Каплиця Ксенії Петербурзької на Валаамі

Помісний собор Російської Православної Церкви зарахував блаженну Ксенію Петербурзьку до лику святих зовсім недавно - в 1988 році, а сьогодні тільки в Росії вже діє близько 50 храмів, церков і приходів. Помісний собор Російської Православної Церкви зарахував блаженну Ксенію Петербурзьку до лику святих зовсім недавно - в 1988 році, а сьогодні тільки в Росії вже діє близько 50 храмів, церков і приходів

Хай береже вас всіх Господь, Матір Божа і свята блаженна Ксенія Петербурзька! Каплиця на честь блаженної Ксенії Петербурзької, розташована на березі Монастирській бухти Валаама, освячена влітку минулого року. Сьогодні, в день свята святої покровительки Північної столиці, ми вперше пропонуємо увазі читачів нашого сайту фотографії каплиці в її честь.

***

Проект каплиці - дітище молодих архітекторів Трофімових, подружжя Сергія та Наталії. Щоб вибрати найкраще місце для каплиці, вони зробили її макет в натуральну величину. Ігумен Валаамського монастиря єпископ Троїцький Панкратій на човні відпливав на середину бухти - оцінював, з якого боку нова каплиця буде виглядати красивіше. В результаті проект трохи зменшили в висоту.

Помісний собор Російської Православної Церкви зарахував блаженну Ксенію Петербурзьку до лику святих зовсім недавно - в 1988 році, а сьогодні тільки в Росії вже діє близько 50 храмів, церков і приходів.

Витончені кам'яні мініатюра вдало доповнює пейзаж одного з причалів Монастирській бухти на Центральній садибі, і здається, ніби вона стояла там завжди. Від оброблених гратчастими перилами містків дорога йде прямо і трохи вгору. Вид на точений церковний силует в обрамленні лісів Валаама відкривається такий, що душа завмирає. Зовні каплицю обробили білим каррарського мармуру. Внутрішнє оздоблення прикрасили мозаїкою. Авторами музичних ікон є Касовий Марат і Софія за консультативної допомоги Миколи Богданова. Камінь як матеріал для будівництва було обрано неспроста: він повинен витримати випробування суворим північним кліматом з перепадами температури і високою вологістю. З таким запасом міцності каплицю чекає довге життя.

- Багато вже каплиць відновлено на Валаамі, і може прийти така думка: навіщо ще одна? - сказав ігумен монастиря єпископ Троїцький Панкратій при закладці каплиці в жовтні в 2012 року. - Але будемо пам'ятати, що кожен храм Божий, кожна каплиця - це образ Царства Небесного на землі. Це місце, де особливо перебуває благодать Божа. Тому предки наші прикрашали землю російську, особливо такі місця, як Валаам. Прикрашали багатьма храмами, каплицями, уклінними хрестами, щоб освячувалася ця земля, прославлявся Творець і підносилася молитва до Бога, Богородиці і всіх святих. Будемо пам'ятати про те, що не всі каплиці ми ще відновили, які були на Валаамі. Нова каплиця, я думаю, буде прикрасою Монастирській бухти, і ті люди, які будуть вступати на берег Валаама, зможуть тут молитися, просити допомоги у Господа, Пресвятої Богородиці і святої блаженної Ксенії Петербурзької. Хай береже вас всіх Господь, Матір Божа і свята блаженна Ксенія Петербурзька!

У Санкт-Петербурзі покровителька сім'ї блаженна Ксенія Петербурзька відзначається особливо. І хоча зарахували її до лику святих лише в 1988 році, в пам'ять про неї зведено вже близько півсотні храмів.

Під час перебування влітку 2015 року на Валаамі Святішого Патріарха Кирила ігумен Мефодій освятив зведену каплицю. Необхідно відзначити, що саме в день пам'яті святої Ксенії Петербурзької 6 лютого 1993 р тоді ще молодий послушник Венко з Македонії (а сьогодні - ігумен Мефодій) разом з архімандритом Панкратієм (нині - ігумен монастиря єпископ Троїцький, голова Синодальної комісії з канонізації святих) вперше приїхали на Валаам з благословення старця Кирила (Павлова) з Троїце-Сергієвої Лаври.

Багато вже каплиць відновлено на Валаамі, і може прийти така думка: навіщо ще одна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация