Каркаде - корисні властивості і протипоказання для організму

  1. Історія і поширення напою
  2. Чай каркаде: корисні властивості та протипоказання
  3. Користь і шкода напою
  4. Каркаде при тиску
  5. Каркаде при вагітності
  6. Як правильно заварювати
  7. рецепт фараонів
  8. Зимовий зігріваючий напій з каркаде
  9. Як часто можна пити
  10. Відгуки

Напій з каркаде багатий безліччю корисних речовин, а тому вкрай корисний для організму Напій з каркаде багатий безліччю корисних речовин, а тому вкрай корисний для організму. При його регулярному вживанні необхідно звіриться з протипоказаннями, і якщо їх немає, то прості рецепти допоможуть по-справжньому насолодитися смаком цього чаю.

Червоний кислуватий напій, про який всі чули, але ще не все пробували - чай ​​каркаде. В арабських країнах його п'ють кожен день, там він коштує дуже дешево і є в кожному будинку. У Росії каркаде став популярним після розвалу СРСР, коли великий потік російських туристів кинувся проводити свою відпустку на жарких берегах Червоного моря - в Єгипті. Чай володіє безліччю цінних речовин, але при цьому має деякі протипоказання.

Історія і поширення напою

Історія і поширення напою

Чай каркаде виробляють з пелюсток суцвіть «Суданській троянди», друга назва якої - «Гібіскус». Рослина з'явилося ще в стародавні часи і спочатку було поширене в Індії, де в жаркому кліматі напій з трояндових пелюсток мав відмінний жаждоутоляющее властивістю. Згодом каркаде набув поширення і в інших країнах з подібним кліматом. Зараз він є популярним напоєм не тільки в Індії, але і на території країн Перської затоки, а також в Північній Африці. Рідкісний турист не привозив з собою з Єгипту пакет з чаєм каркаде.

Рідкісний турист не привозив з собою з Єгипту пакет з чаєм каркаде

У Росії даний чай можна придбати як на вагу в чистому вигляді, так і в суміші з різними добавками в чайних пакетиках. Всі основні сорти гибискуса мають схожі смакові властивості, тому переплачувати за нібито дорожчі і якісні зразки не має сенсу. Зараз каркаде можна купити практично в будь-якому супермаркеті, а ось з покупкою на вагу можуть виникнути проблеми - в листовому вигляді його від чогось продають в Росії далеко не скрізь.

П'ють чай круглий рік: взимку він замінює звичайний чорний або зелений, а влітку стає чудовою альтернативою будь-якому соку і лимонаду. У гарячому вигляді напій чудово зігріває, в холодному - втамовує спрагу. Також його нерідко застосовують для зміни кольору заварки. Деякі господині люблять змішувати різні трави при заварюванні ароматних домашніх чаїв, і для інтенсивності кольору можуть додати трохи сушеної чорниці або листя каркаде.

Чай каркаде: корисні властивості та протипоказання

Чай каркаде: корисні властивості та протипоказання

Користь і шкода напою

Основним корисним властивістю напою є великий вміст різних антиоксидантів.

У них два головних властивості:

  1. Прискорення регенерації клітин і підтримання молодості організму;
  2. Допомога у виведенні вільних радикалів, тим самим запобігання розвитку ракових захворювань.

Якщо у людини підвищений рівень холестерину в крові або він має проблеми з судинами, то в каркаде містяться антоціани, які зміцнюють стінки судин і забезпечують їх здатність до проникності. Також в складі є ряд органічних кислот, які володіють комплексним оздоровчим властивістю для всього організму. Наприклад, лимонна кислота підвищує імунітет і в сезон застуди та грипу виступає в складі каркаде як профілактичний засіб. А якщо хвороба вже трапилася, то чай з гібіскусу допомагає знизити температуру і полегшити одужання.

Є у каркаде і ряд інших властивостей:

  • Як засіб від похмілля - швидко виводить продукти розпаду алкоголю з організму;
  • Як сечогінний засіб - надає позитивно вплив на сечостатеву систему і сприяє виведенню зайвої рідини з організму;
  • Підвищує потенцію у чоловіків;
  • Засіб від втоми і депресії (завдяки безлічі вітамінів і амінокислот);
  • Володіє глистогінним властивістю - екстракт суданської троянди має сильний вплив на кишкових паразитів;
  • Знижує рівень холестерину в крові;
  • Сприяє схудненню - прискорює метаболізм і т. Д.

Також цей чай багатий залізом, кальцієм і фосфором. А при заварюванні в чистому вигляді в одній чашці буде менше 1 ккал.

При цьому у чаю каркаде є тільки 1 головне протипоказання: підвищена кислотна середу шлунка, а також наявність гастриту або виразки. За рахунок своїх властивостей чай підвищує кислотність шлунково-кишкового тракту, тому навіть одна чашка може принести сильний дискомфорт, хоча особливої ​​шкоди з одного разу не заподіє.

Ще одна група людей, яким треба вживати цей напій з обережністю - ті, у кого як підвищений, так і знижений тиск.

Каркаде при тиску

Найчастіше люди при проблемах з тиском остерігаються заварювати гібіскус. Їх побоювання мають під собою грунт, але каркаде здатний як підвищувати, так і знижувати тиск.

Все залежить від температури напою: в гарячому вигляді його не слід пити гіпертонікам, а в холодному - гіпотонікам. При охолодженні такий чай розширює стінки судин і знижує кров'яний тиск, а при нагріванні - звужує.

Каркаде при вагітності

Каркаде при вагітності

У міру чай каркаде при вагітності пити можна. Від 1-2 чашок в день проблем ніяких не виникне. Але жінка повинна стежити за своїм тиском, а також станом шлунка. Протипоказання для цього напою під час вагітності такі ж, як і в звичайний період життя жінки. І якщо вибирати між чорним або зеленим чаєм і каркаде, то перевагу краще віддати останньому, т. К. Він не містить кофеїн, який вагітним краще уникати.

Вагітні жінки можуть отримувати від каркаде користь не тільки як вгамовує спрагу напою, але і як засобу від набряків. Чай виводить зайву рідину з організму, тому при вживанні 1 чашки в день в другій половині дня (але не перед сном) жінки відзначають відсутність набряків на обличчі на наступний ранок.

Каркаде без цукру втамовує спрагу ефективніше, ніж проста вода, тому це також на руку жінкам в положенні, яким і без того доводиться занадто часто ходити в туалетну кімнату.

Як правильно заварювати

Як правильно заварювати

Готують каркаде в заварювальному чайнику або французькою пресі для чаю:

  • 1 ч. Ложку сухого листя кидають в чайник, заварюють окропом і тут же зливають воду;
  • Заливають новий окріп з розрахунку 1 стакан на чайну ложку заварки (порція на людину);
  • Наполягають суміш 5 хвилин, після чого напій готовий.

У каркаде не прийнято додавати цукор. А якщо хочеться зробити напій холодним, то після 5 хвилин чай розливають по склянках і чекають, коли він охолоне. Потім можна додати лід. Залишати чай остигати разом з заваркою не прийнято, т. К. Напій стане надто кислим.

рецепт фараонів

Це «повільний» рецепт, який зажадає певного часу. Для цього треба:

  • 1 ст. ложку заливають 1 л холодної води (можна з-під крана, але краще фільтрованої) і залишають на ніч, т. е. мінімум на 8 годин;
  • Далі суміш переливають в каструлю і доводять до кипіння;
  • Потім вогонь збавляють до середнього і кип'ятять під кришкою 5 хвилин;
  • Напій знімають з плити і проціджують - можна пити гарячим або охолодити.

Зимовий зігріваючий напій з каркаде

Замість простої заварки гібіскуса, приємний смак і аромат буде мати і подібний напій на його основі:

  • У високу склянку або велику чашку додати чайну ложку меду;
  • Дрібно порізати 1 см свіжого імбиру;
  • Додати 2-3 листочка м'яти;
  • Покласти паличку кориці і 1-2 гвоздики;
  • Залити зверху завареним каркаде.

Даний напій зберігає всі свої властивості, але при цьому володіє більш пряним і солодким смаком. Його аромат допоможе створити затишну атмосферу як вдома в чашці, так і на прогулянці в термосі.

Як часто можна пити

Як часто можна пити

При відсутності протипоказань даний напій можна вживати щодня, але не більше 2 чашок в день. При зловживанні він може занадто сильно підвищити (а в холодному вигляді знизити) артеріальний тиск і збільшити кислотність шлунка навіть в здоровому організмі.

Щоб пити такий чай регулярно, краще розбавляти його іншими напоями:

  • в гарячому вигляді можна заварювати каркаде в суміші з чорним чаєм або сушеними листям малини і ожини;
  • в холодному вигляді його розбавляють солодким ягідним соком або додають в склянку лід, щоб збільшити обсяг і трохи знизити концентрацію заварки.

Відгуки

Відгуки

Юлія:
«Мама з дитинства давала нам цей чай для лікування застуди. Коли болить горло, я до сих пір використовую каркаде, щоб швидше вилікуватися. Досить пити дрібними ковтками по чашці теплого напою в день, і за 3 дні хвороба відступає! »

Олександра:
«Перевірила не собі користь для здоров'я. Купила пачку каркаде і почала кожен день пити його за сніданком - зауважила, що перестала турбуватися через дрібниці, та й за два місяці осені жодного разу не застудилася ... »

Наталя:
«Вперше спробувала каркаде в Єгипті 3 роки тому, але до цих пір він мені не набрид. Від гіпертонії я заливаю квітки склянкою кип'яченої води на ніч, а вранці п'ю прямо так в холодному вигляді. Мені дійсно допомагає! »

»

Словом, цей напій не просто втамовує спрагу, але ще й приносить відчутну користь для організму. І нехай каркаде не є панацеєю від усіх хвороб, його регулярне вживання дійсно допомагає імунітету протистояти різним захворюванням і боротися з нудьгою.

Якщо не забувати про протипоказання, то від каркаде людині буде тільки користь!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация