Картини Айвазовського: фото з назвами (найзнаменитіші)

  1. Чорне море (1881)
  2. Штиль (1885)
  3. Серед хвиль (1898)
  4. Місячна ніч. Купальня в Феодосії (1853)
  5. Море. Коктебельская бухта (1853)
  6. Ніч. Блакитна хвиля (1876)
  7. Чесменський бій (1848)
  8. Дев'ятий вал (1850)

Якщо ви любите морську тему, пропонуємо подивитися картини Айвазовського - фото з назвами (найзнаменитіші) представлені нижче. Ви дізнаєтеся на pro-diz-art.ru багато цікавого про роботи художника. Ми переплели віхи життя з творчістю і кращими картинами мариніста.

Чорне море (1881)

Чорне море (1881)

Це зріла робота, створена ним в 64-річному віці. Спочатку мариніст назвав картину «На Чорному морі починає розігрувати буря», скоротивши пізніше до «Чорного моря». Про це полотні високо відгукувалися навіть найзапекліші критики-сучасники творчості Айвазовського, які вважали, що романтизму прийшов кінець.

Айвазовський Іван Костянтинович (Гайвазовський) - син вірменського підприємця. Народився в Феодосії в 1817 році, там же і помер в 1900. Він навчався в Академії Мистецтв Петербурга у М.Н. Воробйова і Ф.Таннера (французького мариніста). Працював в Криму, як «пенсіонер» Академії (1830-1840), в цей же час відвідав Англію, Францію і ще кілька країн.

Штиль (1885)

Штиль (1885)

Ще одна картина, написана в кращі роки творчості Айвазовського. Цей період мистецтвознавці називають «блакитним». У серії робіт художника читається особлива манера виконання, що з'явилася у мариніста після 1870 року.

У кожному з творів Айвазовського відчувається романтизм. Це віяння того часу - відійти від повсякденного і зануритися в світ за межами сірих буднів. Айвазовському вдавалися морські баталії та зображення стихії. Мистецтвознавці з твердістю в голосі заявляють, що полотна художника - самі емоційні шедеври 19 століття.

Серед хвиль (1898)

Серед хвиль (1898)

Айвазовському 81 рік. Він відходить від звичних кораблів, дрібних фігур. Зараз все його увагу займає море. Художнику замовляли ще кілька робіт в ці його роки, але саме цю роботу вважають головною спадщиною Айвазовського. Він залишив картину улюбленої Феодосії, де вона до сих пір і знаходиться.

Художник багато подорожував не тільки по Росії, але і по Європі, бував на Середземномор'ї. З 1845 року переважно жив і працював в Феодосії. Ще в 1840-х роках, завдяки точності і швидкості кисті, а також емоційного настрою і тяжіння до героїки полотен, заслужив світову славу. Став академіком в 1845, професором в 1847, почесним членом Академії Мистецтв в 1887.

Місячна ніч. Купальня в Феодосії (1853)

Купальня в Феодосії (1853)

Айвазовський народився і періодами жив у Феодосії, тому їй приділено стільки уваги. Це одна з найспокійніших робіт художника.

Не оминуло його вплив французьких майстрів морського пейзажу К.Верне і Е.Лоррена. Згодом, позбувшись від різких контрастів і «кулісною» композиції, він знаходить справжню живописну свободу. Особливо це відчувається в його зображенні безкрайньої і буйною мощі стихії моря, в його заходи і оживає на хвилях світлі місяця, в відвазі людей, що билися з морською стихією ( «Дев'ятий вал», про що ми поговоримо трохи пізніше).

Рекомендуємо: кращі твори Ван Гога .

Море. Коктебельская бухта (1853)

Коктебельская бухта (1853)

Свої кращі шедеври Айвазовський завжди створював швидко - йому було потрібно від сили 2 дні. Особливо, коли робота робилася по натхненню, а не на замовлення, виходило найкраще. Мариніст починав з швидкого начерку із зазначенням головних елементів і джерел світла. А потім він вирушав у майстерню і вже по пам'яті відновлював кожен відтінок. Саме так і з'явилася робота «Море. Коктебельская бухта ».

У його роботах вражаюче поєднання яскравості і тонального єдності, тонких рішень світлотіні і, звичайно, вічно жива чарівна вода. Айвазовський за своє життя написав дещо більше 6 000 картин, а ще багато акварелей і малюнків.

Ніч. Блакитна хвиля (1876)

Блакитна хвиля (1876)

Одна з найкращих картин «блакитного» періоду.

Ставши з 1844 року живописцем при Головному морському штабі, взяв участь в морських компаніях. Його полотна: «Буря на Чорному морі», «Георгіївський монастир», «Чесменський бій», «Вхід до Севастопольської бухти» - овіяні духом величної героїки. Писав Іван Айвазовський і пейзажі, особливо цікаві кавказькі та українські, і на релігійні теми, а ряд своїх робіт присвятив історії Вірменії.

Чесменський бій (1848)

Чесменський бій (1848)

Батальне полотно із зображенням корабля російської флотилії. Незважаючи на загальний драматизм сюжетного моменту, Айвазовський пишався російськими моряками, яким вдалося перемогти в цьому непростому бою. «Чесменський бій» відноситься до раннього періоду творчості мариніста.

Будучи людиною заможною, Айвазовський також відомий як благодійник, активно допомагав градоустройству Феодосії, де і можна найбільш повно познайомитися з його творчістю в картинній галереї, що носить його ім'я.

Дев'ятий вал (1850)

Дев'ятий вал (1850)

Айвазовський ненадовго залишав рідну Феодосію. Навіть коли Санкт-Петербург відкрив перед ним усі двері зі званнями, славою і грошима, мариніст всією душею линув додому, до моря.

Осівши в будинку на узбережжі, художник назавжди залишився відданий морю. Воно стало його музою і головним героєм для картин. Постійно спілкуючись з моряками, художник знав про забобони, які жили в їхніх колах. Знав про фатальну дев'ятої хвилі, яка несла судам тільки загибель.

Знав про фатальну дев'ятої хвилі, яка несла судам тільки загибель

Дев'ятий вал. етюд

З перших днів виставкових показів картина перетворилася в шедевр. У той же рік її купив для Ермітажу сам Микола I. Сьогодні «Дев'ятий вал» - це і є Айвазовський. Це найкраща і найвідоміша його робота.

На цьому ми закінчуємо вивчати картини Айвазовського. Фото з назвами (найзнаменитіші) додайте собі в закладки і поділіться в коментарях, яка з робіт вам сподобалася найбільше.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация