Калінінград - Путівник вікімандри Wikivoyage

  1. Історія [ правити ]
  2. клімат [ правити ]
  3. Літаком [ правити ]
  4. На поїзді [ правити ]
  5. Автомобілем [ правити ]
  6. На автобусі [ правити ]
  7. кораблем [ правити ]
  8. пам'ятки [ правити ]
  9. Фортифікаційні споруди [ правити ]
  10. Інші об'єкти [ правити ]
  11. Історичні райони [ правити ]
  12. Амаліенау [ правити ]
  13. Марауненхоф [ правити ]
  14. Музеї [ правити ]
  15. парки [ правити ]
  16. Маршрути [ правити ]
  17. Калінінград за один день [ правити ]
  18. … два дні [ правити ]
  19. … три дні [ правити ]
  20. … чотири дні [ правити ]
  21. дешево [ правити ]
  22. Середньої вартості [ правити ]
  23. дорого [ правити ]
  24. Де Зупинити [ правити ]
  25. дешево [ правити ]
  26. Середньої вартості [ правити ]
  27. дорого [ правити ]
  28. Запобіжні заходи [ правити ]

Калінінград знаходиться на річці Преголя в східній частині Калінінградського затоки в Калінінградській області .

Колишній Кенігсберг. Обласний центр.

відкрити карту

Історія [ правити ]

Калінінград - російське місто з німецькою історією. Він був заснований як замок Кенігсберг в 1255 році в ході завоювання Пруссії лицарями Тевтонського ордена. Поступово навколо замку виникло три поселення - Альтштадт, Кнайпхоф і Лёбеніхт. Згодом вони отримали міські права. Тільки в 1724 році ці три міста формально об'єднайся в єдиний Кенігсберг. У 1945 році разом з північною Східною Пруссією Кенігсберг увійшов до складу СРСР. Незабаром він був перейменований в Калінінград.

клімат [ правити ]

орієнтація [ правити ]

Літаком [ правити ]

Перевірка документів

Так як Калінінградська область є анклавом, то при прильоті пасажири проходять паспортний контроль. Росіяни пред'являють цивільний паспорт. Закордонний паспорт не потрібно, тільки якщо мандрівник не збирається залишати область через сухопутні кордони.

Міжнародний аеропорт Калінінграда (IATA: KGD) «Храброво» розташований приблизно в 25 км на північ від Калінінграда. Храброво пов'язано авіарейсами з наступними містами:

  • Росія: Москва , Санкт-Петербург , Нижній Новгород , Казань , Єкатеринбург , Білгород , Волгоград , Липецьк , Череповець .
  • Східна Європа: Варшава , Гомель , Мінськ , Рим .
  • Середня Азія: Ташкент .

Основними авіаперевізниками Росії, які регулярно літають до Калінінграда є авіакомпанії «Аерофлот» [1] , «UTAir», Оренбурзькі авіалінії, ГТК «Росія» [2] , «S7».

Особливості поїздки на поїзді

Продаж квитків на поїзди, що прямують через кордон, здійснюється за чинним закордонному паспорту. Також пасажиру следущему на поїзді через територію Литви слід мати або литовську або шенгенську візу, або спрощений проїзний документ (УПД-ЖД).

На поїзді [ правити ]

У місті два основних вокзалу, Південний і Північний. Північний вокзал обслуговує тільки місцеві поїзди (по області). Південний вокзал приймає поїзди з Росії ( Москва , Санкт-Петербург , Мурманськ , Челябінськ , Адлер і Сочі ) І Європи ( Берлін , Гдиня ).

2

Ж / д вокзал «Калінінград-Південний». 3 Ж / д вокзал «Калінінград-Північний».

Правила проїзду на поїзді по території Литви для громадян РФ [3] [Dead link].

З Москви з Білоруського вокзалу до Калінінграда можна дістатися на фірмовому поїзді № 029 «Янтар», відправлення щодня, час у дорозі 22 години. Також по особливому розкладу ходять кілька пасажирських поїздів.

З Санкт-Петербурга з Вітебського вокзалу до Калінінграда влітку кожен день, в решту часу через день, ходить поїзд № 079, час у дорозі трохи більше доби.

Автомобілем [ правити ]

Так як Калінінградська область є анклавом (напіванклави) і не межує з основною територією Росії, то для того, щоб потрапити в Калінінград з боку Москви по суші, необхідно проїхати по території Білорусії та Литви. Для проїзду через Литву необхідно оформити шенгенську візу і дотримати митні формальності.

На автобусі [ правити ]

Регулярні автобусні маршрути пов'язують Калінінград з Білорусією, Литвою, Латвією, Естонією, Польщею та Німеччиною.

У Калінінграді автовокзал розташований на площі Калініна, поруч із залізничною станцією Калінінград-Пасажирський. З цього автовокзалу відправляються міжнародні автобусні рейси в Литву, Латвію, Естонію, Польщу, Німеччину та Республіку Білорусь, а також внутрішньообласні рейси.

кораблем [ правити ]

Калінінградська область пов'язана з Санкт-Петербургом поромна переправа. Поромний термінал знаходиться не в самому Калінінграді, а в портовому місті Балтійську .

У літній період польське пароплавство експлуатує кілька маршрутів, що зв'язують Калінінград і Балтійськ з містами Польщі :

Див. офіційний сайт

Також є парою, що зв'язує Калінінградську область з Німеччиною.

Основні види транспорту - автобус, тролейбус, трамвай, маршрутні таксі. Трамваї і тролейбуси муніципальні, автобуси в основному приватні, маршрутні таксі все приватні.

Вартість проїзду в громадському транспорті становить 24 рубля (2018), в маршрутках трохи дорожче.

пам'ятки [ правити ]

Основні визначні пам'ятки відносяться до німецького періоду історії міста. На жаль, цілісний старе місто не зберігся, що збереглися пам'ятки розсіяні по місту.

Головна визначна пам'ятка міста, яка стала його символом - Кафедральний собор, який знаходиться посередині Преголи на острові Канта, історичному районі Кнайпхоф. Він є єдиним будовою старого міста (територія Альтштадте, Кнайпхоф і Лёбеніхта), що збереглися до наших днів.

Собор оточений парком Скульптури з різного роду скульптурними композиціями.

З острова на обидва береги Преголи веде т.зв. Естакадний міст, який розташований в західній частині, підноситься на навколишньою місцевістю і є хорошою видовий точкою. У західній частині острова розташований невеликий пішохідний Медовий міст, який веде на Жовтневий острів в т.зв. Рибну село і до пізнаваному комплексу оглядової вежі.

Фортифікаційні споруди [ правити ]

Кенігсберг не дарма отримав репутацію міста-фортеці, побудованого у вигляді бастіонної системи укріплень. Тут до сих пір збереглася велика кількість оборонних споруд: міських воріт, равелінів, редюітов бастіонів, казарм, оборонних ровів. Найбільш популярною серед туристів є ланцюжок зі збережених міських воріт, яка оточила центральну частину міста. Профіль кріпосної стіни досить добре читається на карті, а на шляху зустрічаються інші об'єкти, які втім можуть бути схожі стилістично з оборонними спорудами, але мати відмінну історію. Всі нині збереглися ворота були побудовані в середині XIX століття в неоготичному стилі, часто на місці більш старої брами.

2

Королівські ворота (перетин вулиці Фрунзе і Литовського вала). У 2005 році Королівські ворота були символом святкування 750-річчя Калінінграда. З того ж року ворота є філією Музею Світового океану. У них розташована експозиція, присвячена відвідинам Кенігсберга Великому посольством Петра I. 3 Закхаймскіе ворота. Перетин Московського проспекту і Литовського вала. Нижні приміщення перероблена в арт-кафе. 4 Фрідландскіе ворота (перетин проспекту Калініна та вул Дзержинського). У воротах розташований музей. 5 Равелін Фрідландскіе. 6 Бранденбурзькі ворота (на вулиці Багратіона, в декількох сотнях метрів від ж / д вокзалу «Калінінград Південний»). Єдині міські ворота Калінінграда, до сих пір використовуються за прямим призначенням (через них проходить проїжджа частина вулиці, трамвайна лінія і пішохідний тротуар). 7 Фрідріхсбургскіе ворота. 8 Залізничні ворота (розташовані під проїзною частиною Гвардійського проспекту, поруч з пам'ятником 1200 гвардійцям). Через ворота проходить пішохідна доріжка, яка веде до розташованого за пам'ятником парк. Навесні 2007 року Залізничні і Аусфальскіе ворота були передані Калінінградському історико-художнього музею. Планується реставрація воріт, і розміщення в їх приміщеннях музейних експозицій військово-історичної тематики. Разом з пам'ятником 1200 гвардійцям і Парком Перемоги, ворота повинні стати частиною військово-історичного комплексу. 9 Аусфальскіе ворота (в південно-західному куті перехрестя Гвардійського проспекту і Гірської вулиці, в безпосередній близькості від пам'ятника 1200 гвардійцям). Це ворота здебільшого приховані землею, тому вони найменш помітні і найменш відомі (про їхнє існування не знають навіть багато калінінградців). На покритті воріт вибудувана православна каплиця. У 2007 році ворота були передані Історико-художньому музею, планується їх реставрація та розміщення в воротах експозиції. 10 Астрономічний бастіон. 11 Вежа Врангеля. 12 Вежа Дона. 13 Ростгартенскіе ворота (поруч з Музеєм бурштину, на площі Василевського). Використовуються як рибний ресторан. 14 Редюіт бастіону Обертайх. 15 Казарми Кронпринц. 16 Редюіт бастіону Грольман.

Інші об'єкти [ правити ]

Юдіттен-кірха (Свято-Нікольський собор) [ правити ]

Найдавніше спорудження Калінінграда - колишня Юдіттен-Кірха. Точний час її будівлі не відомо, освячення храму відбулося в 1288 році. У 1985 році в будівлі колишньої Юдіттен-Кірхи був відкритий Свято-Нікольський собор, який став першим православним храмом області. Свято-Нікольський собор розташований на околиці міста, на Тінистій Алеї.

Всі інші культові споруди набагато молодше Кафедрального і Свято-Нікольського соборів.

  • Хрестовоздвиженський собор. Побудований в 1930-1933 роках як парафіяльна лютеранська церква острова Ломза. Після війни церква використовувалася як виробнича будівля. З 1991 року - православний храм. Церква відрізняється незвичайною архітектурою, яку не можна однозначно віднести до якогось одного стилю. Адреса: Жовтневий острів, вулиця генерала Павлова, будинок 2.
  • Будівля концертного залу обласної філармонії. Побудовано в 1907 році як католицький костел Св. Сімейства. Стиль - неоготика. Розташоване на вулиці Богдана Хмельницького.
  • Будівля кірхи пам'яті королеви Луїзи. Побудовано в 1899-1901 році. Стиль - суміш неороманського з неоготичному. Кірха була зруйнована під час війни і відновлена ​​в 1976 році в якості лялькового театру. Адреса - Проспект Перемоги, 1 (на території Центрального парку).
  • Храм Христа Спасителя - недавно побудований православний храм на площі біля Північного ж / д вокзалу.
  • Будинок Рад - будинок, побудований поруч з колишнім замком. Ставлення до нього неоднозначне, часто - негативний. У народі його прозвали «Будинок - монстр» через його занедбаності в поєднанні з гігантським розміром. Є довгобудом - початок будівництва - 1974 рік, до теперішнього часу не добудовано через судові позови за право власності.
  • Пам'ятник 1200 гвардійцям (в розмовній мові - «тисяча двісті») - братська могила і пам'ятник воїнам 11 армії, які загинули під час штурму Кенігсберга. Розташований на Гвардійському проспекті.

Історичні райони [ правити ]

На жаль, історичне ядро ​​міста не збереглося, тому що в 1944 році центр Кенігсберга, як і Дрезден, був знесений з лиця землі англо-американськими бомбардуваннями. Остаточно зруйнований під час кровопролитних боїв під час штурму міста радянськими військами 3-го Білоруського фронту під керівництвом маршала А. В. Василевського в квітні 1945 року і при післявоєнних розборах завалів і підривах напівзруйнованих будівель. Однак ближче до околиць збереглися райони, мало змінилися з німецьких часів, хоча ці райони досить молоді (виникли на початку XX століття).

Амаліенау [ правити ]

Амаліенау - район вілл, в нинішній топографії його межі утворюються проспектом Перемоги, вулицями Лісопаркової, Яналова і Червона. Район був побудований в 1900-1920 рр. відповідно до концепції «Місто-сад».

В межах Амаліенау розташована Кірха Св. Адальберта (зараз Західне відділення ІЗМІРАН, проспект Перемоги, 41). Цікава забудова проспекту Перемоги, вулиць Кутузова, Огарьова, Каштановій Алеї. Одна з найкрасивіших збережених вілл Амаліенау - вілла Шмідт (пр. Перемоги, 24). Зараз в ній розташований дитячий садок.

Поруч з вулицями Енгельса, Чапаєва, пр. Миру та Каштановій алеєю розташований мальовничий подвійний ставок (два ставки, з'єднані протоками). Його офіційна назва - Поплавок, але більш популярні народні назви Хлібне озеро і озеро Близнюки (від німецького Цвіллінгтайх).

Проїзд від Центральної площі Проїзд від Центральної площі   24 до зупинок «Вулиця Огарьова», «Вулиця Каштанова алея» 24 до зупинок «Вулиця Огарьова», «Вулиця Каштанова алея».

Марауненхоф [ правити ]

Марауненхоф - район вілл, розташований в районі Верхнього ставу (місцеві жителі частіше називають ставок озером). Забудова Марауненхофа почалася в 1906 році. Район багато в чому зберіг довоєнний вигляд. Головна вулиця району - Тельмана, по ній ходить трамвай.

Чудові вілли Марауненхофа: 2, 11, 12, 13, 14, 15, 21, 22, 23, 26, 30, 31, 34, 34a, 35, 36, 40, 42 і 44 по вул. Тельмана, 1, 2, 3 і 5 по вул. Гоголя.

Музеї [ правити ]

  • 12 Будівля музею Світового океану. складається з головної будівлі та павільйону «Кашалот». У головній будівлі представлені експозиції, зали з акваріумами, в яких знаходяться мешканці моря, конференц-зал. На верхньому рівні розташований оглядовий майданчик з встановленим оптичним механізмом маяка. У корпусі «Кашалот» розташована експозиція, центральне місце якої займає скелет кашалота, окремий зал присвячений діям ВМФ СРСР (зокрема підводного флоту) на Балтиці під час Другої світової війни.

  • 12 Судно «Витязь». Науково-дослідне судно з незвичайною долею. Було побудовано в 1939 році в Німеччині як рефрижераторне судно ( «банановоз»). Під час Другої світової війни служив військовим транспортом. Після війни був переданий Великобританії, але через рік перейшов до складу торгового флоту СРСР. З 1946 по 1949 рік був торговим судном «Екватор», в 1949 році став судном Академії Наук СРСР і був перейменований в «Витязь». З 1949 по 1979 рік «Витязь» зробив під вимпелом Академії наук 65 рейсів в Тихому, Індійському і Атлантичному океанах. Зараз на борту відновленого судна розташовані експозиції, присвячені його історії, науковим дослідженням, історії мореплавання, природі Світового Океану.

  • 12 Дизельна підводний човен Б-413 проекту 641. Входила до складу ВМФ з 1968 по 1999 рік. На борту підводного човна розташована експозиція «З історії підводного флоту Росії».

  • 12 Науково-дослідне судно Російського авіаційно-космічного агентства «Космонавт Віктор Пацаєв». Було побудовано в 1968 році як лісовоз, в 1977 році переобладнано в науково-дослідне судно. Виконує роль плавучого вимірювального пункту командно-вимірювального комплексу, призначеного для контролю і управління польотами супутників і міжпланетних станцій, для прийому і обробки інформації і установки двостороннього зв'язку з космонавтами.

12 Калінінградська художня галерея , Московський проспект, 60-62 (автобуси № 2, 45, 49, маршрутки 72, 75, 77, 80; тролейбуси 2, 7; трамваї 3, 5). ☎ +7 4012 46-71-43 (каса). 12   Калінінградська художня галерея   , Московський проспект, 60-62 (автобуси № 2, 45, 49, маршрутки 72, 75, 77, 80; тролейбуси 2, 7; трамваї 3, 5) вт, ср, пт-нд 10.00-18.00, четвер до 21.00, понеділок вихідний.

12 Науковий морський музей Атлантичного НДІ морського рибного господарства та океанографії (музей АтлантНІРО), вул. Дмитра Донського, 5. ☎ +7 4012 925416. Опудала великих риб і скелети китоподібних. Також в експозиції музею є "гіганти і карлики серед акул"; вимерлі та сучасні молюски, ракоподібні, голкошкірі; губки; корали і ін.

12 Гідробіологічний музей ім. Н. С. Гаєвської, пр. Радянський, 2 (біля Північного вокзалу). ☎ +7 4012 216291. Маловідомий вузькоспеціалізований музей. В експозиції - гідробіонти з різних місць Світового океану, ентомофауни Балтійського регіону.

парки [ правити ]

12 Центральний парк культури і відпочинку (за радянських часів парк ім. Калініна), пр-т Перемоги, 3. Раніше на цьому місці розташовувалося німецьке кладовище і парк Луізенваль. У парку є: співоча естрада, безліч атракціонів для дітей і дорослих, кафе, стрілецький тир, парк пригод з підвісними дерев'яними містками, сітками і канатами (в літній час), льодова арена і відкритий каток (для зимового відпочинку)

Маршрути [ правити ]

Незважаючи на великі руйнування Кенігсберга в ході Другої світової війни, в сучасному Калінінграді є чимало місць, відвідати які туристу буде вкрай цікаво. Маршрути можна будувати, виходячи з відвідування місць - символів міста, таких як Собор на острові Канта, або пройтися по численних музеях, театрах, сходити в зоопарк або ботанічний сад. Цікавий маршрут по всім збереженим міських воріт і іншим фортифікаційною спорудам. У будь-якому випадку мандрівникові слід бути уважним і звертати увагу на незначні деталі, адже історичної може виявитися навіть кришка каналізаційного люка.

Калінінград за один день [ правити ]

Якщо мандрівник може виділити тільки один день на огляд Калінінграда, то має сенс зробити свою програму насиченою і виділити найбільш цікаві місця для відвідин.

У якості відправної точки можна запропонувати Центральну площу. У разі, якщо турист зупинився в якомусь готелі, розташованому в центрі міста, він без праці приєднається до маршруту першого дня. З Північного вокзалу до Центральної площі по Ленінському проспекту можна дійти за 10-15 хвилин.

На перетині вулиці Шевченка і Ленінського проспекту неможливо не помітити Будинок Рад (Будинок-монстр в назві місцевих жителів), побудований на Центральній площі міста в радянські часи. З цієї точки туристу відкривається панорама на головні визначні пам'ятки Калінінграда, і його шлях лежить на міст-естакаду через річку Преголя (продовження Ленінського проспекту). На мосту слід триматися лівої сторони по ходу руху, щоб без переходу спуститься на острів Канта.

Перед ЦІМ можна пройти до кінця моста и озирнутися будівлю Фондової Біржі, розташоване на Старопрегольской набережній. Будівля булу побудовали в стилі ренесанс в 1875 году, и его Північний фасад идет прямо в води річки Преголя. Біржа стоит на 2202 палях завдовжкі 12-18 метрів. Зверніть увагу на фігурі левів з щитами на вході. У Сейчас годину в Будівлі розташовується Палац творчості молоді. Будівля Неймовірно красиво ввечері при орігінальної підсвічуванні. Повернувшись на міст, на невеликих Оглядовий майданчиках можна сфотографуватіся на тлі острова Канта и кафедрального собору. Острів Канта Утворення в місці злиттів двох рукавів річки Преголи - Нової и Старої Преголи. У Кафедральному Соборі Кенігсберга розташовуються музей собору и музей І. Канта, в ньом знаходяться два органи, в тому чіслі Найбільший в России и странах Балтії, відновленій за німецькімі креслення. Після відвідин музеїв, обійшовши кафедральний собор, можна відвідати могилу І. Канта і оглянути недавно відновлений на оригінальному постаменті пам'ятник герцогу Альбрехту, засновнику Кенігсберзького університету, останньому магістру і першому герцогу Східної Пруссії. Пройшовши через Медовий місток з острова Канта на вулицю Жовтнева, мандрівник може зайти в торговий центр Вікторія, в якому є дешева їдальня формату фаст-фуд і безкоштовний туалет. За будівлею торгового центру всередині житлових кварталів розташований цікавий за своєю архітектурою Хрестовоздвиженський собор. Праворуч від Медового мосту починається так звана «Рибна село» - будується квартал в «псевдостаронемецком» стилі. У «Рибної селі» розташована видова вежа «Маяк», з якої відкривається огляд на острів Канта і Собор.

Повертаємося на острів Канта. Наступний етап - музей Світового океану, його можна було побачити раніше з оглядових майданчиків естакади в західному напрямку. Потрапити туди можна, пройшовши естакаду в зворотному напрямку, далі до набережної. У музеї слід відвідати якомога більше розділів, купивши на кожен з них квиток.

Від музею Світового океану по Московському проспекту можна піднятися до пам'ятника 1200 вояків-гвардійцям на перетині з Гвардійський проспектом, а також оглянути Залізничні і Аусфальскіе ворота, залишки Астрономічного бастіону знаменитого астронома Бесселя. При русі вгору по Гвардійському проспекту можна потрапити на площу біля Північного вокзалу, площа Перемоги. Потяги, що приходять з міст області та курортів Світлогорськ, Піонерський і Зеленоградськ, мають кінцевим пунктом призначення Північний вокзал. Вокзал був побудований в 1930 році, в даний час старий будинок вокзалу має торгово-офісне призначення, а сам вокзал розташовується в будівлі більш пізньої радянської споруди. Перебуваючи на площі Перемоги, не можна не звернути увагу на головну домінанту - недавно побудований Кафедральний собор Христа Спасителя. Навпаки храму, в історичній будівлі (1923) торгового, пізніше міського будинку Штадтхауза, розташовується мерія міста (пл. Перемоги, буд.1). Якщо пройти за храм Христа Спасителя, то через кілька сотень метрів можна буде побачити колишній Будинок техніки (на вул. Професора Баранова) - колишній виставковий зал Східно-Німецької ярмарки, побудований в 1924 році. Зараз в цій будівлі розташований торговий центр «Епіцентр».

Якщо дозволяє час, з площі Перемоги можна пройти по вулиці Черняховського для огляду міських воріт і фортифікаційних споруд або перенести даний маршрут на наступний день.

… два дні [ правити ]

Маршрут другого дня можна почати з площі біля Північного вокзалу, де був закінчений похід першого дня. Рухаючись по вулиці Черняховського через площу маршала Василевського і далі по Литовському валу, можна разом оглянути практично всі збережені в центрі фортифікаційні споруди і ворота. Першим будовою буде Вежа Врангеля, розташована за стихійним промтоварним ринком. Далі, пройшовши повз Верхнього ставу, потрапляємо до Вежі Дону, в якій розташований обов'язковий для відвідування Музей бурштину, що розповідає про видобуток цього каменю (в області в селищі Янтарному знаходиться єдине в світі підприємство по промисловому видобутку бурштину), що демонструє ювелірні вироби з бурштином, фрагменти відновленої Бурштинової кімнати, ексклюзивні шматки бурштину з інклюзами. На цій вежі 9 квітня 1945 року був постало червоний прапор, що символізувало перемогу радянських військ. Поруч з Вежею Дона розташовані Росгартенські ворота, які можна просто подивитися, а можна зайти і пообідати в рибному ресторані, розташованому в будівлі. Після площі Василевського у напрямку руху вліво починається вулиця Олександра Невського, ведуча в сторону аеропорту Храброво, на початку якої розташований адміністративний корпус Російського державного університету імені І. Канта. У будівлі знаходяться пам'ятник Франциску Скорини. Але ми підемо прямо по руху, не звертаючи. Тут починається вулиця Литовський вал і протяжна древня насип, яка дала ім'я вулиці. На Литовському валу послідовно розташовані монументальні бастіон «Грольман» і казарма «Кронпринц», на перетині з вулицею Фрунзе - недавно відреставровані Царські ворота, в яких розташовується частина експозиції музею Світового океану, відкрита в дні ювілею міста в 2005 році В. В. Путіним. Поруч з Королівськими воротами далі по ходу руху по лівій стороні можна побачити і відвідати пивний ресторан «Редюіт», розташований в німецькому двоповерховій цегляній будівлі. Ресторан має власну пивоварню. Дійшовши до перехрестя з Московським проспектом, можна побачити останні на цей день ворота - Закхаймскіе.

На цьому довгий піший марафон практично закінчується. Рухаючись по Московському проспекту в бік центру, можна потрапити в Калінінградську художню галерею, а піднявшись до Нижнього або Замковому ставку - відвідати Історико-художній музей, розташований у колишньому німецькому «Штадтхалле». Після музею, рухаючись у напрямку до Північного вокзалу, можна подивитися ще одну з будівель Російського державного університету, побудоване в XIX столітті, з пам'ятником Канту і відвідати підземний бункер - музей Блиндаж, в якому комендант Кенігсберга генерал Отто фон Ляш підписав акт про капітуляцію.

… три дні [ правити ]

Третій день, як і попередній, можна почати з площі біля Північного вокзалу. На захід від площі в бік проспекту Миру досить компактно розташовані:

  • перед будівлею Калінінградського технічного університету (тут колись розташовувався Верховний суд Східної Пруссії) скульптура «Бики», насправді це зубри. У народі скульптуру називають «прокурор проти адвоката»;
  • Штаб Балтійського флоту з пам'ятником Петру I;
  • біля фонтану з колонадою - Пам'ятник Шиллеру 1910 року, один з небагатьох збережених пам'яток німецьких часів;
  • Обласний драматичний театр.

Зліва - будівля Атлантичного відділення Інституту океанології і обласна бібліотека (колишній німецький Будинок радіо і збережені бомбосховища), «Червоний будинок» - будинок Уряду області, стадіон «Балтика» (колишній німецький плац).

Далі з правого боку по ходу руху буде розташовуватися рекомендований для відвідування один з кращих в країні Калінінградський зоопарк, якому понад сто років. Вийшовши із зоопарку і пройшовши повз готель «Москва» (з видніється на стіні цегляним профілем емблеми Берліна - ведмедем), кінотеатру «Зоря» (і у німців тут був кінотеатр) і пам'ятника «Землякам-космонавтам» (Леонову, Пацаєва, Романенко) до перехрестя з проспектом Перемоги, можна побачити високий шпиль Кірхи королеви Луїзи, в якій нині розміщується ляльковий театр. Кірха розташована в Центральному парку з величезною кількістю атракціонів, літньою естрадою, фонтанами, пам'ятниками В.Висоцькому і барону Мюнхгаузена.

Залишок дня можна присвятити поїздці в цікавий Ботанічний сад, розташований в північній частині міста.

… чотири дні [ правити ]

В останні дні мандрівникові варто зробити поїздки та екскурсії по Калінінградській області.

Для зацікавлених фортифікаційними спорудами Калінінграда в четвертий день можна запропонувати оглянути район біля Південного вокзалу, на лівому березі річки Преголя. Тут, на вулиці Портова, навпроти музею Світового океану, розташований форт «Фрідріхсбург». Недалеко від Південного вокзалу знаходяться Бранденбурзькі ворота, єдині ворота, через які проходить вулиця, в даному випадку вулиця Багратіона. Уздовж проспекту Калініна з каштанами, висадженими на засипаних захисним шаром землі укріпленнях, в Південному парку розташовуються форти, а закінчується проспект Фрідландскіе воротами з музеєм і бастіоном Прегель. На зворотному шляху на вулиці Б.Хмельницького можна побачити готичну кірху Святого сімейства, в якій в даний час знаходиться органний зал обласної філармонії.

Любителям неспішних прогулянок по тихим зеленим вуличках рекомендуються історичні райони Амаліенау і Марауненхоф.

Традиційним сувеніром з Калінінграда є вироби з бурштину; в центрі міста безліч ювелірних магазинів, де ви можете їх придбати.

12 Сувеніри від Мануфактури Макса Пройса. (Сувеніри без бурштину), вул. Гаражна, 2А. Футболки та сумки з цитатами з Канта, листівки, туристичні карти, і, звичайно, магнітики. А також книги та фотоальбоми з історії Кенігсберга і Калінінграда.

12 Сувеніри зі скла в «Музеї скла», вул. Жовтнева, 8 (Маяк у Рибній селі, 5-й поверх (пішки!)). Вироби зі скла роботи калінінградських майстрів. Є маленькі недорогі сувеніри, є дорожче і побільше - цікаві предмети інтер'єру.

12 Круассан-кафе. У цій мережі кафе ви можете купити свіжі шоколадні цукерки ручної роботи в яскравій подарунковій коробці з зображенням калінінградських пам'яток. Термін придатності цукерок 1 місяць.

Вікторія . Мережа супермаркетів, розташованих за адресами: 12 Вікторія-Квартал, http://www.victoria-group.ru/ . Мережа магазинів, розташованих за адресами:

дешево [ правити ]

✦ Табаско.

Смачна піца з тонким шаром тіста. Суші теж є.

  • 12, проспект Миру, д. 19. ☎ 8 (4012) 35-23-90.

  • 12, вулиця Горького, д. 154А. ☎ 8 (4012) 35-77-88.

  • 12, проспект Перемоги, д. 137. ☎ 8 (4012) 96-03-33.

Всім відомий фастфуд.

  • 12, Театральна вулиця, д. 30 (ТРЦ Європа). ☎ 8 (4012) 616-466, 8 (4012) 616-467.

  • Ресторан «Брікас», площа Перемоги, ТЦ Європа, 2 поверх.
  • Шаурма на вул. Барнаульской і на зупинці «Зоопарк».
  • Узбецьке кафе «Аль-Шарк» на вулиці Черняховського.

Середньої вартості [ правити ]

Кафе «Nautilus» Московський проспект, д.40. Будівля Балтійського Бізнес Центру.

дорого [ правити ]

12 Сітіпарк , Ялтинська вул., 20. ☎ +7 (4012) 98-70-52.

12 запальничка, Ольштинська вул., 1. ☎ 8 (800) 333-88-68.

12 Амстердам , Литовський вал, 38. ☎ +7 (4012) 35 33 06. Гей-клуб. 12 спека , Ленінський пр-т, 30. ☎ +7 (4012) 37 75 50. 12 PLATINUM , Дм. Донського вул., 19. ☎ +7 (4012) 38-48-48.

Де Зупинити [ правити ]

Назва * Адреса Ціни Альбертіна ГТ вул. Д. Бідного 13А від 1500р * Вілла Северин ГТ вул. Ленінградська 9А від 1000р * Гелиопарк Кайзерхоф 4 * вул. Жовтнева 6А від 2600 * Дейма вул. Толстикова 15/2 від 800р * Калінінград 3 * Ленінський пр 81 від 1900р * Клавдія ГТ Павлова 21 від 1400р * Коіро вул. Томська 19 від 500р * Котбус 3 * вул. Колгоспна 4А від 1600р * Москва пр-т. Миру 19 від 1900р * Навігатор Радянський проспект 285 від 1200р * Обертайх 3 * вул. Верхнеозерной 11 від 3000р * Обертайх-Люкс 4 * вул. Гоголя 17 від 5000р * Оріон ГТ вул. Іваннікова 8 від 1100р * Пушкін Холл 3 * вул. Достоєвського 19 від 2700р * Тріумф Палас 5 * Большевіcтскій пров. 3 вiд 3800 * Фрідріхсхофф ГТ вул. Чкалова 31A від 1700 * Чайка вул. Пугачова 13 від 3900р * Ювілейний люкс ГТ вул. Університетська 2г від 2500р *

  • ціни дійсні на 02 травня 2010 року

12 Квартири подобово в Калінінграді і Светлогорске (ІП Шаповалов Дмитро Вікторович), 236000 Калінінград, ул.Курганская, 3 (одна з квартир подобово). ☎ +79062340004. Описи і фотографії квартир подобово в Калінінграді і Светлогорске, форма онлайн бронювання квартир подобово на ресурсі проекту [4] Крім того ІП Шаповалов Д.В. надає за плату своїм мешканцям автомобілі в оренду.

дешево [ правити ]

12 Дейма, вул. Толстикова, 15. ☎ (4012) 71-08-14. Розташована досить далеко від центру міста.

1

Готель «Золота бухта», вул. Б. Хмельницького, 53. ☎ (4012) 44-58-78. Розташована недалеко від Південного вокзалу, поруч з Філармонією.

Середньої вартості [ правити ]

12 Готель «Москва», пр. Миру, 19. ☎ +7 (4012) 53-93-30. Двомісний номер від 2200р. Сніданки оплачуються додатково.

12 Гостьовий будинок «Гламур», Верхнеозёрная вул, 2.. ☎ +7 (4012) 53-80-20. Двомісний номер від 2000р, проживання + сніданки.

12 Готель «Фрідрісхофф», вул. Чкалова, 31А. Двомісний номер від 2200р. Сніданки оплачуються додатково.

12 Готель «Турист», вул. Невського, 53. Двомісний номер від 2050р. Проживання + сніданки.

дорого [ правити ]

12 Готель «Черепаха», Зоологічний тупик, 10. Двомісний номер від 3600р, проживання + сніданки.

2 Готель «Мартон Палас» (Раніше Тріумф Палас),

Більшовицький пров., 3. Двомісний номер від 5400р, проживання + сніданки. Хороший, але трохи "втомлений" готель в тихому провулку. Доброзичливий персонал, всі бонуси 4 зірок: халати, тапки, туалетні приналежності і т.д. Затишні номери, але чутність між номерами засмучує, так і з вулиці шум доноситься. Катастрофічно мало розеток в номері (просите трійник на ресепшн). Сніданки скромні, але непогані; а ось "вечірній" ресторан наче з 1990-х.

12 Гостьовий будинок «Вілла Севрін», Ленінградська вул., 9А. Двомісний номер від 2700р, проживання + сніданки.

3 Готель «шкіперського»

, Вул. Жовтнева, 4А (у Рибній селі, поруч з островом Канта). ☎ +7 (4012) 307-237. Двомісний номер від 2800р. Сніданки оплачуються додатково. 5 Готель «Чайка» , Вул. Пугачова, д. 13 (ріг вул. Степана Разіна). ☎ +7 (4012) 352-211. вiд 3800 руб. включаючи сніданок. Невелика Тризірковий готель в історичному районі Амаліенау оформлена в ретро-стилі, але з усіма сучасними зручностями.

Запобіжні заходи [ правити ]

Остерігайтеся звертатися в турбюро King's Castle (Ленінський пр-т, 81, в будівлі готелю «Калінінград»). Там нам повідомили, наприклад, що з Балтійська до Балтійської коси паром ходить 2 рази на добу (в 8 ранку і 5 вечора), а насправді виявилося, що він ходить кожні 2 години (з 7.20 до 21.30).

З Калінінграда можна відправитися в курортні Світлогорськ и Зеленоградск , Відвідати в складі організованої екскурсії національний парк Куршська коса , Яка є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО . Також в складі організованої екскурсії можливо відвідати селище бурштиновий , В якому знаходиться ВАТ «Калінінградський бурштиновий комбінат», єдине підприємство в даному регіоні з видобутку та обробки бурштину. Цікаві подорожі по малим містам Калінінградській області і фортифікаційною споруд, що знаходяться недалеко від міста.

Якщо у мандрівника достатньо часу і він має діючу шенгенську візу, для нього може бути організований тур по прикордонній території Польщі , Тому про всяк випадок слід взяти з собою закордонний паспорт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация