Карта Київської Русі

Намагаючись визначити межі Київської Русі, необхідно враховувати два основні фактори: по-перше, слід знати яке державне утворення прийнято називати Київською Руссю, а по-друге, розуміти, що за весь час свого існування кордону ці зазнавали значних змін
Намагаючись визначити межі Київської Русі, необхідно враховувати два основні фактори: по-перше, слід знати яке державне утворення прийнято називати Київською Руссю, а по-друге, розуміти, що за весь час свого існування кордону ці зазнавали значних змін.
Київська Русь - держава східних слов'ян (древлян, дреговичів, кривичів, сіверян радимичів, тиверців, уличів, в'ятичів, хорватів), яке почало оформлятися в кінці IX століття на середині, так званого шляху «з варяг у греки» в районі середнього Подніпров'я. Столицею його був визнаний Київ.
Формування основної державної території завершилося до кінця X століття при великому князі Володимирі. Крім самих слов'ян до складу Київської Русі увійшли великі землі, населені фіно-угорськими та балтськими племенами. Землі Київської Русі розташувалися від Дунаю до Ладозького озера і від Карпат до Волги.
Середина XII століття ознаменувався для Русі початком феодальної роздробленості. Територія її розпалася на кілька самостійних князівств: Київське, Полоцьке, Чернігівське, Смоленське, Волинське, Переяславське, Рязанське, Муромське, Новгородську землю тощо.
В середині XIII століття Київської Русі довелося зіткнутися з золотоординських ярмом, яке створило передумови для формування вже Російської держави на територіях північно-східних князівств та Новгородської землі. А на західних і південних російських землях поступово оформилися держави українців і білорусів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация