Кава і алкоголь: шкода чи користь?

  1. Пити чи не пити
  2. «Французький парадокс»

Як я і обіцяла в одному з попередніх постів , Сьогодні ми поговоримо про факти і забобонах, пов'язаних з вживанням кави і алкоголю. У списку значився і чай - але я вирішила приділити йому окрему увагу, тому про нього буде сказано пізніше.

Пристрасть до кави і алкоголю традиційно вважаються шкідливими звичками. Для повної картини порочного способу життя не вистачає тільки сигарет (ну, і інших наркотиків). Вживання напоїв, що містять кофеїн, обивателі часто називають однією з причин гіпертонічної хвороби та інших захворювань судин, а вже в спиртному і поготів немає нічого хорошого, - і міркувати, здавалося б, нічого.

Пити чи не пити

Однак за клеймом шкоди, яке здавна висить на цих напоях, приховуються цікаві факти Однак за клеймом шкоди, яке здавна висить на цих напоях, приховуються цікаві факти. Так в американському медичному університеті Джона Хопкінса було проведено дослідження , Покликане довести або спростувати роль кави в розвитку гіпертонічної хвороби. Вчені протягом 33 років спостерігали за тисячею чоловіків, щодня вживають цей напій. Споживання 1 чашки кави в день підвищувало систолічний артеріальний тиск на 0,19 мм рт. ст., а діастолічний - на 0,27 мм рт. ст. (Спадковість, індекс маси тіла, куріння сигарет, споживання алкоголю і фізична активність враховувалися).

Після завершення дослідження автори прийшли до висновку, що споживання кави асоціюється з дуже невеликим підвищенням тиску, яке, мабуть, грає дуже незначну роль в розвитку гіпертонії. Більш того, в рекомендаціях Європейського кардіологічного товариства, Європейського товариства з вивчення атеросклерозу, Європейського товариства з вивчення гіпертонії кава мелена та швидкорозчинний входить до числа рекомендованих продуктів при дієті, спрямованої на зниження рівня холестерину і ліпопротеїдів низької щільності в крові.

Що до благотворного впливу кави, то доведено, що він покращує психічну і фізичну працездатність, а також підвищує стійкість до стресів.

Немає сенсу називати кави еліксиром довголіття - незважаючи на всі «несподівані» плюси цього напою, до його вживання існує і ряд протипоказань. Наприклад, часте вживання кави не рекомендується людям з підвищеним рівнем тривожності, вагітним жінкам і особам, які страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту. Крім того, не варто забувати, що від кави жовтіють зуби.

«Французький парадокс»

З користю алкоголю - ситуація особлива З користю алкоголю - ситуація особлива. Багатьом відомо, що червоне вино містить поліфеноли - речовини, що працюють як антиоксиданти. Таким чином, щоденне помірне вживання вина позитивно позначається на організмі. Вчені з канадського університету Калагарі провели дослідження і встановили, що у тих, хто споживає помірну кількість спиртного, серцеві недуги зустрічаються на 14-25% рідше, ніж у тих, хто ніколи не пив алкоголь, оскільки спиртні напої збільшують концентрацію в крові ліпопротеїдів високої щільності (того самого «хорошого» холестерину).

Цими даними пояснюється так званий «Французький парадокс»: жителі Франції за статистикою вживають значну кількість жирної їжі, проте при цьому рідко страждають захворюваннями серця.

Між іншим, у все тих же рекомендаціях Європейського кардіологічного товариства для профілактики атеросклерозу рекомендується вживання 45-50 мл міцних спиртних напоїв або ж 100-250 мл сухого вина щодня.

Разом із тим у аналогічні рекомендації Всеросійського наукового товариства кардіологів (Щось на зразок біблії вітчизняних лікарів, що займаються лікуванням захворювань серця), додана дуже важлива фраза, вельми актуальна для нашої країни:

«У Росії недоцільно рекомендувати споживання навіть помірних доз алкоголю, незважаючи на те, що помірні дози можуть сприятливо вплинути на рівень ліпідів, з огляду на високу поширеність зловживання алкогольними напоями; звичайно, багато що залежить від пацієнта, рівня його інтелекту і ставлення до свого здоров'я »

Я не готова закликати завзятих непитущих переглянути своє ставлення до вживання спиртних напоїв, а любителів випивки - забути про негативні сторони такої прихильності. На мій погляд, вживання алкоголю (навіть щоденне) може бути виправдано, коли це: а) якісний алкоголь в помірних кількостях (тих самих, що доктор прописав); б) вживання спиртного поєднується з якісною здоровою їжею.

Напевно, дозволити собі таку дієту в нашій країні можуть тільки люди відповідного соціального статусу і, так би мовити, що володіють певною інтелектуальної зрілістю. Та й в цілому - для профілактики серцевих захворювань є більш дешеві і менш ризиковані методи.

Ольга Дарсавелідзе

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация