Кава і артеріальний тиск





Така важлива тема, як кава і артеріальний тиск, давно хвилює медиків і вчених усього світу, які не припиняють різні дослідження, що стосуються впливу кави на людський організм. Чи підвищує кави артеріальний тиск? І який вплив кави на артеріальний тиск? Давайте розбиратися.
Ще до того як стати найпопулярнішим напоєм в світі, кава постійно піддавався «атаці» лікарів, які «повставали» проти цього напою. Улюбленець мусульман, кава, за словами лікарів, викликав у людини «жахливу пристрасть пити його щодня», а це було призвести до безлічі страшних наслідків. Що тільки не говорили про каву! І що він нібито скорочує життя, і що спалює шлунок, і що від нього тіло покривається виразками, і багато-багато іншого! Втім, всі ці звинувачення не завадили даного напою стати супер популярним.
Вплив кави на артеріальний тиск вивчено і переізучено тисячу разів, проте до цих пір то тут, то там спливають прецікаві, а часом і вельми спірні дані щодо даного питання. Останні дослідження медиків виявили досить примітні факти про зв'язок кави і тиску.

Головною складовою кави є, як відомо, кофеїн, який вважається легким стимулятором. Кофеїн, здатний підвищувати артеріальний тиск, як правило, прописують людям з низьким тиском. Саме це і послужило причиною початку дослідження залежності АТ від кави.
Чи підвищує кави артеріальний тиск? Безумовно, кофеїн, будучи природним стимулятором, підвищує активність, що призводить до звуження кровоносних судин і, отже, підвищення кров'яного тиску. Крім того, гормон аденозин, який взаємодіє з клітинами головного мозку і забезпечує нормальне кровопостачання за рахунок розширення артерій, підпадає під вплив кофеїну. Це перешкоджає розширенню судин, результатом чого є підвищення тиску. Також кофеїн здатний стимулювати наднирники, які виділяють адреналін, що також сприяє підняттю артеріального тиску.
Разом з тим, досвідченим шляхом було доведено, що всі перераховані вище фактори в переважній більшості випадків не можуть надавати довгостроковий ефект, а підвищення тиску від кофеїну не триває довго. Іншими словами, тимчасовий характер цих процесів не може спровокувати розвиток гіпертонічної хвороби у здорової людини.
Найбільш точна схема взаємодії кави і артеріального тиску залежить від того, яким тиск був спочатку, тобто від індивідуальних якостей людини. Пропонуємо розглянути базові процеси впливу кави і кофеїну на організм людини в конкретних випадках.
Знижений тиск (гіпотонія) - в таких випадках кофеїн здатний трохи підвищити тиск і довести його до цілком нормального стану. Відомо, що головними симптомами гіпотонії є слабкість, млявість, головний біль, а кава вбиває дані симптоми за рахунок загального тонізуючого впливу.
Підвищений тиск (гіпертонія) - медики попереджають, що при такому артеріальному тиску вживання кави в надмірному кількості вельми небезпечно. Кофеїн перешкоджатиме зниженню артеріального тиску.
Нормальний тиск - в даному випадку кави і артеріальний тиск взаємодіють слабо, тому кофеїн або не змінить АТ, або забезпечить тільки незначне підвищення. Втім, не забувайте брати до уваги те, що вживання кави у великій кількості може призвести до напруги і дратівливості. Іншими словами, якщо щоденне вживання кави обмежується 300 миллиграммами, тобто 2-3 чашками, то Ви можете не хвилюватися за свій артеріальний тиск. Але тим кавоманам, які регулярно п'ють спиртні напої і курять, варто звернути увагу на своє здоров'я, так як спиртне разом з кавою і сигаретами може стати причиною постійно підвищеного артеріального тиску. Втім, людина, регулярно вживає каву, з часом виробляє якийсь «імунітет» до цього напою, тому кофеїн вже не робить настільки яскраво вираженого ефекту.
Наука і медицина не стоять на місці, а постійні дослідження вчених часом призводять до несподіваних результатів. Наприклад, порівняно недавно британські фахівці з університету Лондона, що займаються вивченням такого питання, як кава і артеріальний тиск, прийшли до висновку, що за рахунок підвищення артеріального тиску кави може знімати біль. Правда, є застереження - подібний ефект найбільш яскраво проявляється у жінок. Зробити такий висновок вченим допоміг експеримент: кілька добровольців, в числі яких були жінки і чоловіки, посадили біля ємностей з крижаною водою. Випробовуваних-сміливців попросили опустити руки в воду і тримати їх там якомога довше, намагаючись перемогти біль. Зрозуміло, учасників експерименту заздалегідь напоїли кавою. В результаті у кавоманів спостерігалося зниження больових відчуттів за рахунок підвищення кров'яного тиску. При цьому на жінок кави зробило надзвичайно сильний вплив, а на чоловіків - менш виражене. Однак той факт, що жінки, якщо вірити відомій гіпотезі, від природи більш терпимі до болю, при проведенні експерименту вченими чомусь не враховувався.

Словом, на питання, чи підвищує кави артеріальний тиск в кожному конкретному випадку, зможе відповісти тільки кваліфікований фахівець. Щоб дізнатися, який вплив надає кави на Ваш кров'яний тиск, зверніться до лікаря. Будьте здорові і бережіть себе!
















Чи підвищує кави артеріальний тиск?
І який вплив кави на артеріальний тиск?
Чи підвищує кави артеріальний тиск?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация