Камінь Бенбен - Коли боги спустилися з Небес

камінь Бенбен

Якщо всі ці джерела говорять правду, то на давню землю Єгипту мав би впасти достатню кількість метеоритів, які і знайшли єгипетські жерці. У цьому випадку ми маємо право поставити запитання де ці метеорити?

Встановлено, що частина єгипетських метеоритів була розплавлена ​​заради заліза, з якого виготовляли священні предмети. Інші ж метеорити, не зворушені людьми, неминуче руйнувалися під дією атмосферної вологи. Решта ж метеорити, які уникли такої долі, могли бути розколоті або відвезені ворогами Єгипту, і навіть заховані самими єгипетськими жерцями. [246] Якщо висловлені на цих сторінках здогадки вірні, то немає нічого дивного в зникненні єгипетських метеоритів, оскільки вони були самими священними об'єктами на землі.

Без сумніву, один з цих жеребів випав знаменитому Каменю Бенбен - коническому метеориту, якому поклонялися в давньоєгипетському місті Анну (Гелиополе). [247] Цей камінь згаданий в вислові 600 Текстів пірамід;

«Про Атум-Кхепрер, ти став вище на висоті, ти піднявся, як Камінь Бенбен в Храмі Бенбен в місті Анну ...» [248]

Художньою реконструкцією Храму Бенбен представлена ​​на рис 1. Метеорит, або Камінь Бенбен, тут показаний у вигляді пірамідіон (мініатюрної піраміди), яка поміщена на вершину високої колони, що вказує прямо в небо, звідки і прилетів камінь. [249]

[249]

На жаль, сьогодні не залишилося жодного сліду Каменя Бенбен, а також і самого міста Анну, крім обеліска, поставленого в 1950-х рр. до н. е. царем Сенусертом I. Відсутність доказів, однак, не означає, що вони відсутні. Єгиптологи впевнені, що храм дійсно існував, а Камінь Бенбен був метеоритом. Але тільки на одну думку єгиптологів все ж не варто покладатися. Краще повернутися до першоджерела і у самих єгиптян дізнатися, чим же насправді був Камінь Бенбен.

Головна нитка була знайдена в написи з храму Кхонсу в Фівах. У наведеному нижче уривку зі вставленими єгипетськими словами описаний акт творіння верховним богом Амоном-Ра:

«Амон-Ра був богом, який створив (hm) місце (bw) в первісному океані, коли насіння (bnn.f) минав (bnbn) в перший час ... Воно минав (bnbn) під нього, як зазвичай, під своїм ім'ям« насіння »(bnn.t)». [250]

Цей уривок описує Перший час - час, коли в «східній частині неба» був зачатий і народжений Осіріс. (Ім'я Амон-Ра не повинно нас бентежити, оскільки Амон, Ра і Осіріс були трьома іпостасями одного і того ж божества).

Тепер слід зазначити, що термін «Бенбен» (bnbn) в цьому уривку означає «спливати». Отже, «Камінь Бенбен» слід перевести, як «камінь, який проістёк». Генрі Фракфурт в своїй книзі «Царство і боги» вказав, що завдяки цьому «переконливого» доказу Камінь Бенбен слід вважати «скам'янілим насінням» Бога, [251] Звідки проістёк Камінь Бенбен? Згідно з цим уривку, він витік з Амона-Ра в первісному океані.

Де цей первісний океан і що він таке? Стародавні єгиптяни називали це водний простір Nw, Nwn або Nwnw і вважали найдавнішою частиною всесвіту, яка дала народження всім богам. [252] Цей океан, який ми домовимося називати Нун, був скрізь, безмежний і нескінченний, що не мав ні дна, ні поверхні. [253]

Нагадаємо, що в цьому первісному океані було подібне горе житло небесної богині Нут. Отже, це житло повинно було знаходитися на Небі, бо богиня Нут була матір'ю Осіріса, а він був народжений на Небі перед тим, як впав на Землю і увійшов в підземний світ.

Тому є тільки один правильний переклад слова «Нун», що виходить за рамки понять «небесна глибина», «небесні води» або «небесний океан», запропонованих Уолліс Бадж. [254] Без тіні сумнівів можна сказати, що первісний океан був тією самою нескінченною безоднею, яку сьогодні ми називаємо «космосом». Звідси Осіріс приплив на острів Земля, т. Е. Він приплив через первісний океан з «східної» частини неба. [255]

Таким чином, Камінь Бенбен - це камінь, який витік з бога- творця в безмежних безодню космосу на початку часів. Отже, Камінь Бенбен - це метеорит. У цьому принаймні єгиптологи мали рацію.

У цьому випадку ми маємо право поставити запитання де ці метеорити?
Де цей первісний океан і що він таке?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация