Канада приймає свій антиросійський «акт Магнітського»

  1. Будь-які нападки Росія відобразить
  2. Погіршення двосторонніх відносин неминуче

Фото: flickr.com/Nancy Girard Bégin

Члени нижньої палати канадського парламенту - Палати громад - усно проголосували за прийняття проекту «Закону про жертви корумпованих іноземних урядів», аналогічний американському «акту Магнітського», і направили його в сенат. Там обговорення документа відбудеться 4 жовтня. У разі схвалення, верхня палата канадського парламенту передасть законопроект генерал-губернатору країни для остаточного затвердження.

Будь-які нападки Росія відобразить

Проект під назвою «Закон про правосуддя для жертв корупції іноземних посадових осіб» ще травнем 2017 року вніс на розгляд парламенту Канади член партії консерваторів Джеймс Безан. Ініціатива стала аналогом чинного в США «акту Магнітського», який спрямований проти осіб, «відповідальних за грубі порушення прав людини». Документ дозволить Оттаві вводити санкції і конфіскувати активи і майно таких іноземних громадян.

«Канада висловила глибоку стурбованість з приводу трагічного справи юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського. Ми розглянули прийнятий в США «акт Магнітського» і ретельно розглядаємо варіанти », - сказала тоді прес-секретар МЗС Канади Шанталь Ганьон.

Тут же відреагував російський МЗС, попередивши Оттаву, що схвалення парламентом Канади місцевої версії «акту Магнітського» завдасть великої шкоди двостороннім відносинам: «В результаті подібних дій програє сама Канада, чиї влада вважає за краще самоізолюватись від Росії замість розвитку взаємовигідного співробітництва, в тому числі в економічній сфері та освоєнні Арктики ».

Вже зараз, коли закон проходить стадії прийняття, колегам жорстко відповів прес-секретар посольства Росії в Оттаві Кирило Калінін. Дипломат заявив, що намір парламенту ухвалити закон є неприкритим втручанням у внутрішні справи Російської Федерації і не залишиться без відповіді.

«Це рішення суперечить здоровому глузду і канадським національним інтересам, воно ізолює Канаду від однієї з ключових світових держав. Це ворожий крок, як і будь-які антиросійські санкції, і буде зустрінутий рішучими і взаємними контрзаходами », - підкреслив дипломат.

Також вважає глава тимчасової комісії Ради Федерації по захисту державного суверенітету Андрій Клімов. Він упевнений, що можливе прийняття канадською владою «акту Магнітського» буде явним недружнім кроком по відношенню до нашої країни, яка такі нападки без відповіді, звичайно, не залишить.

Спробою тиснути і максимально впливати на російську політичну еліту з метою прийняття рішень, які будуть відповідати інтересам Заходу, назвав ситуацію, що склалася перший заступник голови Комітету Держдуми з міжнародних справ Дмитро Новіков . «Канада досить впевнено йде в фарватері зовнішньополітичного курсу Вашингтона і швидке прийняття цією країною свого« акту Магнітського »зайвий раз це підтверджує», - сказав «Парламентській газеті» депутат.

Погіршення двосторонніх відносин неминуче

Прийнятий у 2012 році в США «акт Магнітського» ввів персональні санкції щодо декількох десятків росіян. Документ названий за прізвищем юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який помер у московському СІЗО «Матроська тиша» в 2009 році, і спрямований проти осіб, підозрюваних в причетності до його смерті.

Магнітського звинувачували в причетності до організації незаконного повернення нібито надміру сплаченого податку на прибуток за 2006 рік. Бізнесмен керував відділом податків і аудиту в фірмі Firestone Duncan, яка чинила юридичні послуги, в тому числі фонду Hermitage Capital Management.

У відповідь на ухвалення цього закону 1 січня 2013 року до Росії запрацював закон, прийнятий Держдумою і відомий як «закон Діми Яковлєва», який забороняє всиновлення сиріт громадянами США і накладає вето на діяльність на російській території органів і організацій з підбору і передачі дітей американцям. Крім того, закон заборонив в'їзд в Росію громадянам США, причетним до порушення основоположних прав і свобод людини, дозволив арешт на території РФ фінансових та інших активів американців, яким заборонено в'їзд до Росії і заборонив будь-які угоди з власністю і інвестиціями цих громадян.

Спочатку документ ініціював спікер Держдуми VI скликання Сергій Наришкін і лідери всіх чотирьох парламентських фракцій. Пізніше свої підписи під проектом «антімагнітского закону» в якості його співавторів поставили близько 400 депутатів Держдуми і 144 члени Ради Федерації.

Сьогодні, згадуючи події чотирирічної давнини, голова Комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачев сказав "Парламентській газеті", що і «акт Магнітського», прийнятий в США, і варіація цього документа, яка проходить стадії прийняття в канадському парламенті - лише політична, а не юридична конструкція.

«Канада - це країна, яка абсолютно лояльна своєму південному сусідові - США, і особливо в частині антиросійської політики. Канада також знаходиться під значним впливом проукраїнського лобі, що використовує її в своїх цілях », - пояснив сенатор.

Парламентарій вважає, що канадський законопроект покликаний зміцнити в суспільній свідомості тезу про те, що Росія поряд з низкою інших країн, які згадуються в законопроекті, є місцем масового порушення прав людини і будь-які санкції щодо неї результативні. «Ніяких інших помітних наслідків з політичної точки зору, крім подальшого погіршення відносин, цей закон на практиці мати не буде», - підкреслив Костянтин Косачев.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация