Карташов Євген Григорович | Компромат і Біографія. Новини, фото і публікації

  1. Карташов Євген Григорович
  2. Карташов Євген Григорович
  3. Карташов Євген Григорович
  4. Карташов Євген Григорович
  5. Карташов Євген Григорович
  6. Карташов Євген Григорович
  7. Карташов Євген Григорович

Карташов Євген Григорович

16:13

Карташов Євген Григорович. Екс-мер Запоріжжя

Найбільш тісно пов'язаний з: Юрієм Каптюх

Всі новини та згадки про Карташова на FaceNEWS

біографія

Екс-мер Запоріжжя Євген Григорович Карташов, який керував містом майже десять років, народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська, що в Макіївському районі Запорізької області. Ще маленьким, майбутній політик з мамою і тіткою перебрався в селі Терсянка, яке знаходиться в Новомиколаївському районі Запорізької області До речі, тут є вулиця Євгена Карташова - саме в честь колишнього бургомістра.

За визнанням самого Євгена Григоровича, свою трудову діяльність він почав в 17 років, коли навчався в Запорізькому Гідротехнікуму - працював кочегаром. Після служби в армії вступив до Запорізького машинобудівний інститут (нині - Запорізький національний технічний університет). У 1979 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ, а через чотири роки - Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Багато років присвятив себе партійній роботі - від інструктора відділу пропаганди і культурно-масової роботи Запорізького обкому ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу Запорізького обкому КПУ.

У 1992 році Карташов став заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, але дуже скоро пішов у бізнес і зайняв посаду заступника генерального директора - директора зовнішньоекономічної фірми комбінату «Запоріжсталь». На найбільшому промисловому підприємстві області Євген Карташов трудиться аж до 1999 року, коли президент України Леонід Кучма призначає його губернатором Запорізької області. З тих пір Карташова незмінно пов'язують з групою власників «Запоріжсталі», які, правда, вже в різний час розлучилися з акціями цього підприємства. Йдеться про Василя Хмельницькому, Едуард Шифрін, Олександрі Шнайдер і Ігоря Дворецькому.

Є кавалером всіх ступенів ордена «За заслуги, нагороджений медаллю« За трудову доблесть », срібною медаллю« 10 років незалежності України »ІІ ступеня, медаллю« Успіння Пресвятої Богородиці ». Володар премії «Прометей-Престиж» в номінації «Регіональний лідер року» (2002), лауреат звання «Людина честі і обов'язку» всеукраїнської акції «Лідер народної довіри», переможець національної програми «Людина року-2005» в номінації «Кращий міський голова» . З 2008 року - Почесний громадянин міста Запоріжжя.

захоплення

Був головою обласної федерації авіаційних видів спорту.

сім'я

Одружений. Має трьох дітей і трьох онуків.

Шлях на політичний Олімп

У велику політику Євген Карташов потрапляє в січні 1999 року, з призначенням на губернаторську посаду. Однак керує областю Євген Григорович зовсім недовго - вже в листопаді того ж 1999-го Леонід Кучма його звільняє, швидше за все, за незадовільні результати президентських Вибори-1999. Нагадаємо, що результати першого туру президентських виборів в області виглядали наступним чином: при явці виборців 68% за Симоненка проголосували 30,79%, за Кучму - 30,74%, за Вітренко - 15,12%, за Мороза - 9,33% виборців. Другий тур виявився для Карташова взагалі провальним: майже 50% за Симоненко і 45% за Кучму. Після цього в січні 2000-го року екс-губернатора відправляють в почесну політичну посилання Надзвичайним і Повноважним послом в Казахстані.

У березні 2001 року Леонід Кучма повторно підписує Указ про призначення Євгена Карташова губернатором і знову таки перед Карташовим постає завдання «зробити» вибори, але вже парламентські в 2002 році. Мабуть, Карташов зробив висновки зі своєї попередньої невдачі і результат був цілком задовільним: за партійними списками провладний блок "За ЄдУ!" Набрав в Запорізькій області 8,9% голосів виборців, поступившись, таким чином, КПУ (33,8%) і СДПУ (о) (10,7%), але випередивши "Нашу Україну" (7,9%). Крім того, 6 з 9 депутатів, обраних за мажоритарними списками, також представляли "За ЄдУ!". Крім цього, в ході виборів Карташов остаточно забезпечив повний контроль у всіх обласних гілках влади. Він був обраний депутатом обласної ради, де під його керівництвом було створено депутатську групу "За розвиток Запорізького краю - за єдину Україну!", До якої увійшли 80 з 97 депутатів облради.

Отже, Карташов «здав іспит» Кучмі і цілком міг сподіватися, що, як і обіцяв президент при призначенні, він буде губернатором до 2004 року, тобто до наступної виборчої кампанії. Однак, в 2003 році, у Карташова з'явилася можливість стати відносно незалежним від політичних ігор Кучми і при цьому залишитися впливовим політиком в краї. У Запоріжжі у зв'язку зі смертю мера Олександра Поляка в лютому 2003 року були призначені позачергові вибори, і Карташов вирішив прийняти в них участь. За Карташова проголосували 137 тис. Виборців - це близько 50% загальної кількості брали участь в голосуванні. Значно менше голосів набрав його головний конкурент Володимир Кальцев - всього 27%.

У 2004 році Карташов, як практично і будь-який представник влади, підтримував Віктора Януковича і був активним учасник «сепаратистського» з'їзду в Сєвєродонецьку. А після перемоги Віктора Ющенка Євген Григорович деякий час навіть ходив у «жертви помаранчевих репресій». Під час робочої поїздки в Запоріжжя в 2005 році Ющенко різко розкритикував Карташова, обізвавши його «паханом». «Це не складне питання, Євген Григорович. Це питання ваших можливостей. Влада повинна бути лакеєм для своїх громадян, а ви робите з себе пахана! », - сказав Ющенко. Однак відносин з бурхливо розвивається в той час Партією регіонів у нього не склалося, хоча мер Запоріжжя стверджує, що стояв у її витоків. Справа в тому, що на виборах мера в 2006 «регіонали» зробили ставку на старого недруга Карташова Володимира Кальцева. А в лютому 2006 року Віктор Янукович навіть обізвав Карташова «флюгером, який не має точки опори». Втім, Карташов і без підтримки ПР зумів в «біло-блакитному» Запоріжжя без проблем знову обійти Кальцева. Однак, ПР отримала більшість в міськраді і у Карташова виник затяжний конфлікт з депутатським корпусом.

Влітку 2006 року, в розпал політичної боротьби в міськраді Карташов відправився до Києва, до Віктора Януковича і той особисто вручив йому партквиток Партії регіонів. За підсумком зустрічі Євген Григорович написав заяву про вступ Карташова в Партію регіонів. Однак уже чотири місяці по тому його офіційно виключають з «біло-блакитних» з формулюванням «за недотримання статуту партії, ненадання практичного сприяння в реалізації програми партії». Однак, Карташову вдавалося практично всю свою другу мерську каденцію балансувати і зберігати вплив, періодично роблячи поступки різним групам «регіоналів» (зокрема, «моторовцам» В'ячеслава Богуслаєва) і іншим політичним силам. Нагадаємо, що «Запоріжсталь», висуванцем якої є Карташов, на місцевому рівні ще в 2006 році зробила ставку на БЮТ. Тож не дивно, що і при прем'єрі Тимошенко Карташов відчував себе досить упевнено.

Подейкують, що Євгенія Карташова пов'язують тривалі і теплі відносини з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Нібито 20 років тому, працюючи на «Запоріжсталі» пан Карташов, буквально врятував бізнес Юлії Володимирівни, підписавши з її фірмою договір про постачання чавуну. Сам пан Карташов настільки знаковим і корисним знайомством ніколи не хизувався - розповів лише одного разу в одному з інтерв'ю.

Погані часи для Карташова настали, коли Президентом став Віктор Янукович. Влітку 2010 року Євген Карташов за кілька місяців до місцевих виборів заявляє про свою відставку. «Зараз мене запросили працювати в МЗС в якості експерта з координації торговельно-економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Прошу запорожців зрозуміти і прийняти моє рішення », - так Євген Григорович прокоментував свій раптовий відхід з посади. Однак мало хто в це повірив, оскільки секретарем міськради та в.о. мера став Володимир Кальцев. По суті, Карташова змусили звільнити місце для Кальцева, але той і в такій ситуації примудрився програти вибори міського голови в 2010 році. Що ж стосується Карташова, то він посади в МЗС, так і не отримав, але на місцевих виборах-2010 очолив міський список КПУ і став депутатом міськради. Навесні поточного року Євген Григорович одним з перших заявив, що має намір балотуватися в народні депутати України. Подейкують, що на цих виборах його «дахом» буде Партія регіонів.

На парламентських виборах 2012 року балотується по округу №76 (Орджонікідзевський район міста Запоріжжя).

Матеріальне становище

За деякими даними, Карташов є міноритарним акціонером «Запоріжсталі» і банку «Металург». Офіційно, цими активами його стан обмежується. Однак опоненти екс-мера неодноразово заявляли, що він володіє металургійним заводом в Македонії, де з родиною проживає його дочка. Карташов спростовував ці заяви і погрожував віддати частину цього бізнесу будь-кому, кому вдасться довести його причетність до даного об'єкта.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Влітку 2005 року мер Запоріжжя Євген Карташов опинився в центрі гучного скандалу - його звинуватили корупції. Зокрема, Євген Григорович нібито у своїх особистих справах літав на чартерному літаку, який був оплачений ФК «Металлруг». Охоронці порядку побачили в цьому порушення закону і «вліпили» бургомістра протокол про корупцію. Закінчилося все штрафом.

Через місяць в відношенні Карташова збуджують головне справу - цього разу його звинувачують в перевищенні повноважень і зловживанні владою - він нібито переказав велику суму з бюджету на рахунок козацької громадської організації. Все було настільки серйозно, що Євген Григорович навіть змушений був терміново піти у відпустку і ненадовго покинути межі України. Однак, через деякий час справу «зам'ялося».

Тоді соратники Карташова заявили, що всі звинувачення і кримінальну справу - політична розправа над міським головою, організована «помаранчевою командою». Адже під час президентських виборів - 2004, мер Запоріжжя активно підтримував кандидата Віктора Януковича і навіть брав участь в Сєвєродонецькому з'їзді. Команда Карташова твердила, що цього президент Ющенко запорізькому бургомістра пробачити так і не зміг.

Карташов Євген Григорович

16:13

Карташов Євген Григорович. Екс-мер Запоріжжя

Найбільш тісно пов'язаний з: Юрієм Каптюх

Всі новини та згадки про Карташова на FaceNEWS

біографія

Екс-мер Запоріжжя Євген Григорович Карташов, який керував містом майже десять років, народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська, що в Макіївському районі Запорізької області. Ще маленьким, майбутній політик з мамою і тіткою перебрався в селі Терсянка, яке знаходиться в Новомиколаївському районі Запорізької області До речі, тут є вулиця Євгена Карташова - саме в честь колишнього бургомістра.

За визнанням самого Євгена Григоровича, свою трудову діяльність він почав в 17 років, коли навчався в Запорізькому Гідротехнікуму - працював кочегаром. Після служби в армії вступив до Запорізького машинобудівний інститут (нині - Запорізький національний технічний університет). У 1979 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ, а через чотири роки - Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Багато років присвятив себе партійній роботі - від інструктора відділу пропаганди і культурно-масової роботи Запорізького обкому ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу Запорізького обкому КПУ.

У 1992 році Карташов став заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, але дуже скоро пішов у бізнес і зайняв посаду заступника генерального директора - директора зовнішньоекономічної фірми комбінату «Запоріжсталь». На найбільшому промисловому підприємстві області Євген Карташов трудиться аж до 1999 року, коли президент України Леонід Кучма призначає його губернатором Запорізької області. З тих пір Карташова незмінно пов'язують з групою власників «Запоріжсталі», які, правда, вже в різний час розлучилися з акціями цього підприємства. Йдеться про Василя Хмельницькому, Едуард Шифрін, Олександрі Шнайдер і Ігоря Дворецькому.

Є кавалером всіх ступенів ордена «За заслуги, нагороджений медаллю« За трудову доблесть », срібною медаллю« 10 років незалежності України »ІІ ступеня, медаллю« Успіння Пресвятої Богородиці ». Володар премії «Прометей-Престиж» в номінації «Регіональний лідер року» (2002), лауреат звання «Людина честі і обов'язку» всеукраїнської акції «Лідер народної довіри», переможець національної програми «Людина року-2005» в номінації «Кращий міський голова» . З 2008 року - Почесний громадянин міста Запоріжжя.

захоплення

Був головою обласної федерації авіаційних видів спорту.

родина, сім'я

Одружений. Має трьох дітей і трьох онуків.

Шлях на політичний Олімп

У велику політику Євген Карташов потрапляє в січні 1999 року, з призначенням на губернаторську посаду. Однак керує областю Євген Григорович зовсім недовго - вже в листопаді того ж 1999-го Леонід Кучма його звільняє, швидше за все, за незадовільні результати президентських Вибори-1999. Нагадаємо, що результати першого туру президентських виборів в області виглядали наступним чином: при явці виборців 68% за Симоненка проголосували 30,79%, за Кучму - 30,74%, за Вітренко - 15,12%, за Мороза - 9,33% виборців. Другий тур виявився для Карташова взагалі провальним: майже 50% за Симоненко і 45% за Кучму. Після цього в січні 2000-го року екс-губернатора відправляють в почесну політичну посилання Надзвичайним і Повноважним послом в Казахстані.

У березні 2001 року Леонід Кучма повторно підписує Указ про призначення Євгена Карташова губернатором і знову таки перед Карташовим постає завдання «зробити» вибори, але вже парламентські в 2002 році. Мабуть, Карташов зробив висновки зі своєї попередньої невдачі і результат був цілком задовільним: за партійними списками провладний блок "За ЄдУ!" Набрав в Запорізькій області 8,9% голосів виборців, поступившись, таким чином, КПУ (33,8%) і СДПУ (о) (10,7%), але випередивши "Нашу Україну" (7,9%). Крім того, 6 з 9 депутатів, обраних за мажоритарними списками, також представляли "За ЄдУ!". Крім цього, в ході виборів Карташов остаточно забезпечив повний контроль у всіх обласних гілках влади. Він був обраний депутатом обласної ради, де під його керівництвом було створено депутатську групу "За розвиток Запорізького краю - за єдину Україну!", До якої увійшли 80 з 97 депутатів облради.

Отже, Карташов «здав іспит» Кучмі і цілком міг сподіватися, що, як і обіцяв президент при призначенні, він буде губернатором до 2004 року, тобто до наступної виборчої кампанії. Однак, в 2003 році, у Карташова з'явилася можливість стати відносно незалежним від політичних ігор Кучми і при цьому залишитися впливовим політиком в краї. У Запоріжжі у зв'язку зі смертю мера Олександра Поляка в лютому 2003 року були призначені позачергові вибори, і Карташов вирішив прийняти в них участь. За Карташова проголосували 137 тис. Виборців - це близько 50% загальної кількості брали участь в голосуванні. Значно менше голосів набрав його головний конкурент Володимир Кальцев - всього 27%.

У 2004 році Карташов, як практично і будь-який представник влади, підтримував Віктора Януковича і був активним учасник «сепаратистського» з'їзду в Сєвєродонецьку. А після перемоги Віктора Ющенка Євген Григорович деякий час навіть ходив у «жертви помаранчевих репресій». Під час робочої поїздки в Запоріжжя в 2005 році Ющенко різко розкритикував Карташова, обізвавши його «паханом». «Це не складне питання, Євген Григорович. Це питання ваших можливостей. Влада повинна бути лакеєм для своїх громадян, а ви робите з себе пахана! », - сказав Ющенко. Однак відносин з бурхливо розвивається в той час Партією регіонів у нього не склалося, хоча мер Запоріжжя стверджує, що стояв у її витоків. Справа в тому, що на виборах мера в 2006 «регіонали» зробили ставку на старого недруга Карташова Володимира Кальцева. А в лютому 2006 року Віктор Янукович навіть обізвав Карташова «флюгером, який не має точки опори». Втім, Карташов і без підтримки ПР зумів в «біло-блакитному» Запоріжжя без проблем знову обійти Кальцева. Однак, ПР отримала більшість в міськраді і у Карташова виник затяжний конфлікт з депутатським корпусом.

Влітку 2006 року, в розпал політичної боротьби в міськраді Карташов відправився до Києва, до Віктора Януковича і той особисто вручив йому партквиток Партії регіонів. За підсумком зустрічі Євген Григорович написав заяву про вступ Карташова в Партію регіонів. Однак уже чотири місяці по тому його офіційно виключають з «біло-блакитних» з формулюванням «за недотримання статуту партії, ненадання практичного сприяння в реалізації програми партії». Однак, Карташову вдавалося практично всю свою другу мерську каденцію балансувати і зберігати вплив, періодично роблячи поступки різним групам «регіоналів» (зокрема, «моторовцам» В'ячеслава Богуслаєва) і іншим політичним силам. Нагадаємо, що «Запоріжсталь», висуванцем якої є Карташов, на місцевому рівні ще в 2006 році зробила ставку на БЮТ. Тож не дивно, що і при прем'єрі Тимошенко Карташов відчував себе досить упевнено.

Подейкують, що Євгенія Карташова пов'язують тривалі і теплі відносини з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Нібито 20 років тому, працюючи на «Запоріжсталі» пан Карташов, буквально врятував бізнес Юлії Володимирівни, підписавши з її фірмою договір про постачання чавуну. Сам пан Карташов настільки знаковим і корисним знайомством ніколи не хизувався - розповів лише одного разу в одному з інтерв'ю.

Погані часи для Карташова настали, коли Президентом став Віктор Янукович. Влітку 2010 року Євген Карташов за кілька місяців до місцевих виборів заявляє про свою відставку. «Зараз мене запросили працювати в МЗС в якості експерта з координації торговельно-економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Прошу запорожців зрозуміти і прийняти моє рішення », - так Євген Григорович прокоментував свій раптовий відхід з посади. Однак мало хто в це повірив, оскільки секретарем міськради та в.о. мера став Володимир Кальцев. По суті, Карташова змусили звільнити місце для Кальцева, але той і в такій ситуації примудрився програти вибори міського голови в 2010 році. Що ж стосується Карташова, то він посади в МЗС, так і не отримав, але на місцевих виборах-2010 очолив міський список КПУ і став депутатом міськради. Навесні поточного року Євген Григорович одним з перших заявив, що має намір балотуватися в народні депутати України. Подейкують, що на цих виборах його «дахом» буде Партія регіонів.

На парламентських виборах 2012 року балотується по округу №76 (Орджонікідзевський район міста Запоріжжя).

Матеріальне становище

За деякими даними, Карташов є міноритарним акціонером «Запоріжсталі» і банку «Металург». Офіційно, цими активами його стан обмежується. Однак опоненти екс-мера неодноразово заявляли, що він володіє металургійним заводом в Македонії, де з родиною проживає його дочка. Карташов спростовував ці заяви і погрожував віддати частину цього бізнесу будь-кому, кому вдасться довести його причетність до даного об'єкта.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Влітку 2005 року мер Запоріжжя Євген Карташов опинився в центрі гучного скандалу - його звинуватили корупції. Зокрема, Євген Григорович нібито у своїх особистих справах літав на чартерному літаку, який був оплачений ФК «Металлруг». Охоронці порядку побачили в цьому порушення закону і «вліпили» бургомістра протокол про корупцію. Закінчилося все штрафом.

Через місяць в відношенні Карташова збуджують головне справу - цього разу його звинувачують в перевищенні повноважень і зловживанні владою - він нібито переказав велику суму з бюджету на рахунок козацької громадської організації. Все було настільки серйозно, що Євген Григорович навіть змушений був терміново піти у відпустку і ненадовго покинути межі України. Однак, через деякий час справу «зам'ялося».

Тоді соратники Карташова заявили, що всі звинувачення і кримінальну справу - політична розправа над міським головою, організована «помаранчевою командою». Адже під час президентських виборів - 2004, мер Запоріжжя активно підтримував кандидата Віктора Януковича і навіть брав участь в Сєвєродонецькому з'їзді. Команда Карташова твердила, що цього президент Ющенко запорізькому бургомістра пробачити так і не зміг.

Карташов Євген Григорович

16:13

Карташов Євген Григорович. Екс-мер Запоріжжя

Найбільш тісно пов'язаний з: Юрієм Каптюх

Всі новини та згадки про Карташова на FaceNEWS

біографія

Екс-мер Запоріжжя Євген Григорович Карташов, який керував містом майже десять років, народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська, що в Макіївському районі Запорізької області. Ще маленьким, майбутній політик з мамою і тіткою перебрався в селі Терсянка, яке знаходиться в Новомиколаївському районі Запорізької області До речі, тут є вулиця Євгена Карташова - саме в честь колишнього бургомістра.

За визнанням самого Євгена Григоровича, свою трудову діяльність він почав в 17 років, коли навчався в Запорізькому Гідротехнікуму - працював кочегаром. Після служби в армії вступив до Запорізького машинобудівний інститут (нині - Запорізький національний технічний університет). У 1979 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ, а через чотири роки - Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Багато років присвятив себе партійній роботі - від інструктора відділу пропаганди і культурно-масової роботи Запорізького обкому ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу Запорізького обкому КПУ.

У 1992 році Карташов став заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, але дуже скоро пішов у бізнес і зайняв посаду заступника генерального директора - директора зовнішньоекономічної фірми комбінату «Запоріжсталь». На найбільшому промисловому підприємстві області Євген Карташов трудиться аж до 1999 року, коли президент України Леонід Кучма призначає його губернатором Запорізької області. З тих пір Карташова незмінно пов'язують з групою власників «Запоріжсталі», які, правда, вже в різний час розлучилися з акціями цього підприємства. Йдеться про Василя Хмельницькому, Едуард Шифрін, Олександрі Шнайдер і Ігоря Дворецькому.

Є кавалером всіх ступенів ордена «За заслуги, нагороджений медаллю« За трудову доблесть », срібною медаллю« 10 років незалежності України »ІІ ступеня, медаллю« Успіння Пресвятої Богородиці ». Володар премії «Прометей-Престиж» в номінації «Регіональний лідер року» (2002), лауреат звання «Людина честі і обов'язку» всеукраїнської акції «Лідер народної довіри», переможець національної програми «Людина року-2005» в номінації «Кращий міський голова» . З 2008 року - Почесний громадянин міста Запоріжжя.

захоплення

Був головою обласної федерації авіаційних видів спорту.

родина, сім'я

Одружений. Має трьох дітей і трьох онуків.

Шлях на політичний Олімп

У велику політику Євген Карташов потрапляє в січні 1999 року, з призначенням на губернаторську посаду. Однак керує областю Євген Григорович зовсім недовго - вже в листопаді того ж 1999-го Леонід Кучма його звільняє, швидше за все, за незадовільні результати президентських Вибори-1999. Нагадаємо, що результати першого туру президентських виборів в області виглядали наступним чином: при явці виборців 68% за Симоненка проголосували 30,79%, за Кучму - 30,74%, за Вітренко - 15,12%, за Мороза - 9,33% виборців. Другий тур виявився для Карташова взагалі провальним: майже 50% за Симоненко і 45% за Кучму. Після цього в січні 2000-го року екс-губернатора відправляють в почесну політичну посилання Надзвичайним і Повноважним послом в Казахстані.

У березні 2001 року Леонід Кучма повторно підписує Указ про призначення Євгена Карташова губернатором і знову таки перед Карташовим постає завдання «зробити» вибори, але вже парламентські в 2002 році. Мабуть, Карташов зробив висновки зі своєї попередньої невдачі і результат був цілком задовільним: за партійними списками провладний блок "За ЄдУ!" Набрав в Запорізькій області 8,9% голосів виборців, поступившись, таким чином, КПУ (33,8%) і СДПУ (о) (10,7%), але випередивши "Нашу Україну" (7,9%). Крім того, 6 з 9 депутатів, обраних за мажоритарними списками, також представляли "За ЄдУ!". Крім цього, в ході виборів Карташов остаточно забезпечив повний контроль у всіх обласних гілках влади. Він був обраний депутатом обласної ради, де під його керівництвом було створено депутатську групу "За розвиток Запорізького краю - за єдину Україну!", До якої увійшли 80 з 97 депутатів облради.

Отже, Карташов «здав іспит» Кучмі і цілком міг сподіватися, що, як і обіцяв президент при призначенні, він буде губернатором до 2004 року, тобто до наступної виборчої кампанії. Однак, в 2003 році, у Карташова з'явилася можливість стати відносно незалежним від політичних ігор Кучми і при цьому залишитися впливовим політиком в краї. У Запоріжжі у зв'язку зі смертю мера Олександра Поляка в лютому 2003 року були призначені позачергові вибори, і Карташов вирішив прийняти в них участь. За Карташова проголосували 137 тис. Виборців - це близько 50% загальної кількості брали участь в голосуванні. Значно менше голосів набрав його головний конкурент Володимир Кальцев - всього 27%.

У 2004 році Карташов, як практично і будь-який представник влади, підтримував Віктора Януковича і був активним учасник «сепаратистського» з'їзду в Сєвєродонецьку. А після перемоги Віктора Ющенка Євген Григорович деякий час навіть ходив у «жертви помаранчевих репресій». Під час робочої поїздки в Запоріжжя в 2005 році Ющенко різко розкритикував Карташова, обізвавши його «паханом». «Це не складне питання, Євген Григорович. Це питання ваших можливостей. Влада повинна бути лакеєм для своїх громадян, а ви робите з себе пахана! », - сказав Ющенко. Однак відносин з бурхливо розвивається в той час Партією регіонів у нього не склалося, хоча мер Запоріжжя стверджує, що стояв у її витоків. Справа в тому, що на виборах мера в 2006 «регіонали» зробили ставку на старого недруга Карташова Володимира Кальцева. А в лютому 2006 року Віктор Янукович навіть обізвав Карташова «флюгером, який не має точки опори». Втім, Карташов і без підтримки ПР зумів в «біло-блакитному» Запоріжжя без проблем знову обійти Кальцева. Однак, ПР отримала більшість в міськраді і у Карташова виник затяжний конфлікт з депутатським корпусом.

Влітку 2006 року, в розпал політичної боротьби в міськраді Карташов відправився до Києва, до Віктора Януковича і той особисто вручив йому партквиток Партії регіонів. За підсумком зустрічі Євген Григорович написав заяву про вступ Карташова в Партію регіонів. Однак уже чотири місяці по тому його офіційно виключають з «біло-блакитних» з формулюванням «за недотримання статуту партії, ненадання практичного сприяння в реалізації програми партії». Однак, Карташову вдавалося практично всю свою другу мерську каденцію балансувати і зберігати вплив, періодично роблячи поступки різним групам «регіоналів» (зокрема, «моторовцам» В'ячеслава Богуслаєва) і іншим політичним силам. Нагадаємо, що «Запоріжсталь», висуванцем якої є Карташов, на місцевому рівні ще в 2006 році зробила ставку на БЮТ. Тож не дивно, що і при прем'єрі Тимошенко Карташов відчував себе досить упевнено.

Подейкують, що Євгенія Карташова пов'язують тривалі і теплі відносини з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Нібито 20 років тому, працюючи на «Запоріжсталі» пан Карташов, буквально врятував бізнес Юлії Володимирівни, підписавши з її фірмою договір про постачання чавуну. Сам пан Карташов настільки знаковим і корисним знайомством ніколи не хизувався - розповів лише одного разу в одному з інтерв'ю.

Погані часи для Карташова настали, коли Президентом став Віктор Янукович. Влітку 2010 року Євген Карташов за кілька місяців до місцевих виборів заявляє про свою відставку. «Зараз мене запросили працювати в МЗС в якості експерта з координації торговельно-економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Прошу запорожців зрозуміти і прийняти моє рішення », - так Євген Григорович прокоментував свій раптовий відхід з посади. Однак мало хто в це повірив, оскільки секретарем міськради та в.о. мера став Володимир Кальцев. По суті, Карташова змусили звільнити місце для Кальцева, але той і в такій ситуації примудрився програти вибори міського голови в 2010 році. Що ж стосується Карташова, то він посади в МЗС, так і не отримав, але на місцевих виборах-2010 очолив міський список КПУ і став депутатом міськради. Навесні поточного року Євген Григорович одним з перших заявив, що має намір балотуватися в народні депутати України. Подейкують, що на цих виборах його «дахом» буде Партія регіонів.

На парламентських виборах 2012 року балотується по округу №76 (Орджонікідзевський район міста Запоріжжя).

Матеріальне становище

За деякими даними, Карташов є міноритарним акціонером «Запоріжсталі» і банку «Металург». Офіційно, цими активами його стан обмежується. Однак опоненти екс-мера неодноразово заявляли, що він володіє металургійним заводом в Македонії, де з родиною проживає його дочка. Карташов спростовував ці заяви і погрожував віддати частину цього бізнесу будь-кому, кому вдасться довести його причетність до даного об'єкта.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Влітку 2005 року мер Запоріжжя Євген Карташов опинився в центрі гучного скандалу - його звинуватили корупції. Зокрема, Євген Григорович нібито у своїх особистих справах літав на чартерному літаку, який був оплачений ФК «Металлруг». Охоронці порядку побачили в цьому порушення закону і «вліпили» бургомістра протокол про корупцію. Закінчилося все штрафом.

Через місяць в відношенні Карташова збуджують головне справу - цього разу його звинувачують в перевищенні повноважень і зловживанні владою - він нібито переказав велику суму з бюджету на рахунок козацької громадської організації. Все було настільки серйозно, що Євген Григорович навіть змушений був терміново піти у відпустку і ненадовго покинути межі України. Однак, через деякий час справу «зам'ялося».

Тоді соратники Карташова заявили, що всі звинувачення і кримінальну справу - політична розправа над міським головою, організована «помаранчевою командою». Адже під час президентських виборів - 2004, мер Запоріжжя активно підтримував кандидата Віктора Януковича і навіть брав участь в Сєвєродонецькому з'їзді. Команда Карташова твердила, що цього президент Ющенко запорізькому бургомістра пробачити так і не зміг.

Карташов Євген Григорович

16:13

Карташов Євген Григорович. Екс-мер Запоріжжя

Найбільш тісно пов'язаний з: Юрієм Каптюх

Всі новини та згадки про Карташова на FaceNEWS

біографія

Екс-мер Запоріжжя Євген Григорович Карташов, який керував містом майже десять років, народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська, що в Макіївському районі Запорізької області. Ще маленьким, майбутній політик з мамою і тіткою перебрався в селі Терсянка, яке знаходиться в Новомиколаївському районі Запорізької області До речі, тут є вулиця Євгена Карташова - саме в честь колишнього бургомістра.

За визнанням самого Євгена Григоровича, свою трудову діяльність він почав в 17 років, коли навчався в Запорізькому Гідротехнікуму - працював кочегаром. Після служби в армії вступив до Запорізького машинобудівний інститут (нині - Запорізький національний технічний університет). У 1979 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ, а через чотири роки - Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Багато років присвятив себе партійній роботі - від інструктора відділу пропаганди і культурно-масової роботи Запорізького обкому ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу Запорізького обкому КПУ.

У 1992 році Карташов став заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, але дуже скоро пішов у бізнес і зайняв посаду заступника генерального директора - директора зовнішньоекономічної фірми комбінату «Запоріжсталь». На найбільшому промисловому підприємстві області Євген Карташов трудиться аж до 1999 року, коли президент України Леонід Кучма призначає його губернатором Запорізької області. З тих пір Карташова незмінно пов'язують з групою власників «Запоріжсталі», які, правда, вже в різний час розлучилися з акціями цього підприємства. Йдеться про Василя Хмельницькому, Едуард Шифрін, Олександрі Шнайдер і Ігоря Дворецькому.

Є кавалером всіх ступенів ордена «За заслуги, нагороджений медаллю« За трудову доблесть », срібною медаллю« 10 років незалежності України »ІІ ступеня, медаллю« Успіння Пресвятої Богородиці ». Володар премії «Прометей-Престиж» в номінації «Регіональний лідер року» (2002), лауреат звання «Людина честі і обов'язку» всеукраїнської акції «Лідер народної довіри», переможець національної програми «Людина року-2005» в номінації «Кращий міський голова» . З 2008 року - Почесний громадянин міста Запоріжжя.

захоплення

Був головою обласної федерації авіаційних видів спорту.

родина, сім'я

Одружений. Має трьох дітей і трьох онуків.

Шлях на політичний Олімп

У велику політику Євген Карташов потрапляє в січні 1999 року, з призначенням на губернаторську посаду. Однак керує областю Євген Григорович зовсім недовго - вже в листопаді того ж 1999-го Леонід Кучма його звільняє, швидше за все, за незадовільні результати президентських Вибори-1999. Нагадаємо, що результати першого туру президентських виборів в області виглядали наступним чином: при явці виборців 68% за Симоненка проголосували 30,79%, за Кучму - 30,74%, за Вітренко - 15,12%, за Мороза - 9,33% виборців. Другий тур виявився для Карташова взагалі провальним: майже 50% за Симоненко і 45% за Кучму. Після цього в січні 2000-го року екс-губернатора відправляють в почесну політичну посилання Надзвичайним і Повноважним послом в Казахстані.

У березні 2001 року Леонід Кучма повторно підписує Указ про призначення Євгена Карташова губернатором і знову таки перед Карташовим постає завдання «зробити» вибори, але вже парламентські в 2002 році. Мабуть, Карташов зробив висновки зі своєї попередньої невдачі і результат був цілком задовільним: за партійними списками провладний блок "За ЄдУ!" Набрав в Запорізькій області 8,9% голосів виборців, поступившись, таким чином, КПУ (33,8%) і СДПУ (о) (10,7%), але випередивши "Нашу Україну" (7,9%). Крім того, 6 з 9 депутатів, обраних за мажоритарними списками, також представляли "За ЄдУ!". Крім цього, в ході виборів Карташов остаточно забезпечив повний контроль у всіх обласних гілках влади. Він був обраний депутатом обласної ради, де під його керівництвом було створено депутатську групу "За розвиток Запорізького краю - за єдину Україну!", До якої увійшли 80 з 97 депутатів облради.

Отже, Карташов «здав іспит» Кучмі і цілком міг сподіватися, що, як і обіцяв президент при призначенні, він буде губернатором до 2004 року, тобто до наступної виборчої кампанії. Однак, в 2003 році, у Карташова з'явилася можливість стати відносно незалежним від політичних ігор Кучми і при цьому залишитися впливовим політиком в краї. У Запоріжжі у зв'язку зі смертю мера Олександра Поляка в лютому 2003 року були призначені позачергові вибори, і Карташов вирішив прийняти в них участь. За Карташова проголосували 137 тис. Виборців - це близько 50% загальної кількості брали участь в голосуванні. Значно менше голосів набрав його головний конкурент Володимир Кальцев - всього 27%.

У 2004 році Карташов, як практично і будь-який представник влади, підтримував Віктора Януковича і був активним учасник «сепаратистського» з'їзду в Сєвєродонецьку. А після перемоги Віктора Ющенка Євген Григорович деякий час навіть ходив у «жертви помаранчевих репресій». Під час робочої поїздки в Запоріжжя в 2005 році Ющенко різко розкритикував Карташова, обізвавши його «паханом». «Це не складне питання, Євген Григорович. Це питання ваших можливостей. Влада повинна бути лакеєм для своїх громадян, а ви робите з себе пахана! », - сказав Ющенко. Однак відносин з бурхливо розвивається в той час Партією регіонів у нього не склалося, хоча мер Запоріжжя стверджує, що стояв у її витоків. Справа в тому, що на виборах мера в 2006 «регіонали» зробили ставку на старого недруга Карташова Володимира Кальцева. А в лютому 2006 року Віктор Янукович навіть обізвав Карташова «флюгером, який не має точки опори». Втім, Карташов і без підтримки ПР зумів в «біло-блакитному» Запоріжжя без проблем знову обійти Кальцева. Однак, ПР отримала більшість в міськраді і у Карташова виник затяжний конфлікт з депутатським корпусом.

Влітку 2006 року, в розпал політичної боротьби в міськраді Карташов відправився до Києва, до Віктора Януковича і той особисто вручив йому партквиток Партії регіонів. За підсумком зустрічі Євген Григорович написав заяву про вступ Карташова в Партію регіонів. Однак уже чотири місяці по тому його офіційно виключають з «біло-блакитних» з формулюванням «за недотримання статуту партії, ненадання практичного сприяння в реалізації програми партії». Однак, Карташову вдавалося практично всю свою другу мерську каденцію балансувати і зберігати вплив, періодично роблячи поступки різним групам «регіоналів» (зокрема, «моторовцам» В'ячеслава Богуслаєва) і іншим політичним силам. Нагадаємо, що «Запоріжсталь», висуванцем якої є Карташов, на місцевому рівні ще в 2006 році зробила ставку на БЮТ. Тож не дивно, що і при прем'єрі Тимошенко Карташов відчував себе досить упевнено.

Подейкують, що Євгенія Карташова пов'язують тривалі і теплі відносини з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Нібито 20 років тому, працюючи на «Запоріжсталі» пан Карташов, буквально врятував бізнес Юлії Володимирівни, підписавши з її фірмою договір про постачання чавуну. Сам пан Карташов настільки знаковим і корисним знайомством ніколи не хизувався - розповів лише одного разу в одному з інтерв'ю.

Погані часи для Карташова настали, коли Президентом став Віктор Янукович. Влітку 2010 року Євген Карташов за кілька місяців до місцевих виборів заявляє про свою відставку. «Зараз мене запросили працювати в МЗС в якості експерта з координації торговельно-економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Прошу запорожців зрозуміти і прийняти моє рішення », - так Євген Григорович прокоментував свій раптовий відхід з посади. Однак мало хто в це повірив, оскільки секретарем міськради та в.о. мера став Володимир Кальцев. По суті, Карташова змусили звільнити місце для Кальцева, але той і в такій ситуації примудрився програти вибори міського голови в 2010 році. Що ж стосується Карташова, то він посади в МЗС, так і не отримав, але на місцевих виборах-2010 очолив міський список КПУ і став депутатом міськради. Навесні поточного року Євген Григорович одним з перших заявив, що має намір балотуватися в народні депутати України. Подейкують, що на цих виборах його «дахом» буде Партія регіонів.

На парламентських виборах 2012 року балотується по округу №76 (Орджонікідзевський район міста Запоріжжя).

Матеріальне становище

За деякими даними, Карташов є міноритарним акціонером «Запоріжсталі» і банку «Металург». Офіційно, цими активами його стан обмежується. Однак опоненти екс-мера неодноразово заявляли, що він володіє металургійним заводом в Македонії, де з родиною проживає його дочка. Карташов спростовував ці заяви і погрожував віддати частину цього бізнесу будь-кому, кому вдасться довести його причетність до даного об'єкта.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Влітку 2005 року мер Запоріжжя Євген Карташов опинився в центрі гучного скандалу - його звинуватили корупції. Зокрема, Євген Григорович нібито у своїх особистих справах літав на чартерному літаку, який був оплачений ФК «Металлруг». Охоронці порядку побачили в цьому порушення закону і «вліпили» бургомістра протокол про корупцію. Закінчилося все штрафом.

Через місяць в відношенні Карташова збуджують головне справу - цього разу його звинувачують в перевищенні повноважень і зловживанні владою - він нібито переказав велику суму з бюджету на рахунок козацької громадської організації. Все було настільки серйозно, що Євген Григорович навіть змушений був терміново піти у відпустку і ненадовго покинути межі України. Однак, через деякий час справу «зам'ялося».

Тоді соратники Карташова заявили, що всі звинувачення і кримінальну справу - політична розправа над міським головою, організована «помаранчевою командою». Адже під час президентських виборів - 2004, мер Запоріжжя активно підтримував кандидата Віктора Януковича і навіть брав участь в Сєвєродонецькому з'їзді. Команда Карташова твердила, що цього президент Ющенко запорізькому бургомістра пробачити так і не зміг.

Карташов Євген Григорович

16:13

Карташов Євген Григорович. Екс-мер Запоріжжя

Найбільш тісно пов'язаний з: Юрієм Каптюх

Всі новини та згадки про Карташова на FaceNEWS

біографія

Екс-мер Запоріжжя Євген Григорович Карташов, який керував містом майже десять років, народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська, що в Макіївському районі Запорізької області. Ще маленьким, майбутній політик з мамою і тіткою перебрався в селі Терсянка, яке знаходиться в Новомиколаївському районі Запорізької області До речі, тут є вулиця Євгена Карташова - саме в честь колишнього бургомістра.

За визнанням самого Євгена Григоровича, свою трудову діяльність він почав в 17 років, коли навчався в Запорізькому Гідротехнікуму - працював кочегаром. Після служби в армії вступив до Запорізького машинобудівний інститут (нині - Запорізький національний технічний університет). У 1979 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ, а через чотири роки - Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Багато років присвятив себе партійній роботі - від інструктора відділу пропаганди і культурно-масової роботи Запорізького обкому ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу Запорізького обкому КПУ.

У 1992 році Карташов став заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, але дуже скоро пішов у бізнес і зайняв посаду заступника генерального директора - директора зовнішньоекономічної фірми комбінату «Запоріжсталь». На найбільшому промисловому підприємстві області Євген Карташов трудиться аж до 1999 року, коли президент України Леонід Кучма призначає його губернатором Запорізької області. З тих пір Карташова незмінно пов'язують з групою власників «Запоріжсталі», які, правда, вже в різний час розлучилися з акціями цього підприємства. Йдеться про Василя Хмельницькому, Едуард Шифрін, Олександрі Шнайдер і Ігоря Дворецькому.

Є кавалером всіх ступенів ордена «За заслуги, нагороджений медаллю« За трудову доблесть », срібною медаллю« 10 років незалежності України »ІІ ступеня, медаллю« Успіння Пресвятої Богородиці ». Володар премії «Прометей-Престиж» в номінації «Регіональний лідер року» (2002), лауреат звання «Людина честі і обов'язку» всеукраїнської акції «Лідер народної довіри», переможець національної програми «Людина року-2005» в номінації «Кращий міський голова» . З 2008 року - Почесний громадянин міста Запоріжжя.

захоплення

Був головою обласної федерації авіаційних видів спорту.

родина, сім'я

Одружений. Має трьох дітей і трьох онуків.

Шлях на політичний Олімп

У велику політику Євген Карташов потрапляє в січні 1999 року, з призначенням на губернаторську посаду. Однак керує областю Євген Григорович зовсім недовго - вже в листопаді того ж 1999-го Леонід Кучма його звільняє, швидше за все, за незадовільні результати президентських Вибори-1999. Нагадаємо, що результати першого туру президентських виборів в області виглядали наступним чином: при явці виборців 68% за Симоненка проголосували 30,79%, за Кучму - 30,74%, за Вітренко - 15,12%, за Мороза - 9,33% виборців. Другий тур виявився для Карташова взагалі провальним: майже 50% за Симоненко і 45% за Кучму. Після цього в січні 2000-го року екс-губернатора відправляють в почесну політичну посилання Надзвичайним і Повноважним послом в Казахстані.

У березні 2001 року Леонід Кучма повторно підписує Указ про призначення Євгена Карташова губернатором і знову таки перед Карташовим постає завдання «зробити» вибори, але вже парламентські в 2002 році. Мабуть, Карташов зробив висновки зі своєї попередньої невдачі і результат був цілком задовільним: за партійними списками провладний блок "За ЄдУ!" Набрав в Запорізькій області 8,9% голосів виборців, поступившись, таким чином, КПУ (33,8%) і СДПУ (о) (10,7%), але випередивши "Нашу Україну" (7,9%). Крім того, 6 з 9 депутатів, обраних за мажоритарними списками, також представляли "За ЄдУ!". Крім цього, в ході виборів Карташов остаточно забезпечив повний контроль у всіх обласних гілках влади. Він був обраний депутатом обласної ради, де під його керівництвом було створено депутатську групу "За розвиток Запорізького краю - за єдину Україну!", До якої увійшли 80 з 97 депутатів облради.

Отже, Карташов «здав іспит» Кучмі і цілком міг сподіватися, що, як і обіцяв президент при призначенні, він буде губернатором до 2004 року, тобто до наступної виборчої кампанії. Однак, в 2003 році, у Карташова з'явилася можливість стати відносно незалежним від політичних ігор Кучми і при цьому залишитися впливовим політиком в краї. У Запоріжжі у зв'язку зі смертю мера Олександра Поляка в лютому 2003 року були призначені позачергові вибори, і Карташов вирішив прийняти в них участь. За Карташова проголосували 137 тис. Виборців - це близько 50% загальної кількості брали участь в голосуванні. Значно менше голосів набрав його головний конкурент Володимир Кальцев - всього 27%.

У 2004 році Карташов, як практично і будь-який представник влади, підтримував Віктора Януковича і був активним учасник «сепаратистського» з'їзду в Сєвєродонецьку. А після перемоги Віктора Ющенка Євген Григорович деякий час навіть ходив у «жертви помаранчевих репресій». Під час робочої поїздки в Запоріжжя в 2005 році Ющенко різко розкритикував Карташова, обізвавши його «паханом». «Це не складне питання, Євген Григорович. Це питання ваших можливостей. Влада повинна бути лакеєм для своїх громадян, а ви робите з себе пахана! », - сказав Ющенко. Однак відносин з бурхливо розвивається в той час Партією регіонів у нього не склалося, хоча мер Запоріжжя стверджує, що стояв у її витоків. Справа в тому, що на виборах мера в 2006 «регіонали» зробили ставку на старого недруга Карташова Володимира Кальцева. А в лютому 2006 року Віктор Янукович навіть обізвав Карташова «флюгером, який не має точки опори». Втім, Карташов і без підтримки ПР зумів в «біло-блакитному» Запоріжжя без проблем знову обійти Кальцева. Однак, ПР отримала більшість в міськраді і у Карташова виник затяжний конфлікт з депутатським корпусом.

Влітку 2006 року, в розпал політичної боротьби в міськраді Карташов відправився до Києва, до Віктора Януковича і той особисто вручив йому партквиток Партії регіонів. За підсумком зустрічі Євген Григорович написав заяву про вступ Карташова в Партію регіонів. Однак уже чотири місяці по тому його офіційно виключають з «біло-блакитних» з формулюванням «за недотримання статуту партії, ненадання практичного сприяння в реалізації програми партії». Однак, Карташову вдавалося практично всю свою другу мерську каденцію балансувати і зберігати вплив, періодично роблячи поступки різним групам «регіоналів» (зокрема, «моторовцам» В'ячеслава Богуслаєва) і іншим політичним силам. Нагадаємо, що «Запоріжсталь», висуванцем якої є Карташов, на місцевому рівні ще в 2006 році зробила ставку на БЮТ. Тож не дивно, що і при прем'єрі Тимошенко Карташов відчував себе досить упевнено.

Подейкують, що Євгенія Карташова пов'язують тривалі і теплі відносини з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Нібито 20 років тому, працюючи на «Запоріжсталі» пан Карташов, буквально врятував бізнес Юлії Володимирівни, підписавши з її фірмою договір про постачання чавуну. Сам пан Карташов настільки знаковим і корисним знайомством ніколи не хизувався - розповів лише одного разу в одному з інтерв'ю.

Погані часи для Карташова настали, коли Президентом став Віктор Янукович. Влітку 2010 року Євген Карташов за кілька місяців до місцевих виборів заявляє про свою відставку. «Зараз мене запросили працювати в МЗС в якості експерта з координації торговельно-економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Прошу запорожців зрозуміти і прийняти моє рішення », - так Євген Григорович прокоментував свій раптовий відхід з посади. Однак мало хто в це повірив, оскільки секретарем міськради та в.о. мера став Володимир Кальцев. По суті, Карташова змусили звільнити місце для Кальцева, але той і в такій ситуації примудрився програти вибори міського голови в 2010 році. Що ж стосується Карташова, то він посади в МЗС, так і не отримав, але на місцевих виборах-2010 очолив міський список КПУ і став депутатом міськради. Навесні поточного року Євген Григорович одним з перших заявив, що має намір балотуватися в народні депутати України. Подейкують, що на цих виборах його «дахом» буде Партія регіонів.

На парламентських виборах 2012 року балотується по округу №76 (Орджонікідзевський район міста Запоріжжя).

Матеріальне становище

За деякими даними, Карташов є міноритарним акціонером «Запоріжсталі» і банку «Металург». Офіційно, цими активами його стан обмежується. Однак опоненти екс-мера неодноразово заявляли, що він володіє металургійним заводом в Македонії, де з родиною проживає його дочка. Карташов спростовував ці заяви і погрожував віддати частину цього бізнесу будь-кому, кому вдасться довести його причетність до даного об'єкта.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Влітку 2005 року мер Запоріжжя Євген Карташов опинився в центрі гучного скандалу - його звинуватили корупції. Зокрема, Євген Григорович нібито у своїх особистих справах літав на чартерному літаку, який був оплачений ФК «Металлруг». Охоронці порядку побачили в цьому порушення закону і «вліпили» бургомістра протокол про корупцію. Закінчилося все штрафом.

Через місяць в відношенні Карташова збуджують головне справу - цього разу його звинувачують в перевищенні повноважень і зловживанні владою - він нібито переказав велику суму з бюджету на рахунок козацької громадської організації. Все було настільки серйозно, що Євген Григорович навіть змушений був терміново піти у відпустку і ненадовго покинути межі України. Однак, через деякий час справу «зам'ялося».

Тоді соратники Карташова заявили, що всі звинувачення і кримінальну справу - політична розправа над міським головою, організована «помаранчевою командою». Адже під час президентських виборів - 2004, мер Запоріжжя активно підтримував кандидата Віктора Януковича і навіть брав участь в Сєвєродонецькому з'їзді. Команда Карташова твердила, що цього президент Ющенко запорізькому бургомістра пробачити так і не зміг.

Карташов Євген Григорович

16:13

Карташов Євген Григорович. Екс-мер Запоріжжя

Найбільш тісно пов'язаний з: Юрієм Каптюх

Всі новини та згадки про Карташова на FaceNEWS

біографія

Екс-мер Запоріжжя Євген Григорович Карташов, який керував містом майже десять років, народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська, що в Макіївському районі Запорізької області. Ще маленьким, майбутній політик з мамою і тіткою перебрався в селі Терсянка, яке знаходиться в Новомиколаївському районі Запорізької області До речі, тут є вулиця Євгена Карташова - саме в честь колишнього бургомістра.

За визнанням самого Євгена Григоровича, свою трудову діяльність він почав в 17 років, коли навчався в Запорізькому Гідротехнікуму - працював кочегаром. Після служби в армії вступив до Запорізького машинобудівний інститут (нині - Запорізький національний технічний університет). У 1979 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ, а через чотири роки - Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Багато років присвятив себе партійній роботі - від інструктора відділу пропаганди і культурно-масової роботи Запорізького обкому ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу Запорізького обкому КПУ.

У 1992 році Карташов став заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, але дуже скоро пішов у бізнес і зайняв посаду заступника генерального директора - директора зовнішньоекономічної фірми комбінату «Запоріжсталь». На найбільшому промисловому підприємстві області Євген Карташов трудиться аж до 1999 року, коли президент України Леонід Кучма призначає його губернатором Запорізької області. З тих пір Карташова незмінно пов'язують з групою власників «Запоріжсталі», які, правда, вже в різний час розлучилися з акціями цього підприємства. Йдеться про Василя Хмельницькому, Едуард Шифрін, Олександрі Шнайдер і Ігоря Дворецькому.

Є кавалером всіх ступенів ордена «За заслуги, нагороджений медаллю« За трудову доблесть », срібною медаллю« 10 років незалежності України »ІІ ступеня, медаллю« Успіння Пресвятої Богородиці ». Володар премії «Прометей-Престиж» в номінації «Регіональний лідер року» (2002), лауреат звання «Людина честі і обов'язку» всеукраїнської акції «Лідер народної довіри», переможець національної програми «Людина року-2005» в номінації «Кращий міський голова» . З 2008 року - Почесний громадянин міста Запоріжжя.

захоплення

Був головою обласної федерації авіаційних видів спорту.

родина, сім'я

Одружений. Має трьох дітей і трьох онуків.

Шлях на політичний Олімп

У велику політику Євген Карташов потрапляє в січні 1999 року, з призначенням на губернаторську посаду. Однак керує областю Євген Григорович зовсім недовго - вже в листопаді того ж 1999-го Леонід Кучма його звільняє, швидше за все, за незадовільні результати президентських Вибори-1999. Нагадаємо, що результати першого туру президентських виборів в області виглядали наступним чином: при явці виборців 68% за Симоненка проголосували 30,79%, за Кучму - 30,74%, за Вітренко - 15,12%, за Мороза - 9,33% виборців. Другий тур виявився для Карташова взагалі провальним: майже 50% за Симоненко і 45% за Кучму. Після цього в січні 2000-го року екс-губернатора відправляють в почесну політичну посилання Надзвичайним і Повноважним послом в Казахстані.

У березні 2001 року Леонід Кучма повторно підписує Указ про призначення Євгена Карташова губернатором і знову таки перед Карташовим постає завдання «зробити» вибори, але вже парламентські в 2002 році. Мабуть, Карташов зробив висновки зі своєї попередньої невдачі і результат був цілком задовільним: за партійними списками провладний блок "За ЄдУ!" Набрав в Запорізькій області 8,9% голосів виборців, поступившись, таким чином, КПУ (33,8%) і СДПУ (о) (10,7%), але випередивши "Нашу Україну" (7,9%). Крім того, 6 з 9 депутатів, обраних за мажоритарними списками, також представляли "За ЄдУ!". Крім цього, в ході виборів Карташов остаточно забезпечив повний контроль у всіх обласних гілках влади. Він був обраний депутатом обласної ради, де під його керівництвом було створено депутатську групу "За розвиток Запорізького краю - за єдину Україну!", До якої увійшли 80 з 97 депутатів облради.

Отже, Карташов «здав іспит» Кучмі і цілком міг сподіватися, що, як і обіцяв президент при призначенні, він буде губернатором до 2004 року, тобто до наступної виборчої кампанії. Однак, в 2003 році, у Карташова з'явилася можливість стати відносно незалежним від політичних ігор Кучми і при цьому залишитися впливовим політиком в краї. У Запоріжжі у зв'язку зі смертю мера Олександра Поляка в лютому 2003 року були призначені позачергові вибори, і Карташов вирішив прийняти в них участь. За Карташова проголосували 137 тис. Виборців - це близько 50% загальної кількості брали участь в голосуванні. Значно менше голосів набрав його головний конкурент Володимир Кальцев - всього 27%.

У 2004 році Карташов, як практично і будь-який представник влади, підтримував Віктора Януковича і був активним учасник «сепаратистського» з'їзду в Сєвєродонецьку. А після перемоги Віктора Ющенка Євген Григорович деякий час навіть ходив у «жертви помаранчевих репресій». Під час робочої поїздки в Запоріжжя в 2005 році Ющенко різко розкритикував Карташова, обізвавши його «паханом». «Це не складне питання, Євген Григорович. Це питання ваших можливостей. Влада повинна бути лакеєм для своїх громадян, а ви робите з себе пахана! », - сказав Ющенко. Однак відносин з бурхливо розвивається в той час Партією регіонів у нього не склалося, хоча мер Запоріжжя стверджує, що стояв у її витоків. Справа в тому, що на виборах мера в 2006 «регіонали» зробили ставку на старого недруга Карташова Володимира Кальцева. А в лютому 2006 року Віктор Янукович навіть обізвав Карташова «флюгером, який не має точки опори». Втім, Карташов і без підтримки ПР зумів в «біло-блакитному» Запоріжжя без проблем знову обійти Кальцева. Однак, ПР отримала більшість в міськраді і у Карташова виник затяжний конфлікт з депутатським корпусом.

Влітку 2006 року, в розпал політичної боротьби в міськраді Карташов відправився до Києва, до Віктора Януковича і той особисто вручив йому партквиток Партії регіонів. За підсумком зустрічі Євген Григорович написав заяву про вступ Карташова в Партію регіонів. Однак уже чотири місяці по тому його офіційно виключають з «біло-блакитних» з формулюванням «за недотримання статуту партії, ненадання практичного сприяння в реалізації програми партії». Однак, Карташову вдавалося практично всю свою другу мерську каденцію балансувати і зберігати вплив, періодично роблячи поступки різним групам «регіоналів» (зокрема, «моторовцам» В'ячеслава Богуслаєва) і іншим політичним силам. Нагадаємо, що «Запоріжсталь», висуванцем якої є Карташов, на місцевому рівні ще в 2006 році зробила ставку на БЮТ. Тож не дивно, що і при прем'єрі Тимошенко Карташов відчував себе досить упевнено.

Подейкують, що Євгенія Карташова пов'язують тривалі і теплі відносини з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Нібито 20 років тому, працюючи на «Запоріжсталі» пан Карташов, буквально врятував бізнес Юлії Володимирівни, підписавши з її фірмою договір про постачання чавуну. Сам пан Карташов настільки знаковим і корисним знайомством ніколи не хизувався - розповів лише одного разу в одному з інтерв'ю.

Погані часи для Карташова настали, коли Президентом став Віктор Янукович. Влітку 2010 року Євген Карташов за кілька місяців до місцевих виборів заявляє про свою відставку. «Зараз мене запросили працювати в МЗС в якості експерта з координації торговельно-економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Прошу запорожців зрозуміти і прийняти моє рішення », - так Євген Григорович прокоментував свій раптовий відхід з посади. Однак мало хто в це повірив, оскільки секретарем міськради та в.о. мера став Володимир Кальцев. По суті, Карташова змусили звільнити місце для Кальцева, але той і в такій ситуації примудрився програти вибори міського голови в 2010 році. Що ж стосується Карташова, то він посади в МЗС, так і не отримав, але на місцевих виборах-2010 очолив міський список КПУ і став депутатом міськради. Навесні поточного року Євген Григорович одним з перших заявив, що має намір балотуватися в народні депутати України. Подейкують, що на цих виборах його «дахом» буде Партія регіонів.

На парламентських виборах 2012 року балотується по округу №76 (Орджонікідзевський район міста Запоріжжя).

Матеріальне становище

За деякими даними, Карташов є міноритарним акціонером «Запоріжсталі» і банку «Металург». Офіційно, цими активами його стан обмежується. Однак опоненти екс-мера неодноразово заявляли, що він володіє металургійним заводом в Македонії, де з родиною проживає його дочка. Карташов спростовував ці заяви і погрожував віддати частину цього бізнесу будь-кому, кому вдасться довести його причетність до даного об'єкта.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Влітку 2005 року мер Запоріжжя Євген Карташов опинився в центрі гучного скандалу - його звинуватили корупції. Зокрема, Євген Григорович нібито у своїх особистих справах літав на чартерному літаку, який був оплачений ФК «Металлруг». Охоронці порядку побачили в цьому порушення закону і «вліпили» бургомістра протокол про корупцію. Закінчилося все штрафом.

Через місяць в відношенні Карташова збуджують головне справу - цього разу його звинувачують в перевищенні повноважень і зловживанні владою - він нібито переказав велику суму з бюджету на рахунок козацької громадської організації. Все було настільки серйозно, що Євген Григорович навіть змушений був терміново піти у відпустку і ненадовго покинути межі України. Однак, через деякий час справу «зам'ялося».

Тоді соратники Карташова заявили, що всі звинувачення і кримінальну справу - політична розправа над міським головою, організована «помаранчевою командою». Адже під час президентських виборів - 2004, мер Запоріжжя активно підтримував кандидата Віктора Януковича і навіть брав участь в Сєвєродонецькому з'їзді. Команда Карташова твердила, що цього президент Ющенко запорізькому бургомістра пробачити так і не зміг.

Карташов Євген Григорович

16:13

Карташов Євген Григорович. Екс-мер Запоріжжя

Найбільш тісно пов'язаний з: Юрієм Каптюх

Всі новини та згадки про Карташова на FaceNEWS

біографія

Екс-мер Запоріжжя Євген Григорович Карташов, який керував містом майже десять років, народився 1 січня 1942 року на руднику Щегловська, що в Макіївському районі Запорізької області. Ще маленьким, майбутній політик з мамою і тіткою перебрався в селі Терсянка, яке знаходиться в Новомиколаївському районі Запорізької області До речі, тут є вулиця Євгена Карташова - саме в честь колишнього бургомістра.

За визнанням самого Євгена Григоровича, свою трудову діяльність він почав в 17 років, коли навчався в Запорізькому Гідротехнікуму - працював кочегаром. Після служби в армії вступив до Запорізького машинобудівний інститут (нині - Запорізький національний технічний університет). У 1979 році закінчив Вищу партійну школу при ЦК КПУ, а через чотири роки - Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Багато років присвятив себе партійній роботі - від інструктора відділу пропаганди і культурно-масової роботи Запорізького обкому ЛКСМУ до завідувача ідеологічного відділу Запорізького обкому КПУ.

У 1992 році Карташов став заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, але дуже скоро пішов у бізнес і зайняв посаду заступника генерального директора - директора зовнішньоекономічної фірми комбінату «Запоріжсталь». На найбільшому промисловому підприємстві області Євген Карташов трудиться аж до 1999 року, коли президент України Леонід Кучма призначає його губернатором Запорізької області. З тих пір Карташова незмінно пов'язують з групою власників «Запоріжсталі», які, правда, вже в різний час розлучилися з акціями цього підприємства. Йдеться про Василя Хмельницькому, Едуард Шифрін, Олександрі Шнайдер і Ігоря Дворецькому.

Є кавалером всіх ступенів ордена «За заслуги, нагороджений медаллю« За трудову доблесть », срібною медаллю« 10 років незалежності України »ІІ ступеня, медаллю« Успіння Пресвятої Богородиці ». Володар премії «Прометей-Престиж» в номінації «Регіональний лідер року» (2002), лауреат звання «Людина честі і обов'язку» всеукраїнської акції «Лідер народної довіри», переможець національної програми «Людина року-2005» в номінації «Кращий міський голова» . З 2008 року - Почесний громадянин міста Запоріжжя.

захоплення

Був головою обласної федерації авіаційних видів спорту.

родина, сім'я

Одружений. Має трьох дітей і трьох онуків.

Шлях на політичний Олімп

У велику політику Євген Карташов потрапляє в січні 1999 року, з призначенням на губернаторську посаду. Однак керує областю Євген Григорович зовсім недовго - вже в листопаді того ж 1999-го Леонід Кучма його звільняє, швидше за все, за незадовільні результати президентських Вибори-1999. Нагадаємо, що результати першого туру президентських виборів в області виглядали наступним чином: при явці виборців 68% за Симоненка проголосували 30,79%, за Кучму - 30,74%, за Вітренко - 15,12%, за Мороза - 9,33% виборців. Другий тур виявився для Карташова взагалі провальним: майже 50% за Симоненко і 45% за Кучму. Після цього в січні 2000-го року екс-губернатора відправляють в почесну політичну посилання Надзвичайним і Повноважним послом в Казахстані.

У березні 2001 року Леонід Кучма повторно підписує Указ про призначення Євгена Карташова губернатором і знову таки перед Карташовим постає завдання «зробити» вибори, але вже парламентські в 2002 році. Мабуть, Карташов зробив висновки зі своєї попередньої невдачі і результат був цілком задовільним: за партійними списками провладний блок "За ЄдУ!" Набрав в Запорізькій області 8,9% голосів виборців, поступившись, таким чином, КПУ (33,8%) і СДПУ (о) (10,7%), але випередивши "Нашу Україну" (7,9%). Крім того, 6 з 9 депутатів, обраних за мажоритарними списками, також представляли "За ЄдУ!". Крім цього, в ході виборів Карташов остаточно забезпечив повний контроль у всіх обласних гілках влади. Він був обраний депутатом обласної ради, де під його керівництвом було створено депутатську групу "За розвиток Запорізького краю - за єдину Україну!", До якої увійшли 80 з 97 депутатів облради.

Отже, Карташов «здав іспит» Кучмі і цілком міг сподіватися, що, як і обіцяв президент при призначенні, він буде губернатором до 2004 року, тобто до наступної виборчої кампанії. Однак, в 2003 році, у Карташова з'явилася можливість стати відносно незалежним від політичних ігор Кучми і при цьому залишитися впливовим політиком в краї. У Запоріжжі у зв'язку зі смертю мера Олександра Поляка в лютому 2003 року були призначені позачергові вибори, і Карташов вирішив прийняти в них участь. За Карташова проголосували 137 тис. Виборців - це близько 50% загальної кількості брали участь в голосуванні. Значно менше голосів набрав його головний конкурент Володимир Кальцев - всього 27%.

У 2004 році Карташов, як практично і будь-який представник влади, підтримував Віктора Януковича і був активним учасник «сепаратистського» з'їзду в Сєвєродонецьку. А після перемоги Віктора Ющенка Євген Григорович деякий час навіть ходив у «жертви помаранчевих репресій». Під час робочої поїздки в Запоріжжя в 2005 році Ющенко різко розкритикував Карташова, обізвавши його «паханом». «Це не складне питання, Євген Григорович. Це питання ваших можливостей. Влада повинна бути лакеєм для своїх громадян, а ви робите з себе пахана! », - сказав Ющенко. Однак відносин з бурхливо розвивається в той час Партією регіонів у нього не склалося, хоча мер Запоріжжя стверджує, що стояв у її витоків. Справа в тому, що на виборах мера в 2006 «регіонали» зробили ставку на старого недруга Карташова Володимира Кальцева. А в лютому 2006 року Віктор Янукович навіть обізвав Карташова «флюгером, який не має точки опори». Втім, Карташов і без підтримки ПР зумів в «біло-блакитному» Запоріжжя без проблем знову обійти Кальцева. Однак, ПР отримала більшість в міськраді і у Карташова виник затяжний конфлікт з депутатським корпусом.

Влітку 2006 року, в розпал політичної боротьби в міськраді Карташов відправився до Києва, до Віктора Януковича і той особисто вручив йому партквиток Партії регіонів. За підсумком зустрічі Євген Григорович написав заяву про вступ Карташова в Партію регіонів. Однак уже чотири місяці по тому його офіційно виключають з «біло-блакитних» з формулюванням «за недотримання статуту партії, ненадання практичного сприяння в реалізації програми партії». Однак, Карташову вдавалося практично всю свою другу мерську каденцію балансувати і зберігати вплив, періодично роблячи поступки різним групам «регіоналів» (зокрема, «моторовцам» В'ячеслава Богуслаєва) і іншим політичним силам. Нагадаємо, що «Запоріжсталь», висуванцем якої є Карташов, на місцевому рівні ще в 2006 році зробила ставку на БЮТ. Тож не дивно, що і при прем'єрі Тимошенко Карташов відчував себе досить упевнено.

Подейкують, що Євгенія Карташова пов'язують тривалі і теплі відносини з екс-прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Нібито 20 років тому, працюючи на «Запоріжсталі» пан Карташов, буквально врятував бізнес Юлії Володимирівни, підписавши з її фірмою договір про постачання чавуну. Сам пан Карташов настільки знаковим і корисним знайомством ніколи не хизувався - розповів лише одного разу в одному з інтерв'ю.

Погані часи для Карташова настали, коли Президентом став Віктор Янукович. Влітку 2010 року Євген Карташов за кілька місяців до місцевих виборів заявляє про свою відставку. «Зараз мене запросили працювати в МЗС в якості експерта з координації торговельно-економічних зв'язків із зарубіжними країнами. Прошу запорожців зрозуміти і прийняти моє рішення », - так Євген Григорович прокоментував свій раптовий відхід з посади. Однак мало хто в це повірив, оскільки секретарем міськради та в.о. мера став Володимир Кальцев. По суті, Карташова змусили звільнити місце для Кальцева, але той і в такій ситуації примудрився програти вибори міського голови в 2010 році. Що ж стосується Карташова, то він посади в МЗС, так і не отримав, але на місцевих виборах-2010 очолив міський список КПУ і став депутатом міськради. Навесні поточного року Євген Григорович одним з перших заявив, що має намір балотуватися в народні депутати України. Подейкують, що на цих виборах його «дахом» буде Партія регіонів.

На парламентських виборах 2012 року балотується по округу №76 (Орджонікідзевський район міста Запоріжжя).

Матеріальне становище

За деякими даними, Карташов є міноритарним акціонером «Запоріжсталі» і банку «Металург». Офіційно, цими активами його стан обмежується. Однак опоненти екс-мера неодноразово заявляли, що він володіє металургійним заводом в Македонії, де з родиною проживає його дочка. Карташов спростовував ці заяви і погрожував віддати частину цього бізнесу будь-кому, кому вдасться довести його причетність до даного об'єкта.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Влітку 2005 року мер Запоріжжя Євген Карташов опинився в центрі гучного скандалу - його звинуватили корупції. Зокрема, Євген Григорович нібито у своїх особистих справах літав на чартерному літаку, який був оплачений ФК «Металлруг». Охоронці порядку побачили в цьому порушення закону і «вліпили» бургомістра протокол про корупцію. Закінчилося все штрафом.

Через місяць в відношенні Карташова збуджують головне справу - цього разу його звинувачують в перевищенні повноважень і зловживанні владою - він нібито переказав велику суму з бюджету на рахунок козацької громадської організації. Все було настільки серйозно, що Євген Григорович навіть змушений був терміново піти у відпустку і ненадовго покинути межі України. Однак, через деякий час справу «зам'ялося».

Тоді соратники Карташова заявили, що всі звинувачення і кримінальну справу - політична розправа над міським головою, організована «помаранчевою командою». Адже під час президентських виборів - 2004, мер Запоріжжя активно підтримував кандидата Віктора Януковича і навіть брав участь в Сєвєродонецькому з'їзді. Команда Карташова твердила, що цього президент Ющенко запорізькому бургомістра пробачити так і не зміг.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация