Каркаде тиск підвищує або знижує

  1. Чай каркаде: що це
  2. Чим корисний каркаде
  3. Поради по прийому напою
  4. Як вибрати каркаде
  5. Як приготувати корисний чай

Напій з гибискуса (каркаде) вже давно підкорив весь світ. Червоний чай п'ють для угамування спраги в спеку, для схуднення під час дієт, для поліпшення самопочуття. Але багатьох любителів цього чаю хвилює питання: каркаде тиск підвищує або знижує?

Чай каркаде: що це

Висушені квіти рослини гібіскус служать сировиною для цього чудового напою. У дикому вигляді воно зустрічається в Єгипті і в Судані. У цих країнах напій дуже популярний, а в Малайзії квітка є національним.

Своїми корисними властивостями каркаде зобов'язаний своєму багатому складу. У пелюстках квітів містяться вітаміни і мікроелементи, амінокислоти і біофлавоноїди. Інформація, що міститься в ньому гамма-ліноленова кислота не дає розвиватися атеросклерозу, холестерин вона теж знижує. У гибискусе відсутня щавлева кислота, що утворюється каміння в нирках.

У гибискусе відсутня щавлева кислота, що утворюється каміння в нирках

Чим корисний каркаде

  • Регулярний прийом чаю каркаде допоможе захистити печінку від несприятливих факторів.
  • Покращує самопочуття.
  • Очищає організм від гнильних утворень, що скупчилися токсинів.
  • Сприяє зміцненню імунітету.
  • Рекомендується при хворобах серця і проблем з судинами.
  • Рани, пухлини і синці можна лікувати компресами зі свіжими пелюстками суданської троянди. Все завдяки протизапальну, бактерицидну властивостями і здатність до регенерації. Допомагають квіти каркаде і при запальних захворюваннях шкіри.
  • Чай з розели покращує травлення, має проносну дію. Може використовуватися в якості профілактики запорів.

Вплив чаю на судини

Думки про те, як чай каркаде впливає на тиск і судини, постійно розходяться. Вченими проводилися експерименти і дослідження напою. Вони показали, що в пелюстках гибискуса міститься велика кількість антиоксидантів, які надають на судини сприятливу дію. Крім цього, гібіскус містить вітаміни і органічні кислоти.

Основна дія каркаде - сечогінний. Ті, хто тривалий час страждає від гіпертонії, знає, що сечогінні засоби призводять до зниження тиску. Рідина виводиться з організму, через це навантаження на серцевий м'яз стає менше.

Флавоноїди мають судинорозширювальну дію. Судини, розширюючись, запобігають пошкодження мозку, очей, нирок. Якщо каркаде пити регулярно, еластичність судин поліпшується, зменшується проникність судин.

Звичайно, сподіватися на те, що чай з бордових пелюсток позбавить від гіпертонії не варто, але доведено, що можна добитися стійкого зниження тиску на 6-10 мм рт. ст. Для цього потрібно щодня випивати по чашці-дві такого напою, не пропускаючи прийом протягом декількох місяців.

Судини нирок розширюються, мікроциркуляція крові в тканинах поліпшується. Це знижує рівень гормону реніну, який стає причиною підвищення нижнього тиску. Після того, як м'яз серця розслабляється, знижується систолічний тиск.

Існує думка, що гарячий каркаде здатний підвищити тиск, тоді, як холодний знижує його. Це не зовсім так. Не варто захоплюватися ні гарячим, ні холодним напоєм під час гіпертонії, пити чай з гібіскусу потрібно тільки теплим. Тільки в такому вигляді він принесе користь.

Тільки в такому вигляді він принесе користь

Поради по прийому напою

Щоб чай каркаде не зашкодив, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій.

  • Каркаде можуть пити любитель чаю будь-якої статі. На гормональний фон він ніяк не впливає.
  • Рідко на цей напій виникає алергія. Навіть алергіки можуть пити без побоювань чай із суданської троянди. Рубіновий колір напою пояснюється антоцианами, а не барвниками.
  • У дитячому віці чай каркаде можна пити в теплому вигляді, як чай. А в холодному вигляді він замінить морс або компот, ставши джерелом аскорбінової кислоти.
  • У будь-якому триместрі його навіть дозволяють пити вагітним жінкам, правда, в обмеженій кількості, не більше двох чашок в день.
  • На рівень цукру в крові каркаде ніяк не впливає. Про це говорять провідні ендокринологи країни. І його корисно вживати при цукровому діабеті, адже в червоному напої містяться антиоксиданти, корисні при цьому захворюванні. Гібіскус покращує обмінні процеси, виводить токсини.
  • При гастриті чай з розели можна пити тільки після їжі, інакше він принесе шкоду і без того запаленого шлунку.
  • Гіпотоніки теж можуть пити каркаде, незважаючи на те, що він знижує тиск. Це відбувається тільки при регулярному і тривалому вживанні напою. Якщо зрідка випивати чашку каркаде, шкоди не буде.

Як вибрати каркаде

  • Щоб приготувати смачний напій, необхідно вибрати якісний чай. Вибираючи каркаде, варто віддати перевагу великим квітам діаметром близько 10 сантиметрів, не менше. У них багато цінних речовин.
  • Краще, якщо чайну сировину буде з цілісних листочків. Ламані листя бувають у сировини низької якості, швидше за все, такі квітки пересушені. Це відіб'ється і на якості напою, і на корисності.
  • Варто звернути увагу на колір листя. Чим вони яскравіше, тим більше в них антоціанів.
  • Варто віддати перевагу чаю, який упакований в прозору упаковку.
  • Пакетований чай каркаде купувати не варто. Користь принесе тільки напій, заварений з цілих квітів.

Користь принесе тільки напій, заварений з цілих квітів

Як приготувати корисний чай

Приготувати смачний чай з розели можна декількома способами. Кожен може вибрати той, який йому більше сподобається.

  1. У Єгипті і в інших країнах Сходу готують чай каркаде за наступним рецептом: 1 ч. Ложку пелюсток гібіскуса замочують в чашці холодної кип'яченої води. На ніч залишають напій для настоювання. Вранці настій ставлять на вогонь, і п'ять хвилин кип'ятять. Такий напій можна пити холодним і теплим, додавши лід, цукор або мед.
  2. Експрес-метод. Заварку насипають в чайник для заварювання, заливають окропом. Протягом десяти хвилин наполягають напій, після чого його можна пити. листя каркаде заварюють до п'яти разів. З кожним разом напій буде все більш прозорими, його смак буде все менш насиченим.
  3. Холодний метод. При кип'ятінні руйнується аскорбінова кислота. Щоб цього не сталося, потрібно залити пелюстки суданської троянди холодною водою і настоювати дві доби.

Якщо при приготуванні будь-яким способом напій вийшов не бордовий, а брудно-сірий, пити його не варто.

Схожі статті

Але багатьох любителів цього чаю хвилює питання: каркаде тиск підвищує або знижує?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация