Календар харчування на період Різдвяного посту 2015-2016 р

Різдвяний Піст завжди починається 28 листопада і закінчується в ніч під Різдво 6 січня. Триває він, так само, як і Великий піст, сорок днів.

Триває він, так само, як і Великий піст, сорок днів

Різдвяний піст покликаний до освячення останньої частини року і підготовці православних християн до зустрічі Спасителя.

Різдвяний піст не є дуже строгим і за своїм статутом схожий з Петровським постом. Звичайно, під час цього посту в їжу не вживається м'ясо, вершкове масло, молоко, яйця і сир. Однак дозволена риба в суботу та неділю (до 1 січня), а так само в день Введення в Храм Пресвятої Богородиці 4 грудня (якщо він не потрапляє на середу або п'ятницю). Крім цього, риба куштували по вівторках і четвергах (до 19 грудня), а так само якщо пізніше на ці дні припадає пам'ять шанованих святих. По середах і п'ятницях риба дозволена тільки в тому випадку, якщо на них припадає престольне свято храму, до приходу якого себе відносить, хто постить.

У звичайні дні їжу по вівторках і четвергах треба готувати їжу на рослинній (пісному) олії. Без використання рослинного масла в понеділок. У середу і п'ятницю, так зване «сухоядение» - їжа, яка не потребує спеціального приготування. Для дітей (особливо немовлят), вагітних і жінок, що годують, старих і хворих людей, а так само займаються важкою фізичною працею, особливо на вулиці, правила поста послаблюються. Краще, якщо ці питання обговорити зі знайомим з ситуацією священиком.

З 2-го по 6 січня піст посилюється, куштування риби не благословляється навіть в суботу та неділю. 6 січня - різдвяний Святвечір. У цей день намагаються по можливості не вживати їжу взагалі, а з наступ темряви (сходом першої зірки) розговітися сочивом.

На період Різдвяного посту доводиться двунадесятих свят Введення в Храм Пресвятої Богородиці (4 грудня) і дуже шанований в Росії, так званий, «Микола зимовий» - свято святителя Миколая Чудотворця (19 грудня).

«Постимося постом приємним, благоугодним Господеві» Цей вірш нагадує нам про те, що пост повинен бути приємний не нам, а прийнятий Господом. Тільки тілесний піст, без духовного смирення, може принести більше шкоди для душі, ніж користі. Чому це відбувається? Постить, особливо початківець в цій непростій справі, може надмірно пишатися, в якійсь мірі перейнятися почуттям власної переваги. Часто, саме це показує необхідність зменшення відвідування веселощів з рясним споживанням їжі. Адже той, хто постить, в цей час, концентрує на себе загальну увагу, викликає зайві розмови, які іноді дають ґрунт для самозвеличення.

південний Федеральний

Чому це відбувається?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация