Калінінград, Калінінград: Пам'ятки історії та культури

  1. Мавзолей Іммануїла Канта Іммануїл Кант похований в 1804 р з північного боку Кафедрального собору....
  2. королівські ворота
  3. Закхаймскіе ворота
  4. Фрідріхсбургскіе ворота
  5. Фрідландскіе ворота
  6. Росгартенські ворота
  7. Вежа "Дер Дона"
  8. Вежа "Врангеля"
  9. Литовський вал
  10. борються зубри
  11. Калінінградська обласна філармонія
  12. Пам'ятник барону Мюнхгаузена

Мавзолей Іммануїла Канта

Іммануїл Кант похований в 1804 р з північного боку Кафедрального собору Іммануїл Кант похований в 1804 р з північного боку Кафедрального собору. У 1881 р могила була облагороджена: з'явилася невелика надгробна капела, стіни якої прикрасила копія картини Рафаеля "Школа в Афінах".
У 1924 р капелу замінили відкритою колонадою по проекту Ф. Ларса. Після Другої Світової війни могила знаменитого філософа була відреставрована.

м Калінінград, острів Центральний (острів Канта)

Бранденбурзькі ворота

Побудовано в 1657 г Побудовано в 1657 г. Через сто років за наказом прусського короля Фрідріха II дерев'яні ворота були зруйновані, і на цьому місці споруджено масивна цегляна споруда з двома просторими проїздами.

У 1843 р під час реставраційних робіт ворота були прикрашені загостреними декоративними фронтонами, хрестоподібними квітами з пісковика. Скульптурні портрети фельдмаршала Бойена (військового міністра) і генерал-лейтенанта фон Астера (одного з авторів другого вального зміцнення) прикрасили стіни споруди.

В даний час будівля відреставровано і знаходиться під охороною держави. З 6 збережених в місті воріт тільки Бранденбурзькі виконують свою транспортну функцію.

м Калінінград, вул. Багратіона, 137

королівські ворота

Названі на честь видатних світських правителів Пруссії Названі на честь видатних світських правителів Пруссії. На фасаді башти встановлено три кам'яні статуї і герб, які символізують становлення і історію прусського держави.

Скульптура короля Чехії Оттокара II Пшемисла - данина пам'яті засновнику Кенігсберга.

Статуя Фрідріха I, першого короля Пруссії, займає центральне місце в скульптурній композиції. Його ім'я пов'язане ще й з тим, що за вказівкою Фрідріха I на початку XVIII століття була виготовлена ​​знаменита бурштинова кімната.

Герцог Альбрехт I славний тим, що заклав основи нового духовного життя Пруссії, створивши світське лютеранський держава.

В даний час почалася реставрація воріт, в перспективі тут планується відкрити музей, що розповідає про минуле життя міста.

м Калінінград, вул. Фрунзе, 112

Закхаймскіе ворота

Розташовані на перетині Московського проспекту і Литовського вала Розташовані на перетині Московського проспекту і Литовського вала. Побудовані в 1848 р на місці старих, дерев'яних. За своєю архітектурою схожі на Фрідріхсбургскіе - такі ж важкі, масивні і міцні.

Пустотілі вежі мають вузькі стрілчасті вікна, зверху прикриті декоративними коронами. Між ними розташовані захисні зубці. Трохи вище раніше були розміщені горельєфи генерала фон Йорка і генерала фон Бюлова, які під час війни з Наполеоном зібрали народне ополчення і брали участь у визвольних походах 1813 -1815 рр.

м Калінінград, Литовський вал, 38

Фрідріхсбургскіе ворота

У 1657 р за наказом курфюста Бранденбурзького Фрідріха Вільгельма була побудована цитадель <Фрідріхсбург> У 1657 р за наказом курфюста Бранденбурзького Фрідріха Вільгельма була побудована цитадель <Фрідріхсбург>. Розташована на лівому березі Прегеля, вона надійно прикривала герцогський замок. Споруда була виконана в формі правильного бастіонірованного квадрата, обгородженого кам'яним муром. Усередині розміщувалися вартові, митна служба, комендатура, кірха, а в підвалах - склади і в'язниця.

У 1848 р в форте Фрідріхсбург були побудовані нові цегельні ворота. У центрі розташований архітектурно оформлений величезний вхід. Ліворуч і праворуч від входу знаходяться чотири об'ємні пустотілі вежі з круглими і стрілчастими вікнами. Вежі мали назви: <Алмаз "," Перли "," Рубін "і" Смарагд>. На даху воріт і вежах встановлено декоративні зубці.

В даний час ключі від Фрідріхсбургскіх воріт зберігаються в музеї Казанського собору в Санкт-Петербурзі як свідчення того, що російські війська в 1758 р оволоділи Кенігсбергом.

м Калінінград, вул. Портова, 39

Фрідландскіе ворота

Розташовані на перетині проспекту Калініна та вул Розташовані на перетині проспекту Калініна та вул. Дзержинського. Побудовано в 1657 г. (рік звільнення Пруссії від васальної залежності з боку Польщі).

У 1852 р вони були перебудовані і включені в систему Хабербергского фронту. Спорудження виконано в неоромантичному стилі. У бічних цегляних прибудовах розташовувалися службові, складські приміщення і каземат для проживання вартових. Свою назву ворота отримали від міста Фрідланда (нині ПРАВДИНСЬКЕ), в який через них проходила дорога.

м Калінінград ін. Калініна

Росгартенські ворота

Своєю назвою зобов'язані простягалася в цих місцях пасовищах Своєю назвою зобов'язані простягалася в цих місцях пасовищах. Побудовані в 1705 р вони виконані в неоготичному стилі і дуже добре збереглися. Двостулкові ворота розташовуються в своєрідною тріумфальної арки з високими склепіннями і восьмигранними вежами. Бічні прибудови з внутрішньої сторони оформлені аркадами, що утворюють відкриту галерею. На верху розташовані ряди декоративних зубців, обмежених по кутах чотиригранними вежами. Над воротами розміщені два круглих медальйонних портрета героїв війни з Наполеоном: генерала-фельдмаршала фон Гнейзенау і генерала фон Шарнхорста.

Сьогодні в воротах розташований затишний рибний ресторанчик.

м Калінінград, пл. Маршала Василевського, 1

Вежа "Дер Дона"

Фортифікаційна вежа розташована на березі Верхнього озера Фортифікаційна вежа розташована на березі Верхнього озера. Вона носить ім'я прусського генерал-фельдмаршала Дону, який брав участь у визвольній війні проти наполеонівської Франції в складі російсько-німецького регіону і з 1812 року перебував на російській службі. Вежа є історико-архітектурною пам'яткою середини XIX століття, складова разом з Росгартенскімі воротами єдиний кріпак комплекс. Історія комплексу пов'язана також з розвитком Кенігсберга і подіями Другої світової війни.

Вежу будували з 1852 по 1853 рік Вежу будували з 1852 по 1853 рік. У плані вона кругла, її діаметр становить 34 м, висота 12 м, два поверхи наземних і один підземний - підвали. Підвали призначалися для зберігання запасів продовольства, боєприпасів і військового спорядження. Всього в башті 42 каземату, розташованих в два кільцевих ярусу. Їх анфіладне розташування, без внутрішніх перегородок, створювало зручності для маневрів гарнізону під час оборони. При будівництві вежі використовувався спеціальний фортифікаційний цегла, що проходив многообжіговую загартування за принципом загартування сталі (нагрівання - відпустка, і так кілька разів). Штукатурка не використано, тому що оголений цегла в умовах місцевого клімату з частими дощами, великою вологістю і м'якими зимами був міцніше і довговічніше, задаючи при цьому фасаду виразну зовнішню красу. Вежа була обладнана системою опалення камінного типу (не збереглася), природною вентиляцією, каналізацією, дренажем. Був свій водозабірних колодязь (ймовірно, він знаходився на місці сучасного фонтана). Товщина стін, добротність і міцність конструкцій перетворювали вежу Дона в потужний опорний пункт, здатний протистояти противнику, витримати тривалу облогу і вести кругову оборону.
Після війни башта поступово руйнувалася і тільки роботи по створенню Музею бурштину, розпочаті в 1972 р, запобігли інтенсивний процес руйнування. З 1979 р, після реставрації будівлі тут розташовується музей бурштину. У наш час Вежа Дона як пам'ятники історії і архітектури в поєднанні з мальовничим ландшафтом Верхнього озера і лісовим масивом на його березі становили чудову зону відпочинку.

м Калінінград, пл. Маршала Василевського, 1

Вежа "Врангеля"

Є дзеркальним близнюком вежі Дер Дона і розташована на початку Верхнього озера Є дзеркальним "близнюком" вежі "Дер Дона" і розташована на початку Верхнього озера. Побудована в 1853 р, вона була названа в честь генерал - фельдмаршала графа Врангеля.

На початку 20 століття вежа Врангель іменувалася камерою скарбів. Вона відкривалася в певні дні, коли проводився огляд виробів з золота та срібла, дорогоцінних каменів і бурштину. Поруч розташовувався зал мистецтв, де не тільки проходили виставки, а й збиралася творча інтелігенція, функціонував музичний клуб. Під час Другої світової війни в стінах вежі розташувалися склади військового майна і бойового спорядження. Сьогодні тут проводяться реставраційні роботи, після завершення яких планується розмістити пасаж, виставкові зали, павільйони для продажу сувенірів і виробів народних промислів. Уже сьогодні туристи можуть оглянути вежу зсередини, відвідати антикварні магазинчики і ресторан з прекрасною літнім майданчиком.

м Калінінград, вул. Професори Баранова, 2А

Литовський вал

Вального зміцнення довжиною близько 1 кілометра Вального зміцнення довжиною близько 1 кілометра. Включає в себе численні фортифікаційні споруди: каземати, бастіони, казарму "Кронпринц".

г.Калининград, Литовський вал


Бастіон "Кронпринц"

Побудований в 40-і роки XIX століття для розміщення армійської казарми Побудований в 40-і роки XIX століття для розміщення армійської казарми. Чотириповерхова споруда мала глибокі підвали, ходи сполучення і було оточене ровом. На даху обладнані захисні зубці. Казарма мала великим внутрішнім двором.

г.Калининград, Литовський вал



Бастіон "Грольман"

Бастіон є частиною фортифікаційної споруди - <Грольманскій верхній форт> Бастіон є частиною фортифікаційної споруди - <Грольманскій верхній форт>. Він був побудований в середині XIX століття і являє собою подковообразное двоповерхова цегляна будівля.

г.Калининград, Литовський вал


Хабербергскій фронт

Комплекс старовинних укріплень (XYII століття), в який входять бастіон Хаберберг, равелін Фридланд, равелін Хаберберг, бастіон Прегель Комплекс старовинних укріплень (XYII століття), в який входять бастіон Хаберберг, равелін Фридланд, равелін Хаберберг, бастіон Прегель.

м Калінінград, вул. Дзержинського, 29

Фондова біржа (Будинок культури моряків)

Будівля колишньої фондовій біржі розташоване на Ленінському проспекті Будівля колишньої фондовій біржі розташоване на Ленінському проспекті. Воно було побудовано в 1875 р за проектом архітектора Генріха Міллера в стилі флорентійського ренесансу. По кутах будівлі були розміщені 4 статуї, що символізують Європу, Азію, Африку, Америку. По краях широкої парадних сходів були розташовані скульптури левів, що тримають щити з гербами кенігсберзького купецтва. В даний час будівля відреставрована і зараз тут розташовується Палац культури моряків.

236039, Калінінград, Ленінський проспект, 83

борються зубри

Відкриття бронзової скульптури <борються зубри> відбулося 12 листопада 1912 г Відкриття бронзової скульптури <борються зубри> відбулося 12 листопада 1912 г. Автор скульптури - Серпень Гаул. Композиція була подарована Кенігсберга прусським міністерством культури і встановлена ​​перед побудованим пізніше будівлею Земельного суду. Пам'ятник символізує правосуддя - єдиноборство добра і зла.

м Калінінград, пр. Миру, 1

пам'ятник Шиллеру

Знаходиться навпроти Драматичного театру Знаходиться навпроти Драматичного театру. Створено скульптором Станіславом Кауер в 1910 році.

м Калінінград, пр. Миру, 10

Пам'ятник 1200 гвардійцям

Пам'ятник воїнам 11 - ї армії, які загинули під час штурму Кенігсберга, - священне для кожного калінінградців місце Пам'ятник воїнам 11 - ї армії, які загинули під час штурму Кенігсберга, - священне для кожного калінінградців місце. Відкрито у вересні 1945 року, став першим в країні меморіалом, присвяченому героїзму радянських людей у ​​війні з фашизмом. Ініціатива створення пам'ятника належала Військовій Раді 11-ї армії, якою командував генерал - полковник К. Н. Галицький.

Над створенням меморіалу працювали московські архітектори і литовські скульптори. А споруджували його воїни - гвардійці в пам'ять про однополчан. 9 травня 1960 року біля підніжжя обеліска був запалений Вічний вогонь.

м Калінінград, Гвардійський проспект, 1

Калінінградська обласна філармонія

Калінінградська обласна філармонія - одна з найстаріших закладів культури регіону Калінінградська обласна філармонія - одна з найстаріших закладів культури регіону. Вона розташовується в красивому будинку колишньої німецької кірхи Святого сімейства, побудованої в 1907 році в Кенігсберзі архітектором Ф.Хайтманом. У 1980 році кірха була реконструйована під концертний зал на 400 місць. Зал має прекрасну акустику, своєрідним інтер'єром в стилі неоготики.

236039, Калінінград, вул.Богдана Хмельницького, 61а
тел: (4012) 643451

Пам'ятник барону Мюнхгаузена

Пам'ятник барону Мюнхгаузена - найвеселіше пам'ятник в Калінінграді Пам'ятник барону Мюнхгаузена - найвеселіше пам'ятник в Калінінграді. Знаходиться він в Центральному парку, поруч з кірхою Королеви Луїзи. Скульптура стала подарунком на 750-річчя Калінінграда від німецького міста Боденведена - батьківщини барона. Відомо, що реальний прототип барона Мюнхгаузена Карл Ієронім Фрідріх барон фон Мюнхгаузен двічі відвідував Кенігсберг - по дорозі в Санкт-Петербург і назад. Автор - німецький майстер художньої ковки Георг Пета. Пам'ятник - сталева стіна, в якій вирізаний силует летить на ядрі Мюнхгаузена. На постаменті з одного боку вибито напис «Кенігсберг», а з іншого - «Калінінград», щоб підкреслити історичний зв'язок німецького міста з російським. Пам'ятник давно облюбували для фотосесій новоспечені молодята, та й інші городяни дуже люблять забратися на ядро ​​і зобразити політ барона Мюнхгаузена.

Пам'ятки історії та культури фото:


Інша корисна інформація

Калінінград: корисно знати

Тематичні пропозиції:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация