Кам'янець-Подільський замок (фортеця), Кам'янець-Подільський

  1. Історія фортеці
  2. Як доїхати

У стародавньому місті Кам'янець-Подільський панує особлива атмосфера Середньовіччя. Це місто часто називають «квіткою на камені». Гармонійне поєднання мальовничої природи і неприступних оборонних стін фортеці захоплює багатьох туристів з усіх куточків світу. Однак гордістю і символом міста є старовинний Кам'янець-Подільський замок.

Фортеця стоїть на скелястому півострові в каньйоні річки Смотрич, і вона входить до складу історико-архітектурного заповідника «Кам'янець». Тут ви побачите православну дерев'яну Хрестовоздвиженську церкву , монастирі домініканського і францисканського орденів, вірменські та турецькі вежі 17 століття, вірменську Миколаївську церкву , А також мусульманський мінарет 17 століття.

Історія фортеці

Неповторний Кам'янець-Подільський замок вже сотні років височіє на скелястому мисі між двома берегами річки Смотрич. За деякими історичними даними, фортеця існувала вже в 10-13 столітті. Спочатку це була давньоруська дерев'яна оборонна фортеця. У 15 столітті Кам'янець-Подільський був захоплений польською шляхтою і стає важливим оборонним пунктом Речі Посполитої. А дерев'яну фортецю замінили на кам'яну.

Могутність укріплень Кам'янця-Подільського вражала мандрівників. А його обороноздатність і вдале місцезнаходження приваблювало турецьких загарбників, литовських князів і польську шляхту. У всі часи Кам'янець-Подільська фортеця була неприступною твердинею. Кажуть, що в 1621 році, коли хан Осман з військом підійшов до міста, його вразили міцні стіни і башти фортеці. Він запитав у своїх підданих, хто побудував це чудо. Ті йому відповіли: «Аллах». Тоді Осман вигукнув: «Нехай Аллах і бере її», - і відступив. За всю свою історію місто-фортецю було захоплено двічі. У 1393 році фортеця захопив литовський князь Вітовт, а в 1672 році, завдяки великій чисельності війська, містом заволоділи турки.

Дух штурму 1672 року можна і сьогодні відчути в стінах цієї фортеці. Щоб потрапити в Кам'янець-Подільський замок, треба пройти через замковий міст . Цей міст є унікальним пам'ятником архітектури національного значення. Припускають, що він був побудований римським імператором Трояном під час походу на Дакію.

Обов'язково підніміться на Денну вежу, звідки вам відкриється чудовий вид на місто і фортеця.

Одинадцять потужних веж утворюють замковий комплекс. Кожна з них має свою історію і цікаву назву. У підземеллях фортеці знаходяться експозиції, що відтворюють атмосферу того часу. Ось найцікавіші і найвідоміші:

  • Обов'язково відвідайте підземелля Комендантська вежі. Тут ви побачите воїнів загону Володиєвського.
  • Папська вежа названа так, тому що була побудована на кошти Папи Римського Юлія II. У 1812 році під час панування Російської імперії в ній влаштували в'язницю, в якій відбував своє покарання народний улюбленець - Устим Кармелюк. Він користувався великою популярністю серед жінок. І свого порятунку зобов'язаний саме їм. Кажуть, що жінки дарували йому хусточки, коли приходили до в'язниці відвідати. З цих хустинок Устим зв'язав канат, по якому виліз з підземелля і втік.
  • Чорна вежа не менш цікавою для туристів. У ній знаходиться вибитий в скелі колодязь. Тут ви побачите старовинне дерев'яне колесо, яке збереглося до наших днів. За допомогою нього піднімали воду з глибин колодязя для всього міста.

У західному бастіоні вам відкриється панорама замку під час нападу турків 1 672-го року. А в східному вас чекає експозиція зброї тих часів на Поділлі. Кожен може постріляти з арбалета або лука і відчути себе середньовічним воїном. Також Кам'янець-Подільський замок «засвітився» у фільмах «Той, хто пройшов крізь вогонь», «Тарас Бульба», «Балада про доблесного лицаря Айвенго».

Також в фортеці проводяться різні фестивалі: «Остання столиця», «Земля героїв» і «Terra Heroica».

Як доїхати

Кам'янець-Подільська фортеця знаходиться за адресою: вулиця Замкова, 1. Щосуботи та щонеділі Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник пропонує нічну екскурсію старовинним замком.

Години роботи фортеці: щодня з 9:00 до 18:00.

Вам також може бути цікаво

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация