Кавказький Вузол | Алієв Тамерлан (Тимур) Магомедович

Голова Ради з прав людини при голові Чечні (з липня 2013 року).

Народився 18 вересня 1973 року в м Грозному ЧІАССР.

У 1990 році закінчив з "золотою медаллю" школу №1 м Грозного, в 1995 - Грозненський державний нафтовий інститут ім. М.Д. Мілліонщикова (диплом з відзнакою).

З 1992 по 1995 року Тимур Алієв працював інженером-програмістом, викладачем "обчислювальних технологій і програмування" в Грозненському нафтовому інституті.

У 1996 році - IT-фахівець в ДПА "Вайнахпресс".

У 1996-1997, 1999 роках Тимур Алієв працював журналістом, начальником комп'ютерного відділу, заступником директора ДПА "Чеченпресс".

З 1998 по 2001 рік Т.Алієв займав позиції журналіста, дизайнера текстів, начальника рекламного відділу в газеті "Грозненський робітник".

У 2000-2001 роках Тимур Алієв працював в НВО "Ламан Аз".

Тимур Алієв в різні роки брав участь в передвиборних піар-кампаніях в Інгушетії (вибори в Держдуму РФ - грудень 1999 року, липень 2000 року і квітень 2001 р .; вибори Президента Інгушетії - квітень 2002 р.)

З 2002 по 2012 рік - керівник МРОО "Інститут громадського розвитку Тимура Алієва".

З 2002 по 2008 рік - координатор по Чеченській Республіці Кавказької служби інформації IWPR (Великобританія), експерт по Чеченській Республіці та Республіці Інгушетія в Центрі екстремальної журналістики при Спілці журналістів Росії.

З 2003 по 2008 рік Тимур Алієв - головний редактор і видавець незалежної газети "Чеченське суспільство".

У 2004 році Т.Алієв увійшов до числа співзасновників "Форуму чеченського громадянського суспільства".

У 2005 році навчався в Московській школі політичних досліджень.

У 2005 році - ведучий колонки "Кавказькі балади" в газеті "Известия".

У 2007 році Тимур Алієв брав участь у виборах депутатів Державної Думи в якості кандидата за списком чеченського відділення "Союзу правих сил" (СПС). Напередодні виборів Т.Алієв дав інтерв'ю "Кавказького вузла" , В якому, зокрема, зазначив: "Виступати за вирішення будь-яких проблем шляхом налагодження неформальних зв'язків, небезпечно. Такий вид взаємин занадто вразливий, оскільки залежить від конкретних персоналій. Жити і працювати по закону - набагато зручніше".

З 2008 до 2013 року Тимур Алієв займав пост помічника президента Чечні Рамзана Кадирова .

Своє рішення Т. Алієв пояснив так: "Мій власний досвід мені підказував вже півтора року приблизно, що в даний час змінити щось в ситуації, що склалася, як в Чечні, так і в Росії, в цілому неможливо, залишаючись в секторі неурядових організацій. це обмежений у своїх можливостях ресурс, і його вплив на суспільство і влада прагне до нуля. ...

Мені стало здаватися, що можна і треба реформувати систему зсередини, т. Е. Ввійти в державну владу і спробувати в ній щось поміняти.

Я часто чую заперечення, що, мовляв, людина не здатна переламати ситуацію, система його задавить. Але мені видається, що можна накопичити певну критичну масу людей, які домагаються змін, і після досягнення цієї критичної маси стане можливою еволюція системи ".

Світлана Ганнушкіна, даючи свідчення у справі "Кадиров проти Орлова", зазначила: "Тимур Алієв - колишній редактор газети" Чеченське суспільство ", досить прогресивною до певного часу газети, який теж піддався нападкам з боку чеченської влади. І Росія, і світова спільнота розвинуло компанію в його підтримку. Але несподівано Тимур Алієв відродився в якості радника президента. Його поведінка з цього часу, погляди, які він висловлює, радикально змінилися ".

17 липня 2009 року на телеканалі ДТРК "Грозний" в програмі "Між тим" провідний Тимур Алієв, коментуючи вбивство Наталії Естемірової, сказав : "Вбивство Естемірової - це скоєно якийсь інший стороною, ймовірно бойовиками, щоб очорнити Рамзана Кадирова".

У лютому 2010 року, коментуючи ситуацію, пов'язану з затриманням трьох правозахисників співробітниками силових структур в Шалінському районі Чечні, Тимур Алієв закликав з розумінням поставитися до дій міліції , Спрямованим на забезпечення безпеки громадян республіки, вимушеної перевіряти всіх, чий вигляд відрізняється від виду місцевих жителів. Він також додав, що ситуація в Чечні докорінно відрізняється від тієї, що була на початку 2000-х років, коли люди часом зникали безслідно. "Інша уявлення про ситуацію в Чеченській Республіці може скластися або в разі недостатньої інформованості в даному питанні і якоїсь інерційності мислення, або навіть ангажованості. У контексті другого резону будь-яку інформаційну кампанію з цього приводу можна вважати або піар-акцією, або навмисно роздувається провокацією", - сказав Алієв.

19 липня 2013 року Тимур Алієв призначений п редседателем Ради з прав людини при голові Чечні .

В якості журналіста Тимур Алієв співпрацював з виданнями "Росбалт", "Русский журнал", АНН, "АиФ-онлайн", "Російський кур'єр", "Московський комсомолець", "Експерт", "Вогник", "Національний інтерес" (Росія) , "Труд", "Die Tages Zeitung" (Німеччина), "Die Wochen Zeitung" (Швейцарія), "The Financial Times", "The Daily Telegraph" (Великобританія), "La Brecha" (Уругвай), "People" ( США).

Тимур Алієв є автором ряду фантастичних оповідань.

Сімейний стан: одружений.

  1. Сторінка Тимура Алієва в соціальній мережі "Мой круг".
  2. Сторінка Тимура Алієва в соціальній мережі "Мой круг".
  3. Рішення Жовтневого районного суду м.Грозний від 24 січня 2012 року у справі №2-26 / 2012.
  4. Сторінка Тимура Алієва в соціальній мережі "Мой круг".
  5. "Останнє китайське попередження" - блог Тимура Алієва (timur-aliev) на платформі "Живий журнал".
  6. Сторінка Тимура Алієва в соціальній мережі "Мой круг".
  7. "Останнє китайське попередження" - блог Тимура Алієва (timur-aliev) на платформі "Живий журнал".
  8. Сторінка Тимура Алієва в соціальній мережі "Мой круг".
  9. "Правозахисники створили Форум чеченського громадянського суспільства" - сайт "Prague Watchdog", 18 червня 2004 року.
  10. Сторінка Тимура Алієва в соціальній мережі "Мой круг".
  11. "Кадиров зумів переконати мене в своїй щирості". - сайт "Prague Watchdog", 8 травня 2008 року.
  12. "Кадиров проти Орлова". Показання свідка Світлани Ганнушкіна - Сайт ПЦ "Меморіал", 25.09.2009 р
  13. Сторінка Тимура Алієва в соціальній мережі "Мой круг".
  14. Сайт "Журнал" Самвидав "".
  15. Станиця Тимура Алієва в соціальній мережі "Фейсбук".
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация