Карта пожеж під Києвом: скільки коштують і для чого використовуються землі (інфографіка)

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

24 жовтня 2015 року, 10:10 Переглядів: 24 жовтня 2015 року, 10:10 Переглядів:   Під Києвом горять торфовища

Під Києвом горять торфовища. Фото: ГоСЧС в Київській області.

У 8 районах Київської області триває гасіння 16 локалізованих осередків тління торфу на загальній площі більше 102 га. Фактично столицю оточило кільце перманентного полум'я.

Редакція "Сегодня.ua" розібралася, для чого були або можуть бути задіяні території, які охопила пожежа.

Генплан Києва

У генплані Києва 2020 було передбачено розширення території столиці до 143 га. Всього в межі міста повинні були увійти 28 населених пунктів області, серед яких Козин, Чабани, Гатне, Вишневе, Вишгород , Нові та Старі Петрівці, Мощун, Горенка і інші.

З територій, на які місто мало розширитися Вогонь палав біля села Мощун Києво-Святошинського району Київської області.

Однак згідно з новим, ще не затвердженому генплану Києва, міська межа не повинна виходити за існуючі межі міста. Прийняти його влада обіцяє до кінця року.

* Натисніть, щоб подивитися детальніше

Купівля землі

Земля під Києвом є однією з найдорожчих в країні. Найдорожче одна сотка коштує в Києво-Святошинському районі - $ 2748. За даними ГСЧС, в селі Білогородка цього району зараз знаходиться один з найбільших осередків займання торфу площею 15,95 га.

Майже на $ 400 менше коштує сотка землі в Обухівському районі. Близько розташованого там села Романівка також знаходиться один з найбільших охоплених вогнем ділянок - вогонь поширився на 8 га.

Однак найбільше страждає через горіння торфовищ район з однією з найнижчих цін на землю - Бородянський. Тут за сотку просять $ 926. Вогонь поширився на території біля сіл Бабинці, Нова Гребля, Берестянка, Пилиповичі. В цілому торф горить на майже 60 га землі.

видобуток торфу

У Київській області знаходяться десятки родовищ торфу, який використовується в якості добрива для рослин і як паливо. В тому числі його використовують для твердопаливних котлів, які після підвищення тарифів на газ і електроенергію встановили багато українців.

За словами глави прес-служби облуправління ГСЧС Вікторії Рубан, раніше в Київській області було кілька організацій, які видобувають торф, однак зараз видобуток практично не проводиться. "Розробки торфу в Київській області практично не ведуться. Торф в Київській області зараз майже не видобувають", - розповіла Вікторія Рубан.

Загальні запаси торфу в Київській області оцінюються в 147 млн ​​810 тис тонн.

На думку директора Регіонального східноєвропейського центру моніторингу пожеж Сергія Зібцева, загоряння на торфовищах могли бути пов'язані з незаконним видобутком торфу на цих територіях, але довести це важко. "Такі випадки є, влітку в Чорнобилі , Підозрюють, що було те ж саме. Це один із способів дістатися до ресурсу. Але ми можемо тільки припускати, довести це дуже складно ", - заявив він.

Землі під охороною

Близько територій, охоплених пожежами на торфовищах, знаходиться кілька об'єктів природно-заповідного фонду. У селі Старе Бориспільського району, біля якого горять 0,8 га, знаходиться ботанічна пам'ятка природи місцевого значення "Три дуби" (площею близько 0,03 га).

Також торф горить неподалік від гідрологічного пам'ятника природи місцевого значення "Володимирова Криниця" (площею приблизно 0,03 га) в межах села Великі Дмитровичі Обухівського району.

Крім того, торфовища, що горять примикають до ландшафтним заказникам місцевого значення "Обухівський" площею 625,5 га та "Заплавний" (163 га) в Обухівському районі.

Всього, за інформацією Держекоінспекції в Київській області, заповідний фонд в регіоні становить близько 112,9 тис. Га (4% загальної площі всієї області).

Скандали через землю

Частина територій, близько яких зараз палає торф, фігурували в резонансних земельних скандалах. На території ландшафтного заказника "Обухівський" в 2013 році було виявлено 126 незаконно відведених земельних ділянок, повідомила громадська організація "Національний екологічний центр України". У заказнику "Заплавний" таких ділянок виявилося 15. Всього активісти виявила приватні ділянки в кожному сьомому заказнику, причому чим ближче до Києва, тим частіше траплялися крадіжки заповідної землі.

Однак на думку Сергія Зібцева, з незаконною забудовою або приватизацією заповідної землі нинішні пожежі на торфовищах ніяк не пов'язані.

За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, торфовища можуть горіти з трьох причин: "Перша причина - удар блискавки, друга - коли горить ліс, пожежа швидко проходить, його гасить ГСЧС, але в якихось місцях залишаються вугілля, які пропалюють грунт, і починається торф'яну пожежу. Ну і третій, найбільш імовірний варіант - самозаймання торфовищ через те, що вони за радянських часів були зневоднені ". Коли вологість торфовищ досягає 40%, вони самовоспламеняются. Плюс в Україні була суха осінь, літо і весна. У версію про підпал він не вірить. "Неможливо підпалити таку кількість торфовищ", - сказав експерт.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Карта пожеж під Києвом: скільки коштують і для чого використовуються землі (інфографіка)". інші події дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Пасютін

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация