Кам'янецька вежа

  1. Історія Кам'янецької вежі
  2. Де знаходиться Біла вежа?
  3. Кам'янецька вежа сьогодні
  4. Як дістатися і де зупинитися

У місті Кам'янець Брестської області знаходиться унікальний пам'ятник архітектури і оборонного зодчества другої половини XIII століття - Кам'янецька вежа (Каменецький стовп, Кам'янецька вежа).

На пагорбі біля колись повноводної річки Лісовий височить велична будова, схоже на величезну шахову туру.

Історія Кам'янецької вежі

Відповідно до літописів, Кам'янецька вежа зведена між 1276 і 1288 роками Відповідно до літописів, Кам'янецька вежа зведена між 1276 і 1288 роками. За наказом галицько-волинського князя Володимира Васильковича зодчий Алекса знайшов місце, де незабаром з'явилися місто і Вежа з дерев'яним замком.

Кам'янецька вежа відноситься до типу волинських і має спільні риси з вежами-донжонами, поширеними в XII-XIII століттях в Західній Європі.

П'ятиярусний кругле в плані споруда (висота близько 30 м, товщина стін 2,5 м, зовнішній діаметр 13,6 м) коштує на кам'яному фундаменті заввишки близько 2,3 м і діаметром 16 м. Вежа складена з цегли темно-червоного і жовтого кольорів .

Вежа в Кам'янці була оборонною і має мало елементів архітектурно-декоративної пластики: вузькі бійниці, 4 плоскі ніші з напівциркульними завершеннями. Верхній майданчик оточують 14 прямокутних зубців з отворами для огляду, по периметру особливим чином викладена декоративна смуга.

Подібні вежі в Середні століття існували в багатьох містах Білорусі: Бресті, Гродно, Мстиславле, Мядель, Новогрудку,   Полоцьку   , Радошковічах, Турові, Шклові, але до наших днів збереглася лише Кам'янецька Подібні вежі в Середні століття існували в багатьох містах Білорусі: Бресті, Гродно, Мстиславле, Мядель, Новогрудку, Полоцьку , Радошковічах, Турові, Шклові, але до наших днів збереглася лише Кам'янецька. У цьому її унікальність.

В XIV-XVII століттях вежа витримувала набіги хрестоносців, штурми військ польських і литовських князів, у її стін билися армії Речі Посполитої, Швеції і Московської держави.

До XIX століття Кам'янецька вежа втратила оборонне значення, була занедбана. У 1822 році її намагалися розібрати на цеглу, але за століття кладка перетворилася на справжній камінь.

Залишки земляного валу і дерев'яного замку зникли в 1903 році при проведенні реставраційних робіт Залишки земляного валу і дерев'яного замку зникли в 1903 році при проведенні реставраційних робіт. За проектом архітектора Суслова навколо вежі зняли шар землі, і перший ярус, який раніше вважали погребом, знову опинився на поверхні. Навколо вежі насипали і обклали каменем кільцевої вал. У такому вигляді пам'ятник зберігся до наших днів.

На початку 1950-х років вежу вперше побілили, а підлогу вимостили каменем. Реставраційні роботи проводилися в 1968-1973 і 1996-2003 роках.

З Кам'янецької вежею пов'язано багато легенд, правдоподібних і фантастичних. Наприклад, що кам'яний стовп - пам'ятник невідомому велетню, який будував вежу.

Де знаходиться Біла вежа?

Сьогодні силует Кам'янецької вежі - один з найбільш відомих архітектурних символів Білорусі, а словосполучення Біла вежа (Біла вежа) перетворилося на справжній бренд Сьогодні силует Кам'янецької вежі - один з найбільш відомих архітектурних символів Білорусі, а словосполучення "Біла вежа" (Біла вежа) перетворилося на справжній бренд. У Білорусі є санаторій "Біла вежа", казино, ресторани, алкогольні та продуктові марки з такою назвою.

З 1996 р в Бресті проводиться Міжнародний театральний фестиваль "Біла вежа" , Який збирає іменитих і молодих режисерів і акторів, музикантів, художників, аматорів театрального мистецтва з усього світу.

Однак багато століть вежа у Кам'янці не називалась Білій вежею. Це сталося лише в ХХ столітті, коли автор книги "Біловезька пуща" Георгій Карцов помилково вказав, що Вежа розташована на річці Біла. Сьогодні історики вважають, що існувала інша вежа, що дала назву Біловезькій пущі.

Колір Кам'янецького стовпи завжди був "цегляним", адже на червоній стіні пошкодження менш помітні, і противнику було важче наносити удари камнемётнимі машинами.

Історичні назви башти в Кам'янці - Кам'янецька Вежа, Каменецький стовп, Кам'янецька вежа ... Проте, сьогодні її часто називають Біла вежа.

Кам'янецька вежа сьогодні

У наш час Кам'янецька вежа - пам'ятник історії і культури - знаходиться під охороною держави У наш час Кам'янецька вежа - пам'ятник історії і культури - знаходиться під охороною держави.

Тут розташований музей "Кам'янецька вежа". На верхньому майданчику проводяться оглядові екскурсії "Архітектурні пам'ятники Кам'янця". Відвідування вежі включено в різні екскурсійні програми .

Кам'янецька вежа представлена ​​в попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО .

Як дістатися і де зупинитися

Місто Кам'янець знаходиться в 37 км на північ від Бреста, на околиці Біловезькій пущі Місто Кам'янець знаходиться в 37 км на північ від Бреста, на околиці Біловезькій пущі.

Дістатися до Кам'янецької вежі можна на автомобілі, а також автобусом з Мінська або Бреста.

Зупинитися можна в готелях Бреста або Національного парку "Біловезька пуща" (п. Каменюки, Каменецький район).

Пам'ятки недалеко від Кам'янецької вежі

Де знаходиться Біла вежа?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация