Катастрофа Як-42: експерти не погодилися з висновками МАК

Незалежні експерти не згодні з офіційною версією причин катастрофи літака Як-42 під Ярославлем 7 вересня цього року, озвученої МАК. Вони вказують на конструктивні та аеродинамічні недоліки лайнера, а не на помилки екіпажу Незалежні експерти не згодні з офіційною версією причин катастрофи літака Як-42 під Ярославлем 7 вересня цього року, озвученої МАК

Фото: РИА Новости

Результати незалежного розслідування катастрофи літака Як-42 під Ярославлем в корені відрізняються від офіційної версії трагедії. Незалежні фахівці прийшли до висновку, що у трагедії винен не екіпаж лайнера -.по їхню думку, до трагедії призвело технічний стан повітряного судна.

Нагадаємо, 7 вересня відразу ж після зльоту зазнав аварії Як-42, що прямував з Ярославля до Мінська. На борту перебували 45 осіб, у тому числі члени хокейної команди «Локомотив». В результаті трагедії вижила тільки одна людина - бортінженер Олександр Сизов. Серед загиблих були громадяни Росії, України, Чехії, Німеччини, Словаччини, Канади, Білорусі та Латвії.

На початку листопада фахівці Міждержавного авіаційного комітету (МАК) підготували звіт про катастрофу, винним в якій був визнаний екіпаж літака - командир Андрій Соломенцев та другий пілот Ігор Жевело. За даними комітету, один з пілотів судна тиснув на гальма, в результаті швидкість літака перед злетом була на 20 км на годину нижче необхідної. Голова технічної комісії МАК Олексій Морозов зазначив, що екіпаж міг допустити неузгодженість в роботі двигунів і штурвалів. Катастрофу можна було запобігти, якби пілоти вчасно прийняли рішення припинити зліт, підкреслив Морозов.

Також експерти МАК повідомили, що в крові другого пілота повітряного судна виявили препарат фенобарбітал . Він надає гальмує дію на центральну нервову систему. У комітеті підкреслили, що виконання польотів під впливом цього препарату заборонено авіаційним законодавством РФ, а також керівництвом з авіаційної медицини Міжнародної організації цивільної авіації. Остаточні ж підсумки розслідування будуть зроблені Слідчим комітетом.

Однак родичі загиблих пасажирів і членів екіпажу не погодилися з висновками, які зробили в МАК, і ініціювали власне розслідування, яке провели три авіаційних експерта: льотчик-випробувач, пілот 1-го класу Володимир Герасимов, провідний експерт Росії з авіакатастроф, який розслідував більше 60 авіакатастроф , Валентин Дудин і льотчик-випробувач 1-го класу Олександр Акименко.

Незалежні експерти стверджують, що головною причиною катастрофи стали конструктивні та аеродинамічні недоліки Як-42, а також численні недоліки в організації льотної роботи авіакомпанії «Як-Сервіс». Вони не виключають, що пілоти дійсно могли гальмувати, однак вважають, що причину необхідно шукати в технічному нестачі педалей (на Як-40 і Як-42), а також у відсутності методичних рекомендацій по правильному положенню ніг пілотів на педалях керування.

Рідні загиблих будуть наполягати на продовженні розслідування, в іншому випадку вони мають намір звернутися до суду.

Льотчик Олексій Островський, що літав на Як-42, в ефірі Business FM , Поставив під сумнів висновки незалежного розслідування і заявив, що причина трагедії насамперед полягає в неправильному управлінні літаком. «З самого початку керівництво польотної експлуатації літака Як-42 не виконувалося, а там чорним по білому написано, що треба робити: треба порахувати злітну масу, треба визначити, на якому режимі - злітній або номінальному - злітати, треба визначити, хто веде активне управління - командир або другий пілот, треба вчасно прийняти рішення на певній швидкості - продовжувати або припиняти політ. На ділі ж літаком ніхто не керував так, як це належить за правилами », - вважає Островський.

Льотчик «Аерофлоту» Андрій Литвинов, навпаки, впевнений, що зробити з пілотів крайніх - найзручніший варіант для авіаційних властей: «У нас звикли все в авіації звалювати на загиблих хлопців. Це дуже вигідно всім, вигідно маку, вигідно Росавіації, вигідно авіакомпанії. Але, насправді, людський фактор сидить в уряді і називається він «Міністр транспорту» . Ось про це людський фактор чомусь після катастроф ані слова. А треба б почати з цього. Аеродроми не пристосовані, літаки старі, вже відлітали свій ресурс. А то, що трапляється потім, то, що вже де-факто відбувається, все валять на екіпаж. Це дуже просто".

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация