Камчатський краб


01.06.11

У свій час ми пощастило жити на Камчатці. Незвичайне і казкове місце зі сприятливим кліматом і красивою природою. Стоячи на березі біля океану складалося враження, що тебе от-от накриє хвиля. Теплі гейзери б'ють з-під землі і навіть взимку, у найлютіший мороз можна було купатися в гарячих джерелах, не ризикуючи замерзнути. Ми жили біля самого підніжжя вулкана, діючого вулкана, і ніякого страху, що він «прокинеться» і почне вивергати лаву, не було.

Коли вперше я приїхала на Камчатку, мене здивувало те, що ікру червону в прямому сенсі їли ложками, і солили кілограмами. А краби, справжнісінькі камчатські краби. Вони великі, великі, кожна клешня може важити до одного кілограма. Її розкривали ножицями, виймали біло-рожеве м'ясо і насолоджувалися соковитим і ніжним смаком.
Камчатський краб (лат. Paralithodes camtschaticus) - вид раків-самітників з сімейства Lithodidae. Має так само назви: королівський краб, червоний королівський краб, гігантський камчатський краб. Відноситься до крабоідам: представники мають зовнішньою схожістю з крабами (Brachyura), але легко відрізнити по скороченої п'ятої парі Ходна ніг і асиметричному черевця у самок. Будучи одним з найбільших ракоподібних Далекого Сходу, камчатський краб є найціннішим промисловим видом - джерелом делікатесного і дієтичного м'яса. В середині XX століття цей вид навмисно вселили в Баренцове море.
У їжу вживається м'ясо (білого кольору), що знаходиться в ногах, клешнях і в місці зчленування ніг з карапаксом, а також ікра. Кількість м'яса в особини може варіюватися в залежності від сезону.
У промислі крабів добувають самців (самок видобувати заборонено) довжиною до 13 см і більше. Обробляють крабів на плавучих заводах. Панцирі і нутрощі переробляють в прекрасне добриво. Для збереження і збільшення чисельності камчатського краба існують суворі правила промислу та заходи його охорони. Найважливішими з них є дотримання встановленого розміру вилову, обов'язковий випуск молоди і самок з мереж і інші. Надходить у продаж краб в варено-замороженому вигляді. Первинна обробка дозволяє зберегти делікатесні і поживні властивості продукту.
При переробці камчатського краба використовуються практично всі частини тіла, але в першу чергу цінується м'ясо краба, з якого виробляється цілий спектр продуктів (перша фаланга, друга фаланга, троянда краба, локшина краба, колінце краба). Найбільш ласі шматочки ховаються під товстим панциром, в лещатах краба, а також в кінцівках. Найбільша частина кінцівки краба - перша фаланга, що розрізняється за розмірами (перша фаланга екстра, перша фаланга стандарт, перша фаланга дрібна), крім того, як окремий продукт індивідуальної заморозки на ринок поставляється друга фаланга.
М'ясо камчатського краба є не тільки смачним, але і дуже корисним морським делікатесом. Воно містить безліч вітамінів, мікроелементів амінокислот. Також в ньому багато поліненасичених жирних кислот і антиоксидантів. М'ясо камчатського краба рекомендуються вживати при серцево-судинних захворюваннях, недокрів'ї і погіршенні зору. Ще однією перевагою цього м'яса є його мала калорійність: в 100 г м'яса міститься всього 96 калорій.
У ресторанах краба подають наступним чином. На велике блюдо на салатні листя викладається голова, а навколо клешні, так, щоб було схоже на живого краба. Панцир на лещатах надрізається, щоб відвідувачам було зручно їх обробляти. З приладів офіціанти приносять щипці і тонку виделку з двома загнутими зубчиками, а так само чашу з часточкою лимона для миття рук і вологу, теплу серветку.
Багато кулінари сходяться на думці, що м'ясо краба самодостатньо і не вимагає допінгів, але іноді пропонують на вибір вершковий соус, приготований з білим вином і томатний з маслинами і червоною цибулею. А так же соус на основі оливкової олії з часником і лимоном.
Хочу запропонувати вашій увазі цікавий салат з крабами - суші. Для нього нам знадобиться: 2 склянки готового рису для суші, 150 г крабового м'яса (свіжого, мороженого або консервованого), 2 яйця, 1 огірок, 2 гриба сіітаке, гливи або шампіньйони, 1 ст. ложка олії соняшникової, 9 г імбиру маринованого, зелень петрушки, сіль за смаком, сік лимона.
Національний оператор мобільного дрібно нарубати і окропити 1 чайною ложкою лимонного соку. З 2 яєць приготувати японський омлет, остудити і нарізати тонкими смужками.
Огірок помити, почистити, обсушити, порізати шматочками, злегка пом'яти. З'явився сік злити. Гриби відварити, якщо необхідно і посмажити в маслі
Зелень петрушки промити, обсушити. Всі підготовлені інгредієнти суші (крім омлету і зелені) змішати з рисом, акуратно викласти на блюдо, прикрасити смужками омлету, імбиром, зеленню і подати до столу з соєвим соусом.

Ну і кажучи про камчатському краба, не можу не сказати кілька слів про знаменитого Сахалінському салаті з крабом. Насправді він дуже простий, але, повірте мені, немає нічого смачнішого. Для приготування салату необхідно 1 камчатський краб, 1-2 свіжих огірка, 2 яйця і 1 солодка цибулина. Для заправки будемо використовувати майонез і чорний мелений перець. Свіжовиловлену краба зварити протягом 5 хвилин. У цей час нарізати огірок, яйця і цибулю. Скласти інгредієнти в миску, перемішати. У краба відрізати фаланги колишній і витягнути м'ясо. Чи не нарізаючи його, цільним шматком викладаємо в салат - заправляємо майонезом, перчимо. Все - наш салат готовий!

Наталія Петрова , Спеціально для Kulina.ru

Фото: © Depositphotos.com/@ t_n_06




Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация