Карл Маркс

На початку кар'єри Маркс мав намір стати професором Боннського університету, але реакційний уряд в кінці 30-х років уже початок чистку серед викладацького складу ВНЗ, щоб знищити паростки лівого руху на корені. Слідом за Людвігом Фейєрбахом був звільнений професор Бруно Бауер, тому Маркс відмовився від ідеї викладання.

Слідом за Людвігом Фейєрбахом був звільнений професор Бруно Бауер, тому Маркс відмовився від ідеї викладання

Молодого журналіста-філософа, який отримує підтримку у населення Пруссії, правляча верхівка намагається залучити на свою сторону. Але Маркс не погоджується на компроміс з поліцейським режимом. За таке рішення молодого мислителя примушують до депортації. Восени 1843 р Карл Маркс разом з рідними в спішному порядку залишає батьківщину і переселяється в столицю Франції.

У Парижі філософ знайомиться з майбутнім соратником Фрідріхом Енгельсом , А також з німецьким поетом Генріхом Гейне. Два роки реформатор обертався в радикальних колах Франції. Маркс знайомиться з ідеями основоположників анархізму П. Прудона і М. Бакуніна.

Після 1845 Карл Маркс переїжджає до Бельгії. Разом з Енгельсом філософ стає учасником таємного міжнародного товариства «Союз справедливих», який був організований в Брюсселі громадянами Німеччини. Підпільники доручили двом діячам створити текст програми комуністичного суспільства. В результаті спільної праці Маркса і Енгельса був написаний «Маніфест комуністичної партії», який випустили обмеженим тиражем на лондонській друкарні на початку 1848 року.

В цьому ж році бельгійська влада змушують Маркса покинути країну, і теоретик комунізму на місяць переїжджає в Париж, звідки вирушає назад в Німеччину. У Кельні під керівництвом Маркса і Енгельса починає роботу революційне видання «Neue Rheinische Zeitung», але протягом року його випуск припиняється у зв'язку з поразкою робітників повстань в саксонському, Рейнському і Південно-західному округах Німеччини. Починаються репресії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация