Капуста при грудному вигодовуванні

  1. Склад капусти і її значення при грудному вигодовуванні
  2. Фотогалерея: різновиди капусти
  3. Таблиця: основні нутрієнти в складі різних видів капусти і їх вплив на матір і дитину
  4. Користь і потенційна шкода капусти для мами і дитини
  5. Можливі протипоказання для вживання капусти
  6. Як і коли можна вводити в раціон годуючої мами капусту
  7. Що потрібно враховувати для збереження користі капусти

Природне вигодовування - це краще харчування для малюка. Перші півроку така їжа може повністю забезпечити потреби дитини в енергетичних витратах, білках, жирах, вуглеводах, а також необхідних речовинах. Надходить все це в грудне молоко з організму матері, тому жінка повинна правильно і різноманітно харчуватися. Приносять користь овочі по праву займають перші місця в раціоні матері серед інших продуктів. І якщо мама, яка годує стежить за своїм меню і бажає збагатити його вітамінами, макро- і мікроелементами, то капуста обов'язково допоможе їй в цьому.

Склад капусти і її значення при грудному вигодовуванні

Капуста - це поширена овочева культура, яка в тому чи іншому вигляді досить часто виявляється у нас на столі. Існує кілька її видів. Між собою вони різняться не тільки зовні і на смак, але є у них і якісні особливості, обумовлені складом овоча.

Між собою вони різняться не тільки зовні і на смак, але є у них і якісні особливості, обумовлені складом овоча

Всі представники сімейства Капустяні багаті вітамінами, макро- і мікроелементами

Часто вживаються різновиди капусти:

  • Капуста білокачанна - широко відомий і звичний продукт, який має круглу форму з щільно загорнутими всередину листям. З її участю можна приготувати безліч страв. Вживають таку капусту і в свіжому, і в обробленому, і в Сквашеного вигляді.
  • Капуста червонокачанна - родич білокачанної капусти. Крім кольору, вона відрізняється від своєї сестри більш щільними качанами і смаком.
  • Брокколі, або Спаржева капуста має зелені суцвіття на товстій ніжці. Якщо капуста має жовтуватий відтінок, купувати її не слід. Це означає, що овоч перезріло.

Детальніше про брокколі в раціоні годуючої мами в статті - Брокколі при грудному вигодовуванні .

  • Цвітна капуста являє собою безліч суцвіть білого кольору, притиснутих один до одного. При покупці потрібно звертати увагу на відсутність темних цяток і жовтуватого відтінку овоча.
  • Брюссельська капуста не схожа на інші види сімейства. Вона має товсте стебло, на якому розташовуються витягнуті листя. У їх пазухах утворюються невеликі качани насиченого зеленого кольору. Свіжа брюссельська капуста може мати гіркуватий присмак. Після заморозки кочанчики стають більш солодкими.
  • Кольрабі - трав'яниста харчова рослина, різновид капусти городньої. До їстівної частини відносять округлий стебло, схожий на ріпу. Смак цього овоча нагадує солодку, соковиту і більш ніжну серцевину білокачанної капусти.
  • Пекінська капуста або китайська капуста має ніжні соковиті листя, які утворюють розетку або пухкий качан.

Незважаючи на таке розмаїття, всі представники даного сімейства багаті корисними речовинами. Але в силу індивідуальних особливостей при грудному вигодовуванні рекомендують їх вводити поступово і в різний час.

Фотогалерея: різновиди капусти

Таблиця: харчова та енергетична цінність різних видів капусти

(В таблиці вказано кількість речовин, розраховане на 100 г відповідного продукту, і їх% від рекомендованої добової норми для годуючої жінки)

Самим низькокалорійним представником сімейства Капустяні є пекінська капуста. Сто грам продукту не покривають навіть одного відсотка від рекомендованої добової норми. Але і інші різновиди овоча забезпечують не більше 2% від необхідної кількості калорій. Це є позитивним фактом для матусь, що намагаються схуднути. За змістом харчових волокон брюссельська капуста займає перше місце серед інших.

Корисні речовини, що надходять в організм матері, збагачують грудне молоко

Таблиця: основні нутрієнти в складі різних видів капусти і їх вплив на матір і дитину

(В таблиці вказано кількість речовин, розраховане на 100 г відповідного продукту, і їх% від рекомендованої добової норми для годуючої жінки)

Брокколі і брюссельську капусту можна по праву назвати «джерелом» вітамінів і мінеральних речовин. Їх вживання допоможе мамі, що годує збагатити грудне молоко корисними нутрієнтами.

Користь і потенційна шкода капусти для мами і дитини

Капуста містить досить багато вітамінів, макро- і мікроелементів. Вживання подібних овочів жінкою, яка годує позначиться позитивно на зростанні і розвитку її малюка, забезпечить його організм необхідними корисними речовинами. Присутність харчових волокон в складі продукту допоможе роботі шлунково-кишкового тракту, посприяє розвитку корисної мікрофлори і попередить можливі проблеми зі стільцем. Але не слід забувати про те, що навіть такий чудовий овоч може мати і негативний вплив на немовля.

Можливі протипоказання для вживання капусти

Вживання капусти може викликати кишкові кольки у малюка

Як і на будь-який інший продукт, у дитини може виникнути індивідуальна непереносимість будь-якого виду капусти. Іноді це пов'язано з неможливістю засвоїти білок овоча, а іноді з гіперчутливістю до вітаміну С. Добрива, які виробник додає в процесі росту капусти, також можуть вплинути на здоров'я малюка.

Велика кількість нітратів в овочі здатне спровокувати отруєння. Якщо після вживання, наприклад, брокколі, пекінської капусти або кольрабі у мами або дитини виявилися неприємні симптоми (нудота, рідкий стілець, біль в животі, підвищення температури) потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Добре, коли овоч росте на власному городі, так можна бути впевненим в його якості. Але якщо жінка змушена купувати його, то робити це потрібно в перевірених магазинах або на ринках після ознайомлення з належною документацією.

У дитини алергічна реакція на капусту проявляється занепокоєнням, почервонінням шкірних покривів, попрілостями, набряком слизових оболонок і висипаннями. Буває підвищене газоутворення, рідке випорожнення, виникають «кишкові кольки». Варто відзначити, що це не завжди алергія: так само організм може зреагувати на велику кількість клітковини в продукті. Але результат буде один: знизьте споживання капусти до нормалізації стану малюка, а потім проконсультуйтеся з лікарем, який вам зробити перерву перш ніж ввести в раціон цей овоч заново.

Жінці не слід вживати даний продукт в період загострення захворювань травної системи.

Як і коли можна вводити в раціон годуючої мами капусту

Якщо мама і до пологів часто вживала капусту, то вводити її в свій раціон вона може і в перший місяць життя малюка. Консультанти по грудному вигодовуванню радять починати з брокколі, потім можна додати брюссельську або пекінську капусту, а ось білокачанну і червонокачанну капусту слід залишити на більш пізній період. Але при цьому слід пам'ятати, що організм дитини на будь-який продукт може відреагувати несподівано. При введенні продукту необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Коли мама пробує щось нове, дитина повинна бути здоровою.
  2. Не слід вводити відразу більш однієї страви в своє меню. Інакше можна не зрозуміти, що з їжі спровокувало алергічну реакцію.
  3. Бажано, щоб перша порція була невелика (достатньо 50 г).
  4. Протягом 2-3 днів мама повинні стежити за немовлям.
  5. При хорошому самопочутті дитини, порцію збільшують поступово, доводячи її розмір приблизно до 200 г на один прийом їжі.

Капусту вживають в свіжому та обробленому вигляді. Її готують на пару, гасять, запікають, варять і квасять. При приготуванні овочів потрібно постаратися зберегти максимум вітамінів і мінеральних речовин в складі продукту. Незважаючи на те що втрат не уникнути, жінка може їх мінімізувати.

Незважаючи на те що втрат не уникнути, жінка може їх мінімізувати

У свіжому вигляді капуста часто вживається в складі салатів

Що потрібно враховувати для збереження користі капусти

  1. При вживанні овоча в свіжому вигляді годує мама отримує максимум вітамінів і мінеральних речовин.
  2. Від нагрівання жиророзчинні вітаміни (А, D, E, K) практично не руйнуються.
  3. У процесі теплової обробки водорозчинні вітаміни групи В краще зберігаються в кислому середовищі. При варінні 20-30% цих речовин втрачається, трохи вітамінів переходить у відвар, частина залишається в продукті.
  4. Вітамін РР зберігається і при високих температурах.
  5. Самий нестійкий при нагріванні - вітамін С. Якщо блюдо підкислити, він зберігається краще. При приготуванні супу або гасінні вітамін частково переходить в бульйон. Аскорбінова кислота руйнується через взаємодію з киснем повітря, тому рекомендується:
    готувати капусту в закритому посуді;
    класти продукт в уже киплячу воду;
    зменшувати час теплової обробки їжі;
    НЕ дрібнити продукт і не протирати його.
  6. Мінеральні речовини (калій, кальцій, фосфор, селен, залізо, мідь, марганець і ін.) При варінні переходять у бульйон. Так овоч може втратити до 60% макро- і мікроелементів.
  7. Перед постановкою страви в холодильник остудити його необхідно максимально швидко.
  8. Заморожені овочі не вимагають розморожування перед тепловою обробкою. Закладати їх потрібно відразу в киплячу воду.
  9. Бажано не готувати страву довго і в кілька етапів.
  10. Краще уникати дрібної нарізки продукту, обсмажування, тривалого варіння і великих обсягів рідини (за винятком приготування супів). Обробляти капусту потрібно зовсім недовго, рівно до того часу, як вона стане м'якою. Перевірити це можна за допомогою звичайного ножа.
  11. Після теплової обробки зберігати їжу довго не рекомендується, так як це також веде до втрат корисних речовин.
  12. Найбільш щадні способи приготування овочів - на пару або запікання. При грудному вигодовуванні жінці краще уникати обсмажування продукту.

Відео: чим корисна білокачанна капуста

Чи можна вживати тушковану і квашену капусту при грудному вигодовуванні

У квашеній капусті залишається трохи вітамінів і мінеральних речовин. У 100 г продукту аскорбінової кислоти стає менше в два рази, що становить близько 30% від добової норми, калій присутній в тому ж обсязі і покриває 12% від необхідної кількості. Але на жаль, в такому блюді дуже багато натрію (близько 70% від рекомендованої норми в 100 г продукту), є там і кислота, і елементи, що провокують розвиток алергії. Це необхідно знати годувальниці. При тривалому гасінні і свіжа, і квашена капуста втрачає велику кількість речовин, тому користі в ній залишається мало. Включати в свій раціон мама може і той і інший варіант, але необхідно враховувати їх особливості і стежити за реакцією малюка.

Капуста, особливо білокачанна і червонокачанна, може сприяти підвищеного газоутворення в кишечнику малюка. Це, скоріше, індивідуальна особливість організму. Але все ж педіатри рекомендують відкласти пробу страв з такої капусти на 2-3 місяці.

Капуста - дуже корисний овоч, здатний збагатити грудне молоко корисними речовинами. Так як існує кілька різновидів капусти і безліч варіантів її приготування, мама може вибрати будь-яку страву за смаком. Але вводити його в свій раціон необхідно обережно, дотримуючись загальних рекомендацій і спостерігаючи за дитиною.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация