Карта поляка: перший крок до імміграції в Польщу

  1. Якщо у вас є польське коріння, ви непогано знаєте польську мову, шануйте і практикуєте польські традиції,...

Якщо у вас є польське коріння, ви непогано знаєте польську мову, шануйте і практикуєте польські традиції, значить, ви ймовірний претендент на отримання Карти поляка. Про те, як це зробити розповість Workland.com.ua .

Що таке Карта поляка

Карта поляка - документ, що підтверджує приналежність громадян країн СНД і Балтії до польського народу.

Закон про Карту поляка був прийнятий парламентом Республіки Польща 7 вересня 2007 року.

За словами президента Польщі Леха Качинського метою введення Карти поляка є підтримка родинних, мовних, культурних і етнічних цінностей польського народу, а також залучення культурно близьких трудових мігрантів в Польщі.

Кому потрібна Карта поляка

Наявність карти поляка дає можливість її власнику право:

  • - автоматично отримати польське громадянство (через рік перебування в Польщі);
  • - безкоштовно отримати візу на тривале перебування, що дає право на багаторазовий перетин кордонів Польщі;
  • - легально працювати і займатися підприємництвом, користуватися безкоштовною системою освіти на всіх рівнях (і при цьому отримувати стипендію зарубіжного учня) нарівні з польськими громадянами;
  • - претендувати на часткову оплату державою курсів польської мови і курсів підвищення кваліфікації;
  • - отримати знижки на послуги держави при оформленні дозволу на проживання, іпотеки, візи;
  • - безкоштовно користуватися медичними послугами (нарівні з поляками);
  • - безкоштовно відвідувати державні музеї у Польщі;
  • - користуватися залізничним проїздом зі знижкою 37% по території Польщі і інші можливості.

Як отримати Карту поляка

Крок 1. Підстави для отримання Карти поляка.

Необхідно підготувати документи, що підтверджують ваші польське коріння, наприклад:

- свідоцтво про народження із зазначенням національності - поляк;

- метрики хрещення;

- військовий квиток або інші документи, які підтверджують проходження військової служби у військових частинах Польщі;

- документи про депортацію, підтверджені записом про польське походження;

- довідка про те, що ви берете активну участь у підтримці польської культури, традицій, польської мови та польських національних меншин (не менше 3-х років). Довідка видається польським співтовариством (Спілкою) або польською діаспорою.

Крок 2. Підготовка до співбесіди.

Вивчення польської мови (хоча б на базовому рівні), традицій, історії, релігії, географії Польщі. Вимоги до такого роду знань з боку екзаменаторів зараз посилилися. Підійдіть до підбору курсів з вивчення польської мови або індивідуального викладача дуже уважно. В середньому вивчення мови до мінімально необхідного рівня займе від 3 до 6 місяців.

Крок 3. Співбесіда.

Вам необхідно записатися на співбесіду з консулом. Зробити це можна за телефоном, звернувшись до Консульського відділу за місцем прописки.

На співбесіду необхідно принести заповнену анкету (Wniosek) з вклеєною фотографією, внутрішній і закордонний паспорти і їх ксерокопії (якщо жінка заміжня і змінила прізвище, то свідоцтво про шлюб і ксерокопію), документи, що підтверджують польське коріння, і їх ксерокопії.

Найголовніше - пройти співбесіду з консулом, яке відбувається виключно польською мовою. Теми такої співбесіди можуть бути найрізноманітніші - на розсуд консула, а тому, чим ширше ваш кругозір в галузі культури і історії Польщі, тим краще.

За результатами співбесіди консул повідомляє вам про своє рішення - чи стали ви володарем Карти поляка чи ні. Якщо так, то саму карту після її виготовлення можна буде забрати на протязі 3 місяців звернувшись до Консульського відділу.

Який термін дії Карти Поляка?

Карта поляка діє протягом 10 років з дня її видачі. Продовжити карту можна якщо за 3 місяці до закінчення терміну її дії, подати заяву про продовження на наступні 10 років.

Чи варто скористатися послугами посередників в отриманні Карти поляка?

В послуги посередників може входити:

1. Заповнення анкети (Wniosek), яка складається з двох сторінок. При бажанні ви можете зробити це самі, інструкція яка є все пояснює, наприклад, тут (polska.org.ua/karta-polyaka-kak-pravilno-zapolnit-zayavlenie-anketu/).

2. Допомога в проходженні співбесіди. Однак, майте на увазі, без знання польської мови ви співбесіду не пройдете, і третя сторона в цьому випадку вам не допоможе, так як рішення про видачу карти консул приймає одноосібно.

3. Допомога в пошуку документів, що підтверджують польське коріння в архівах. Дійсно, не всі знають, куди звертатися для отримання таких документів, і не всі особисто можуть цим займатися. Іноді постає питання про доведення спорідненості через суд, ось тоді допомогу посередників буде виправдана.

4. Створення «псевдо документів», що підтверджують польське коріння. Необхідно знати, що після співбесіди всі документи відправляють на перевірку достовірності (експертизу) до Варшави. І якщо навіть ви пройшли співбесіду, але ваші документи виявилися не достовірними, ви отримуєте відмову у видачі Карти поляка. Такі випадки не рідкість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Робота в Польщі для українців: покрівельники, електрики
Робота в Польщі для жінок: готельний бізнес - покоївки
Робота для українців: збір печериць в Польщі
Бізнес в Польщі: як відкрити ТОВ (sp. Z oo)
"Зазвичай наші люди мовчать і погоджуються на все, що робить українцям погану репутацію" інтерв'ю з емігранткою в Польщі

Який термін дії Карти Поляка?
Чи варто скористатися послугами посередників в отриманні Карти поляка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация