і обласних Радах, хто представляє багатотисячний загін влади на місцях. У жовтні 1985 року в Страсбурзі європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, іменований «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль в становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування. 15 липня 1997 року Верховна Рада ратифікувала Хартію, яка, таким чином, стала частиною національного законодавства. Зараз в Україні триває реформа децентралізації, яка в корені міняє систему місцевого самоврядування, наближаючи нашу країну до європейських стандартів.

7 грудня 1732 року в Лондоні англійський театральний діяч і актор Джон Річ на площі Ковент-Гарден відкрив новий оперний театр, за місцем розташування він і отримав назву «Ковент-Гарден». Під час пожеж 1808 і 1856 років будівля старого театру було повністю знищено. Сучасний оперний був побудований за проектом Баррі в 1858 році. У 1892 році в театрі відбулася прем'єра опери Ріхарда Вагнера «Кільце Нібелунгів» під керуванням композитора і диригента Густава Малера. Сьогодні театр - будинок для королівської оперної та балетної труп, виступають і трупи з усього світу. У 1990-х роках театр був закритий на реконструкцію, оновленим прийняв глядачів в 1999 році.

В +1982 в цей день в Техасі вперше здійснена смертна кара за допомогою ін'єкції .

7 грудня 1988 року в Вірменії стався найсильніший землетрус, що охопило всю північну частину території країни з населенням близько одного мільйона чоловік. В результаті стихійного лиха загинули понад 25 тисяч осіб, близько 19 тисяч стали інвалідами, опинилися просто неба 530 тисяч вірмен. Були повністю зруйновані місто Спітак і 58 навколишніх сіл. Частково зруйновані міста Ленінакан, Степанаван, Кировакан ​​і ще понад 300 населених пунктів. 600 км автодоріг та 10 км залізничних колій були виведені з ладу, зруйновані 230 промислових підприємств.

Неофіційні свята - День товариша по чарці і День кисільні дівчат.

Іменини у Катерини, Августи, Порфирія, Симона, Григорія, Івана, Олександра, Митрофана, Євгенія, Михайла, Олексія і Марка.

8 грудня

У суботу - Міжнародний день художника, Який БУВ Заснований в 2007 году Міжнародною Асоціацією «Мистецтво народів світу». Професії художника Тисячі років - ще древні люди створювалі картини наскального живопису. У Стародавньому Єгипті художники користувалися великою повагою. Вважалося, що написані зображення володіють магічним ефектом. В цілому, це свято не тільки майстрів пензля, а й усіх любителів прекрасного. В Україні «День художника» щорічно відзначається у другу неділю жовтня. Це професійне свято було засновано Указом президента в 1998 році.

8 грудня 1955 року парламентська асамблея Ради Європи затвердила офіційний прапор організації, згодом перейшов у спадок Євросоюзу. У конкурсі на кращий проект прапора брали участь сотні художників. Переміг чиновник з апарату Ради Європи Арсен Хейтц, який і запропонував варіант - зірки на блакитному. В офіційному поясненні до рішення комітету міністрів Європейської Ради від 9 грудня 1955 року по прийняттю прапора говорилося наступне: «На тлі блакитного неба західного світу зірки символізують народи Європи в колі, знаку єдності ...».

8 грудня 1991 року в Віскулях під Брестом президент РРФСР Борис Єльцин, президент України Леонід Кравчук і голова Верховної ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич підписали Угоду про розпад СРСР і про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД). Цей документ увійшов в історію як «Біловезька угода», в його преамбулі говорилося, що «Союз РСР як суб'єкт міжнародного права і геополітична реальність припиняє своє існування», стаття 1-я говорила: «Високі Договірні Сторони утворюють Співдружність Незалежних Держав». 10 грудня Угода про створення СНД була ратифікована Верховними Радами Білорусі та України, а 12 грудня - Верховною Радою Росії. 13 грудня в туркменському Ашхабаді відбулася зустріч президентів п'яти центральноазіатських держав, що входили до складу СРСР: Казахстану, Киргизії, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану. Її підсумком стала заява, в якому країни висловили згоду увійти в організацію СНД за умови забезпечення рівноправної участі суб'єктів колишнього Союзу і визнання всіх держав СНД в якості засновників. І для спільного вирішення всіх цих питань була спеціально організована зустріч глав 11 колишніх союзних республік. Її результатом стало підписання Алма-Атинській декларації 21 грудня 1991 року, в якій викладалися цілі і принципи СНД. З республік колишнього СРСР в СНД не увійшли Латвія, Литва, Естонія, а Грузія приєдналася до Співдружності в грудні 1993 року. Згодом «Біловезька угода» отримало неоднозначну оцінку як усередині країн-учасниць цієї угоди, так і в світі. А суперечки з приводу оцінки його значення і наступних подій тривають донині.

У 2005 році в цей день Китай завершив використання паровозної тяги. на Цзітунской залізниці були погашені всі залишилися в країні паровози.

Неофіційне свято - День великого незнання.

Іменини у Климента, Петра, Ярослава, Павла, Івана, Василя, Віктора, Олександра, Григорія та Кузьми.

Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду відзначають 9 декабря / фото УНІАН

9 грудня

У неділю - Міжнародний день пам'яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цього злочину. Засновуючи День 11. вересня 2015 року з ініціативи Вірменії, відзначала 100-річчя геноциду вірмен в Османській імперії, Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про попередження геноциду. У ній, зокрема, містився заклик до урядів країн - членів ООН проводити національні дні пам'яті жертв геноциду з метою недопущення повторень цього злочину, а також рекомендація Генеральної Асамблеї ООН оголосити аналогічний міжнародний день 9 грудня. У цей день в 1948 році Генасамблея прийняла Конвенцію про попередження злочину геноциду і покарання за нього, вона вступила в силу в 1951 році. Термін «геноцид» був введений в 1944 році польським юристом єврейського походження Рафаелем Лемкіним: genos - «раса, рід, плем'я» і caedo - «вбиваю». В юридичній практиці вперше був використаний на Нюрнберзькому процесі проти нацистських злочинців. Голодомор в Україні 1932-1933 років визнали актом геноциду 15 країн-членів ООН , А також Ватикан.

Ще 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією, ініційований ООН. У цей день в 2003 році в мексиканському місті Меріда на Політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята ГА ООН 1 листопада 2003 року. Документ зобов'язує підписали його, оголосити кримінальним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень Конвенції, необхідно повертати кошти в ту країну, звідки вони надійшли в результаті корупції.

У другу неділю грудня в Україні - День благодійності. Цей національне свято, присвячене всім тим, хто займається благодійною діяльністю, був встановлений указом президента в 2007 році і з тих пір відзначається щороку.

9 грудня 1884 року Левант Річардсон з Чикаго запатентував модель роликових ковзанів зі сталевими підшипниками в колесах. Ці ролики відразу стали популярними. У 1902 році в Чикаго був відкритий перший роллердром, на якому були присутні 7000 осіб! Всього через 6 років - в 1908 році - Медісон Сквер Гарден в Нью-Йорку став місцем масового катання на роликових ковзанах. Але історія роликів почалася з того, що в 1760 році винахідник Джозеф Мерлін відправився на маскарад в Лондоні в черевиках з металевими колесами. Так з'явилися перші в світі роликові ковзани. Він хвацько катався по бальної зали, граючи на скрипці, проте, розігнавшись, не зміг загальмувати і врізався в величезне дзеркало. У 1823 році Роберт Джон Тайерс придумав ковзани «Роліт», розмістивши п'ять коліс в ряд в основу взуття. Але цю конструкцію не сприйняли всерйоз. У 1863 році американець Джеймс Плаймптон винайшов чотириколісні ковзани з розташованими поруч двома парами коліс. У 1884 році з винаходом колеса з шарикопідшипником ролики стали швидкісними і маневреними. Тоді і з'явилася перша асоціація ролерів. По всій Америці і Європі відкриваються сотні ковзанок. Новий вид спорту набуває все більшої популярності. У 1960 році ролики починають виготовляти з пластмаси. А на рубежі 1980-х відбувається справжній роликовий бум. У цей період було відкрито понад 4000 дискотек для ролерів. У 1995 році фірма K2 представила перші ролики з м'яким черевиком. Революцію з роликами в 1997 році створила американська фірма Upsidedown - ковзани на колесах стали трансформерами, все їх деталі можна було замінити.

У неділю - День народження комп'ютерної миші. 9 грудня 1968 американський винахідник Дуглас Енгельбарт зі Стенфордського дослідницького інституту на конференції з обчислювальної техніки в Сан-Франциско продемонстрував в роботі першу в світі комп'ютерну мишу. Цей винахід являло собою дерев'яний куб на коліщатках з однією кнопкою. Своїм ім'ям комп'ютерна миша зобов'язана проводу - він нагадував винахіднику хвіст справжньої миші. Першу миша зібрав інженер Білл Інгліш, а програми для демонстрації можливостей написав Джефф Рулифсон. Пізніше ідеєю Енгельбарта зацікавилася компанія Xerox. Її дослідники змінили конструкцію миші, і вона стала схожа на сучасну. На початку 1970-х років Xerox вперше представила мишу як частина персонального комп'ютера. Вона мала три кнопки, замість дисків кульку і ролики, а коштувала 400 доларів. У 1983 році фірма Apple випустила свою власну модель однокнопочні миші для комп'ютера Lisa, вартість якої знизилася до 25 доларів. Широку популярність миша набула завдяки використанню в комп'ютерах Apple Macintosh і пізніше в ОС Windows для IBM PC. В кінці 1990-х компанія Sun Microsystems представила першу лазерну мишу. Масове виробництво лазерних мишей почалося в 2004 році. Останньою новинкою техніки стали бездротові миші.

В +1953 році в цей день компанія « Дженерал Електрик »Оголосила про звільнення всіх співробітників- комуністів .

В 2005 году в Лондоні закінчилася експлуатація « Рутмастера »- знаменитих двоповерхових червоних автобусів.

Неофіційні свята - День вантажника і День пожвавлення.

Іменини у Іллі, Георгія, Інокентія, Миколи, Михайла і Петра.

Календар подій на Наступний тиждень буде НЕ Менш цікавім и насіченім. Чи не перемікайтеся ...

Нана Чорна

Если ви нашли помилки, відiлiть ее ведмедика та натісніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация