Карел Гала - пісня, як хобі

Карел Гала (Фото: Чеське Телебачення)   Фахівці про Карела Галі писали: «Він був співаком з винятковим голосом, яким властиво прекрасне інтонування і відчуття слова, що особливо важливо у американських творів в стилі свінгу, виконуваних з чеським текстом» Карел Гала (Фото: Чеське Телебачення) Фахівці про Карела Галі писали: «Він був співаком з винятковим голосом, яким властиво прекрасне інтонування і відчуття слова, що особливо важливо у американських творів в стилі свінгу, виконуваних з чеським текстом». Саме в цій галузі музики Карел Гала вважався свого часу винятковим, заслуживши титул - майстер свінгу. У 2013 році співак відзначив би своє 80-Ілеть, і, швидше за все, також на сцені, але рівно 5 років тому, виразного музиканта, не стало.

Карел Гала народився в 1933 році в місті Градец Кралове. Кар'єру почав у Армійській опері і в празькому Музичному театрі в Карліні, хоча спочатку і хотів стати балетним танцюристом. Потім в його житті стала превалювати популярна музика. На естраді Карел Гала був «як риба у воді», але легкого хвилювання, продиктованого, звичайно ж не невпевненістю в собі, а повагою до публіки, він ніколи не втратив, що не окостенел.

«Я хвилююся фактично завжди. Особливо під час запису або виступу на радіо, коли дивлюся через віконечко студії в режисерську студію. Люди про щось там говорять, а я не знаю про що, може про мене ... Хвилююся я і на сцені, особливо поки не розпили, поки не потраплю в струмінь. Я ж ніколи не знаю, як люди будуть реагувати, яка сьогодні прийшла публіка », - зізнався Карел Гала в студії Чехословацького радіо в 1982 році редактору Катержіни Фрібовой, яка вела програму« 3х60 ». Під час інтерв'ю вона також попросила пригадати співака, яким він був в дитинстві і юнацтві, чим відрізнявся від сьогоднішнього Карела Гали? Нічого незвичайного, відповів співак, але одну особливість все-таки підкреслив.

Карел Гала (Фото: Чеське Телебачення)   - «У Карел Гала (Фото: Чеське Телебачення) - «У ...! Я вже й не пам'ятаю, яким я був ... Я був таким же, як і інші хлопці - грав в футбол, бігав за дівчатам ... Загалом, все було, як і в інших хлопчаків. А ще, я був кучерявим ».

Кучерявим Карела Галу шанувальники, напевно, не згадають. Його фірмовий стилем виголена голова. А сталося це випадково - через суперечку з хокеїстами в Зліні. Карел Гала програв, ось і довелося поголитися. А потім виявилося, що це дивно зручно, хоча для тих часів і кілька екстремально.

Карел Гала прославився як співак, майстер свінгу, але навчання у творчій школі, в Консерваторії, він починав в балетному класі.

- «На балет я ходив два роки. Але, потім підвели ноги. Тому, завдяки прихильності професорів, я перейшов на вокал. Для мене це виявилося тим, чим треба. Я співаю постійно, навіть при прасування ».

Музика, спів стали головним у житті Карела Галли, а ось до балету або навіть просто танцю і руху в своєму сценічному творчості він вже практично не повертався.

- «Це дивно, але ... Коли все починалося, то наш жанр не називали популярною музикою, оркестри грали на танцях, а не на звичних концертах. Це була танцювальна музика. Рухи, хореографічних здібностей від співаків, які виступали разом з оркестрами, не було потрібно. Рух залишалося прерогативою мюзиклів. Тоді модним було прийти, заспівати і піти, а головне довго не затримувати ».

Карел Гала (Фото: Архів Чеського радіо)   В цьому відношенні Карел Гала був протилежністю своїх колег, наприклад, Іржі Корна або Вацлава Станіслав Нецкарж, під час виступу яких танець, рух ставали невід'ємною частиною вокального номера Карел Гала (Фото: Архів Чеського радіо) В цьому відношенні Карел Гала був протилежністю своїх колег, наприклад, Іржі Корна або Вацлава Станіслав Нецкарж, під час виступу яких танець, рух ставали невід'ємною частиною вокального номера.

- «Це віяння часу, щоб людям, які прийдуть на концерт, було на що подивитися. Це навіть і не концерт вже в чистому вигляді. Іржі Корн і Вацлав Станіслав Нецкарж це роблять добре, хореографія відповідає тому, що вони співають. Однак є й інші приклади, коли відтворена деякими співаками хореографія нічого окрім подиву і запитань не викликає. Танець не відповідає тому, що вони співають ».

Танцем Карел Гала, як сам зізнавався, незважаючи на дворічну балетну підготовку, здивувати не міг, а ось вокал став для нього і професією і справжнім захопленням, що приносить радість.

- «Мені подобається співати, це моє хобі. Тому і труднощів я в цьому великих не відчуваю. Звичайно ж, для такої професії необхідна і певна ступінь обдарованості, щоб вона не полягала тільки в постійному виснаженні. А складності, швидше за полягають в тому, що потрібно вчити нове, постійно оновлювати репертуар, знайти свого автора-пісняра ... Сьогодні ж здійснюються не тільки записи для радіо чи телебачення, але виконавці також їздять з виступами по країні, по світу. Концерти, звичайно, вимагають часу, а переїзди іноді фізично і вимотують ».

Хто був прикладом для Карела Гали в професії?

- «Я, природно, навчався класичному вокалу. Однак мої кумири працювали в іншому жанрі. Велетнем того часу у нас був Рудольф Кортес. У світі, природно, Френк Сінатра. Ну, а поступово, з появою власного досвіду, все починає змінюватися ».

Карел Гала (Фото: ЧТ24)   Карел Гала в Чехословаччині та Чехії вважався майстром свінгу, але без класичної підготовки, як підкреслював сам, було б важче Карел Гала (Фото: ЧТ24) Карел Гала в Чехословаччині та Чехії вважався майстром свінгу, але без класичної підготовки, як підкреслював сам, було б важче. Однак про те, що він пройшов повз оперної сцени і не співав, наприклад, в Національному театрі, Карел Гала не шкодував: «Таке могло б бути. Іноді навіть людина починає розмірковувати - якби ... Але я думаю, замість того, щоб все життя щось робити погано, краще цим зовсім не займатися ».

За свою кар'єру популярний співак виконав і записав на телебаченні, радіо тисячі пісень, а які твори йому подобалися найбільше, до чого тяглося серце?

- «Мені подобаються красиві пісні, мелодійні, тексти яких людям зрозумілі, щось їм дають. Люблю такі пісні, які народ будинку насвистує, наспівує, навіть якщо вдалося запам'ятати всього три рядки. Такі пісні мені подобаються. Але, ось «найкращу», я, мабуть, вибрати не зможу ».

Зате Карел Гала із задоволенням і захопленням під час інтерв'ю для Чехословацького радіо в 1982 році перераховував імена своїх колег, розмірковуючи про популярній музиці.

- «Під час війни танцювати було заборонено. Тому люди ходили в кіно. Тоді наш жанр називали - «музика срібного екрана». У ньому відзначався Р.А. Дворський зі своїм прекрасним ансамблем, Арношт Кафка, Інка Земанкова - типова свінгова співачка ... Тоді якраз була ера свінгу. Люди ходили також по кафе, де ансамблі та оркестри грали для того, щоб публіка музику слухала.

Карел Гала (Фото: Чеське Телебачення)   Все почалося пізніше, коли у нас подув «західний музичний вітер Карел Гала (Фото: Чеське Телебачення) Все почалося пізніше, коли у нас подув «західний музичний вітер. Популярна музика почала розвиватися в кінці 50-х, коли поступово приходила нова ера біг-біту, з'явилися нові, прекрасні поети-піснярі, причому саме наші - Альфонс Йіндра, Міла Духач. Ну, і, звичайно, з'явився один з найзнаменитіших чехословацьких співаків, якого я вже згадував, Рудольф Кортес. Потрібно також згадати сестер Аланових і пані Салачову. Тоді вони були ідолами молоді - нашими ідолами. Всі ми намагалися на них бути схожими, і навіть одягалися в напівспортивних стилі, як, наприклад, красень Кортес, побачивши якого на Вацлавській площі дами просто непритомніли.

Час минав, все развівіалось, поступово почав з'являтися, ще не популярна музика, а джаз, змішаний з танцювальною музикою. З'явилися «Вечори під парасолькою» Горнічека. Популярна музика зійшла саме з цієї суміші. Головне, що почали з'являтися прекрасні пісенні тексти, написані, наприклад, Іржі Сухим, Володимиром Дворжаком, що починав свій творчий шлях Зденєком Боровець. Текстів з'являлося багато, а головне, вони були прекрасні. До того ж, музика з текстовою основою настільки гармонійно зливалася воєдино, що твори ставали воістину популярними. Публіка їх наспівувала, насвистувала, чекала, коли їх знову будуть транслювати в ефірі ».

Це були «золоті» для чехословацької естради 60-е. До початку 80-х хороших пісенних текстів з'являтися стало значно менше, прийшла ера спогадів.

Карел Гала, зліва (Фото: Чеське Телебачення)   - «Ми, виконавці, на жаль, з цим зробити нічого не можемо Карел Гала, зліва (Фото: Чеське Телебачення) - «Ми, виконавці, на жаль, з цим зробити нічого не можемо. Ми лише періодично повертаємося до матеріалу, колись полюбився публіці, надаємо пісням, як чеським, так і виникли на іноземній музичної основі, новий лиск, наприклад, аранжування. Вигода в тому, що молодь часто цих пісень не знає і, дивуючись красі, приймає їх за абсолютні новинки. Молоді «пісні з історією» часто припадають до душі, і вона їх знову починає наспівувати, насвистувати - коли люди їдуть в машині, коли жінки гладять, коли сім'я вирушає на дачу. Так популярна музика допомагає відпочивати від щоденних турбот, постійної гонки ».

Можна вибрати з трійці - композитор, автор тексту, виконавець персону, яка мала б більшого значення?

- «Коли все сходиться так, як повинно бути, всі троє важливі абсолютно однаково. Однак подібне здійснюється лише один раз за певний період ».

Для Карела Гали таким ідеальним періодом стала робота в театрі Аполло.

Карел Гала (Фото: Архів Чеського радіо)   - «Це були Мирослав Клемпірж, Іржі Штайдл, Ладя Штайдл Карел Гала (Фото: Архів Чеського радіо) - «Це були Мирослав Клемпірж, Іржі Штайдл, Ладя Штайдл. Коли музику і слова створюють безпосередньо для тебе, для конкретного виконавця, коли автори знають, що той чи інший співак може, а чого не може, то результат буває на п'ятірку. Значно гірше виходить, коли ви прийдете в студію, отримаєте ноти і від вас вимагають результату. Я люблю, коли в момент запису у мене є можливість обговорити нюанси з композитором і з автором тексту. Однак зазвичай результат виходить на шкоду якійсь зі складових пісні. Може на першу лінію вийти прекрасна музика, або навпаки, змечательний текст, а музиці доводиться поступатися. Якщо надається така можливість, то успіх дістанеться виконавцю ».

Був випадок, коли довелося сказати, що це я співати не буду?

- «Так зробити не можна, але завжди можна захворіти. Якщо сказати просто, що це ви співати не будете, то автор може образитися. А ось захворіти можна. Це варіант, коли і вовки ситі і вівці цілі ».

Популярну музику важко визначити будь-якими точними рамками, а до якого спектру відноситься Карел Гала?

- «Я - середнє покоління. Я люблю танцювальні, мелодійні пісні з гарними текстами ».

В останній день 2013 роки ми з вами згадували чеського майстра свінгу Карела Галу, колись одне з найпопулярніших виконавців в Чехословаччині та Чехії.

Під час інтерв'ю вона також попросила пригадати співака, яким він був в дитинстві і юнацтві, чим відрізнявся від сьогоднішнього Карела Гали?
Хто був прикладом для Карела Гали в професії?
За свою кар'єру популярний співак виконав і записав на телебаченні, радіо тисячі пісень, а які твори йому подобалися найбільше, до чого тяглося серце?
Можна вибрати з трійці - композитор, автор тексту, виконавець персону, яка мала б більшого значення?
Був випадок, коли довелося сказати, що це я співати не буду?
Популярну музику важко визначити будь-якими точними рамками, а до якого спектру відноситься Карел Гала?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация