Канада - Країни та народи

статті

КАНАДА розташована в північній частині Північної Америки. На півночі її омиває Північний Льодовитий, на північному сході - Атлантичний, на сході - Тихий океани. Площа країни - 9 976 140 кв. км. Територією вона займає друге місце в світі, поступаючись лише Росії.

На заході Канади розташовані Кордильєри - найбільша гірська система Північної Америки, що простягнулася вздовж усього Тихоокеанського узбережжя.

Найвища точка в межах Канади - гора Логан (6050 м).

Весь центр і схід країни займає величезна рівнина, в яку глибоко вклинився величезний Гудзонова затока Атлантичного океану.

За своїми природними умовами Канада дуже схожа на Росію.

За своїми природними умовами Канада дуже схожа на Росію

Це величезна північна країна, великі простори якої повністю ще не освоєні і слабо заселені. На півночі розкинулися безкраї арктичні пустелі, тундра і лісотундра, що займають майже 40% території країни. Південніше розташована зона тайги і змішаних лісів - головного природного багатства Канади. Ліси покривають ок. 53% території країни, і недарма кленовий лист розмістився на її прапорі. За запасами деревини вона займає третє місце в світі після Росії та Бразилії. Лише на самому півдні Канади розташована невелика за площею степова зона, яка до теперішнього часу практично повністю розорана. Сільськогосподарські землі займають всього лише 8% площі (5% - ріллі, 3% - пасовища) і розташовані вони на півдні і південному сході Канади.

Найбільша річка - Макензі (4250 км) розташована на самій півночі країни і впадає в Північний Льодовитий океан. Південний кордон Канади проходить по північних берегів Великих озер - найбільшої системи світу. Крім них в Канаді є ще три великих озера: Вінніпег, Велике Невільниче і Велике Ведмеже.

Клімат на більшій частині Канади дуже холодний. Середня температура січня коливається від -16 ° С до -32 ° С, лише на самому півдні від 0 до -16 ° С. Середня температура липня змінюється від +24 ° С на півдні до Про ° С на півночі. Однак і в Канаді є свій оазис - невелика територія на південному заході країни між горами і Тихоокеанським узбережжям в околицях м Ванкувера. Завдяки впливу океану середні січневі температури тут не опускаються нижче 0 ° С.

Завдяки впливу океану середні січневі температури тут не опускаються нижче 0 ° С

На більшій частині території країни кількість річних опадів становить 250-500 мм, лише на півдні збільшуючись до 1000 мм. На Тихоокеанському і Атлантичному узбережжях вони нерідко досягають і 2000 мм. Населення країни проживає в повній відповідності з кліматичними умовами: в основному воно зосереджено на південному сході країни - велика частина біля берегів Атлантики, дещо менше - в центральній і південній частинах Канади і в південно-західному «оазисі», т. Е. Там, де клімат найбільш сприятливий для проживання і ведення сільського господарства. Таким чином, на 5% площі країни сконцентровано майже 70% її населення.

Територія сучасної Канади була заселена предками індіанців ок. 25 тис. Років тому. Перші європейці - нормани - з'явилися тут ок. 1000 р заснувавши невелике поселення на о. Ньюфаундленд, що проіснувало близько року. У 1530-х рр. французький мореплавець Жак Картьє досліджував і наніс на карту затоку і р. Св. Лаврентія, відкривши тим самим «дорогу в Канаду». Він же оголосив ці землі володіннями Франції і дав їм назву «Канада», що на мові місцевих індіанців-ірокезів означало «село». Першим європейським поселенням в Канаді була французька торгова факторія Квебек (від ірокез. ​​- «там, де звужується річка»), заснована Самюелем де Шамплейна 1608 р У 1663 р була заснована Нова Франція, керована королівським губернатором. У 1670 р Британською короною була створена Компанія Гудзонової затоки, що стала конкурентом французів, що послужило причиною декількох війн. Вирішальною виявилася Семирічна війна (1756-1763), коли британські війська розбили французів і, взявши Монреаль, отримали контроль над усією французькою Канадою.

Між 1815 і 1855 рр. більше мільйона англійців переселилися до Канади, різко посиливши в ній англійський елемент. У 1841 році був створений Союз Канади, уряд якого в 1846 р остаточно поділив територію між США і Канадою по 49 паралелі до самого Тихого океану. Громадянська війна в США побічно стимулювала рух на користь самоврядування Канади, яка економічно все більш віддалялася від Британії і зближалася з Сполученими Штатами. В результаті 1 липня 1867 був створений самоврядний домініон Канада, і цей день до сих пір є головним державним святом (День Канади). У 1869 р домініон купив західні території Компанії Гудзонової затоки. Потім в його склад увійшли провінції Манітоба і Британська Колумбія. Освоєння західних територій Канади надзвичайно сприяло відкриття родовища золота в Клондайку (1897), після чого почався приплив до Канади нових поселенців буквально з усього світу. У 1905 р провінціями стали Альберта і Саскачеван, а в 1949 р десятої провінцією - Ньюфаундленд.

У 1905 р провінціями стали Альберта і Саскачеван, а в 1949 р десятої провінцією - Ньюфаундленд

Сучасна Канада - федеративна демократична держава з парламентською формою правління. Формально главою держави є королева Великобританії, яку представляє генерал-губернатор, повноваження якого носять в основному церемоніальний характер. Фактичний керівник країни - прем'єр-міністр (лідер партії, що перемогла на виборах в парламент). Законодавча влада - двопалатний парламент з 282 депутатів. Судова влада представлена ​​суддями, котрі призначаються генерал-губернатором. Конституція прийнята в 1982 р

Населення - 34 млн чол. Вихідці з Британських островів - 40%, громадяни французького походження - 27%, громадяни європейського походження - 20%, ескімоси й індіанці - 1,5%. Багато китайців, українців (приблизно по 1 млн чол.) І російських (більше 200 тис. Чол.). Офіційні мови - англійська та французька. Релігійна приналежність: католики - 45%, юнионистская церква - 12%, англікани - 12%.


За рівнем розвитку економіки Канада входить в сімку найбільших держав світу, однак серед них займає останнє місце. Валовий внутрішній продукт - 927 млрд дол. (28 950 дол. На душу населення). З них 3% припадає на сільське господарство (в основному пшениця і тютюн), 32% на промисловість (метали, продукти деревообробної промисловості, папір, продукти харчування), 65% - на сферу послуг. 85% експорту Канади припадає на США; країна торгує також з Японією, Англією, Німеччиною. Експорт: деревина, папір; імпорт - нафта, продукти хімічної промисловості, автомобілі, мотори. Крім деревини Канада багата нікелем, цинком, міддю, золотом, свинцем.

Крім деревини Канада багата нікелем, цинком, міддю, золотом, свинцем

Столиця Канади - м Оттава (бл. 1 млн жит.). Статус міста отримала в 1854 р (до цього невелике поселення Байтаун). Є адміністративним і політичним центром країни, тому більша частина населення - державні службовці. Важливий транспортний вузол.

інші країни
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация