Кам'янець-Подільська фортеця - екскурсія з Чернівців

  1. старе місто
  2. фортеця

У 90 км на північний схід від Чернівців знаходиться місто Кам'янець-Подільський. Тут, в історичному центрі, річка Смотрич петлею прорізала глибокий каньйон, утворивши так званий «острів» з високими і стрімкими берегами, які були непереборною перешкодою для багатьох завойовників. Потрапити на цей «острів» можна було лише через вузький перешийок, прохід через який захищала Кам'янець-Подільська фортеця - одне з Семи чудес України. Фортеця відкрита для відвідувачів щодня з 09.00 до 18.00 год. Без вихідних (тел. (03849) 2-38-69).

З Чернівців до Кам'янця-Подільського краще їхати через Бояни, після села Припруття на роздоріжжі тримайтеся головної дороги, яка йде вліво З Чернівців до Кам'янця-Подільського краще їхати через Бояни, після села Припруття на роздоріжжі тримайтеся головної дороги, яка йде вліво. За селом Недобоївці на роздоріжжі потрібно знову повернути ліворуч. Далі дорога проходить через Хотин, де варто зупинитися і оглянути Хотинську фортецю .
За Хотином переїдьте міст через Дністер і прямуйте далі по головній дорозі аж до Кам'янець-Подільського. У самому місті спочатку їдьте в тому ж напрямку по проспекту Грушевського, потім на перехресті з вул. Князів Коріатовичів поверніть наліво і по цій вулиці проїдьте до річки Смотрич. Переїхавши міст, Ви потрапляєте в старе місто, де і знаходиться Кам'янець-Подільська фортеця.

старе місто

У середньовіччі Кам'янець називали «містом трьох націй», оскільки тут жили українці, поляки та вірмени (останні переселилися на Поділля з Криму). Кожна з національних громад мала власне самоврядування і судочинство: польська громада - згідно Магдебурзькому праву (в 1374 р князі Коріатовичі надали жителям міста відповідні привілеї), українці та вірмени - «відповідно до своїх старих звичаїв» (отримали привілеї в 1467 і тисячу чотиреста дев'яносто шість рр.) .

Центром старого міста є площа Польський ринок, де знаходиться будівля ратуші. У минулому в ньому проходили засідання польського (в XVIII в. - польсько-українського) магістрату, сьогодні тут знаходяться музейні експозиції. Поява міської ратуші припадає на середину або другу половину XIV ст., Що робить її найстарішою зі збережених в Україні. Вона являє цікавий приклад різностильових нашарувань на первинному готичній споруді.

Близько 1385 р Папою Римським була заснована Кам'янецька дієцезія (римо-католицька єпархія), центром якої став кафедральний костел св. Апостолів Петра і Павла. На територію костелу з Польського ринку можна потрапити через Тріумфальну арку, споруджену на честь відвідування міста польським королем Станіславом Августом в 1781 році.

Засновниками костелу св. Апостолів Петра і Павла були князі Коріатовичі, а саме кам'яна будівля в готичному стилі побудував епіскоп Павло І (1428-1453). Головний вівтар спочатку знаходився там, де зараз головний вхід. Згодом були зведені ще два бічних нефа, а в 1648 р епіскоп Михайло Дзялінскій добудував презбітеріум і переніс туди головний вівтар. За часів турецької окупації (1672-1699) костел був перетворений на мечеть, зокрема до нього прибудували мінарет заввишки 36,5 м. Після відродження святині під час капітального ремонту в 1756 р на мінареті встановили статую Богородиці. Російські царі і більшовики тричі ліквідували Кам'янецьку дієцезію, а в 1946-1990 рр. в кафедрі перебував відділ атеїзму історичного музею. У червні 1990 р костел повернули римо-католицькій громаді, а 16 січня 1991 г. тато римський Іоанн-Павло ІІ відновив дієцезію.

фортеця

Кам'янець-Подільська фортеця вперше згадується в 1374 році в грамоті князя Юрія Коріатовича, який тоді володів Поділлям. Археологічні дослідження свідчать, що фортеця існувала ще в Х-ХІІІ століттях. Спочатку вона являла собою типову давньоруське дерев'яне оборонна споруда: стіни і башти були в основному дерев'яними і лише частково кам'яними. Залишки давньоруських укріплень знайдені в різних частинах замку.

Перша значна розбудова замку відбулася в кінці XIV - першій половині XV ст., Коли Поділля увійшло до складу польсько-шляхетського держави і Кам'янець-Подільський став центром воєводства і важливим пунктом оборони Речі Посполитої на сході. Реконструкцію фортеці почав краківський воєвода Спитко Мельштинський, який володів Кам'янцем в 1395-1399 рр. і загинув в битві з татарами. В середині XV ст. замок перепланували: старі башти зміцнили, заклали 10 нових (2 з них не збереглися). Друга реконструкція відбулася в середині XVI ст. Тоді під керівництвом військового інженера і архітектора Іова Претфеса побудували дві вежі - Нову західну та Нову східну з криницею глибиною 36 м, а також Пільний ворота з мостом, рештки якого нещодавно були віднайдені реставраторами. Спочатку XVII ст., З появою далекобійної артилерії, перед західними стінами замку були зведені кам'яно-земляні бастіони, які отримали назву Нової фортеці.

Незважаючи на модернізацію, в 1672 р кам'янецький замок захопили турецькі війська на чолі з султаном Магометом IV. Причина поразки поляків була не в ненадійності укріплень, а в значній перевазі в чисельності турецької армії. Турки відновили зруйновані укріплення, але ніяких істотних змін в кріпак комплекс не внесли. У зв'язку з тим, що тут знаходився турецький гарнізон, фортецю в народі почали називати «турецької».

Після приєднання в 1812 році Бессарабії до Російської імперії турецький кордон відсунувся, а Кам'янець-Подільська фортеця втратила своє оборонне значення. Її почали використовувати для розміщення російського гарнізону, а згодом - як в'язницю. Зокрема, в Папській башті, яку також називають Кармелюковою, в XIX в. був ув'язнений Устим Кармелюк.

Маруся, 30.11.2017 Маруся, 30
Скажіть будласка что знаходеться в середіні фотртеці

Саша, 18.05.2017 Саша, 18
А я все, что потрибно Було.

Anhelina, 18.04.2017 Anhelina, 18
Я не Знайшла Нічого того що треба. Де чим славиться я цего НЕ Знайшла

Поліна, 12.04.2017 Поліна, 12
Я вопше Нічого не знайшла ті шо мені нада !!!
Не знаю шо це за сайт!?!?!?!? !!!!!!!!!!!!

Третяк Христина, 23.10.2016 Третяк Христина, 23
Хочу здійсніті екскурсію з дітьми во время осінніх канікул.��кількі коштує вхід з однієї дитини?

Анжела, 04.04.2016
Дякуємо)

Яна, 04.04.2016
дуже круто у мене 12

Віка, 03.06.2014
Багата історія нашої красивої країни !!!!!!!!!!!!! ЛЮБЛЮ МОЮ КРАЇНУ !!!!!!!!!!!!!!!!!

?кількі коштує вхід з однієї дитини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация