Катерина Велика біографія

  1. дитинство
  2. Початок російського життя
  3. У влади

Сьогодні ми вирішили повернутися на кілька століть назад

Сьогодні ми вирішили повернутися на кілька століть назад. Об'єктом нашого дослідження стане Катерина Велика біографія якої сповнена нерозкритих таємниць, міфів і легенд.

дитинство

Істориками встановлено, що мати Софії-Августи-Фредерік, уродженої принцеси Ангельт-Цербська, була представницею голштейнготторпского роду князів Північної Німеччини, тоді як батьківська лінія її родоводу представлена ​​ще більш дрібним можновладних родом - ангальтцербстскім.

Полковий командир армії прусського короля, Християн Август, старанної службою домігся посади коменданта, а в швидкості і губернатора Штетина, де і з'явилася на світ 21 квітня 1729 роки маленька пустунка, якій судилося стати Великої імператрицею.

Пустотлива, жвава дівчинка росла в досить скромній обстановці, бо таким був доля всіх дрібних северогерманских князів. Можливо, саме спартанські умови виховання і змусили юну принцесу з дитинства мріяти про корону.

У 1742 році троюрідний брат Софії Петро отримав права на російський престол, і честолюбна мрійниця призначила себе йому, поки тільки в своїх думках і фантазіях.

Однак, тодішня правителька Росії, Єлизавета, також подумувала про цю партію для свого племінника. Розглянувши ще кілька політично вигідних варіантів, вона, в кінцевому підсумку, зупинила свій вибір на Софії-Августі.

Початок російського життя

Початок російського життя

На початку 1744 року майбутня дружина російського царя разом з матір'ю отримали запрошення до Петербурга, доповнене чеком на витрати в 10000 рублів. Негайно вирушили в дорогу жінки відчували масу незручностей.

Вимушені, по настійною порадою Фрідріха, приховувати свої справжні імена, так звана графиня Райнбек з дочкою всю дорогу страждали від нестерпного холоду. Їм часто доводилося ночувати в хатах місцевих селян.

Молода дівчина, що не привчена до грубої їжі, вкрай засмутила свій шлунок. Але на російській території всі неприємності разом закінчилися, змінившись пишністю і пошаною, які супроводжують мандрівниць до самої Москви, де в той час розташовувався двір, і куди вони благополучно прибули 9 лютого.

Привітний прийом з боку Єлизавети і Петра несказанно порадував наречену та її матір. Люб'язність спадкоємця по відношенню до майбутньої дружини спочатку припала до вподоби недосвідченої дівчині.

Однак, незабаром вона була розчарована його зайвою відвертістю. Наречений зізнався, що змушений одружитися з нею, щоб догодити своїй тітці Єлизаветі, хоча сам давно має ніжні почуття до однієї з імператорських фрейлін.

Катерину бентежили ці родинні одкровення, але вона дякувала свого судженого за довіру, дивуючись його досконалому нерозуміння елементарних речей.

Слід неодмінно відзначити прозорливість і далекоглядність майбутньої великої правительки, яка для досягнення своїх цілей вирішила стати російської.

Відразу після приїзду їй були надані три вчителі. Катерина старанно вивчала грецьку віру, танці, але особливу увагу приділяла російській мові, навіть ночами старанно вивчаючи зошити свого наставника Василя Ададирова.

Православ'я названа Катерина Олексіївна прийняла 28 червня і вже на наступний день, 29 червня того ж 1744 року було урочисто заручена з великим князем.

Довгоочікуване весілля, більше року відкладається через хвороби Петра, відбулася в кінці літа 1745 року, і 21 серпня німецька принцеса, нарешті, стала законною дружиною спадкоємця російського престолу.

На жаль, очікуваного щастя Катерині це заміжжя не принесло, оскільки з усіх почуттів, які долають новоспеченим чоловіком до своєї шістнадцятирічної обраниці, найсильнішим можна було назвати дружбу. Він ігнорував свої подружні обов'язки, ретельно уникаючи близькості.

Зрозуміло, в подібних умовах аж ніяк не могли з'явитися діти, на яких так сподівалася імператриця Єлизавета, і в чиєму народженні бачила єдине призначення Катерини.

Владна самодержиця своїм втручанням змусила останню народжувати спадкоємців від своїх коханців.

Владна самодержиця своїм втручанням змусила останню народжувати спадкоємців від своїх коханців

У влади

Зі смертю Єлизавети корона Російської Імперії перейшла до Петра III, проте, термін його правління був дуже недовгим. Через півроку його нічим не примітного, за винятком прусського світу, владарювання державний переворот змінив співвідношення влади на користь його дружини.

Так здійснилася дитяча мрія німецької принцеси про корону.

З 1762 року в Росії почався «золотий вік» правління Катерини Великої.
Досконально вивчивши стан справ в що стала для неї рідною країною, мудра жінка так охарактеризувала головні завдання, необхідні російського монарха для процвітання батьківщини:

  • Просвітництво керованої нації
  • Дотримання законів і підтримання громадського порядку
  • Необхідність точного і хорошою поліції в державі
  • Достаток і всіляко розквіт економіки
  • Грізне і впевнене в собі держава, безсумнівно, має вселяти повагу сусідам

Активна реформаторська діяльність Катерини Великої, яка зачепила практично всі сфери життя, була направлена ​​на виконання цих завдань.

Так, наприклад, за допомогою звернення в світську власність земель, що належать церкви, тобто секуляризації, був успішно вирішене фінансове питання.

1 мільйон душ селян після скасування 500 монастирів перейшло в казну. Це значне фінансове вливання дозволило розплатитися з давно не отримувала платні армією.

Територіальна реформа 1775 року чітко розділила імперію на окремі адміністративні одиниці.

Система середньої освіти, введена Катериною, сприяла освіті. Академія наук з 1764 року є однією з провідних в Європі наукових баз.

У період її правління відзначається значне зростання населення, поява сотень нових міст, чотириразове збільшення державної скарбниці, розвиток сільського господарства і промисловості.

Турбота Катерини Великої про здоров'я російської нації вилилася у введенні обов'язкової вакцинації від віспи, яку вона випробувала на собі в приклад своїм підданим.

Крім того, мудре керівництво імператриці в російсько-турецьких війнах закріпило Росію на Чорному морі, сприяло приєднанню нових земель.

Причиною смерті Катерини Великої, яка стала однією з найбільших жінок в російській історії, послужив інсульт, що трапився в листопаді 1796 року.

У висновку статті подивіться документальний фільм про Катерині Великій

Підписуйтесь на оновлення сайту, щоб отримувати всі найновіші статті собі на e-mail!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация