Календар Великого посту, або Як почати свій особистий розмова з Богом

Про вірних і рятівних засобах - ієрей Андрій Чиженко.

Про вірних і рятівних засобах - ієрей Андрій Чиженко

У Новому Завіті є такі вірші, сказані учням Господом нашим Ісусом Христом: «А ти, коли постиш, намасти свою голову і лице своє вмий ...» (Мф. 6:17). У святоотецької літературі це місце трактується наступним чином: вираз «намасти свою голову» позначає, що ми повинні, і особливо під час Великого посту, брати участь в житті Церкви. Адже священний обряд помазуванням святим миром або єлеєм існував в старозавітній Церкви. Він позначав закликання на главу Помазов особливою благодаттю Божою. Тому нам необхідно закликати на свої голови, свої серця благодать Святого Духа, впускати її в себе через життя церковну: участь в богослужіннях, сповідь, причастя Святих Христових Таїн, участь в інших церковних Таїнствах, справи милосердя. А вираз «лице своє вмий» позначає, що ми повинні стоншується своє тіло, дотримуючись харчової пост. Ці два рятівні засоби стаю я з душі і тіла храм Божий, посудину Святого Духа, в якому Господь оселився, як в будинку. Адже Спаситель сказав про бісів: «Цей же рід не виходить інакше, як тільки молитвою й постом» (Мф. 17:21).

Дане завдання головна для нас в Великий піст. Розглянемо ж його графік в 2017 році.

Свята Чотиридесятниця починається 27 лютого.

Свята Чотиридесятниця починається 27 лютого

У Великопісне період виключаються продукти тваринного походження. Будемо пам'ятати, дорогі брати і сестри, що перша і остання седмиці Великого посту - найсуворіші. У перший день посту церковний Устав наказує повне утримання від їжі. Якщо хтось немічний, можна з'їсти хліба або сирих фруктів, овочів, випити чаю. В інші дні першої седмиці пропонується сухоядение: т. Е. Хліб, овочі, фрукти. У суботу та неділю вже можна їсти варену рослинну їжу з олією (соняшниковою олією). Будемо ж, дорогі брати і сестри, пам'ятати, що у кожного своя міра і тілесні сили для поста. Хтось може провести кілька днів без їжі, у кого-то рівень сухоядением, а комусь достатньо їсти рослинну їжу з олією. У кожного своя міра поста. Головне не надірватися. Встановлюйте міру свого поста під силу. Краще для його проходження порадитися з духівником або зі священиком, якому довіряєте. На останній седмиці Великого посту також нічого не їмо в Страсну П'ятницю, в День смерті Спасителя. Детально про харчовому пості на кожен день можна прочитати в будь-якому православному календарі.

Є такий вислів, що у Великий піст монах повинен ставати Ангелом, а мирянин ченцем. Служби Святої Чотиридесятниці унікальні і рятівні. Тому бажано, звичайно, по можливості в силу робочого дня, зайнятості, сімейних зобов'язань в них брати участь.

В першу седмицю Великого посту з понеділка по четвер о храмах на Великому повечерии читається Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського - дивовижне молитвословие, немов камертон, налаштовує душу на покаяння. Бажано на ньому присутні, щоб ввібрати цілющої молитовне слово Церкви. Також майже весь Великий піст Церква здійснює подвійне посилене поминання покійних. В деякі суботи Четередесятніци служаться панахиди про всіх від нині і до віку спочилих православних християн. Тому вони названі батьківськими. В цьому році батьківські суботи припадають на 11 березня, 18 березня та 25 березня. Також бажано помолитися нам і на службах, які відбуваються тільки в Великий піст - це Літургії Передосвячених Дарів. І взагалі, православний християнин повинен в пост хоча б один раз посповідатися та причаститися Тіла і Крові Христових.

В продовження Великого посту ми святкуємо два великих двунадесятих свята Благовіщення Пресвятої Богородиці і Вхід Господній в Єрусалим (вербну неділю). У ці свята дозволено два рази на пост їсти рибу. Благовіщення Пресвятої Богородиці, святкується завжди 7 квітня, припадає на п'ятницю шостий седмиці, а Вхід Господній в Єрусалим - 9 квітня.

Дні Страсної седмиці не випадково названі Великими. Вони пов'язані з останніми днями земного життя Христа. Богослужіннями цього тижня Церква закликає християнина немов би зануритися в Страсті Христові, прожити їх разом зі страждаючим і розпинали за наші гріхи нашого спасіння Богом. Бо хто спогребается разом з Христом, той з Ним і воскресне. Будемо ж духовно, подумки, серцево проходити разом з Господом нашим Ісусом Христом Його рятівні пристрасті, які дарують світові життя і душам зцілення.

Світле Христове Воскресіння в цьому році святкується 16 квітня.

Світле Христове Воскресіння в цьому році святкується 16 квітня

У Синаксарі (з грецької - збірник) Тижня про митаря і фарисея є такі чудові слова: «Так і божественні Отці сповіщав про прийдешню в пост битву з демонами, щоб нам звільнитися від прийнятих в душу пристрастей і накопичився за довгий час отрути, а потім постаратися придбати ті з чеснот, яких не маємо, і таким чином, готовими, у всеозброєнні приступити до пісних подвигам ».

Ченці давністю після Прощена неділя покидали монастир і поглиблювалися в пустелі і самотність майже до Великодня, щоб боротьбою з пристрастями і гріхами з Божою поміччю здобути благодать Святого Духа. У сучасного мирського людини немає фізично такої можливості. Але ми повинні в Великий пост, дорогі брати і сестри, піти в тишу нашої серцевої пустинькі, в глибину православного храму і в красу і рятівничість великопостного православного богослужіння, що допомагає нашим душам очиститися від гріха і почати такий потрібний, такий важливий розмова з Богом.

Ієрей Андрій Чиженко

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация