Картьє: історія знаменитого бренду з цікавими подробицями

  1. З історії бренду
  2. Талант плюс удача
  3. новий поворот
  4. молода зміна
  5. всесвітнє визнання
  6. зміна стратегії
  7. Подальший розвиток
  8. Освіта концерну
  9. Картьє сьогодні
  10. унікальні прикраси
  11. кільця
  12. Браслети
  13. Сережки
  14. Відгуки

Багато прекрасно знають значок, що складається з двох оригінально переплетених між собою букв «С».

Це ніщо інше, як товарний знак знаменитої компанії Cartier, давнього законодавця всесвітньої моди.

Бренд обгрунтовано вважається революційним дизайнерським кроком в ювелірному майстерності. Маса бутиків в 125 країнах радують покупців такими ексклюзивними витонченими предметами, як ювелірні лінії, годинник і аромати.

З історії бренду

Бренд Cartier має за своєю спиною півторастолітніх історію. На початку дев'ятнадцятого століття у небагатого власника крамниці з виробництва порохових ріжків, на прізвище Картьє, з'явився син, якому дали ім'я Луї-Франсуа.

У ранньому віці хлопчик виявив неабиякий талант у творчості і був визначений учнем паризького ювеліра Пікара Адольфа.

Матушка виявилася категоричній противницею цієї ідеї, адже на її думку, заняття порохом набагато прибутковіше, ніж робота з золотом. Адже в поросі зацікавлені всі навколо, вироби же з золота - доля купки багатої знаті.

Талант плюс удача

Луї-Франсуа швидко освоїв ювелірне ремесло. До початку 1847 роки юний підмайстер зумів викупити у Пікара маленьке приміщення і сам став приймати замовлення.

Завдяки таланту, він досить швидко розкрутився, і до 1853 му році здобув ювелірну крамницю на паризькій вулиці під назвою Нев де-Петі-Шан поруч з Біржею.

Звичайно, Франція не страждала на брак класних ювелірів, але юному Картьє несказанно щастило. Через півмісяця, як він відкрився, в майстерню зайшла ефектна знатна мадам, що виділяють приємний аромат. Подовгу розглядаючи вироби з золота, вона голосно захоплювалася побаченим і прикупила кілька брошок.

Так удача посміхнулася юному даруванню. Покупницею була мадам Ньеверкерк, графиня, дружина інтенданта двору імператора.

Її кращою приятелькою виявилася княгиня, яка припадає племінницею Бонапарту, на прізвище чоловіка - Демидова.

За два з невеликим роки княгинею Демидової, мадам Ньеверкерк і імператрицею Євгенією, другою половиною покійного імператора, було придбано понад півтори сотні ювелірних дрібничок.

За їхніми рекомендаціями в крамницю Картьє кинулися всі знайомі. У них з'являлася впевненість, що не доведеться побачити подібний ювелірний шедевр під час аристократичного балу на вбранні своєї знайомої або приятельки, тому що Луї Картьє ніколи повторювався. Будь-яка нова його творіння завжди відрізнялося від колишнього.

Благополуччя Картьє і авторитет його, як вправного ювеліра, постійно росли.

новий поворот

Художник прагнув до свіжих формам, змішуючи давні ювелірні традиції з модними напрямками.

Зачіски знатних осіб заповнилися метеликами з діамантів, підкомірці панів прикрашалися жуками-скарабея, по шовкових туалетах жінок повзали блискучі скорпіони - подібні нововведення здавалися незвичні для очей суспільства.


Тільки Картьє прийшла думка торувати в ювелірну справу дорогу для комах і тварин. Він примудрився розглянути в цьому справжню красу, відтворив її в своїх творах і змусив інших дивуватися створеному витонченості.

Першим серед світових ювелірних майстрів, Луї Картьє почав використовувати платину. До цього, майстри застосовували тільки срібло і золото.


По міцності платина значно перевершувала ці матеріали і витримувала набагато більшу масу дорогоцінного каміння. А адже саме на кількість блискучих дорогих камінчиків звертали увагу багаті клієнтки.

Ювелір відкрив просту закономірність - у все герцогинь, княгинь і імператриць в голові покладено ідею - чим рясніше груди усипана коштовностями, тим привабливіше вона для чоловічої статі.

молода зміна

У роботу Луї-Франсуа поступово вникав його син на ім'я Альфред, який вже в 1898 році обрадував парижан відкриттям салону в центрі широко відомого проспекту Ла-Пе. Тут були зосереджені найшикарніші столичні магазини.

Діти Альфреда підхопили справу батька і діда. Свого найбільш перспективного первістка Луї-Жозефа, він взяв у сімейний бізнес в якості рівноправного партнера.

Луї-Жозефу, якого всі просто називали Луї, вдалося підняти реноме торгової марки на черговий рівень, хоча його вік не перевищував двадцяти трьох років.

Прикраси від Картьє стали володіти особливою аурою і шиком якраз в період його плідної діяльності. Майстер недолюблював стиль модерн, що заполонив все на початку дев'ятнадцятого століття.

Луї Картьє реалізовував свою клієнтуру вироби стилізовані під старовину, йому вдалося змінити напрямок примхливої ​​моди.


У його фірмових робіт, зокрема, в стилі Guirlande (в якому у діамантів така компоновка, що кріплення їх взагалі не видно), постійно був небачений попит по всій країні.

всесвітнє визнання

Принц Уельський в початку 1902 року була придбана у Картьє корона, яка прикрашала голову Едуарда VII при його зведенні на трон.

Луї Картьє вміло переймав чужий досвід. Наприклад, мистецтво емалі він освоїв, вивчаючи роботи великого Фаберже. Луї Картьє був своєрідним суперником Карла.

У 1907 він показав в Петербурзі виставку своїх прикрас, і нехай бутика-майстерні відкрити в Росії не вийшло, імператор Микола II дав йому кілька офіційних замовлень. З цього часу Картьє перетворився в постачальника ювелірних цінностей для російської вищої знаті.

До Америки фірма Картьє дісталася в Наприкінці 1908 року, коли в Нью-Йорку П'єр відкрив представництво компанії. Він представляв вже третє покоління знаменитої ювелірної сім'ї. 1910 став роком реєстрації прославленого вензелі, де витончено сплетені дві великі «С».

У 1906 фірмою вперше створений зразок наручних годинників для використання льотчиками, і з цим пов'язана цікава історія. Спочатку на суд світової громадськості були представлені посипані коштовностями жіночі годинники. Однак, вони не прижилися, так як в той час в моді були довгі рукава і рукавички.

Виручив Луї його приятель - авіатор Альберто С. Дюмон, який замовив годинник для себе. З того моменту годинник Картьє стали широко відомі по всьому світу.


У десятому році Картьє вдалося зробити переворот у світі годинникових механізмів, помістивши годинник в прямокутний корпус. Трохи пізніше на годиннику деяких моделей стало показуватися лондонське, нью-йоркське і паризьке час, де дислокувалися штаб-квартири фірми.

До кінця 1919 р випущені тоненькі ручний годинник «Танк».


Так були увічнені танки американців, які воювали на початку століття на французькій землі.
Ця модель годинника популярна і донині.

зміна стратегії

Подальша стратегія компанії стала видозмінюватися. Перша половина двадцятого століття повністю змінила світогляд суспільства. Аристократи поступово витіснялися багатими бізнесменами, а останніх цікавила не тільки дорожнеча і престижність предметів, але і функціональність.

Компанія перекваліфікувалася на випуск авторучок, запальничок і годин для масового покупця. Проте ювелірне мистецтво не забувалося. В початку 1914-го з'явилося на світло зображення пантери - стала символом Картьє.

Пізніше, цінителі ювелірної майстерності стали свідками створення однойменної колекції.


Небесно-смарагдові очі витонченої фігурки граціозно грізного хижака дивляться на нас з браслетів, перснів, кулонів на ланцюжках і навіть з запонок і ручок.

У 1925 році компанією розроблена незвичайна форма знаменитого кільця «trinity», який отримав всесвітню славу.


У його дизайн входить біле, жовте і рожеве кільця, які уособлюють відданість, дружбу і любов.


Надалі, на базі цього потрійного кільця був створений комплект «trinity», в який входять підвіска, браслет і кільце.

Подальший розвиток

У 1945-тому компанія перейменувалася в «Cartier International», їй став керувати П'єр Картьє. До п'ятидесятих випущені годинник «Baignoires», мають форму овалу. Пізніше, в шістдесятих, компанія виробила кілька престижних марок часових виробів «Crash Watches», «Ceintures», «Reverso».


До того періоду фірма виросла з сімейних рамок. В її керівництво увійшов Ален Перрен, який надав дистриб'юторської політиці свіжий подих. За його рекомендацією продукцію стали продавати поряд з фірмовими салонами, в спеціалізованих місцях багатих супермаркетах.

Під цей напрямок, назване «Must», компанія стала випускати нові товари. Магазини виявилися завалені ременями, сумками, хустками від Картьє, що дозволило завоювати великий пласт покупців. В результаті прибуток цього напрямку стала дорівнює третій частині доходів всієї компанії.

Освіта концерну

З 1979 року всі філії компанії об'єдналися в концерн, який став називатися «Cartier World».

Через пару років їм випущені парфуми «Must», в 1987-му проведені духи «Pantere», а в 1994-му - лінія «So Pretty».

Незважаючи на нові напрямки, головним залишалася ювелірна справа. 1982 рік ознаменувався появою напряму «Nouvelle Joallerie».

У ньому вишукано поєднувалися стилізовані класичні традиції і найсучасніший дизайн, без всякої химерності. З 1993 р компанія Картьє злилася з концерном Richemond, що виробляють товари розкоші.

Картьє сьогодні

Сьогодні в Cartier входить чотирнадцять структур, які виробляють годинник, ювелірку і аксесуари. Всі товари марки Картьє відрізняється особливою розкішшю і флером престижності.

У 2003 році брендом випущена ювелірна лінія «Поцілунок дракона». У неї явно проглядаються китайські традиції. Античного стилю «Дракона» приписують благоденство, багатство і успіх.


Щодня з нью-йоркської штаб-квартири Картьє на «П'ятій Авеню» ведеться координація чотирма брендовими бутиками та двома сотнями магазинів.

На слуху у справжніх цінителів такі ювелірні колекції, як: LOVE, Amulette de Cartier, Trinity de Cartier, Juste un Clou.


В коштовностях від Картьє будь-яка представниця жіночої статі завжди відчуває себе царицею.

Ювелірним Домом Cartier надана можливість кожної клієнтки змінювати зовнішній вигляд прикрас:

  • додавати або, навпаки, зменшувати певні дрібні частини у дорогоцінних прикрас;
  • робити кліпси з кулона або брошки.

Компанія з моменту створення регулярно займається переробкою прийнятих канонів краси і елегантності. Щодня майстри-віртуози від Картьє перевтілюють дорогоцінні метали і камені в справжні твори мистецтва.

унікальні прикраси

Багато років вважалося, що ювелірних прикрас Cartier місце тільки на одязі імператорської сім'ї і вищої знаті. У коштовностей цього бренду існує якась аура, яка підкреслює особливу статусність їхнього власника.

кільця

Будь-яке кільце Картьє, це не тільки красива річ з дорогоцінного каміння та дорогоцінного металу, а справжній мініатюрний ювелірний шедевр.


Кожне кільце, подібно до інших виробів Картьє знаходиться в яскраво-червоному шкіряному футлярі, прошитому ниткою з золота.

Найталановитішим ювелірам фірми регулярно вдається відшукувати свіже бачення дизайну прикрас, нові способи обробки дорогоцінного каміння та інших деталей. Вони дійсно представляють справжніх новаторів в своїй справі, створюючи унікальні речі.

Існує легенда про те, як народилося знайоме багатьом кільце Trinity Cartier. Відомий філософ, художник, поет і драматург Жан Кокто на початку двадцять четвертого року зробив Картьє замовлення.


Цей талановитий художник вважав, що кільце має велику значимість як у чоловіків, так і у жінок. У нього була багатюща фантазія, а мріяв він про незвичайний кільці, одночасно простому і в той же час, витончено унікальному.

Картьє склав воєдино обидва ці принципи, і створив трехзвенное виріб, який зараз є класичним для цього бренду. Три переплетених воєдино кільця говорять про дружбу, вірність і кохання.


Для кожного з ланок використовується окремий метал (платина, жовте і рожеве золото), відповідно до вищепереліченими почуттями. Жан Кокто асоціював це кільце з «абсолютною любов'ю». Згідно з легендою, саме таким було народження унікального і простого кільця Картьє.

Трохи пізніше в лінію Trinity увійшли і інші ювелірні твори, наприклад,
браслети з таким же дизайном.


В історії людства, унікальними ювелірними кільцями Картьє, з'єднувалися багато щасливі половинки. Їх дарували в знак визнання любові, з їх допомогою висловлювали почуття. Деякі кільця Картьє постійно овіяні безліччю легенд і хвилюючих історій.

Так, подібна романтична легенда перетворилася на історію кохання актриси і моделі Келлі Грейс, гостя кінофоруму в Каннах у п'ятдесят п'ятому році минулого століття.


Незабаром після кінофестивалю Грейс брала участь в монакських показі, де зустрілася з князем Реньє третім, і відразу між ними спалахнула пристрасна любов.

В кінці 56-го під час відбулася заручин на руці Грейс з'явилося кільце від Картьє, на якому красувалися діаманти вагою понад дванадцять карат.


Неймовірне витонченість і краса кільця обумовлені присутністю в центрі діаманта, що має оригінальну огранювання і наявністю платинової оправи, на якій красуються два діамантиком, ограновані багетом. Ця пара камінчиків надає основному каменю набагато більшу чудовий.

Грейс Келлі постійно носить це кільце. Навіть беручи участь в кінофільмах, вона не знімає його.


Всі могли побачити цей княжий дар на її пальці на презентації фільму «Вище суспільство», режисера Чарльза Уолтерса.

Будинком Картьє сьогодні представлений цілим букетом ліній обручок, це класика, Cartier d'Amour, з гравіюванням, Solitaire 1895 Trinity Ruban, Ballerine і інші.

Браслети

Браслети Будинки Картьє воістину є культовими. Зовні прості і в той же час ексклюзивно шикарні, ці аксесуари давно і заслужено користуються любов'ю в усіх країнах світу.

У початку 1969 року на нью-йоркській виставці дизайнером Альдо Чіпулло презентовано браслет Cartier Love, який є символом злиття двох люблячих сердець.


Це зовні проста модель не має аналогів в світі. У дизайні Cartier Love, проглядаються Середньовічні пояса, що символізують цнотливість і вірність.

Прикраси цієї лінії можна побачити на Моніці Белучі, Крістене Стюарт, Джесіці Альбі і багатьох інших загальновідомих особистостях.

Особливістю цих браслетів є те, що в комплект входить маленька отверточка, якій відкривається і закривається це ювелірний виріб.


Поверхня Cartier Love задекорована гвинтиками під неї, а також розсипом діамантів і фіанітів. Закрити браслет на власній руці неможливо, обов'язково потрібно, щоб його пригвинтили друга половинка, у якій і зберігається в подальшому ключик.

Браслет виконаний як два півкола з'єднаних разом, які символізують нескінченну відданість один одному.

Багато голлівудських зірок прагнуть стати володарями кілька видозміненого браслета, який являє собою шовковий шнурок, що обіймає зап'ясті, з написом LOVE, виконаної на невеликому золотом колечку.


Після кожного такого купленого браслета Будинок Картьє робить перерахування ста п'ятдесяти доларів в благодійні організації.

Компанія ретельно стежить за якістю продукції, що реалізовується, яка розфасована в ексклюзивні коробочки, мають фірмовий логотип. Кожен виріб має відповідний сертифікат.

Купуючи наручний браслет Cartier Love, слід пам'ятати, що ціна його ніяк не може бути нижче 1000 доларів. Все інше підроблення.

Сережки

Сережках Cartier завжди була властива непередбачуваність форми. Стиль Картьє, це простота і природність, тому сережки виготовляються з платини, а також білого і жовтого золота.


Дорогоцінні камені зазвичай не використовуються, хіба тільки в прикрасах з невеликих ніжних діамантів або перлин.

Іноді на привабливих сережках Cartier можна побачити забарвлену різнокольорову емаль. Вони доречні і для повсякденного носіння, і для відвідування урочистостей.


Коли у кого-небудь виникає бажання вразити кохану дорогим ексклюзивним подарунком, немає нічого більш гідного, ніж витончені ювелірні прикраси Будинки Картьє. Будь-яке з них допоможе висловити вашу бездоганну відданість і безмежну любов.

Відгуки

Наталя, Казань

«На мій погляд ювелірні вироби від Картьє дійсно витончені, завжди оригінальні. Найголовніше, що від них не буває алергії ».

Надія, Краснодар

«Завжди намагаюся брати ювелірні вироби фірми Картьє. На весілля отримала в подарунок платинове кільце вартість сто тисяч. Краса неймовірна. З тих пір небайдужа до цього бренду. »

Наталя, Єкатеринбург

«Нещодавно зацікавилася коштовностями від Картьє. Почитала відповідну літературу. Дійсно, серед них бувають досить унікальні речі. Мені нічого подібного раніше бачити не доводилося. Пишність і витонченість просто вражають. Шкода, що мій гаманець не дозволяє придбати мені ті речі, які подобаються, але, на щастя, один браслетик я не втрималася і купила. Радість просто безмежна. Всі знайомі просто вмирають від заздрості. »

Світлана, Троїцьк

«Я живу в досить невеликі містечку і ніколи не бачила ювелірних виробів бренду Картьє, хоча багато про них чула. Нещодавно була в Москві і зайшла в ювелірний бутік. Остовпіла від захоплення. Жодне вони не повторювало інше, все дуже індивідуально. Куплена мною брошка викликала справжній фурор в нашому маленькому місті. »

Гульнара, Майкоп

«Не бачила нічого прекраснішого брошок і кольє від Картьє. Ось вже дійсно сама довершеність. Анітрохи не шкода грошей заплачених за них. Вони цього варті. »

Ольга, Саратов

«Отримала в подарунок на ювілей діамантову брошку бренду Картьє. Страшно дорога і шалено красива. Дуже задоволена і рада. Камені переливаються різнобарв'ям веселки, очі не втомлюються дивитися на таку неземну красу. »

Світлана, Челябінськ

«Вибирали недавно браслет на ювілей директору нашої компанії. Зупинилися на витонченому платиновому браслеті від Картьє. Радість ювілярки неможливо описати словами. Досконалість браслета також не підлягає переказу. Дуже ефектна, престижна і дорога річ. »

Оксана, Подольск

«Зіткнулася недавно з фірмовими ювелірними виробами Картьє. Бренд по справжньому всесвітньо відомий. Кільця настільки вражають різноманітністю і витонченістю виконання, що вибрати лише одне практично неможливо. »

Катерина, Тамбов

«Виїжджаючи за кордон, постійно ходжу помилуватися на красу і витонченість кілець і інших коштовностей виконаних брендом Картьє. Це зовсім не те що розглядати їх на картинках інтернету. Я давно люблю ювелірку Картьє. Ціни мають досить великий розкид, тому можна завжди підібрати собі, щось підходяще. »

Любов, Сизрань

«Виріб ювелірної фірми Картьє, мабуть, найкрасивіше з тих, які я коли-небудь бачила. Ціни, звичайно, високі, але вони цього варті. Дуже красиві дорогоцінні камені. Дизайн унікальний. Хто один раз побачить їх, той назавжди стане їх шанувальником, як, втім, і я. »

Олександра, Каменськ-Уральський

»Нарешті, купила в Пітері кольє від кард. Чи не бачила нічого подібного. Просто досконала річ. Дуже елегантна, ефектна. Ніхто зі знайомих не вірить, що за таку ціну можна придбати таку красу. Ось вже дійсно світовий рівень. Яка краса!!!"

Анастасія, Комсомольськ-на-Амурі

«Подруга привезла недавно сережки виробництва Картьє. Дуже красиві і незвичайні. Такого я раніше взагалі не бачила. Я відразу кинулася до інтернету і була вражена яка може бути краса. Будь-який виріб цієї фірми вражає витонченістю, навіть на зображенні. Я вже підібрала для себе кілька дрібничок і мрію швидше їх придбати. »

Дізнайтеся Детальна інформація про відвідування моделях обручальних і помолвочних кілець Картьє.

Розкішні і вишукані обручки Булгарі: фото, ціни і важливі поради, тут .

Чарівні і елегантні кільця Тіффані: алмази, кольорові діаманти з фото прикладами, на Цій странице .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация