Кава з сестрою Васса: Про подяки Богу (Текст + Відео)

Черниця Васса в своїй передачі «Кава з сестрою Васса» розповідає про подяці Богові, як про важливий аспект Євхаристії.

Добрий день. Мене звуть сестра Васса, і я як раз п'ю каву перед виходом на роботу тут, у Відні, в Австрії.

Якщо ви стежите за нашою програмою, ви знаєте, що у нас деякі неприємності з двома екс-співробітниками нашої програми, з бездомними словацькими вуличними музикантами, Пепіка і папік, які минулого тижня нас покинули, вкравши кавоварку, яку ми вже замінили, та ще кілька інших предметів. Ми вирішили не повідомляти про них в поліцію, але на жаль вони ведуть переговори з папараці і продовжують чинити неприємності, пропонуючи інтерв'ю ЗМІ про свою роботу тут, на програмі "Кава з с. Васса ". Я не знаю, чи правда це, але я навіть чула, що вони ведуть переговори з "Colbert Report" (широко-популярна американська програма), плануючи дати інтерв'ю з Стівену Колбера.

Стівен, Стівен ... Після того як я неодноразово відмовлялася від твоїх запрошень ... Невже ти збираєшся говорити з ними? Ну, Бог з ними, повернемося до нашої сьогоднішньої програми.

На цьому тижні в Сполучених Штатах наші американські глядачі відзначать День подяки (в четвер на цьому тижні). Наші канадські глядачі відзначили це свято в жовтні - їм важливо оригінальничати. Канада!

Отже, ми поговоримо сьогодні про "подяку", хоча я розумію, що програма у нас інтернаціональна, і перекладається на незліченну кількість мов. Однак, оскільки слово "Євхаристія" означає "подяка", а Євхаристія актуальна і цікавить всіх наших глядачів, сьогодні ми поговоримо про те, що християни Візантійського обряду називають "Божественною літургією", і те, що католики називають "Месою", - т. е. про Євхаристії.

Адже ми всі ходимо до церкви на це богослужіння, але іноді, можливо, втрачаємо з уваги те, чим ми там насправді займаємося, за що саме ми дякуємо Богові, і про що, власне, говорять богослужбові тексти. З різних причин нам буває важко зосередитися на тому, про що говорить Літургія, або тому, що ми мало чого знаємо про Літургії, і ми просто не розуміємо її, або ж ми відволікаємося на інші речі, якими ми займаємося в храмі, або ще тому , що молитви на наших парафіях священиком читаються тихо, так що ми просто ніколи їх не чуємо. Так давайте спробуємо сьогодні переорієнтуватися, вибравши кілька текстів з візантійської Літургії (святого Іоанна Златоуста), тому що насправді нам можливо зосередитися, і ми можемо дещо зрозуміти, якщо ми дійсно цього хочемо.

Є багато важливих аспектів Євхаристії, кінцевою метою якої є спілкування з Богом. Але давайте зосередимося на 3-х аспектах сьогодні, або на 3-х завданнях, які стоять перед нами, коли ми беремо участь в Євхаристії. Перша - дякувати; друга - згадувати; і третя - приносити. Давайте подумаємо про ці 3-х завданнях, коли будемо зараз читати частина Євхаристійної молитви, яку священик читає безпосередньо після слів "Дякуємо Господа!"

Запитаємо себе, коли будемо читати молитву: За що ми дякуємо? Що ми згадуємо? Що ми "приносимо" Богу? Попереджаю, що цитата буде довгою, але прошу вас не відволікатися і потерпіти, тому в багатьох наших храмах ця молитва читається тихо, і ви можете її більше не почути. Отже, ось те, що священик читає після слів "Дякуємо Господа!"

"(Це) і гідно, і правильно, співати Тобі, благословляти Тебе, хвалити Тебе, дякувати Тобі і поклонятися Тобі в усіх місцях Твого володарювання. Бо Ти Бог невимовний, за межами розуміння, - (апофатичне богослов'я!) - невидимий, незбагненний, існуючий вічно і завжди Той-же Самий: Ти і Єдинородний Твій Син і Дух Твій Святий "(Це - богослов'я Пресвятої Трійці). "Ти привів нас з небуття в буття, і коли ми відпали, Ти нас знову підняв. І Ти, не відступаючи робив все, поки не звів нас на небо, і дав нам Твоє майбутнє Царство. За весь цей ми дякуємо Тобі, і Єдинородного Сина Твого і Духа Твого Святого; за все, про що ми знаємо, і про що не знаємо, за всі явні і неявні добродійства, що перейшли над нами. Дякуємо Тобі і за цю літургію, яку Ти зволив прийняти з наших рук, хоча перед Тобою стоять тисячі архангелів і темряви ангелів ... "

Після цього ми співаємо "Свят, свят, свят," приєднуючись ангелам на хвалу Бога.

Я повертаюся до тексту молитви: "Разом з цими (тобто ангельськими) блаженними силами, Владико чоловіколюбець, ми також виголошуємо та говоримо: Ти святий і пресвят, Ти і Єдинородний Твій Син, і Дух Твій Святий. Ти святий і пресвят, і чудова слава Твоя. Ти так полюбив Твій світ, що дав Сина Твого єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне (Ів 3:16). Він прийшов, і виконав божественне про нас смотрение (божественний план) в ніч, в яку він був відданий, вірніше, коли він зрадив Сам Себе для життя світу. Він взяв хліб в Свої святі, пречисті і непорочні руки, дякував, благословив, освятив, переломив, і дав святим Своїм учням і апостолам, кажучи ... "

За цим слідують "слова установітельние," тобто слова Спасителя: "Прийміть, споживайте ..." і "Пийте з неї ..." (Пийте від неї ...) Після цього священик продовжує:

"Згадуючи, отже," (зауважте, це те, що ми згадуємо) - "цю заповідь Спасителя і все, що сталося заради нас, Хрест, труну, триденне Воскресіння, Вознесіння на небо, Седень справа (" одесную "або праворуч від Отця на небі) і друге, славне пришестя, ми приносимо Тобі Твої (дари) від Твоїх (дарів) про всіх і за всіх! "(ось те, що ми" приносимо ").

Далі йде "епіклеза", тобто закликання Святого Духа на нас, і на дари (хліба і вина).

Фото: veramolodih.ru

Тепер, прокидайтеся! Кінець довгої цитати. Таким чином, ця молитви закликає нас дякувати, пам'ятати, - тобто, не бути забудькуватими. Тому що, забуття чогось хорошого, зробленого для нас будь-ким, означає невдячність. Ми також "приносимо", тобто ми віддаємо частину себе, як Бог дав Себе заради нас. Так що давайте мати це все на увазі наступного разу, коли будемо брати участь в Євхаристії, навіть якщо більшість з нас вже все це знає.

Тепер скажемо ще кілька слів про подяки, тому що наша головна тема сьогодні - подяка.

Так само, як Євхаристія або подяку знаходиться в центрі сакраментального життя Церкви, так почуття подяки знаходиться в самому центрі нашого внутрішнього життя, того, що Новий Завіт називає "порятунком". В євангельській оповіді про 10-ти прокажених, яких Господь зцілює або "робить чистими," як каже Євангеліє (Лк. 17: 12-19), тільки один повертається дякувати Господу за те, що очистився. І Господь говорить цій людині: "Встань і йди. Віра твоя спасла тебе. "(" Сесокен се ", по-грецьки). Про решту прокажених Євангеліє не говорить, що вони були "врятовані" або "зроблені цілими." Говориться лише, що вони були "очищені" - "екафарісфісан" по-грецьки. Вони були очищені від тілесного недуги, прокази, але не зроблені цілими. Тому що вони не прийняли дар з вдячністю Тому, що дав був його, а зосередилися на самому дарі, забувши що дала. І не можна сказати, що ці люди не мали віри. Всі вони просили Христа очистити їх, - і Він це зробив. Але щоб стати "цілими" ми повинні додати до нашої віри подяку.

Подяка - це переорієнтація внутрішнього життя, яка змінює все. Чому подяку так важлива? Тому що вона нас пов'язує з джерелом наших дарів або благ. І Бог є джерелом всіх дарів, як приємних речей, а також, на нашому шляху хрестоношення, і труднощів. Подяка змушує нас вживати наші дари відповідно до характером і цінностями довшого. Вона також виконує нас благодаттю, яка забирає почуття постійного невдоволення і жалості до себе, постійного порівняння з тими, про які ми думаємо, що вони більш щасливі, ніж ми; схильність все оцінювати песимістично, і так далі. Подяка не завжди дається легко, як ми всі знаємо. Її необхідно культивувати і в ній, так би мовити, робити фізичні вправи.

Євхаристія варто в центрі нашого церковного життя, даючи нам можливість вчитися такому підходу, і переорієнтувати своє життя в дусі подяки, яка змінює все. Ось і все на сьогодні!

Вітаю наших американських глядачів з Днем Подяки, і до наступного тижня! Дякуємо.

Невже ти збираєшся говорити з ними?
Що ми згадуємо?
Що ми "приносимо" Богу?
Чому подяку так важлива?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация